Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Malé jezírko

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Malé jezírko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 06:21 R Muž afc1886 [14682] Re: rybar
rybicky.net/atlasryb/sumec_velky Jestli myslíš tohodle, tak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 20:35 rybar – sumec
Mohu mit v 500 l sudu sumce nebo jinou dravou rybu? Je nad zemi, je 80 cm vysoky. Popr jak bych mu to tam mnel prizpusobit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2019 23:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: martes753
Měl jsem minulou zimu 3 karasy 25cm dlouhé v zednickém kalfasu cca 100l ve sklepě. Bez filtru a vzduchování. Nekrmil jsem, neměnil vodu a na jaře byly ryby naprosto OK. To nekrmení je důležité, jinak se ti zkazí voda. Teplota kolem 5°C je ideální. Pokud by byla teplota výrazně vyšší, je potřeba krmit a tím pádem i filtrace, výměna vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 23:20 martes753 Re:
Dnes jsem konečně našel trochu času a byl jsem zjistit přesné rozměry jezírka, abych věděl kolika litrové vlastně je. Zjistil jsem, že mám velice špatný odhad :) . Jezírko podle svých rozměrů odpovídá 750 l - 1000 l. Což by pro rybky už nemuselo být tak špatné, jen škoda té hloubky cca 60 cm. Filtrace jede 24 hodin denně. Je u ní i UV lampa ale ta byla vypojená, když jsem ji zkusil zapojit tak se nic nedělo, ani zelená diodka co je u ní se nerosvítila, tak nevím. Bude rybkám na zimu stačit prostor ve sklepě o velikosti dětské vaničky? Potřebují na zimu nějakou filtraci nebo vzduchování? Na netu je hodně názorů, tak jsem z toho trochu jelen.
Děkuji za všechny odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 11:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martes753
Jakmile klesne voda pod 10 stupňů přestanou žrát a to je ideální je přendat. Pokud nemáš nouzi o vodu tak bych jí spíš měnil než kupovat filtr s UV lampou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 10:01 Muž MichalV [327] Re: martes753
Ak tam nie je prirodzené tienenie zeleňou (krík, strom), tak je na mieste ho tam doplniť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 06:14 Muž 4Sima [1897] Re: martes753
Těch 6 kousků dokáže takhle malé jezírko hodně zaneřádit. Nenechal bych určitě víc kusů, kdyby se vytřeli. Dále by to chtělo asi filtraci a jezírkové rostliny, aby se ta voda zčistila. Pokud je to hodně zařasené pomohla by filtrace s UV lampou. Je-li tam řasa co se dá vybrat, tak ji průběžně sbírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 22:55 martes753 Re: vaclav
Děkuji za odpovědi.
Vypadá to opravdu na Karásky jak píšete. Pokud by jim nevadilo přezimování ve sklepě řekněme v nějaké menší vaničce tak bych byl asi i raději než aby tam zmrzli. Kdy je nejvhodnější doba na vylovení? A je vůbec možné takto malé jezírko udržet čisté aby v něm byli rybky vidět? Omlouvám se za takové dotazy, ale rád bych se o tom něco přiučil, pokud mám jezírko udržovat v nějakém stavu.
S bývalým majitelem bohužel nejsem v kontaktu. Dům prodávala jeho bývalá žena a ta mi toho moc nedokázala říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 09:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martes753
Zelená voda rybám nevadí a pokud to jsou karásci a je tam dost bahna na dně tak to i přežijí. Zeptal bych se původního majitele. Pokud je odlovíš a dáš do sklepa kde je teplota pod 10 stupňů vydrží i v poměrně malém prostoru a bez krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 05:15 martes753 – Plastové jezírko
Zdravím,
nedávno jsme s přítelkyní koupili dům a na zahradě je malé plastové jezírko, předpokládám 150 - 250 l. Voda zelená neprůzračná. Plave v něm asi tak 4-6 ks ryb. Na netu jsem se dočetl, že v tak malém jezírku ryby v zimě nepřežijí. Mohu dát rybky na zimu do sklepa do nějaké nádrže? Jak velká by měla být nadrž na zimu? Nebo se na to mám vykašlat a ryby raději darovat do nějakého většího prostoru?
Díky za všechny odpovědi. Jezírko bych si rád ponechal, ale nechtěl bych aby z nedostatku prostoru rybky trpěli.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 03:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
No když jsme základovali, tak nám kladli na srdce, že minimum je 80 cm, ale myslím si, že také velkou roli hraje výška hladiny spodní vody...Ta u nás právě na této cifře začíná a proto jsem po konzultacích se stavaři musel až pod ni...Zřejmě to nějak souvisí s tím promrzáním...nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 19:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RAP
No, u nás taky není přesně 1,5, ale odhadem tak metr dvacet a je to OK přes zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2012 19:18 RAP Re: Zoidik
Já byl přesvědčen, že 1metr hloubky je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Vojta
Na přezimování 1,5m hloubka. Na zahradě máme nějakých 4500litrů vody s karasama. Každej rok jsou přírůstky tak 1-5 mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:36 Vojta
Dobrý den,
chtěl bych zahradní jezírko o objemu asi 1,5 m3-2 m3, vím ženení největší, ale větší na zahradu nevmáčknu. Prosím proto o radu, jaké ryby (na zimu je samozřejmě vyndám)a kolik si do něho pořídit, aby bylo co nejjednoduší na údržbu. Kdyby mi někdo poradil,jakou filtraci koupit byl by to ideální.
Jsem vděčný za každou radu.

P.S. Když tak přemýšlím, napište mi prosím,jak velká má být nádrž na přezimování.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 12:36 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Krteček21
pokial ten molitan bol novy a nezabehnuty tak aj tak by to vycistilo len hrube a jemnejsie necistoty a nie zelenu vodu ale budis som rad ze sa podarilo drzim palce nech je voda priezracna X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 12:21 Krteček21 Re: dikard
No víte já tam přidal ještě jemnější molitan a ta změna probíhala asi 2-3dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:57 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Johan
no je to mozne ale ja nemam v blizkosti skoro nijake jazero vacsinou iba sukromne rybniky :(
ALE teraz mam v plane kopacke prace na mojej hodne velkej zahrade vykopat v celku dost velke jazierko(rozmery este nemam ale bude min 4x6m ale ako sa poznam tak bude asi dvakrat take ) :-D
aby som sa vyjadril nemam s takymito zmenami sfarbenia vody skusenosti, ale pokial sa bavime o novo zalozenom jazierku mi to pride ako dost nepravdepodobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dikard
Ale jo. Z jara, kdyby ste chodil každý den k nějakému rybníku, mohl byste vidět prakticky každý den jinou barvu vodu. Některé změny mohou probíhat hodně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 17:02 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Johan
ano suhlasim ale pokial viem tak to nieje bezny jav pri celodennom svieteni slnka na jazierko takej velkosti.... a az tak rychlo sa nevycerpaju tie ziviny za na druhy den je to ok(moj nazor laika) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 07:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dikard
Já myslím, že je to zcela běžná věc. Nová voda, rychle toho využije rostlinný plankton. Ten vyčerpá živiny nebo se namnoží živočišný plankton a voda zprůhlední.. To se může opakovat pořád dokola (a nebo nemusí)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 21:17 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Krteček21
no asi mas stastie ono sa to len tak z nicoho nic nestane kontroloval y som spravanie ryb a aj sfarbenie vody pripadne ine mini zivocichy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 17:07 Krteček21 Re: dikard
normálně stal se zázrak dnes se jdu podívat na jezírkoo a voda průhledná až na dno - tak to je vážně COOL smich ale ty doutníky nejsou ani jedny nevim jeden známí řikal že to sou minidoutníky tak fakt nevim???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:48 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: JUCHA
myslim si ja ja ze to mal na mysli tie ale mozno ma rastlinu na kubanske cigary smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:40 Muž JUCHA [82] Re: Krteček21
"Doutníky" - nemáš na mysli OROBINEC rybicky.net/atlasrostlin/typha_laxmannii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:23 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Krteček21
ja by som na tvojom mieste pockal kym sa trosku rastliny rozbehnu sem tam neco vody vymenil a ak treba by som pouzil ten ALGOREM je to k dostaniu asi v kazdej akvaristike... "doutníky"?? predpokladam ze to bude asi nas "bambus" :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 12:13 Krteček21 Re: dikard
Vodu ze studny normálně ale letost tu co jsme vypuštěli z bazénu bylka uplně průzračná a mam tak lekníny dost už začínaj růst pak kosatec a "doutníky" a 2karasky ale chci jich víc musim zajet do zverimexu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:19 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Krteček21
velkost toho molitanu??? musi byt dost velky aby sa tam mali kde uchylit bakterie.... no to mas ako ja cely den tam svieti a teplota je u mna okolo 20stupnov v noci na povrchu menej.... pokial tam mas rastliny a je ich dost tak potom to chce len aby sa poriadne rozrastli a zacali odoberat NO3 ktore premenia bakterie s NO2 co vylucia rybky....
tak tu mas ten algorem: akvaland.sk/…

ja ho mam v zasobe keby sa stalo to ze trva dlhsie zabehnutie filtra ako zvycajne... inak dost pomozu plavajuce rastliny na povrchu napr lekno, vodny salat atd.
velmi dobrym odoberatelom NO3 je trstina alebo bambus neviem ako je to po Česky.... dalej nejaky ten iris(kosatec), rastliny su podla mna velkym zakladom pre cistu vodu... a este aku vodu pouzivas, pokial nepouzivas dazdovu skusil by som ju. je mäkka a zaroven ma nizsie PH ako ina(riasy pomalsie rastu, takmer vobec pri optimalnych podmienkach)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:00 Krteček21 Re: dikard
Filtrace jaká no vespod je čerpadlo uvnitř je kostka molitanu nad tim je koš kde je molitan a kameny a voda tam proudí přetlakem trubou z rybníčku do nadoby filtrace a slunce tam svítí od rána až k večeru ale ne až zajde slunce a k přehřátí asi nedošlo teplota se tam dost mění jak to je 750l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 20:17 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Krteček21
aka filtracia bola pouzita??? niektore filtracie sa zabehnu az za niekolko dni, tyzdnov,mesiacov ale mohlo dojst aj k velmi znacnemu prehriatiu vody. Ako dlho tam svieti slnko alebo inak aka teplota je v jazierku?? pouzil by som algorem od tetry je to velmi dobry pomocnik na nejaky cas a je na eko baze cize nie chemia, X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 19:03 Krteček21 – Co se zelenou vodou
Dobrý den, po měsíci co jsem do svého 750L jezírka napustil vodu náhle zezelenala a je neprůhledná :-( a někde jsem se dočetl že to jsou jednobuněčné řasy poradíte mi prosím co stím???aby byla voda opět průzračná :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 08:17 TO JE JEDNO Re: Pepan
Tak jich tam dám asi těch 7 no a docela mě štve že si nemužu vykopat větší protože mam kolem skalku která je už moc hezká a nevim jak to zvětšit jedině že bych tenhle malej napojil na novej větší potočkem ale to by asi nevypadalo moc dobře :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 07:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TO JE JEDNO
Do těch 750 litrů tak 6-8 odrostlejších karasů. Karas je sice hodně odolná ryba, ale pokud jich tam dáte hodně, bude to rybí polívka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 07:41 TO JE JEDNO Re: Pepan
Na zimu budu vylovovat do nádrže do sklepa takže kolik těchh karasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 18:51 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: TO JE JEDNO
mas pravdu ze je to dost ale uz v tomto roku mam v plane zacat kopat jazierko, lebo mam velku zahradu a nejake 5x10m sa mi tam vojde aj s nejakym altankom, takze potom pojdu tam akrat ta folia ma stve keby nebola taka draha sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 18:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TO JE JEDNO
Pokud to jezírko má 750 litrů, tak bych tam KOI kapry nedával. Budou jenom krnět. I na ty karasy to bude na hraně. Pokud budete to jezírko na zimu vylovovat, spíše bych použil nějaké kančíky, živorodky,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 16:20 TO JE JEDNO Re: dikard
6 Koi tak to těch karasu muže bejt 10-15 potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 15:01 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: TO JE JEDNO
no to mas tak ze je to male jazierko mam neco podobne a teraz som tam dal 6 koi kaprov na radu jedneho odbornika co mi povedal ze ak ich chcem mat na okrasu tak 6ks a kebyze na chov tak aby som zacal kopat vacsie :-D

prirucka pise 1kg ryb = 1000lit vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 14:17 TO JE JEDNO – KOLIK RYB
Mám na zahradě jezírko cca 750l mam v něm lekníny a ještě něco a chtěl bych si tam dát rybky asi karasy ale teď kolik aby jim to vyhovovalo :-) Děkuji za rady aby rybičky byli spokojené

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 15:31 Muž longer [1] - Mořské rybyRe: Jarik
Ahoj. Tento problém má asi většina lidí co má na zahradě jezírko. Nejhorší je to asi takhle z jara nebo pak při letních vedrech. Co se týče tvého jezírka, je moc hezké, ale čím menší jezírko, tím se ti voda bude rychleji a více zahřívat. Nejlepší je alespon 40 - 60% hladiny pokrýt třeba leknínem. Ale zase ne uplně celou hladinou, život na dně jezírka nějaké ty sluneční paprsky potřebuje.:-) Pak je tu i ta otázka živin ve vodě. Je pravda, že čím víc rostlin, tím lepší. Ale na odebíraní živin z vody je nejlepší orobinec.;-) Pro tvoje jezírko bych doporučoval zakrslou formu - Orobinec sítinovitý. Dělá i nádherné malé doutníčky. :-) Jediná nevýhoda je ta, že se strašně rychle rozrůstá, ale pokud ho budeš kontrolovat a stříhat, neměl být s ním být žadný problém. No a ta chemie, já na vláknité řasy používám algoxan (tripond peroxid). Jen to nasypeš na postižené místo a řasy se ti krásně rozloží a to co vyplave na hladinu seberes sítem.;-) Tot asi vše, už me nic nenapadá.:-) Tak držim palce a at se daří;.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:36 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Jarik
už jsem to tady na fóru jednou psal, mám dobré zkušenosti (i v akvariu) s tímto výrobkem "Tripond Peroxyd" a mají ho na: www.petshopik.cz
řasy to ničí rychle, spolehlivě, rybám ani rostlinám to nevadí, ale příčiny vzniku nových řas to nevyřeší - jako žádná chemie - když je ve vodě něco špatně, tak se ti ta řasa udělá stejně znovu, ale jestli hledáš něco na rychlé odstranění, tak to zkus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 22:33 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: Jurasek
No ty mi ryby se do toho zamotavaji a nekdy se z toho tezko dostavaji a taky jim to zmensuje prostor v jezirku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:39 Muž Jurasek [137] Re: Jarik
Řasu na folii mám taky, asi těch 5cm. Ale přijde mi, že to vypadá líp s řasou, než holá černá folie, tak proti ní nic nedělám a rybkám taky nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 18:12 R Muž Silent [5949] Re: Jarik
Tady je celý komplex výrobků Tetra proti řasám v jezírku www.tetra.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 18:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarik
Myslím že je to Algo-Free
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 16:02 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: LiborSprysl
Ja pouzivam tento ale nepomaha,letos zkusim jinej. www.vse-pro-zviratka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 15:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarik
Přípravky povětšinou fungují. I když je povětšinou tu přítomní neradi vidí:-) Od té Tetry bych sháněl přípravek, který řasám zamezuje v přístupu kyslíku a rozkládá je. Ovšem nemohu si vzpomenout na jeho název:-) Vím, že je a že funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 15:41 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: LiborSprysl
No ty řasy sou nejvic na slunku to je fakt.Kde je stin tam jich moc nebejva,a da se stim delat neco? treba nejakej pripravek kterej pomaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 15:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarik
Pokud tak moc bují řasa, má asi z čeho brát...Takže by mohlo být kytek přece jen málo. Filtr je dost silný, bude asi také dávat hodně kyslíku. Své dělá i sluníčko. Mně se na řase pasou amuři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:44 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: LiborSprysl
Ostřice pachorost, leknín bílý, máta vodní ,prustka obecná a kosatec.vsechno je na rybicky.net/nadrze/5739

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 3206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13651-male-jezirko