Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Amazonie pod vodou trošku jinak

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Amazonie pod vodou trošku jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 21:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 20:32 Usine Re: Bob66
Je to ale jen jedno z mnoha dalších které tam jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 08:48 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bob66
Co je to za ryby v čase 3:22, to asi nejsou jehlice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 17:56 Muž capko [40] Re: Bob 66
Krásne video,nádherné zábery.Hlavne keď altumi prechádzajú cez škáru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2011 19:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Tohle stojí za shlédnutí X-) www.aquanet.tv/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2011 21:36 RAP Re: HaDaS
www.aquatic-experts.com/… hledej šmudlo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:20 HaDaS Re: Usine
Máš absolutní pravdu. Závojnatka je již pryč hop. Našel se jiný nešťastník. Zbavil jsem se i čichavců. Ty jsou ale určitě v dobrých rukách. Teď jsou na řadě parmičky. Nevím jestli je bude někdo chtít. Bety, rájovci a živorodky se přestěhují do jiného akva. Zajímavé je, že rybky nejsou nijak zvlášť plaché a ani na sebe nijak neútočí. Zatím mi ani nic neumřelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:46 Usine Re: HaDaS
Trochu biotopní akvárium by jsi potřeboval, protože ti v něm plave pěkná směsice. Závojnatka a skalára dohromady se opravdu moc nevidí. Pokud jde o rostliny tak to nebude takový problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:05 HaDaS Re: Johan
Děkuji Vám za radu palec, večer se do toho pustím, do hledání na netu. Snad i použiji nějaké rostliny ze současného akva. Uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Spousty ne, ale sem tam se něco zajímavého sehnat dá. Teď jste mi připomněl, jak mi kdysi v jedné botance nabízeli zdarma semenáčky viktorie královské a divili se, že já bloud je nechci. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2011 18:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Zapomeňte na druhy. Většinou se stejně areály nekryjí či se spolu nevyskytují. Doporučuju projít si na netu nějaké fotky či videa a pak se ptát, co tam je za kytky či jaké podobné se dají sehnat. Držím palce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Bohužel, ani botanické zahrady vás nezachrání. Bohužel se pěstují jen nějakým způsobem zajímavé rostliny a zcela obyčejné kytky se moc nepěstují a sami s nimi mají moc velký problém. Pokud máte nějaké známosti, které mají spousty druhů vodních rostlin, tak vám upřímně závidím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:49 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: HaDaS
Echiny jsou dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:43 HaDaS Re: Johan
Johan napsal: ... Podle mě je mnohem lepší se snažit o určitý dizajn, např. o stojaté vody, či proudící potok nebo hlubina velké řeky.

Díky za tuto větu. Myslím, že je to právě ta rada, která mně nakopne k tvůrčímu šílenství. :-D. Proudění se docela bojím, hlubina se mně nazamlouvá. Tak asi něco jako stojatá voda. Shoduje se to i s tím co napsal Václav.

Jo, a mohli byste mi poradit s nějakým rostlinstvem pro tento záměr. Je toho spousta :-(.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Výběr v obchodech a na internetu je komerční. Je třeba udělat známosti v botanických zahradách a tam se lecjaké zajímavosti najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: invalida
Pokud už sme u toho přirovnání, tak pro ty, kteří se nechystají do tropů, myslím, že dobrá imitace je i u nás. Aspoň si to tak představuju. Např. CHKO Litovelské pomoraví či CHKO Latorica. Jen těch komárů u nás bude asi víc. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:14 S Muž invalida [3881] Re: Johan
Naprostá většina potoků nebo říček mi připomínala asi něco jako Jizeru ....jen pomalý téměř nehnutelný tok...bohužel už si nevybavím stát ale myslím že šlo o Piauí okolí města Terezia? Myslím že to snad je hlavní město kapitanátu nebo tak nějak..už je to dlouho..sry hmm a rostlin v toku málo téměř nic ..občas v zátočinách něco...a mraky hmyzu..hladovýho :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Např. u nás je několik desítek vodních a bažiních biotopů a mnohem více rostlinných společenstev. V amazonii jich budou určitě stovky. ;-)
Podle mě je mnohem lepší se snažit o určitý dizajn, např. o stojaté vody, či proudící potok nebo hlubina velké řeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2011 18:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Asi tak, ale s tím, že ať uděláte co uděláte výsledný dizajn najdete všude jinde na světe. Tím nechci říct, že taková snaha je zbytečná. Určitě ne, taková akvária se např. mě moc líběj.
Pokud pudete dál a budete chtít dát tzv. biotopní rostliny, tj. rostliny ze stejné oblasti a budete si vybírat rostlin z Jižní Ameriky narazíte na fakt, že jednotlivé rostliny se svým rozšířením stejně nekryjí a když některé ano, tak se třeba spolu v přírodě nevyskytují. Výběr rostlin v obchodech a na internetu není dostatečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:03 HaDaS Re: RAP
Ano, vím že povodí Amazonie je obrovské a nachází se tam několik podbiotopů hmm (nevěděl jsem jak to jinak nazvat). Tzn. vody stojaté, s mírným tokem, prudké, hluboké, mělké a nevím co ještě. Ve středním či větším akva odpadá napodobení vody prudké a hluboké. Přesto, něčím se inspirovat chci, do povodí Amazonky se zatím nechystám. Rád uvítám jakoukoliv radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:55 HaDaS Re: Johan
Takže jestli tomu rozumím dobře: Napodobení anorganického prostředí ano. Organické prostředí (myšleno rostlinstvo) upravit tak, aby byla udržována rovnováha v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2011 10:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Vydejte se někam za město do přírody, někam k řece, potoku, rybníku. Naprostá většina míst bude kytek prostá a jednou za čas narazíte na nějaké rostliny. U rybníků a potoků to bude podobné. Žádné kytky, někde pár rostlin a na občas najdete místo úplně zarostlé. Často na různých místech najdete podobné druhy ryb.
Tak nějak to bude úplně všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 10:11 RAP Re: HaDaS
Biotop "Amazonie" je zavádějící, protože jde o velké uzemí. Navíc spousta ryb žije v různých podmínkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 01:16 HaDaS
Super linky: chtěl bych rozjet diskusi ohledně Amazonie jako takové.
V atlasu ryb na těchto stránkách je uvedeno :
Osázení běžnými rostlinami. Porost hustý s volným prostorem. Celkem by mělo být osázeno 60 – 70% celkové plochy. Dno by měl tvořit materiál zrnitosti 3 – 5 mm a tmavé barvy, neboť poskytne neonkám pocit většího bezpečí a vynikne také lépe jejich barevnost. I dekorační kameny a kořeny by měly mít tmavou barvu.
Když jsem díky zde uvedeným odkazům, které jsou SUPER, vysledoval, že prostředí, které obývají neonky a i jiné zde žijící rybky, má především dno velmi světlé, někdy i bílé, že břehy jsou světlé, že potopené dřeviny jsou potaženy světlým porostem, a že rostlinek v jejich reálném prostředí je tak 20 - 30 % ... a to přeháním, tak jsem se trochu zarazil. Chystám se vytvořit Amazonku ... snad jsem k tomu již dospěl? Proto uvítám jakoukoliv polemiku a rady, ohledně vytvoření reálného prostředí.
Předem moc díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:02 radim – ty arapaimy!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 23:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe - Kacoo
Nezabilo ho to, akorát sebou prásknul do mělké vody (ten paúhoř byl na mělčině) a indiáni ho pak z vody vytáhli. Prý měl díky dehydrataci mozek v útlumu, jinak by na toho paúhoře nesahal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:54 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: Pepan
Tomu verim ze dostal pecku akorat si myslim ze by ho to zabilo ne ?

PS: dal sem stahovat jeste cca 50 eBook tak sem zvedavej co tam bude :) kdyz to bude dobry tak to nekam opet nahraju a predam vsem zde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe - Kacoo
Byl jsem kdysi na přednášce Karla Rataje a tam vykládal, jak se na něj jednou v Amazonii pokoušel sáhnout a dostal pecku, která ho poslala k zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:28 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: Pepan
Ano byl to pauhor elekricky dokonce tam rikali ze muze dat elekricky vyboj az 600 voltu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kacoo
Moc díky za pokoukání. Jenom si říkám, jestli ta hadice v prvním videu byl pa)hoř elektrický, tak ti hoši dost riskovali. A ta arapaima v tom druhém byla super. Každý ji vyobrazí jenom jako kus masa na háčku, ale vidět ji takhle pod vodou bylo super. Před rokem na kterémsi polském programu byl o ní celý pořad. Moct tak v akvárku sledovat její péči o mladé, to by bylo něco. Ještě jednou moc díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Kacoo
Ak si dáš vyhladať "S jakubem na rybách " tak je tam aj Amazonka ale to je skor o rybárčení..ale aspon budeš rozumieť zaujímavosti o Amazonke kedže Jakub je vašej národnosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:06 PPro Re: Kacoo
Ty odkazy znám, kouzelné je to porovnat s "biotopovýma" akvárkama zde v prezentacích. Ten humus na dně si tam asi dá málokdo. Na druhou stranu v celém povodí Amazonky se střídá jeden biotop za druhým, takže třeba se tam něco podobného těm akvárkům taky najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:03 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: doklwnik
Ze se tak ptam nahodou nemas link na tyto filmecky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:02 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Kacoo
Skus pozrieť toto ulozto.sk/… alebo www.ulozto.sk a daj vyhladat dokumenty snáď niečo najdeš aspon v AVI formáte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:59 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Kacoo
Asi rok zpet na netu byly uverejnene online videa,co mely dohromady asi 3 hodiny, dokumenty o Amazonii, zabery z podvodniho sveta, zabery ryb, rozhovory s domorodci, v anglictine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:53 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
Wow tak to by se mi taky libilo :) schanil sem na netu ale nic nenasel :( ZAVIDIM :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:50 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Kacoo
Uff.ale si nám toho nalinkoval :-D ..no mame čo pozerať Inak mám doma cele dokumenty o amazonke ale je to na DVD ;-) Full HD hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:43 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Amazonie pod vodou trosku jinak
Tak sem se tak nudil a koukal na youtube a nasel par krasny a zajimavych videi a rad se podelim :) a doporucuju .. Amazon underwater habitat a Rivers of the sun Amazon

diving the rio negro PART 1:
www.youtube.com/…
Diving the rio negro Part 2:
www.youtube.com/…
The World of Negro River:
www.youtube.com/…
The World of Negro River 2:
www.youtube.com/…
The World of Negro River 3:
www.youtube.com/…
The World of Negro River 4:
www.youtube.com/…
Moenkhausia pittieri, tetra diamante en su habitat natural:
www.youtube.com/…
El río Amazonas:
www.youtube.com/…
Collecting Otocinclus affinis in their natural habitat: --- OTICI V PRIRODE :-)
www.youtube.com/…
Swimming with Paracheirodon axelrodi Cardinal Tetras Mikolji:
www.youtube.com/…
Corydoras in the Amazon: ------- TOMU SE RIKA STADO :-D
www.youtube.com/…
Corydoras in the Amazon 2:
www.youtube.com/…
BBC Amazon Abyss Altum Angelfish:
www.youtube.com/…
Neon tetras, Paracheirodon simulans in their natural habitat:
www.youtube.com/…
Amazon Under the Water 2 Cat Fish:
www.youtube.com/…
Amazon Under the Water Crenicichra:
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #1
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #2
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #3
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #4
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #5
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #6
www.youtube.com/…

Amazon underwater habitat #7
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #8
www.youtube.com/…
Amazon underwater habitat #9
www.youtube.com/…
Rivers of the sun, Amazon 1
www.youtube.com/…
Rivers of the sun, Amazon 2
www.youtube.com/…
Rivers of the sun, Amazon 3
www.youtube.com/…
Rivers of the sun, Amazon 4
www.youtube.com/…
Rivers of the sun, Amazon 5
www.youtube.com/…
Rivers of the sun, Amazon 6
www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 3320x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13629-amazonie-pod-vodou-trosku-jinak