Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zkameněliny z černouhelných dolů

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Zkameněliny z černouhelných dolů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:59 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Zkamenělá dřeva se prodávají na burze minerálů v Tišnově.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 18:13 Muž Dejmon [64] Re: Natálie Šnajdrová
Na Berounsku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:20 Natálie Šnajdrová – Trilobyt
Kde bychom našli Trilobyta ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:26 akakuk Re: akakuk
No tak jsem to dal do akvária a pár těch zkamenělin začalo sprostě rezavět :-O
Zrovna ten den kdy jsem si toho všimnul mi začala plavat na hladine ampulárie, našel jsem si na fóru že to nemusí být problém když plave ale teď nevím jestli za to třeba nemůžou ty zkameněliny tone

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:40 akakuk Re: Pete
Nevím jestli není na haldy vstup zakázán, ale koho to zajímá :-D
Asi se tam taky pudu mrknout palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 07:30 Žena Utahraptor [91]
No třeba tenhle orthoceras se prodává kolem tři stovek :) www.nerosty.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 01:39 Muž Pete [10] Re: akakuk
Šak kolem Karvinska a Ostravska jsou z toho navezené haldy za každou šachtou. Projděte se po nich a schválně, koukněte se hned na první větší kámen o který zakopnete... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:33 Žena Utahraptor [91] Re: akakuk
Trilobit ne, spíš nějaká ulita možná od příbuzných loděnky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:28 akakuk Re: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Toto tipuju na Moissanit. Teda moje učitelka na přírodopis to typuje :-D
Druhá fotka: Toto je asi nějaký trilobit asi dva dny jsem to leštil a nakonec je z toho tohle.
Před leštěním to bylo asi dvakrát větší.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:24 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: akakuk
Tak toto su brutálne skameneliny.. palec na tom najväčšom je asi nejaká koža alebo čo to je??..no predstav si ,že tam kde robí tvoj otec tak boli nejaké milion rokov staré organizmy..extréém potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:16 akakuk Re: akakuk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dalsi. smich
Druhá fotka: na tom prvním šutru, nevím jestli je to vidět je obtisklá nějaká kytka - miliony let stará kytka coze
Třetí fotka: tady nějaké krystaly, to dalo práci vyčistit od toho uhelného prachu ;-)
Čtvrtá fotka: Zkoumal jsem pár ostatních šutrů a vypadá to že se tam dá najít i galenit sfalerit nebo antimonit(Sb2S3).To jsem se divil :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:31 akakuk Re: deCORF.OBRAEN
No bylo to asi kolem 1 kilometru.
Asi před 5 lety toho bylo na dole spousta ale pak ho přeřadili jinam a tam už toho moc není .
Jinak říkal že tam jsou kousky velké jako auta ale ty by asi nedonesl :-).
Mtěch kamenů víc ale to by už bylo pro moje 63 litrové akvárium asi moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:29 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: akakuk
myslím si, že pokud je to uhelného dolu, tak to bude logicky obsahovat velké množství uhlíku a při případném přihnojování co2 bude tento efekt rušit... nemám s tím zkušenost, jen tak nahlas přemýšlím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:01 Muž jajaapaja [174] Re: akakuk
To mohla být prapřeslička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:49 Muž jajaapaja [174] Re: akakuk
Klidně to tam dej taky tam mám kus zkamenělího kmenu.Už dvacet let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:45 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: akakuk
já mám v akvárku kusy černýho uhlí už hoooodně dlouho, snad 25 let a je to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:42 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: akakuk
Vyzerá to ako koža hada..alebo nejakého plazu..no ja by som to radšej nedával do akvarka..Väčšiu cenu bode mať ako vystavený kus ano ;-)
Edit: Nemal som na mysli ,žeby to malo škodiť ,ale su to zaujímave kusky tak radšj by som ich odložil do vytríny :-)
Ako hlboko to otec našiel?..a nič iné tam už nebolo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:19 akakuk – zkameněliny z černouhelných dolů ano/ne
Fotka k příspěvku Ahoj všichni.
Mám takový dotaz a totiž jestli mohu dát do akvária zkamenělé kmeny stromů, jak už je napsáno nahoře tak jsou z černouhelných dolů (cca. 1 Km pod zemí).Zkoušel jsem je dát do octu a nešumí, jsou taky perfektně očištěny od uhlí takže voda by neměla zčernat :-)
Máte z tím někdo nějaké zkušenosti ?
Ttaťka dělá elektro na dole tak tam pár kousků našel.

+ Přidat reakci

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3466x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13695-zkameneliny-z-cernouhelnych-dolu