Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2017 06:56 Muž @ Wanderer [168] - Skaláry a tetry.
Ty ryby to zvládnou neboj. Spíš se postarej, aby neprochladly a dej si pozor na náhlé změny teploty. Osobně bych raději než kýbl volil igelitový pytlík s dostatkem vzduchu a ten dát do izolace - např. termobox na potraviny atd. Není-li ten, pak zabalit např. do zimní bundy. A je dobré, když necháš ryby ve tmě, nebudou tak vystresované.
Přendání zpět do napuštěného akvária klasicky s vnořením pytlíku a vyrovnáním teplot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 23:18 Žena @ azalka [35] Re: Amazonka
Jestli myslíš těch 54 l, tak to bych moc neřešila. Můžeš si do extra kýblu odlít vodu a do ní ponořit filtr. Počítala bych s tím, že pár ryb to asi nedá, ale někdy to holt jinak nejde. Stěhovala jsem 240 l akvárko ke kamarádovi a měla jsem 3 kýble - na ryby, na kytky a na vodu s filtrem. Substrát ze dna si určitě komplet vymýval. A za pár týdnů z toho bylo krásné akvárko. Navíc tam hned dal i své původní ryby, takže to prostě jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2017 19:11 Muž @ Wanderer [168] - Skaláry a tetry.Re: Amazonka
Schraňování vody moc neřeš, ta tě stejně nezachrání. Důležité aby zůstalo mokré dno a filtr (např. v kbelíku). Pak je vhodné, aby zůstaly mokré i ryby a rostliny, ale to se tak nějak předpokládá. :)
Všechno záleží na tom, jak dlouho bude stěhování trvat, resp. jak dlouho bude akvárium mimo provoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:53 Muž @ Jarry [275] Re: Amazonka
Zkusil bych nechat alespoň ponořené dno, vše bych tam nechal včetně rostlin - malé akvárium by mělo jít takto nosit. Kdyby transport netrval moc dlouho, tak bych zkusil dát do nějaké nádoby s akvarijní vodou filtr. Na novém místě hned napustit, případně si dopředu nechat odstát vodu, vrátit ryby a pro jistotu pár dní měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:51 Muž @ Magic [214] Re: Amazonka
A filtr bych přenesl v pytlíku a ještě téhož dne akvárium opět s filtrem spustil. Pokud to bude "jenom" půl dne, celkem dost bakterií to přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2017 18:50 Muž @ Tučňák [25] - Fyzika není o názoru.Re: Amazonka
Záleží, kam se stěhujete. My stěhovali 44litrové akvárko. Ze dvou třetin vypuštěné jsem ho asi 30 minut držel na klíně v autě (s kompletní osádkou). Myslím, že bych to v pohodě snesl i déle (a osádka taky). Akvárko bylo pár měsíců staré, s dostatkem rostlin a zaběhnutým dnem, takže jsem se o filtraci moc nebál (navíc byla stále v akvárku, kde to trochu šplouchalo).

S jemnějším dnem (nebo dokonce liaporem) bych si to asi nedovolil. Vyndal bych kytky, nastrkal do pytlíku, totéž s rybkami (voda z akvária). V závislosti na možnostech bych vodu dal do barelu (lahví), nebo vylil. Dno bych odbagroval do pytle i s trochou akvarijní vody. Na závěr odpojit filtraci, strčit i s vodou do pytlíku a jede se.

Po dojezdu bokem zapnout filtraci, ať se pročistí, založit akvárko a dát filtraci. Bakterie to přežijí i pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:39 Muž @ Maq [1881] Re: Amazonka
Když nejde jinak, musí se akvárko zrušit a znovu založit. Ale dost breberek zachráníš už tím, že znovu použiješ ten samý substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:17 Žena @ Amazonka [19] – stěhování
Ahoj, mám dotaz. Jak se řeší stěhování? Ryby do pytlíku a celý akvo Vylejt? Bydlíme v bytě (hooooooodně schodů) a rodiče nechápou že v tom umřou ty bakterie ve filtru, vodě a tak.( Nevěří mi a říkaj „voda jako voda, nech už těch keců o tom, nikdo nemá ideální podmínky, však to ty čudly vydržej...)" Navíc nemůžu tolik utrácet (takže nepřipadá v úvahu mít v novém domě nachystané akvárko už zajeté a nové.)
Co mám dělat? Jak se to řeší? Moc děkuju stydim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 11:12 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: Livi
Je fajn že si necháte poradit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2017 09:42 Livi - RostlinyRe: ctibum, Pepan
Ok,tak nejdřív skříňku.Za to poškození akvária to opravdu nestojí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 09:28 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Livi
Souhlas s Pepanem. Určitě bych začal skříňkou. Ono to akvárko má samo o sobě váhu, blbejch 30 litrů vody váží... moment... 30 kilo ( X-) ), štěrk ještě víc na takhle velký ploše. Ve finále zjistíš, že zvedáš 150 kilo zabalených do skla, který ti leží na zemi... Navíc zabíhat 150l akvárko se 30l vody je kravina. Jak do toho dáš rostliny a filtr? To už bys ho musela mít na tý zemi měsíc plný a to bych určitě neriskoval. Ani s prázdným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2017 09:07 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: Livi
Já bych na to nespěchal a se zabíháním počkal, až bude akvárium na definitivním místě. Ten měsíc není tak velká časová prodleva a než riskovat při manipulaci poškození nebo zničení nádrže, tak radši zařizovat až bude stát na svém stanovišti. Ono i na zemi může dojít k úhoně. Někdo do něj může kopnout, nebo něčím vrazit, případně může ležet na nějaké nerovnosti a praskne dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 09:00 Livi - Rostliny – Přesun zčásti plného akvária v bytě
Chci si pořídit akvárium kolem 150 l a k němu kupovanou akvarijní skříňku. Nemůžu si to ale dovolit koupit naráz. Tak jsem přemýšlela, že nejdřív koupím akvárium a nechám ho na zemi zabíhat s minimem vody (třeba kolem 30 l) a další měsíc ho i se štěrkem,rostlinami a menším množstvím vody (které se ještě pokusím do něčeho na chvíli odpustit, ale nevím jestli to bez spádu nějak půjde) přesunu na novou skříňku. Nerupne mi to? Nebo je to blbej nápad?
A v jakých částech držet akvárium (obecně) aby nedošlo k poškození lepených spojů?-své současné 40 litrové když jsem s ním potřebovala manipulovat, jsem přizvedla za horní okraj skla na užší straně, naklonila ho tím a pak jsme ho drželi zespoda ve dvou lidech (bylo z poloviny plné). Ale jde mi o to zvednutí z podlahy-mám strach aby se takto velké akvárium nepoškodilo.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 22:14 Muž @ Pítik [13] - AmerikaRe: Pepan
ok díky, nakonec jsem to přece jen vybral, kamarád do mě hučel tak dlouho abych to přepral, až sem to vytáhl přepral, přepravil v kýbli a osázel znovu. Ale stejně díky za rady potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:38 R Muž @ romant [25288] Re: Pepan
Tato debata by byla tou z nekonečných. "Já problém nemám, tobě to praská furt". :) Mám jedno setový, který se mnou ročně nacestuje hodně kilometrů, je to totiž tzv. školní přednáškovka, je to set a žádnej problém, tak kde je problém? ;-) No né, já jenom že je to o té nekonečnosti debaty, prostě někdy ať děláš co děláš, stejně se to podělá a jindy hodíš akvo do kufru auta, ujedeš s ním 80 km a neděje se nic, jak říkám tohle nemá konce, je dobře že jsi na tu možnost že to prostě nemusí dopadnout dobře upozornil, stává se to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:35 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: NHKG
To jsem nenakupoval já. To kupovali oni a pak se divili. Mimochodem, bůhví odkud je to akvárium, o kterém je řeč, bůhví jak je staré a bůhví jak je lepené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:32 Muž @ NHKG [2348] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Pepan
Nesmíš kupovat akvária v obchodě, ty sety jsou většinou mizerně slepené. Ale spousta živnostníků umí kvalitně slepit akvárium i dneska. Tady na severu třeba Farda. I Dobiáš dělá solidní akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:27 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Existuje i možnost podložit akvo třeba polystyrenen a akvo k tomuto zafixovat(přestěhoval jsem takto bezpočet nádrží běz újmy), ale to nic nemění na faktu, že kdo je bobkař, udělá to jako ty. ;-)
Tři koupená akvárka jako set. Dvě z nich se přelepovaly ještě v záruce. Majiteli se to nechtělo reklamovat, protože to je moc práce, tak radši zaplatil přelepení. Pro pochopení - je to státní instituce. Ale já jsem bobkař. Ty doby, kdy jsem si lepil akvárka a každou hranu ještě zevnitř vytáhl lepidlem, se už dneska nedělají. Zato moje akvárko vydrželo 35 let a přelepovalo se jenom proto, že prasklo dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:10 R Muž @ romant [25288] Re: Pepan
Existuje i možnost podložit akvo třeba polystyrenen a akvo k tomuto zafixovat(přestěhoval jsem takto bezpočet nádrží běz újmy), ale to nic nemění na faktu, že kdo je bobkař, udělá to jako ty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 10:48 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: Pítik
Já jsem možná bobkař, ale protože vím, kolik akvárek přelepuje můj kamarád, který vlastní malý zverimex, tak bych ten štěrk vybral, akvárko převezl, štěrk tam dal zpátky a znova osázel. On stačí jeden blbý výmol na cestě a je prdlé dno, nebo povolený spoj. Dnešní akvárka se totiž obvykle lepí ne proto, aby to vydrželo, ale proto, aby to vydrželo záruku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2017 08:12 R Muž @ romant [25288] Re: RBeil
I sesunutý dno na jednu stranu při štěhování ještě nemusí nutně znamenat znovuzaložení, jde o to, aby se daná operace přesunu uskutečnila v rozumných časových mantinelech, tedy v řádu hodin, tak aby byla zachována životaschopná kultura nitrifikačních bakterií. Po instalaci na nové stanoviště bude akvo třeba i kalnější, ale stále s funkčním základem pro odbourávání škodlivých N látek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 07:44 Muž @ RBeil [153] Re: Pítik
Můžeš, ale v zatáčkách opatrně jinak se ti to pěkně bude sunout ze strany na stranu a pak to založíš stejně znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 07:33 R Muž @ afc1886 [1925] Re: Pítik
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 23:48 Muž @ Pítik [13] - Amerika – přeprava se šterkem, či bez
zdravíčko, mám jednoduchou otázku. Akva 60cm x 40cm v=50cm. Na dně 5cm štěrku. Stěhování bez skříňky, vodu vypustím co to jen půjde.

Můžu přenést do auta se štěrkem????

Sem dost na vážkách... chci se v zaběhlém systému co nejméně rýpat. A to než bych osadil všechny kytky... at jsou ryby rychle spět ve vodě...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 12:09 Muž @ NHKG [2348] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: brumla
Postup ti napsal Fuchs. Já to dělal podobně, akorát s tím, že jsem nestěhoval akvárium jinam, ale nahrazoval jsem akvárium a poličku trošku větší verzí (místo 325l jsem dával 450l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 12:04 Muž @ brumla [0] Re: NHKG
no dobře, já ho nevážil, takže se nehádám, ale to stejně není ten hlavní problém, řekl bych :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 11:58 Muž @ NHKG [2348] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: brumla
To akvárium váží necelých 70kg. Farda má uvedené hmotnosti a při 12mm má 79kg.
www.akvariafarda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 11:23 Muž @ brumla [0] Re: Magic
no nevím, tak mi to řekl chlapík, co ho vyráběl... a podle toho, když jsme ho nesli do bytu, bych mu i věřil :-D
ale je to 120x50x60, 1cm sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 20:29 Muž @ Magic [214] Re: brumla
brumla napsal: jen sklo odhaduju na takových 120kg... a cca 300 litrů vody,...
Len poznámka na okraj - sklo 300l akvária by som odhadol tak na polovicu, cca 60kg. Ak nie je špeciálne, alebo akvarium moc hlboké (voda cez 70cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 20:12 Muž @ Fuchs [132] Re: Barakainus
Jo 200l jo ale přečti si jeho akva prázdné váží 120kg skříň cca 80kg. Jestli akva váží 120kg tak je to přibližně rozměr jak mám já, to vážì 113kg a je 170x60x50 cm tak že váha plného je cca 700kg. Neříkám že to nejde ale já osobně bych se bál. Ani nevidím důvod proč to riskovat..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 20:03 Muž @ Barakainus [616] - RostlinyRe: brumla
Plne akva se presunout da. Jedno 200L co jsem udelal ve skole, presunuli maliri od steny a neodpustili ani litr. Zvedne se na takovy ty klouzaci podlozky a pokud nemas prahy mezi mistnostmi, da se s nim odjet. Ja sam bych si na to netroufl, ale eveidentne lidi co se zivi stehovanim to umi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 19:30 Muž @ Fuchs [132] Re: brumla
Hmm...něco podobného jsem také řešil, nakonec to dopadlo tak že vodu jsem z akva upusti to sudu tam dal ryby a napojil filtry z akva. Pak vše vybrál z akva, kytky do kýblu, štěrk do druhého sudu přenesl akva skříň na nové místo dal štěrk zasadil kytky napustil. Jeden filtr jsem nechal v sudu s rybami a druhý spustil v akva. Až druhý den jsem dal ryby a druhý filtr do akva. Filtry byly zaběhlé, dno si přes noc sednlo a vše bylo ok. Nic jiného ti nezbude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 18:50 Muž @ brumla [0] – při rekonstrukci
zdravím, chtěl bych se taky zeptat na toto téma. potřebuju "jen" přesunout akva z jedné místnosti do druhé. třeba z důvodu pokládky nové podlahy.
je asi jasné, že přesunout plné akva je nemožné, ale nějak mi není jasné, jak to udělat. jen sklo odhaduju na takových 120kg, do toho 45 kg štěrk, 25 kg kameny, pozadí, rostliny atd. a cca 300 litrů vody, to stojí na 80kg skříňce...
co se týče ryb, tak skaláři, neonky, tetry, dánia, jeden velký ancistrus (cca 15cm)
máte s tím někdo zkušenost? jako jasně, bylo by to na den na dva, ale stejně si nedokážu představit ten proces...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 12:05 Muž @ Wanderer [168] - Skaláry a tetry.
Tak včera operace proběhla. Zabralo mi to víc jak deset hodin. Vzhledem k neočekávaným komplikacím, jsem na čas zprovoznil staré akva a ryby nechal nějakou dobu tam. Teorie s vyndáním kusů dna u mě nefungovala, navíc s tou větví by to ani pořádně nešlo. Voda musela být v podstatě nová, jinak to nešlo. Zůstalo 2/3 původního štěrku a důkladně jsem tam vypral starý filtr. Tak teď uvidíme, kolik toho chcípne.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 15:02 Muž @ JirkaŠčobák [913] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: romant
Záleží na tom, na co máme kdo akvárium zvyklé. Já měním 10-30%, podle potřeby i častěji, než 1x týdně (když potřebuju v parném létě zalít kytky na balkóně nebo, když řeším nějaké problémy s vodou). Zásahy realizuji co nejmenší možné.
Asi bude rozhodující, na co je zvyklý Wanderer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.12.2016 14:25 R Muž @ romant [25288] Re: JirkaŠčobák
Každý máme trošku jiné zkušenosti a já třeba vždy po znovuzaložení plním akvo tak jak bude do budoucna a hlavně s tou starou vodou bude záležet na intervalu "vydejchání", prostě 14 denní vodu nepovažuji za nezbytně nutnou k použití v co největším objemu. Používám vždy 50:50 s čerstvou odstátou, tedy spíš vytemperovanou.
Edit: Filtraci zapínám co nejdříme, žádný čekání, aby zbytečně nedocházelo k odumírání bakterií. Pokud je na to čas a plánováno dopředu, tak 14 dní před operací filtraci lehce propláchnu.
Edit2: rybicky.net/clanky/1492-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:21 Muž @ JirkaŠčobák [913] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Wanderer
P.P.S. Při přesouvání částí dna s rostlinami, připravíš hnojivo, které budeš chtít dát do dna, na konkrétní místa a přímo na něj položíš ty bloky.
Koukám, že máš echinodory a s těmi je takovýto postup úplně v pohodě, protože se u nich doporučuje čas od času prohrabat prsty dno okolo kořenů. Kdybys je vyndal a zasadil znova, zřejmě se chytnou taky, ale mám u nich vyzkoušeno, že vyndání a opětovné zasazení s celým kusem dna je skoro 100%.

Jaj: Toto všechno budeš dělat v novém akváriu bez vody. Pak velmi opatrně (dělám přes ruku a z počátku tenkým pramínkem z kovičky) naplníš akvárium vodou, tak, aby bylo co nejméně zakalené (bude - tenhle postup je mnohem "špinavější", než kdybys dno propral - prostě "akvárium po totálním prohrabání celého dna"). Počkáš hodinu, dvě a pak zapneš filtr (teď trochu tápu, má akvária jsou bez filtrace).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:13 Muž @ Wanderer [168] - Skaláry a tetry.
Dobrý poznatek, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:10 Muž @ JirkaŠčobák [913] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Wanderer
Použil bych plochou lopatku a ze starého akvária vyndaval celé bloky dna i s rostlinami a tak, jak budou, je dal do akvária nového. Ony části dna budou určitě prostoupené spletí kořenů a měly by do jisté míry držet.
V minulosti jsem už takto postupoval. S použitím vody ze starého akvária se pak nová nádrž dá do jisté míry považovat za "akvárium po generálním úklidu" a živočichové budou žít hned.

Ještě lepší bude, když nové akvárium nenaplníš okamžitě po okraj, ale druhých 100 litrů čerstvé vody si necháš až na druhý nebo třetí den (nebo - ještě lépe - to můžeš dávkovat po například třiceti litrech).
P.S. Abychom si rozuměli - ze starého akvária použiji skoro všechnu vodu pro akvárium nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:09 Muž @ Wanderer [168] - Skaláry a tetry.
Počítám, že za odpoledne bych to mohl sfouknout. Taky se mi moc nechtělo nechávat takové množství ryb v prázdném akva bez dna. Ještě mě napadlo proprat si ten říční štěrk na přidání dopředu, dát někam do vody a "naočkovat" bakteriemi z filtru předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:01 R Muž @ romant [25288] Re: Wanderer
Přesně tak. Je dobrý, že bude použito stávající dno, tedy vlastně záložní filtr, je třeba aby toto proběhlo v řádu hodin, z důvodu zachování kultury bakterií. V záloze bych se nestyděl mít připravený příprvek Toxivec a při problému bezodkladně aplikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 13:55 Muž @ Wanderer [168] - Skaláry a tetry.
Tj. od okamžiku stěhování týden nekrmit a měnit pravidelně 1/3 vody? Nebo větší množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 13:47 R Muž @ romant [25288] Re: Wanderer
Č.2. Za podpory nekrmení(min. týden) a častých(v první týdnu denních) výměn vody se to dá ustát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 13:38 Muž @ Wanderer [168] - Skaláry a tetry.
Řeším výměnu akvária za větší a vymýšlím nejlepší postup. Všechno, co mám ve stávající 250l přijde do nové 450l. Obě s vnitřním vestavěným filtrem. Na filtr jsem měsíc nesáhnul a ani sahat nebudu, je výborně zarostlý. Změna proběhne cca za měsíc. Postup bude následovný: odpustím část vody do barelu a nádob, vyndám ryby a rostliny. Vyndám kompletně dno. Odstěhuju staré akva a nastěhuju nové. Dám dekorační větev, kompletně celé stávající dno a to doplním dalším stejným říčním štěrkem (propraným). Zasázím stávající rostliny + nově doobjednané a přidám ke kořenům kuličky hnojiva. A dál řešim zda:
1) dát ryby do starého akva bez dna, se starým filtrem bez zásahu, přidal bych tam všechny plovoučky a nějaké rychle rostoucí rostliny. Nové akva bych nechal měsíc zaběhnout a pak ryby přendal
2) vyperu v novém akva starý filtr, případně vymačkám do nového bioakvacitu či zkusím zabudovat starý bioakvacit, ale problém bude v jiném rozměru. Ryby bych přendal hned.

Jaký na to máte názor? Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 14:14 Muž @ sachlj [0] - amazonieRe: Pepan
Ne takhle jsem to nemyslel. Když už nové akvárium tak se pokusím aby mi ho lepili na místě. Ale nejprve posoudím cenu. Pokud by bylo výrazně levnější pořídit hotové akvárium tak jdu do toho (pokud nevyhraju ve sportce). A jak jsem psal tak jsem měl několik akvárií kupovaných z druhé ruky, zrovna jedno co si vzpomínám bylo z chovny a bylo lepené z různých tlouštěk skel. No ale nevezmi 450ku za 250 kaček ? a sloužila mi bez jediný ukápnutý kapky skoro 3 roky než jsem jí měnil za větší. Ale protože měním akvárka jen o pár centimetů (kvůli prostoru kde teď je-knihovna z jedné strany a z druhé sedačka, de fakto se hlavou opírám o akva) tak padlo rozhodnutí až se kompletně poslední dítě vystěhuje že původní dětský pokoj rychle zabereme (aby neměli tendenci se vracet domů ;-) ) a já obsadím jednu stěnu akváriem. Vleze se tam 5 metrů akvárka. No nedám za akvárko 50.000, to ani náhodou. a chceš říct, že akvária co tady prodávají jetá v inzerci jsou dobrá pro křečka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2016 14:07 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: sachlj
Kdo Ti říká že to akvárko převážejí prasecky. Myslím si že firma, která dodává nová akvária a drží na ně záruku, je schopna zajistit i jejich přepravu. Ty ses prostě rozhodl že si pořídíš staré akvárko a nikdo Ti to nevymluví, takže ani důvody, proč to nedělat, neakceptuješ. Tak se toho drž a nechej si radit od někoho jiného, já končím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 13:40 Muž @ sachlj [0] - amazonieRe: Pepan
Akvarium jsem nikdy nepřelepoval a nikdy bych to nedělal. Důvody jsou na tomto webu dostatečně rozebírané, proč to nedělat. Jaký rozdíl kdy je akvárium šetrně používané, šetrně vypustit, rozumě převést a rozumě umístit na místo nebo koupit nové akvárium, prasecky převést a prasecky nastěhovat na místo? Například ty víš jakou cestou v dodávce s vytřískanými tlumiči přijedou frajeři co normálně stěhují nábytek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 13:34 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: sachlj
Jaký rozpouštěč? Když jsem přelepoval stovku, kterou jsem kdysi sám lepil Lukoprenem, tak jsem ji rozřezal, očistil spoje žiletkou od zbytků lepidla, odmastil a slepil. Samozřejmě tisícilitrová vana je mnohem pracnější, protože se tam lepí výstuhy, ale princip je stejný. Nicméně pořád trvám na tom, že tak velké akvárko bych kupoval jedině nové. I ve vlastním bytě Ti kubík vody na podlaze může udělat neskutečná pestva. Ale jestli se chceš chovat jako Hanzlík ve Slavnostech sněženek, v tom Ti nikdo bránit nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 13:14 Muž @ sachlj [0] - amazonieRe: MonterMonty
Jak přelepit akva jsem taky řešil, i tady to je rozebírané. Na to aby jsi přelepil akva musíš přesně vědět jakým lepidlem to bylo lepeno. PŘESNĚ. Protože každý výrobce používá jinou směs. A k těm lepidlům pak prodává hodně drahý rozpouštěč. Je opruz to akva rozřezat a ještě větší je pak to akva od zbytků lepidla očistit. Zabere to hromadu času a chce to prostor a ne panelákový byt, pokoj s kobercem a nábytkem. a pak co jsem slyšel a četl, tak žádný sklenář to neslepí akvárko z původních, očištěných skel akvária. A přelepovat si sám vanu o 1000 lt na to nejsem dostatečný magor. Manželka nechce slyšet o zahradním nafukovacím bazénku, ten modrý 3metry v průmeru. To by se mi líbilo jako akvárko. A nebyl by problém to nastěhovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 13:04 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: sachlj
pokud bych já kupoval takovou vanu - jetou ,tak bych ji rozhodně bez přelepení naplnil max pilinama pro křečky :)
no s tím stěhováním - proč to pokoušet ? stojí ty případné problémy pak za to ?
těch 10 minut co bude trvat vyměnit 30 litrů vody -a mám dobrej pocit že jsem udělal maximum - ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 10428x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1396-stehovani-akvaria