Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mizení piskořek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Mizení piskořek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2019 16:27 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Petr
Helena upřednostňuje okružáky. Na piskořky jde jen v nouzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 15:22 Muž Longer01 [21] Re: Petr
Jak napsal Ctibum... než koupíš helenu, uber na krmení, čisti akvárko... taky jsem jich měl víc, ale po úpravě krmení a pravidelnému sbírání odumřelých kytek se zredukovali sami (cca 3-4měsíce). Pokud je chceš rychle vyndat, dej na dno plátek okurky a pk vyndej se šneky. Ale chce to hledat příčinu. Jinak šneci jsou užiteční, nezbavovl bych se jich úplně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2019 14:31 R Muž ctibum [6921] Re: Petr
Okružáci se přemnoží, když k tomu mají podmínky, tzn. dostatek potravy (zbytky žrádla různý jiný bordel). Takže než Helenky (kterých se pak taky nemusíš zbavit, když se ti namnoží) bych šel cestou zlepšení údržby a ručního sběru Okružáků. Ty pak můžeš někomu darovat.
Jinak Piskořky jedině vysbírat a dát jinam. Ale to už můžeš rovnou sbírat ty Okružáky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 14:24 Petr – Piškořky
Ahoj mám dotaz kam mám schovat piškořky před Helenou? Přemnožili se mi okružaci a potřebují aby to Helena probrala. Nechci ale aby zabila i piškořky. Kam je mám tedy schovat? Moc vám děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 20:40 Muž roper [10] - CichlidyRe: ČUPR
Ahojte
Na šneky jsou moc dobří i zakrs. čtverzubci, protože je to jejich přirozená potrava. odskoušeno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 20:33 Muž Gunguy [2] Re: lama
no, kdyby je sundaly helenky, tak by zbyly ulitky a podle mne by taky sundavali ampularky okruzakovite a nejake okruzaky, ne ze by vybily jen piskorky, mam tam male piskorky , to jo ... driv se strerk hybal porad, , ted jsem treba koukal a nasel jsem u skla jednu 3cm velkou piskorku
... driv byly porad na kamenech , a na skle, takze je to asi dobre, protoze asi zalezly do dna, jestli nekdo mate piskorky, tak si je rad vezmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 20:32 Žena ustavprochore [567] Re: ČUPR
ČUPR napsal: ... Podotýkám, že určitě nepřekrmuji ryby! Tak schválně, jak dlouho trvá tvým rybám než sežerou krmení? A kolik takových dávek dostanou za den a za týden? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 09:29 Žena Linduš [166] Re: jasanek29
osobně krmím jednou za den, tak, aby nic nespadlo na zem, takže ždibíček + občas vynechám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 09:28 R Muž Silent [5949] Re: jasanek29
Zkus krmit tak jako doteď jen poloviční dávkou a uvidíš jak bude třeba dávku upravit. Hlavně nedej moc na ryby. Rády žadoní i když nemají hlad. Napřed se ale zbav těch přebytečných šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 09:22 jasanek29 Re: Silent
A měl bych třeba tyden nekrmit,anebo krmit opravdu po troškách,ted to delám tak,že kromě pátku je krmím 2krát denně a v pátek vůbec....díky za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:46 R Muž Silent [5949] Re: jasanek29
Přemnožení okružáci svědčí o permanentním překrmování. Pokud snížíš krmné dávky ryb tak se nebudou tolik množit. A určité množství šneků funguje jako úklidovka. Rostlinám neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:40 jasanek29 Re: Silent
Mám strach,aby mi ti šneci,konkrétně okružák nešel po rostlinách a je jich tam fakt hodně....... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2010 08:35 Žena Linduš [166] Re: ČUPR
jestli myslíš "estetiku", tak mě vůbec nevadí, ba naopak, jsou to právoplatní obyvatelé.
a nevšimla jsem si absolutně ničeho, čemu by škodily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:29 R Muž Silent [5949] Re: jasanek29
Tablety na dno fungují dobře. Ideálně ještě než se rozsvítí světla v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:27 jasanek29 Re: Silent
A jakou baštu by si doporučil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:27 R Muž Silent [5949] Re: jasanek29
Upřímně řečeno nejbezpečnější je "ruční sběr" . Nalákej je na baštu a pěkně růčo vysbírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:21 jasanek29
Ahojky ryby,prosím vás,co je dobré na likvidaci šneků v Aq,ale aniž bych přišel o piskořky?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:31 JuraS Re: ČUPR
taky se mi piskořky přemnožili i v době kdy jsem měl v akva dostatek helen. Asi po měsíci jsem si všiml, že ubývá helen ale piskořek rapidně přibývá. Sehnal jsem kelímek okružáků, levatek a teď už měsíc sleduji jak početní stavy helen zase přibývají..plánuji, že za chvíli nebude ani jedna levatka a okružák a možná i piskořky ubudou..piskořek se dá zbavit jedině výměnou nebo desinfekcí dna....na čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 00:16 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Linduš
Linduš napsala: ...mám jich stovky v osmdesátce...
To musí být opravdová "nádhera" v tak malé nádrži ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 00:11 Žena Linduš [166] Re: ČUPR
vždyť je to prďácký, jakákoliv velikost zdobí kořen, sklo, čistí i kytky od řasy, dokonce (nechápu jak) lezla po filtru a ještě lepší: jedna větší si pěkně visela z plovoucí rostliny, držela se jí zespodu jen nožkou, vypadala jak šiška na stromě. to byl pohled, absolutně nechápu, jak se tam dostala smich
jsou úžasné potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 00:05 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Linduš
No nevadí, jsou užitečné pro dno akvária, ale ve větším množství je to nevzhledné - jak popisuji - vypadá to jako vši a leze to všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 00:00 Žena Linduš [166] Re: ČUPR
piskořky něčemu vadí? mám jich stovky v osmdesátce. taktéž nepřekrmuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 23:50 Muž ČUPR [204] - Tetry
Co bych za to dal, kdybych se těch Piskořek pro jednou už konečně zbavil. Nenasadil jsem ani jednu a teď jich denně ručně vyndávám tak kolem 10 ÷ 20 kusů - samé malé tak 1 ÷ 2 milimetry. Jsou jako vši, hrůza. Dokonce jsem zakoupil i předraženou past na plže, ale účinnost je mizivá. Malé tam moc nelezou a když nechám hrubší "česle" proklouzne tam neonka a je uvězněna do doby, než ji zase vysvobodím. Pár Piskořek bych ještě snesl, docela se mi i líbí, ale boj s přemnožením je nekonečný. Podotýkám, že určitě nepřekrmuji ryby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 23:43 Žena Linduš [166] – Re: roper
třeba už jsou lenivé se schovávat, radši baští :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:42 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: MrJan
Ano. Heleny dokazu zabit piskorky. Ulity maju tvrde, ale oni sa k nim dostanu cez slabsie vicko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:41 Muž roper [10] - CichlidyRe: MrJan
To je jako dát krávu k tygrovi potlesk
Ty moje piskule lezou taky imr vére po akva hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:21 Žena Linduš [166] Re: MrJan
určitě. je to jen asi malinko obtížnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:21 Žena Linduš [166] Re: Bak
moje piskořky jsou divné. i přes den lezou po nejvyšších místech dekorace. ty největší se neobtěžují kolikrát vůbec dolů. asi mají hlad, či co :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:09 MrJan Re: lama
Vim ze Heleny jsou snekozrouti ale Piskorky maji jedny z nejtvrdsich ulit s vickem. Dokazi je Heleny zdecimovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2010 22:03 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Gunguy
Pokud jsi si pořídil Heleny tak nebudeš mít piskořky.Je to pro ně vynikající krmení.Škoda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:46 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Gunguy
zkus upřeně pozorovat štěrk delší dobu a třeba uvidíš, že se sem tam trošičku pohne... a až to uvidíš, tak hned budeš vědet, kam ti ty piskořky zmizely ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.03.2010 21:40 FcelkaMaja Re: Gunguy
Piskořky jsou stvoření podobné krtkovy (tedy jen svým chováním), pomalu ryjí ve dně akvária a na povrch vylezou jen zřídka, jak zde bylo řečeno, pokud mají dobré podmínky. Takže pokud máš velkou vrstvu písku nebo štěrku na dně, uvidíš je jen velmi zřídka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.03.2010 20:20 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gunguy
Když je dobrá kvalita vody tak nemají důvod přez den vylézt. Koukni v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2010 19:50 S Muž invalida [3881] Re: Gunguy
Koukni v noci na sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:42 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Gunguy
Pro boha proc si porizujes Helenu, kdyz chces zachovat piskorky? Copak neexistuje spousta jinych peknych sneku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:40 Muž Gunguy [2] – Mizeni piskorek
Ahoj, mel jsem v akva pres 30 velkych piskorek... pred mesicem jsem tam dal asi tri plze clea helena(male , tak 1cm, max) , tedjsem chtel nalvit piskorky, a nenasel jsem ani ulitku, nic , jen nejake mlade.... nechapu kam se mohly ztratit, heleny by ej takhle rychle urciote nesnedly, a v akvarku neni co by je snedlo i s ulitou, videl jsem par piskorek mrtvych, ale ulitky jsem nenasel uz... je mozne ze by se jich tolik schovalo? jedine co jsem nejak zlvlast neprohlizel je rkeveti jeskyne, kam by se tolik sneku neveslo..... a ulitky a vse se mne shromazduje v jednom rohu, (treba mrtve rybky kdyz umrou a tak... ale ted jsem tam ennasel ani ulitu....... co myslite? co se stalo?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1521x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13911-mizeni-piskorek