Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vytopení sousedů

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Vytopení sousedů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 14:40 Žena permonici [316] Re: TopG23
Ušlo mi, zda akvárko prasklo nebo tak brutálně přeteklo při napouštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2021 14:11 Muž Pavel50 [30] Re: TopG23
Fotka k příspěvku Ono není špatné mít hlásič úniku vody a ihned bys věděl, že voda teče tam, kde by neměla. Já mám čtyři: jeden leží u pračky, druhý u kotle ÚT, třetí je v šachtičce ventilů topení (nejnižší místo v domě) a poslední je na podlaze vedle akvária. Stačí malá vlhkost na podlaze a řve to jako kráva, já jsem citlivost ještě zlepšil tím, že jsem hlásiče postavil na jemný hadřík, na kterém je pár zrnek soli, to je pro případ, že by vytékal nějaký kondenzát, který je málo vodivý, protože to může být něco jako destilka.
Koupit se to dá za pár kaček a ušetří to spoustu peněz. Třeba zde: www.ds-technik.cz/… nebo www.alza.cz/… nebo www.hornbach.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 22:07 TopG23 – letos 3x(test pojistky za cca1200, - /rok)
ale tentokrát to stálo opravdu za to...já v 7.p. napouštěl jsem 300l akva na zásobu pro výměnu vody... a najednou mě budí klepání sousedů na dveře jestli mi ne prasklo akvárko že jim teče voda ze stropu... to už jsem stál na chodbě v bytě po kotníky vody a v domě nadávek až na půdu... jsem zvědav co pojišťovna na to, poprvé sousedům uhradili nějakých cca9000,- teď je to už " podruhé " , ale počítám že to bude dražší, tak jsem zvědavý jak se k tomu postaví pojišťovna... [

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:14 adis Re: protein007
dakujem .... brat ma doniest zmluvu z allianzu... tak sa pak uvidi co tam je- teda co tam nie je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:04 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: adis
Allianz nepoistuje skody z prasknuteho akva. To, co ti povedali, tak ti povedali zle. Nie je totiz policko ako policko... Musel by si si precitat cele obchodne podmienky, a v nich to musi byt vyslovne uvedene, aby ti to preplatili. Ono je to tak, ze su velmi mudri, ked im davas peniaze, a este mudrejsi, ak ti zrazu maju nieco zaplatit (trochu mi to pripomina nas danovy urad, ktory mi najprv povedal, ze mam nieco robit tak a tak, a potom mi za to dali rovno 2 pokuty; nastastie som tu "radu" od nich mal pisomne, takze to uznali a zrusili). No a potom ma kazda poistovna v SR 2 pripady poistenia v ramci toho vsetkeho: poistenie vlastneho bytu voci skodam a poistenie okolitych bytov...a neznamena to, ze ked mas jedno, tak automaticky mas aj druhe... Pred pol rokom som to riesil s viacerymi poistovnami, najlepsie z toho vtedy vysla Kooperativa. Poistenie vsetkych akva nad 50l, na 200m2 byt, vyslo na nejakych 120 eur rocne. Je v tom skoda na vlastny byt do 20.000 eur, na ostatne byty do 50.000 eur, plus mas v tom aj poistenie proti vyteceniu vody z pracky, rozbitie tovaru v obchode a pod.. Mame tu drevene parkety s tramovou podlahou, takze voda velmi rychlo pretecie k susedom, a nove parkety radsej ani nechcem vediet, co by stali... V tomto pripade je poistenie na 200 rokov stale lacnejsie ako potencialna skoda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:54 S Muž invalida [3881] Re: adis
No s tou pojistkou nevím... někomu zaplatěj všechno ale já tam určitě budu mít dodatek že v případě že nemám žlutofialovou mikrotečku na levý půlce prdele ano já lumpy nepodporuju....ale říkám mám svoje...pravda vyhořet můžu..to je na každým ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:09 adis Re: JuraS
.... clovek by sa mal poistit.. to vse...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:24 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja len na okraj. Nám raz ráno, keď sme ešte spali praskla hadica, ktorou sa privádza voda do práčky. Bývame na 5.poschodí v paneláku a prišla nás zobudiť suseda z 1. poschodia, že jej kvapká na hlavu.V kúpeľni je len linoleum a na chodbe nám plávajúca podlaha naozaj plávala. Spoje sa pekne zduli a odvtedy nenormálne praská, keď sa po nej chodí. Nie je to až tak vidno, ale už tie spoje nie sú pekné hladké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:08 JuraS Re: gaume
nejhorší je smrt z vyděšení..fakt...jak jsem psal..nade mnou (a to bydlím furt +- autobus celý život v přízemí) mě nikdy nevytopil nějaký akvarista nade mnou ale cca 3x co si pamatuju prasklá pračka a nebo vypadlá hadice od pračky...neslyšel jsem o tom, že by někomu se něco stalo s myčkou a tam stačí málo a bude furt protékat a málo k tomu aby to teklo na podlahu..normálně neřeším a klidně jdeme na nákup nebo na návštěvu a zapneme naráz myčku i pračku...pračka ve svým elektro životě neviděla nějaký čistič nebo cokoliv co má zabránit jejímu vytečení (dle reklamy) a kdybych měl popsat jak nám zmrvili elektrické zapojení při rekonstrukci kuchyně na co se přišlo náhodou po půl roce užívání....!!!! jo a kdo se tedy bojí, že někomu nebo sobě způsobí újmu pak akvárko se dá použít jako terárium nebo jako skleník pro kytky....žádná voda-žádnej problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:00 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: JuraS
asi zase zacnu mit trauma z toho, ze mi rupne akvarko a vytopim dva byty pod sebou:-) pojisteni nepojisteni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 12:16 adis Re: JuraS
... preto by som sa nerad sudil so susedmi a platil s vlastneho ked platim nejaku poistku....

.. a prerezat nespravnu trubku a v stupacke pred vetilom... to uz je iny nasup :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 12:02 JuraS Re: grizly
už jsem to sem někde psal...pod vlivem reklamy se jeden soused z 3 tího patra ve vedlejším vchodě rozhodl, že se pustí do rekonstrukce koupelny..v létě během dovolených..začal ..blbec...dost nešťastně tím, že přeřízul trubku od horké vody ve stupačkové šachtě tak pitomě, že mu zůstal uzavírací kohout v ruce..nez někdo zjistil kde je hlavní uzávěr vody, než se dohodli že dveře otevírané do chodby vyštípou a než našli odpovídající pilku aby přelízli řetěz se zámkem co ten hlavní uzávěr hlídal bylo dost pozdě...ten co to způsobil měl doma trochu vody..ten pod ním byl na dovolené..někde na sicilii...než je našli a dostali domů tak se vnější práh z dobového dřeva tak zkroutil a zablokoval dveře, že volali hasiče aby jim je vyrazily...pomáhal jsem známému v přízemí...u něho se to de fakto zastavilo...koberce a cokoliv za nábytku co nebylo ze skla nebo z kovu mohli vyhodit..a vyhodili...ta voda u nich byla furt ještě horká tak, že se ještě pár hodin nedalo do ní stoupnout..koberce, sedačka nacucané jako houba..ani se s tím nedalo hejbat jakou to mělo váhu..koberce měl přilepený...sranda je utrhnout...sedačka to do sebe nacucla až hrůza...v ložnici měli hustej koberec, nábytkovou stěnu a manželskou postel...všechno včetně věcí ze skříně natáhlo tak do 1 metru vodu...srandy byla že ten co to způsobil měl pojišťovnu co se po povodních položila a on ještě nezměnil pojištení..soudili se s ním ale jak to pak dopadlo nevím nicméně ti dole měnili komplet nábytek....té vody bylo ale hodně...a hodně horká...jinak stalo se to v mladé boleslavi tak 10 let tomu nazad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 12:01 R Muž romant [27987] Re: grizly
Tak já jsem viděl v místnosti 4x4 koberec po celý ploše a na něm 150 litrů z prasklýho akva a ten koberec byl totálně nacucanej, ale voda se do spodního patra nedostala, ten koberec to prostě podržel. Pak bylo nutný použít vysavač na mokrosuchý vysávání, 2 dny pořádně větrat a bylo uklizeno. Nebylo to v paneláku, ale ve zděným baráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 11:50 S Muž invalida [3881] Re: grizly
S kobercem vím jento že váží odhadem 20 kilo a kýbl vody o kterej sem zakop by měl mít tak 10 a dohromady to má metrák...vystěhovat mokrej koberec je kumšt pro 3-4 lidi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:37 Muž grizly [145] Re: JuraS
To ,že to vsákne koberec a podlaha si jen myslíš nebo jsi to už zkoušel??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:27 johnax Re: adis
Zeptej se svý pojišťovny na DOB neboli Pojištění občanů v běžném občanském životě.....vytopení sousedů to zahrnuje X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:07 Muž AmorFati [37] - Amerika
Voda v paneláku se chová tak, že teče nejen svisle dolů, ale i do stran. Zažil jsem (naštěstí ne na mém) 200l akvárku. Proteklo to ze šestého patra až do prvního, celkem se voda objevila v devíti bytech mimo toho vytopeného.

Jinak nakloněného akvárka se až tak neboj, já mám 240l nakloněnou už tři roky asi o 0,8 cm (rozdíl podlahy 4 cm vzadu a 5 cm vpředu na 120 cm délky (ano, skříně mám taky s kopce a gymball se mi kutálí doprostředka místnosti (panelák) jsem sronával seříznutou polystyrenovou deskou a není to úplně přesné, ačkoli před napuštěním to vypadalo, že ano) a zatím se nic nestalo. Na nižsší straně zjevně trochu jinak pracuje boční sklo, protože je asi o 1 mm víc venku než na té vyšší, ale dál se to nehýbe, takže nevím, jestli to třeba nebylo už od výroby. Každopádně v červnu, až se budeme stěhovat, dostanou rybky nádrž novou. Jednak se přeci jen trochu bojím, co se stane, když tohle najednou bude stát rovně, jednak je poškrábané, jednak se bojím, co s ním udělá převoz přes celou republiku a jednak si stejně chceme pořídit osmáky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:01 Žena Sirah [11] Re: JuraS
ono je zaskrtle a zaskrtle policko, v pripade zavazne smlouvy bych se toho ale nebala, pokud je v pojisteni domacnosti zahrnute i poskozeni akva a nasledny unik vody, tak tam proste zahrnuto je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2010 09:41 JuraS Re: Sirah
nevěřím nějakému "zaškrtnutému políčku" to mi tvrdili na helpdesku opencard i na pražským mhd, že když zaškrtnu políčko při objednávce, že pak budu na email dostávat upozornění, že mi končí předplatné na mhd...prdlajs mi chodí...a na helpdesku rajfky mi tvrdili, že mi bankovní aplikaci nahraje operátor a operátor mi logicky tvrdil že to musí banka...nechci se někoho dotknout ale žádný helpdesk mi nikdy nic pořádnýho neporadil a nepomohl..sedí tam tutani co nic neví....já mám přímo v pojišťovacích podmínkách .. www.kooperativa.cz/…
* KOMFORT zahrnuje následující pojistná nebezpečí:

o únik vody z akvária o obsahu min. 50 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 09:35 Žena Sirah [11] Re: adis
tak vidis :)
tak a mas to policko zaskrtnute? :)))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 09:25 JuraS Re: adis
říká se 3x a dost..smůlu jsi si už vybral....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 09:21 adis Re: Sirah
no tak uz som si zavolal do allianzu... a dostal som odpoved:

pokial je v zmluve zaskrtnute policko - zodpovednost za vzniknute skody (alebo tak nejak)
tak by to malo byt v klidku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 09:10 Žena Sirah [11] Re: adis
pojisteni akva by melo byt zahrnuto v pojisteni domacnosti ne?
Rozhodne bych nesla do pojistovny pojistit specialne akvarium, je to vyhozeni penez ;)Pojistovny umi z lidi vytahat penize, vim to, v jedne z neznamejsich jsem pracovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:57 adis Re: JuraS
:) no ved prave :)

- tento rok uz sa stala havaria u Vas na D1 - auto na komplet, o 2 tyzdne som sa vykiepil na schodoch a siel so sanitkou do nemocnice, nato odisiel firemny notebook a do toho este navsteva doktora s peknou info....

tak radsej idem do allianzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:54 JuraS Re: adis
no když jsem měl doma plovoucí podlahu z lamina tak jsem na základě pobídky podlaháře testoval materiál...jednak jsem pod něj dal svíčku zda nebude hořet a pak jsem kousek desky dal na 2 dny do sklenice s vodou...ten matroš byl sráč až hrůza..nehořel a ve vodě se mu nic nestalo..asi něco super ekologickýho...takže o takovou podlahu bych se nebál..záleží jak je to udělaný...kdo má strach z havárií v autě by neměl do aut sedat...nejhorší smrt je smrt z vyděšení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:39 adis Re: kalahare
- no ja mam listy k plavajucej podlahe plastove takze na 100% voda nostane na podlahe.

Myslel som si ze som poskladal stolik spatne ale spatna je podlaha no nic to na tom nemeni ze je voda na hladine na jednej strane vyssie ako na druhej ... cca tych 0,5 - max 1 cm.

Istota je istota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:30 Muž kalahare [11] Re: adis
Také uvažuju, že se pojistím. Sice mi nedávno praskla jen 54l nádrž, ale díky dobře olištovanému linu to zůstalo na podlaze, nutno říct, že praskl zadní roh a voda střílala na zeď. U našich se mi jednou nechtíc zvrhnul sud s 40l vody v koupelně (panelákové umakartové jádro) a voda u sousedů byla za 5 minut. Dneska mají všichni sádrokartonové podhledy a vinylové tapety, to už je pak škoda vyšší, nemluvě o plovoucí podlaze, apod.

Utíká ti i podlaha o půl centimetru? To jsme měli také, lomené panely. Skříňka měla nohy (6ks) se závitem, tak jsem jí vyrovnal do váhy a pak už se napouštělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:27 adis Re: JuraS
- no doma je plavajuca podlaha - lamino a veru nechcel by som aby bola naozaj "plavajuca".

Chcel by som dat novy koren do aqua ktory vazi uz teraz take 4 kg.... a kedze vravim ze je cele aqua trocha nahnute nerad by som bol obliaty pocas spanku.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:20 JuraS Re: adis
1. moje pojišťovna má v základním pojištění domácnosti zahrnuto pojištění prti prasklému akvu jako standard
2. záleží jakou máš podlahu, kde bydlíš a v jakém prostoru máš akva...příkladně obývák 3,5*4 metry a to by byl malý a na něm koberec ti 200 lt nacucne jako nic..nezapomínej, že nábytek má dýhu jen z viditelných stran a hran a dole jak stojí na zemi je surový..ten nasaje vodu jako houba...btw..před lety jsem měl doma houbu co se prodávala jako malá placka ve velikosti kreditky ale když se dala do vody tak do sebe nasála litr vody..skoro okamžitě se zvětšila a tu vodu v sobě držela...taková je savost některých materiálů...na ten rozměr co jsem dal by 200 lt vystouplo do výšky nějakých 1,4 cm a to jeslti máš lino dobře udělané tak ti to v bytě zůstane...jinak už několikrát mě vytopily vadou pračky a taková horká voda z praní montérek to je věc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:06 adis – vytopeny susedia
Zdravim,

v hlave mi vrta zopar otazok.
- uz sa podarilo niekomu vytopit susedov s aqua o objeme 200 l a viac??? Ako ste to riesili?

Vrta mi to v hlave pretoze som vcera nasiel odkazy ze sa da byt - teda akvarium poistit na taketo neprijemne zalezitosti a bolo by to asi velke zatazenie na penazenku kebyze sa rozleje (aj to moje 240 l aqua) taketo aqua.

Ja mam moje aqua nie v 100% rovine - neviem ci sa da v panelaku nast rovina, utekaju mi steny o cca 0,5 cm .... tak aby sa nahodou nieco neprihodilo - v noci ma oliala voda.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2530x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13977-vytopeni-sousedu