Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ceratopteris - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Ceratopteris - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 08:50 Muž jisyko [48] Re: petrJ
Nemáte v akváriu ancistrusi, nebo poancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 21:06 R Muž romant [27987] Re: PetrJ
Přisuzoval bych to adaptaci na tvoje prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 20:54 Muž PetrJ [24] – Rozpad listů
Fotka k příspěvku Ahoj, Ceratopteris tvoří nové listy, ale staré se postupně rozpadají. Nevíte, čím by to mohlo být? Ostatní rostliny jsou v pohodě. Akvarko staré 7 týdnů.
Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:26 CZAntik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, Ceratopteris siliquosa mi roste krásně, stonky (a jejich listy) mají krásnou světle zelenou barvu, ale některé mají takový nahnědlý odstín, pokoušel jsem se to vyfotit, ale asi to nebude vidět, setkal jste se s tím někdo...?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 09:19 Muž Honzzin [0] – Ceratopteris thalictroides – hnědé listy
Mám problém s Ceratopteris thalictroides...Do skoor 2 měsíce mi krásně rostla a byla svěže zelená, ale teď začaly listy hnědnout a jakoby hnít. Nevíte, čím by to mohlo být? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 12:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
dvorak napsal: každou chvilku mi hází nové oddenky(cca 1 za měsíc-s 10-15 cm kořínky)
tak oddenek jsem u svého rohatce ještě nikdy neviděl, jseš si jistý, že mluvíme o stejné rostlině? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 08:09 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: dvorak
tak mozna se ji nedari pres zimu jen u me :-) z velky kytky se stala mala a ted uz zase krasne roste. mozna stary listy jen potrebovaly obnovu, nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 07:09 havex77 Re: dvorak
Kořínky jsem viděl,jsou hnědé.Dnes jsem pohnojil,tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:03 Muž dvorak [94] - RostlinyRe:
re PaDa-v tom s tebou nesouhlasím-nyní mám zasázené hlavně 2 rostllinky,1 má kořínky lehce ve dnu a moc neroste,a druhá je pěkně zasázená a každou chvilku mi hází nové oddenky(cca 1 za měsíc-s 10-15 cm kořínky)

re gaume-taky moc nesouhlasím,rostlinky mám od podzimu a během zimi jsem nezpozoroval žádný náznak,že by zacházely

Jinak souhlasím že potřebuje dostatek živin->hodně roste(alespoň u mě).Proč ti kořínky hnijí->na to mám(pro sebe) vysvětlení.
1)Jestliže máš rostlinku zasázenou,podle všeobecných pravidel sázení kytek,znamená to že máš rostlinky ve dně,a tím pádem na kořínky nevidíš!
2)Máš třeba špatné dno.Nevím jak to funguje,ale dnes jsem tu na fŕu četl test dna s octem!
3)Zkus povytáhnou místo,kde přechází rostlina v kořeny(myslím že se tomu říká srdce) nad dno,aby ti vyčuhovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:35 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: havex77
male rostlinky je dobre nechat trochu vyrust nezasazene, jinak je dobre kytku nesazet hluboko. pres zimu je normalni, kdyz kapku zajde a zase se rozroste. jinak je jeste mozne, ze je hodnakye presazujes. a taky potrebuji dost zivin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:24 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: havex77
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: havex77
Pokud je máš ve dně, tak více mu svědčí plavání na hladině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:26 havex77 – rohatec jemnolistý
Zdravím,neví někdo,proč mi hnijí kořeny u rohatce jemnolistého?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:53 havex77 Re: soptik
Nemůže to být tím,že nehnojím,nebo že je mírně kyselá voda?(5-6ph)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 07:24 havex77 Re: ustavprochore
Srdéčko není zahrabané v písku,kouká cca. 1 cm kořínků,vápenec tam taky není.Na větší akva se už chystám,kanci opravdu rychle rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:36 Muž soptik [40] - RostlinyRe: havex77
tak so se budou bzo dělat boule na sklech, je to fakt dravec a roste do uctyhodných rozměru a dsost rychle. důležitý je při zasazení nechat koukat nad substrátem alespoň pár cm kořínků, jinak rychle odhnívá, tak rostlina postupně odstraňuje nejstarší stonek kterej se začne celej rozpadat a začnou se z něj tvořit nový rostliky který se postupně oddělujou až se utrhnou a vyplavou na hladinu, pak je možné je zasadit, nebo nechat jako plovoucí rostlinu. a osobně se domnívám že takhle reaguje na větší zmenu hodnot vody, pokud si akva nevšímám je krásně zelenej, při větší výměně vody zrotí celkem kondici..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:13 Žena ustavprochore [567] Re: havex77
Zkontrolujte si substrát, zda neobsahuje vápenec a dejte si pozor, aby nebylo "srdéčko" zahrabané v substrátu. A urychleně zařiďte větší akva, ty sajicy ve 30 litrech jsou mazec hmm a Ceratopteris vám z nich taky brzo vyroste, pokud ho kanci nechají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:56 havex77 Re: Johan
Akvárium je o 14 dní starší,pře dvěma týdny jsem si kytku přivezl z Hornbachu...Ale přesné stáři kytky neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: havex77
List nebo v akváriu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:52 havex77 Re: Johan
Je dva týdny starý. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: havex77
Stářím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:55 havex77 – Rohatec
Zdravím,čím může být způsobeno,že některé spodní listy rohatce žloutnou?Když jsem si jej přivezl z obchodu,tak byly krásně zelené. hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1089x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13649-ceratopteris-problem