Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Krunýřovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2022 23:22 Žena Malorai [152] - Betty, krevety – Krunýřovci
Zdravím, plánuji nové akvárium, které bych ráda osázela (mimo jiné) krunýřovci. Většina zdrojů chov ve skupinách. Zajímalo by mě, jestli by se mělo jednat o jednodruhové skupiny, nebo můžu druhy kombinovat (např. L 240, L 260, L 333, LDA 16 long fin aj.). Nejde mi o odchov mladých.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 17:18 Muž firerescue [6] – Otíci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, koupil jsem Otíky Krunýřovec Jednopruhý, teda pokud mi prodali co tam měli napsáno. Prý se nesnadno rozmnožují, ale v aq jsem našel jednoho malého potomka. Chci se zeptat jelikož jsem úplný začátečník, kolik se jich líhne, resp. proč se přežil jen jeden? Má teď tak 2cm. Fotky jsou dospěl. jedinců. Jsou to fakt Otíci?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 07:52 Žena kleopatracz [59] – lorikarie kopinatá red
Ahoj, zjistila jsem, že mi sameček Lorikarie kopinaté hlídá jikry. Je to ve společenské nádrži, takže nevím, jestli něco odchovám, ale kdyby se náhodou něco vykulilo čím to mám krmit? Líheň na Artemie nemám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 06:47 JoKa Re: Plecos
Na L600 jsem narazil a to jsou skutečně německé odchovy. Mě plave v akvu L114 a měl by to být import.
To už je moje deformace, když něco hledám tak googlim. Nevím proč mě nenapadlo kouknout na catfish. :-)
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2016 21:19 Muž Plecos [322] Re: JoKa
Raději jsem se první mrknul do atlasu, co se za tím českým názvem skrývá. TAkže Pseudacanthicus leopardus (L600) - a jo, už to vidím v názvu dotazu.
Dyť CZ odchovy tohoto druhu byly ještě nedávno v inzerci. Pak myslím dokonce ten akvarista nabízel i ty chovné... Nebo to byly L114, to je skoro to samé... Taky mám takový pocit, že ty chovné ryby už byly z německého odchovu.
Co říká google nevím, ale na planetcatfish jsou celkem pěkné fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 23:08 JoKa – P. Leopardus
Ahoj, googlil jsem dlouho, ale opověď nenalezl, tak se zkusím zeptat tady. Přeci jen jsou tu větší kabrňáci přes krunýřovce, než jsem já...

Odchoval už někdo v čechách krunýřovce leopardího?? Nenašel jsem zmínku ani o Evropě a všechno jsou to importy. Neříkám, že sháním, to vím kde, spíš bych to chtěl zkusit, dokázat...
Takový lehoučce ambiciózní nápad... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 15:27 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Jaký průměr a délku trubek by jste mi doporučili pro odchov Loricaria filamentosa?
Samice jsou široké cca 2,3cm a dlouhé cca 14cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 17:34 Petravanas – krunýřovec - odchov
Dobrý den, mám pár otázek ohledně odchovu, mám samce Ancistrus sp. Brown LDA 16, a samici Ancistrus sp. L144. Nyní mám po nich 50 krásných mladých, přijde mi to trošku podivné, protože spolu jsou v akváriu teprve 2 měsíce. Nicméně, jsem koupila menší akvárko cca 15 litrů, jako rychlé řešení,protože ostatní rybky už na ně útočily. vybavila jsem jim ho nějakými rostlinami a celkem velkou skalkou (z té vyplavaly v původním akváriu). Chci se zeptat na stravu, jestli stačí granulky pro sumečky, nebo nějak dokrmovat? Světla asi celkem moc nechtějí že? A hlavně jak rychle rostou prosím? zatím akvárium stačí, ale časem se mi tam 50 sumečků nevejde... :) předem děkuji za odpovědi, Petra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 22:20 sokar
Zdarec.

Nemá někdo zkušenosti s L25 scarlet pleco?
Rád bych konzultoval jejich chování.Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 20:06 Muž Killer [133] - SumciRe: Xara
Hele z toho si nic nedělej, totiž v krunýřovcích se vyzná málokdo..navíc v atlase je taky pár chyb,které ovšem budou opraveny v blízké době. Navíc jestli jsi koukal (a) do atlasu,tak je hodně lidí co si myslej že ancistrus je tohle monstrum..největší komik tam byl že má obrovitýho samce - asi 8 cm..mě ancistrusi dorůstaj kolem 15 cm samci a 3 samice mam taky 15 cm,ostatní samice jsou menší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 19:16 Xara Re: Killer
Aha,tak to se omlouvám..To je teda faux-pas :-O No,ale zase sem teď o něco chytřejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 18:40 Muž Killer [133] - SumciRe: Xara
Díky za radu,ale já nemluvim o ancistrusech mluvim o 30 cm velkých krunýřovcích,u kterých není výrazný pohlavní dimorfismus..už jsem kontaktoval pani catfish a zjistil jsem že v zajetí je bez umělých hormonů nikdo nerozmnožil, v asii je odchovávaj jerdině s hormony a nechtěj se podělit o způsob metody,jinak když koupíš v krámě tak jde většinou o importní ryby,který ti na 80% časem chcípnou
U mě je těch 20 % protože je mam už 3 roky a maj 35 a 29 cm.
Catfish mi všecko pověděla i to že v přírodě si do dna čeky udělaj díru a tam se množí. Pohlaví poznam jen podle papily a že samice maj šrší spodní část. Navíc prej i tvar hlavy maj jinej jako u mě,ale neni to prý stopréocentní. Jinak ti gratuluju k tvým malým ancistrusům sp. Až odmaturuju,tak společně s Rerxem uděláme pořádek v krunýřovcích a tlamovcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 14:44 Xara Re: Killer
Ahoj,sameček od samice se liší velikostí(je větší) a hlavně nápadnýma výrůstkama na hlavě.Můj sameček je na rozdíl od samičky hrozně plachej,ale nevim,jestli je to platí všeobecně. Už 3krát měli jíkry,ale až na potřetí se mi podařilo je udržet(musí se zvýšit teplota a silně vzduchovat).O jikry se stará sameček,potěr se vykulí po 5-6 dnech.Pak je ještě pár dní samec chrání než je vypustí.Rostou nerovnoměrně-po 5 dnech po vypuštění bylo cca 6 ancíku do 0,5cm a jeden 2cm..Nevim jak a proč,ale ze dne na den všichni zmizeli.I tady na tom webu sem četla,že množení neni zdaleka takovej problém,jako odchov.Do 4cm jsou totiž dost náchylný k nemocem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2006 15:16 Muž Killer [133] - Sumci – velcí krunýřovci
Mam krunýřovce tečkovaného (Hypostomus punctatus). Mam dva kousky a jediný čim se liší je velikost,tvar hlavy a malinkatý detaily na ploutvích..Všude sem jen slyšel že tyto ryby se v zajetí nerozmnožují nebo jen s pomocí hormonů..Mam 2 nebo 3 roky,tak se domnívam že by mohli být pohlavně dospělý, ten větší má něco přes 30 cm ten menší má tak o 5 cm míň..Jelikož sem jich dřív měl víc a a viděl jsem jak vypadaj jejich vzájemné souboje,tak si troufám tvrdit že to co se mi teď děje v akvárku jsou námluvy,protože ten větší neustále dolejzá za tim menšim. Neni to nic agresivního a ten menší vždycky jen vklidu chce odplavat a ten větší zase v klidu plave za nim..

Jestli o tom někdo něco víte,tak mi napište nebo aspoň vyvraťte nebo potvrďte muj názor

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1400-krunyrovci-rozmnozovani-odchov