Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži a rybí potěr

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Plži a rybí potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 18:59 Veverca Re: afc1886
Já mám v akváriu spíše listnaté rostliny, takže malé rybky nemají moc možnost úkrytu v rostlinách.
Já jsem v akváriu viděla pouze jednu malou rybku. Už se mi tohle ale jednou (cca před 3 týdny)stalo.Ryby tu malou ale ihned zežraly.
Také přemýšlím, jestli má cenu do malého akvária (30l) kupovat porodničku. Nemohl by být potěr třeba ve velké zavařovací sklenici??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 11:21 R Muž afc1886 [15085] Re: Veverca
Nejspíše tam nebude sama a jestli máš dost zarostlé akvárium, tak bude mít šanci přežít. Nedávno jsme ale řešili, že máš malé akvárium a v něm nevhodnou osádku, tak by bylo fajn zřídit prezentaci. ahoj
Jo a šneci nebudou problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 09:30 Veverca
Dobrý den,
Dnes jsem ve svém akváriu našla jednu malou rybku. (Nejspíše paví očko).
Má cenu lovit do porodničky JEDNU malou rybku??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:45 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: radim
...zato sem je (piskořky) casto videl vylezat ze dna na sklo tam kde je nejvetsi proud z filtru...
Důvody mohou být tři. :-)
1. snížený obsah kyslíku v noci;
2. výlet za pamlsky v podobě řas (bakterií atd. ...);
3. snížený obsah kyslíku + výlet za pamlsky :)

Když mi zaroste hladina vyšší vrstvou trhutky, běžně v ní nacházím piskořky. Ve dne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:40 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: radim
Ten "experiment" s CO2 byl extrém. V takovém případě mají plži snahu utéci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:33 radim Re: letfudo
je to možné nepopírám že lozí všude..
mně vylezli až k hladině když sem experimentoval s CO2 a málem otrávil celé akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:25 Muž letfudo [30] Re: radim
Tak u mě jsou piskořice běžně v noci k vidění na rostlinách a to i u hladiny.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 12:51 radim Re: Sid
obcas sleduji s baterkou jak v noci řádí krevety.. piskořku jsem jeste opravdu nevidel na rostlině... na kořenu a skle jo.
za to sem je casto videl vylezat ze dna na sklo tam kde je nejvetsi proud z filtru coz je v rohu akvark u dna(mam natahly vyvod z filtru vrchem kolem světel a směřuje kolmo do dna na rduhe straně)
je to tim ze je tam víc kysliku?
jinac mam zkusenost, že jikry jsou téměř vždy ve vrchni tretině akva, někdy skoro u hladiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 10:34 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: radim
...ješte jsem u sebe nezpozoroval piskořku na rostlině...
Zkuste se do akva mrknout v noci, pár hodin po zhasnutí světel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 07:53 radim Re: Juck
pancernicci nelepí jikry na dno.. lepí je hlavně na rostliny a stěny akva, takze je piskořky nesežerou(ješte jsem u sebe nezpozoroval piskořku na rostlině) ;-)

aha to bylo pro Juck... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 17:09 Muž Juck [1] - CichlidyRe: radim
A jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 16:22 radim Re: Filan
ne, ten potěr už od vykuleni je docela pohyblivý když se mu chce..piskořka není dravec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 16:07 Filan – Potěr a piskořky...
Zdravím...pokud budu mít čerstvě porozené panceřníčky,nebudou jim vadit pískořky?Děkuji... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:13 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: zasadil
Jo velkeho nechte ve velke nadrzi a do te male dejte treba jenom jednoho uplne malinkyho a uvidite co se bude dit...Snad vam nic nepozere me se tedy nic takoveho nestalo tak preji i Vam abyste uspesne odchoval...Ste rikal ze to mate akary ze?Zrovna je mam taky vytrene maji plnou bridlici jiker a uz dou videt oci tak sem zvedavej jak se to vyvrbi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:10 zasadil Re: StrNd4
takže male šneky toho vekeho mam nechat v hlavni nadrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:54 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: zasadil
Ale dospeli jedinci poziraji jikry a nerozplavany poter musite tam dat maly prcky a ty nic nedelaji a navic je tam davate skrz prekmeni takze proc by pozirali neco co jim bude utikat pred hubou kdyz si muzou dat v klidu ty zbytky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:16 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: zasadil
co třeba přebytek potravy?!Okružáků moc nemám,jednou jsem omylem nasypal víc obyčejnejch vloček(upravený pro potěr) a za několik dnů byli na dně hnědý flíčky/tečky->tak se koukám co to je a oni malincí okružávi.

Takže udělej z vločeky/ek miniaturní drobky,tak jak pro potěr,a nasyp to tam,ale ne celou pixslu od vloček!!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:12 zasadil Re: pitger
tak a co ted ja jsem si je obednal
u kamose.co tam mam dat na ty přebytky potravy aby to tam nehnilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:04 Muž pitger [1] Re: StrNd4
Ale pozor, tady jsem se dočetl, že si rádi pochutnají i na jikrách a taky dokonce na nerozplavaném potěru.
www.rybicky.net/… coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:45 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: zasadil
Jo na 5 litrovem akva je tohle problem to byste musel menit vodu kazdou chvilku jak rikam jestli chcete sneka tak zkuste toho okruzaka.Ja ho mam v rozplavavackach u mecovek u akar u kanciku proste u vsech malinkejch...A zatim jsem problem jeste nemel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:42 zasadil Re: MeTz
mam koupit menšiho?snažím se zbytky odsavat hadičkou na vzduch ale většina tam zustane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:41 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: zasadil
Ja bych ho tam radeji taky nedaval.Jak rikam hodte tam jednoho okruzacka :) Me se osvedcilo ze poteru nic neudela.Ale co se osvedcilo me se nemusi osvedcit druhym :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:40 MeTz Re: zasadil
Raději bych ho tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:39 zasadil Re: StrNd4
jak vičko od pet lahve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:38 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: zasadil
Jak je velkej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:36 zasadil Re: StrNd4
myslite že by je sežral?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:35 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: zasadil
Ja nevim.Ale ja jsem to udelal tak ze jsem tam dal malyho okruzaka kdyz jsem mel poter v male nadrzce s timhle bych to asi neriskoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:29 zasadil – šnek a potěr
Fotka k příspěvku Dobrý večer před pěti dny semi vytřeli akary modré,musel jsem kamen s jikrami odejmout a dat zvlašt do maleho 5l akvarka protože už to bylo po třetí zasebou co je rodiče pomulu sežraly všechny.Muj dotaz je když dam šneka viz na obrázku do nádržky 5l s potěrem nesežere je bo rybky jsou čile ale nemotorné.chci ho tam proto aby sežral přebytečnou potravu je to spravně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 21:35 Muž LangMaster [24] Re: malapa
čichavci se ti začnou žrát rostou nerovnoměrně te Ampulárie bych se nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 18:55 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Malapa
já použivám rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_hladky a neni problém:)pokud je větši potěr,tak klasika ampulárie nebo okružáky..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 17:44 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: 0
Tak asi vyndám obyčejné tři okružáky co tam mám, už moc vyrostli a půjde tam pár ancíků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 17:42 0 Re: Malapa
Mám je u potěru a i v minulosti tomu tak bylo a rybky byly vychovány , ale čichavce už dlouhá léta nechovám , tak nevím jestli bude tento potěr sežrán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 17:37 jirkaa Re: Malapa
osobně šneky nepoužívám,moc jim nevěřím že si nepochutnají na potěru.daleko spolehlivější je mladý maličký ancistrus,jestli se nepletu tak je také množíš tak by to neměl být pro tebe problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 17:29 Muž Malapa [494] - Afrika – Potěr a Ampulária okrúžliakovitá
Používáte někdo malé Ampulárie okrúžliakovité jako úklidovou četu u potěru? Chtěl bych je dát k potěru čichavců, ale obávám se, jestli by v noci nežraly spící potěr čichavců.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 796x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13839-plzi-a-rybi-poter