Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena vs. kružník čínský

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Clea helena vs. kružník čínský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 17:42 Muž vlka [3444] – Kružníci, Okružáci, Heleny
Co jsem si na jaře na burze v Kroměříži koupil dvě Surmovky, tak do několika týdnů zmizeli všichni Kružníci a za cca sedum měsíců i všichni Okružáci. A to jich byly stovky. Ze dvou Surmovek jsem jich už rozdal cca 50 a už dva dny jsem ,,zatim,, neviděl v AQ žádného dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 17:14 Muž ValaRa [26] Re: Planorbella
Ja to testujem v 5 litrovom pohári, kde som premiestnil pár "miminiek" surmovky a kde hádžem desiatky malých kružníkov. Žiadny z nich ale nemá viac ako 2 mm, tak uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2019 15:17 Muž Planorbella [643] Re: JirkaŠčobák
Nejsou. Má surmovka sežrala i 3,5mm velké kružníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 12:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Když je jich tam milión chvíli trvá než začnou ubývat. Pak jsou vidět na dně jen prázdné ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2019 12:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
ValaRa napsal: Ja som skúsil do akva, kde sa mi premnožili kružníky čínske hodiť jednu surmovku. ... Kružníky neubudli.
Protože jsou kružníci na surmovky malí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:53 R Muž ctibum [6908] Re: JirkaŠčobák
Můžu potvrdit. Na listu špenátu je poměr okružáků a levatek tak 20:1... Kružník ani jeden, ale to bude možná tím, že tam žádné nemám... :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.02.2017 18:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Driv3r
Driv3r napsal: Protože se pustily do rostlinek hlavně ten lotos.a to mě štve tohle sem nabral při odebrání větších kamínku ze dna jednou hrstí.
Docela hodně se mýlíš. Kružníci se nejen, že neživí rostlinami, neživí se dokonce ani rostlinným odpadem.
Doporučuju test každému, kdo je máte (a levatky a okružáky a piskořky). Spařte kopřivu nebo tenký plátek mrkve a dejto to do akvária. Kdo se na to nahrne? Okružáci masivně, piskořky trochu, levatky a kružníci vůbec. Nežerou to. Prohlašovat, že mi kružníci žerou rostliny, znamená proklamovat moji neznalost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:16 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Driv3r
Mela jsem cerveny lotos a vsichni sneci na nej svorne... ignorovali. Prijde mi, ze pokud je rostlina ok sneky nezajima.
Nachazim akorat prazdny piskori ulity. Levatci taky nevidim. Kruznikovy nemam sanci, to zapadne do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:16 Muž Driv3r [236] Re: Bella
jo levatky prázdný nacházím ale tyhle ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:14 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Driv3r
Jedna mensi helena mi v 300 litrovce za 4 mesice velmi znatelne zlikvidovala tyhle "zmetky" kruzniky. Pak plynule presla na levatky, ty taky dost brutalne prozrala, a pote presla na piskorky. Stavy piskorek se zatim statecne drzi, i pres to ze tech helen je tam ted vic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:12 Muž Driv3r [236]
Ahoj, jak se zbavit kružníků? Pomůže clea hlena? Protože se pustily do rostlinek hlavně ten lotos.a to mě štve tohle sem nabral při odebrání větších kamínku ze dna jednou hrstí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 22:47 LadasBVP Re: sivon
možná si na to kápla ale překvapilo mě že jedna ulita byla doběla a průhledná jiné byli do hněda a pravda že ulity byli měkké ale hledal jsem jelikož se mi dostali nechtěně do akvária pomocí květin podle toho kdo se tak snadno přesouvá jinak co se týká krmení ty popelnice živorodky toho moc nenechají a to dostávají 6 různých druhů krmiva ráno večer plus když se k tomu dohrabu já osobně tak patentky půl kostky mražených patentek nebo jiných larev ráno a druhou večer plus a občas okurka takže že by zrovna v mém akváriu dieta opravdu nevládne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.12.2015 11:58 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LadasBVP
Kružník velký 1 cm? To asi bude spíš okružák, nejspíš: rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky

Může je žrát beťák, krunýřovec, nebo jsi akvarista, který krmí tak, že na ně nic nezbývá a tak ubývají, nebo jim něco v akváriu vadí (léčivo, hnojivo, sinice, příliš měkká voda...).

Ono není zase tak jednoduché udržet kvalitní populaci plžů v akváriu, jak to někdy podle nářků na fóru vypadá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 22:45 LadasBVP Re: Miky1981
ne nic sem neobjevil zatím ale nedávno jsem přistihl jednu živorodku duhovou samičku že ho na vteřinu svezla v tlamě velkého 2 mm ale dále nepokračovala jinak ztráta za posledních 10 dnů je 4 ks ale jen větších kolem jednoho cm při zkoumání byly ulity úplně prázdné a u dvou jsem zjistil že vstupní otvor okraje ulity byl mírně ulomený a jedna ulita prasklá může to něco znamenat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 21:15 Muž Miky1981 [57] Re: LadasBVP
....hlavně bude duležitý zjistit kdo, nebo co to dělá a podle toho jednat....v mém případě to na rybky neútočí....jen na levatky...

edit: teď jdem byl na pozorování a přistihl jsem ji, jak se přicucla k malé levatce a během chvilky ji vycucla a hurá se schovat do dna akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 20:41 LadasBVP Re: Miky1981
no ty šneci mě nějak nemrzí ale hlavně aby to nešlo po rybách šneci se obnovují nonstop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 19:23 Muž Miky1981 [57] Re: GP
...ploštěnka to nebyla, ta má takovou trojúhelníkovou hlavu....tohle je nějakej druh pijavky, ale nepřišel jsem na to jakej....zkoušel jsem se toho zbavit i pomocí NO PLANARIA, ale nezabralo to....ale počátek byl podobnej jako píše LadasBVP, jen prázdné ulity a nikde nic, až po čase jsem objevil tohohle prevíta....proto jsem mu radil ať zkusí prohlídnout po zhasnutí akva, v mém při osvětlení aktivní nebyly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 19:12 GP Re: Miky1981
plostenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 17:58 Muž Miky1981 [57] Re: LadasBVP
Fotka k příspěvku ...něco podobného mě potkalo s levatkami, taky jsem začal pozorovat zvětšující se počet prázdných ulit...a po dlouhém pozorování jsem objevil nějaké pijavky....zkus po zhasnutí akva s baterkou juknout na dno, jestli tam něco nebude...přidávám fotku co jsem tam měl já....
...kdyby si něco našel, tak jukni na toto vlákno: rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 17:51 LadasBVP Re: aquarium
Ano jsou to určitě prázdné ulity. Jsou na boku na dně akvária. Tak je do nich vidět, že tam nikdo nebydlí. Mám podezření buď na bettu ale spíš bych řekl že lepší kandidáti jsou ty živorodky dlouhoploutvé. Prodavačka mi řekla, kde byli zakoupeny že jsou křížené s širokoploutvýma. Ale někde sem četl že se kříží s ostrotlamou a na učtence která se mi dostala do rukou stálo moly mix lira tuším protože ancistrus ani parmičky by přece po šnekovi nešli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 17:18 aquarium Re: LadasBVP
Vždyť ses na nic neptal, tak co se dožaduješ odpovědi. :-D To je podezřelé. Co tam máš za ryby? Jsi si jistý, že jsou to opravdu jen prázdné ulity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 22:26 LadasBVP – prázdné ulity
Zdravím všechny, nedávno sem uvažoval koupit clea helena aby mi zredukovala počty kružníků. Ale již několik dní pozoruji přibývající prázdné ulity kružníků všech velikostí a helenu sem nekoupil. A pochybuji že zahodí ulitu a migrují někam pryč mimo akvárium.

Edit: No koukám že se asi nedočkám tak snad je to ok a že to žerou ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 08:31 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: vaaclav
U me Helenka, kdyz byla mala (a zrovna od tebe :-) ) se nejdriv pustila do kruzniku. Jak povyrostla, sla po kotulkach a levatkach, nasledne po piskorkach. Takze kdyz bydes mit mladatko, tak ti zatoci i s kruznikama. U me stacila 1 na 300 litru, a musim rict, ze od te doby se kruznici nevzpamatovali natolik, aby mi jejich stavy vadily.

"A čím jí budeš krmit až dojdou kružníci?" u me se treba krmila i na padnuvsi rybe, maso jako maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 18:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LadasBVP
Helenu bych si na kružníky nepořizoval protože se většinou pohybují jinde než ona. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 17:54 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Ale Pepo to víš že jo, já jenom ponoukám k zmyšlení se nad příčinou, než hned zhurta řešit následek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 17:51 JoKa Re: romant
Pořád lepší, než ti experti, co na "likvidaci" šneka pořídí mmřenky. Nasadí je všude a pak řeší čím to nakrmit, nebo kam udat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 17:37 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Jak typické. :-D Když nevím co se šnekama, který jsem si odněkud "dotáhnul" pořídím si surmovku a až mě zbaví toho mého problému, pošlu jí dál a za půl roku jí zase budu schánět. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 17:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Helena žere podle místního všechno, s tím by neměl být problém. A přinejhorším ji věnuje jinému nešťastníkovi s akváriem zamořeným šneky.
Sehnat jde lehce. Občas ji nabízí i chovatelé, protože při dobrých podmínkách se množí i v akváriu. Google toho najde spoustu, stačí zadat: Surmovka vražedná nebo šnek helena a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 17:11 R Muž romant [27987] Re: LadasBVP
A čím jí budeš krmit až dojdou kružníci? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 16:18 LadasBVP – nechtěný kružník
Zdravím. Pořád sem koukal co se mi to líhne za šneky, až když ted jsou trochu větší vyhledal sem dle obrázku, že to zavlečené s rostlinami není okružák ale kružník čínský. A trochu mi tam expanduje a co se tady dočítám má to docela následky. Tak na těch pár kusů mi stačí 1 ks surmovky vražedné?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 19:19 Žena sivon [1694] - PlžiRe: lilitko
Myslím, že ve zdejším atlase je to napsané docela jasně, stejně tak jako v diskusi na toto téma.
Neritiny je opravdu škoda, ještě nikdo se nenaučil je namnožit v akváriu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2014 09:44 Žena Turbínka [2558] Re: lilitko
To co popisuješ není žádná novinka. I malé heleny dokáží bez problému zaútočit na většího plže a vážně jej poranit či zabít. Dále je také známo, že některé heleny upřednostňují jeden druh plžů, který aktivně loví až do jeho vylovení a až poté když je jejich "pochoutka" pryč pouštějí se do jiných druhů plžů. Poučení pro příště: Nemít v jedné nádrži s helenou plže, o kterého nechceš přijít, pořád je to predátor a tak se k nim musí přistupovat. A pokud ti vadí přítomnost velkého počtu kružníků - nepřekrmovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 06:02 Žena lilitko [224]
Tak dnes pridám svoju čerstvú skúsenosť s helenou vs. kotúľka. :-| Mám miníčko plné kotúľok a helenka si to sunie okolo nich, niekedy aj priamo cez ne a nič. Vôbec si ich nevšíma,už som videla kotúľku priamo na jej ulite a ona si to sunula ďalej. Ale koho si bohužiaľ všimla bola neritina, ktorá je v akva už dlhšiu dobu a dnes ráno som pristihla helenu už v ulite neritiny. :-( Bohužiaľ neritina útok zrejme neprežila. sad
Nedá mi nepodotknúť, že helena je ešte mladučká a nemá ani centimetrovú ulitu a už si trúfla na skoro dvakrát(možno viac) takú neritinu... tone A pritom tam má dosť malých slimáčikov... No neritina jej asi chutí viac, alebo je to ľahšia korisť. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 16:22 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: markiz
Je to kousek přírody doma a šnek je také součást přírody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 07:34 Žena markiz [33] Re: cezarmilan
no zas tak moc jich zatim neni, ale proste se mi nezamlouvaji :-) to je vse. Nejsem fanda ani krevetek, ti sneci za to nemuzou ze je nemam rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 21:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: markiz
Pridávam sa ku Štefanovi, čo ti na nich vadí? Prečo z užitočných tvorov robíš pohromu?
Ber ho ako spoľahlivý indikátor. Je ich veľa?, prekrmuješ, migrujú všetky k hladine?, je načase pomerať množstvo NO2, NO3, ;-) ver mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2014 20:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: markiz
A proč ti ty kružníci tolik vadí? Vždyť jsou to dříči. O riccinku se bát nemusíš, kružník jí neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 20:08 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: markiz
Náhodou Helena je zrovna dost pěknej šnek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 20:02 Žena markiz [33] Re: bond009
no vyhanet sneka snekem je mi krapet proti srsti :-D nevim jak se mi sem ti sneci dostali, ale vyhodila jsem ruzkatec a koukam ze jsou i v riccii, jinak je nikde nevidim - jenze riccie je mi lito. A mrenka aby zas nebyla chudak ve 100litrech, ona je dost velka.. no asi mi fakt zbyde jen ten skaredej snek :-D dik ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 19:52 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: markiz
Když jsem choval rájovce, tak občas nějakého zbaštily, ale to byla spíš vyjímka. Momentálně mám mřenky nádherný a to je jistota, ty daj i ampulárku :-D Nebo zkus šneka Clea Helena, ten je zlikviduje spolehlivě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 16:59 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: markiz
to bohužel nevím nikdy jsem rájovce neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 16:49 Žena markiz [33] Re: Čeníček
o nich vim, ale nebudu je kvuli tomu porizovat. Spis se mi jedna o to, zda mam prelovovat rajovce, aby to sezral. Nebo je to zbytecny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 16:23 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: markiz
čtverzubci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 12:22 Žena markiz [33] – kruznik a rajovec
Zdravim, nema nekdo zkusenosti, ze by tydle potvory bastil rajovec?
Kruzniky samozrejme :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 16:54 Žena Leja [70] Re: Samper
Samper napsal: Poradíte někdo, co s těmi malými průhlednými xindly? Pomůže ta okurka?
Okurka pár kružníků sice naláká, ale na nějakou hromadnou likvidaci to není. Osvědčuje se mi jedině střídmé krmení a ruční sběr. Ne by se mi je podařilo zcela vymýtit, ale alespoň jejich počet držím pod kotrolou tak, aby nehyzdili akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2014 14:14 Žena Turbínka [2558] Re: Samper
To není moc dobrý nápad, i malá helena si troufne na mnohem většího plže takže jsou neritiny v ohrožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 13:40 Muž Samper [3] Re: MarekP
Heleny jsou v akva skoro půl roku a všechny tři jsou dospělé. Dnes jsem k nim přihodil pár Neritin, tak doufám, že se nepustí místo do kružáků právě do nich..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 01:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Samper
Zkusil bych nějakou dobu nekrmit ani ryby. Ať mají kružníci nouzi, i když zrovna oni žerou skoro všechno. Zároveň bych jich zkusil co nejvíce vylovit a věřím, že 3 Heleny v takovém objemu budou na zlikvidování stačit. Ono taky záleží na tom, jak jsou Heleny velké a jak dlouho v akva jsou. Já mám zkušenost, že v novém akva se Heleny potřebují "aklimatizovat" a nějakou dobu jim trvá, než začnou lovit. Ale jak se rozjedou, tak valí pěkně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 01:18 Muž Samper [3] – S.O.S.
Ahoj lidi, mám akva 40 litrů (čistý objem cca 31 litrů), v něm 3 ks Clea Helena a asi miliarda kružníků, kteří stále přibývají. Nepřekrmuji!!! V akva je 9 ks neonek, 2 páry endlerek a 7 ks cherry krevetek + 3 krevetky japonica. Spousta rostlinek, dávkuji CO2 a denně tekutý uhlík easy carbo + PMDD. Poradíte někdo, co s těmi malými průhlednými xindly? Pomůže ta okurka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 12:39 amrtin Re: Bella
No,já bych ti dal na vycvičení tu mojí línou helču :-D :-D :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4920x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13684-clea-helena-vs-kruznik-cinsky