Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úprava výkonu vnějšího filtru

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Úprava výkonu vnějšího filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 15:02 R Muž @ vaaclav [8187] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kostka
Pokud nemáš CO2 tak bych to neřešil, akvárium máš pěkné. Až tě to omrzí tak se můžeš zajímat jak to funguje. Já se třeba k těm (teoreticky) 10x za hodinu (pohyb vody ne filtrace) blížím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2018 12:28 Muž @ NHKG [2967] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: kostka
Záleží v jakém akváriu. Některá akvária (i velká) je možné provozovat i úplně bez filtru. A důležitý je hlavně objem filtrace. Průtok je důležitý jen pro mechanickou filtraci a míchání vody v akváriu, případně pro ryby vyžadující proud v akváriu.
Pokud platí: kostka napsal: Vodu mám čistou,rostliny rostou a ryby jsou v pohodě. Váš názor? :-O
Tak výkon filtru nemusíš řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 12:25 Muž @ kostka [0] – Výkon vnitřního filtru
Jaký by měl být výkon filtru k poměru objemu vody v akváriu? Na Internetu jsem se dočetl, že co největší. Filtr by měl údajně přečerpat objem vody v akváriu za hodinu 7 až 10 krát. je to pravda? Já mám kostku Biomolitanu 10x10x15cm a vzduchovací motorek UnionStar Air 2000-3 o maximálním výkonu 210 litrů za hodinu a to ho nemám puštěný naplno. Vodu mám čistou,rostliny rostou a ryby jsou v pohodě. Váš názor? :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:59 Muž @ syrrius [0]
Já na regulaci filtru používám udělátko pro"regulaci otáček vztačky"
Plně regulovat se pomocí tohoto nedá ale není to tak zlé... palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:52 Rakvista – Zdravim
Dennerle Nano External Skimfilter - má někdo,prosím,zkušenost s tímto filtrem v padesátce akváriu?Zvažuji jeho pořízení.
PS:moc místa kolem akvária nemám.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 08:25 Muž @ Dejmon [63]
Já to vyřešil průměrem hadiček, mám AT202 a mám výtlak 1litr/87sekund, a myslím si že je to plně dostatečný.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:14 Muž @ soptik [40] - Rostliny – Re: Darsilius
z důvodu většího vrčení Atmana při silnym zaškrcení jsem jeho výkon redukoval osříháním vrtulky, ob jeden list jsem ustřihnul uplně (pokud je možnost kvůli vyvážení) a zbytek postupně zakracoval. funguje to supr, ale radši si nejdřív obstarat náhradní vrtulku, co se jednou ušmykne už nenaroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:00 Muž @ Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Trošku dražší řešení...vypadá zajímavě, ale raději bych schoval filtr pod akvárium, bude se pak i líp odhlučnovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:34 R Muž @ Silent [5925] – Re: Darsilius
Ten Eheim by byl taky řešení. A nebo nové Eheim nanofiltry Aquacompact 40, 60. www.eheim.cz/… macenauer.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:41 Muž @ Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
A co třeba eheim 2211 ? 300l/h...

Koupil jsem ho za 4 stovky...tak proto :-D... btw viděl jsem použití tohoto filtru v 30nanocube a v pohodě...tak uvidím a kdyžtak zakoupím 2211,nebo blau :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:06 R Muž @ Silent [5925] – Re: Sid
Souhlasím. Pokud vnější hrncový pro takto malé akvárium tak úměrný velikostí a výkonem. Na trhu jsou například Blau EF-350 nebo Dennerle Nano External Skimfilter .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:01 Muž @ Sid [5841] - Rostliny – Re: Darsilius
...Vím, že je to neuměra, na 17 l akvarium 3,5 l kanistrový filtr (EHEIM 2213)...
Tohle řešení nebude to pravé.
Ačkoli jsem zastánce a propagátor :) proudění vody v akva, EHEIM 2213 na tak malou nádržku bude "až přespříliš neúměra". A přiškrcení průtoku filtru přiměřeně objemu nádržky velmi pravděpodobně nepůjde - filtr při citelném přiškrcení nesnesitelně "vrčí"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:07 Muž @ AlQuds [79] – Re: Darsilius
Mam stejny filtr u sve "sedesatky". Prutok se mi vyrazne snizil pote, co jsem na vstupni kosik nasadil navlek udelany z molitanu, ktery se nasledne castecne zanesl. Pokud se nemylim, pouzil jsem tento, castecne zastrizeny na mensi objem, www.vse-pro-zviratka.cz/…. Daval jsem to tam hlavne proto, aby mi filtr nenasaval krevetky, ten pokles prutoku byl druhotny.

Pri snizenem prutoku je ted vsak filtr vyrazne hlucnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:57 Muž @ Jurasek [131] – Re: Darsilius
Pokud je sání i vracení vody do akvária ve stejné výšce, tak filtr nebude muset překonávat metr rozdíl. Při zavodnění vstupní handice nateče voda i do té výstupní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:16 Muž @ Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: GP
Nemá to vliv? Udávaný výtlak filtru je 1,5m, předpokládám, že po zanesení vaty se průtok zmírní a ten metr co musí filtr překonat, aby vodu vytlačil tky pomůže...uvidíme, prvně to pořádně otestuju v kýblu, snad to bude ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:13 Muž @ GP [193] – Re: Darsilius
vata se asi dost brzy ucpe. ale co tak pokud je k dispozici, tak nejake externi cerpadlo misto toho vestaveneho? jinak jak moc je pod akvariem na to nema vliv, jen pokud by to z toho metru byl vodopad do akva...
pak uz jen skrtit na vystupu a kazdopadne rozstrikovaci rampu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 09:24 Muž @ Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – eheim2213
Zdravím, mám dotaz, chystám miničko, viz prezentace "cube" no a za velmi výhodnou cenu jsem pořídil filtr eheim 2213 s průtokem 440L/h, myslíte, že to bude moc silné? Když to budu mít cca 1m pod akváriem a filtr bude narvaný filtrační vatou...Bude potreba nějak na výstupu filtru škrtit průtok? Vím, že je to neuměra, na 17l akvarium 3,5l kanistrový filtr, ale jak říkám, nechal jsem se zlákat tak doufám, že mi dáte nějaké levné a konstruktivní řešení :-D...díky Darsilius

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:16 Muž @ mori79 [6]
ked tomu len pomoze tak to tak spravim a asi co najvacsi tak lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:13 Muž @ Jurasek [131] – Re: mori79
Dát pryč plastový kryt a na ten trn dát větší kus pěny. Není to moc estetické řešení, ale větší plocha filtru bude jenom dobře. Něco podobného jsem kdysi dělal s FAN1 rybicky.net/nadrz/2631/0.jpg . Vzhledem k těm rybkám, co jsem tam měl, to bylo pořád zoufale málo, ale určitě to bylo podstatně lepší než tam nechat ten maličký kousek, který tam je originálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:10 Muž @ mori79 [6]
myslis ze ten cely spodok vyhodit a dat tam nejaky kvader z nejakej peny
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:04 Muž @ Jurasek [131] – Re: mori79
To by mělo pomoct, ale já bych zahodil i ten krycí plast a dal tam větší houbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 21:10 Muž @ mori79 [6]
mam filter aquael fan3 myslite ze bude dobry napad ak tu original spongiu vyberem a do vnutra dam nejaku spongiu co je hustejsia a tym zaroven znizim aj prietok filtra

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 00:25 Muž @ Lada2 [11] – Re: Pablo2
kdyz priskrtis odtok hlucnost se vubec nezvysi zkousel sem i pritok a tak uz se zvysila hodne.Mam Atman CF1200 priskrcenej skoro na minimum a rozdil hluku nepoznam
a jak uz tady psali pridej filtracni vatu a snizis take dost hlavne po chvily kdyz se trosku zanese
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 23:44 Muž @ prisavnik [50] - Rostliny
Ak uvazujes o uprave vrtulky, tak nemusi byt dokonale vyvazena. Niesu tam take otacky aby kusok umelej hmoty navyse, nejako prekazal. A este ak sa k tomu prida odpor vody a viri, co vzniknu vo vode okolo vrtulky, tak to je zanedbatelne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:10 Muž @ kortezhugo [942]
...no akurat som skusal toto...
www.avelmak.sk/…
www.avelmak.sk/…

...da sa s tim regulovat moj Atman-201...
...len X-)
1.regulacia nie je celkom plynula ale "ujde"
2.musel som este pripojit vecsiu zataz "ziarovku" inac sa cerpadlo nerozbehlo...
predsa len to ma malo W - trochu treba upravit hodnoty na vyssiu citlivost...

PS:inac ako regulator je to vyborna vec uz som s tim reguloval kade co - nie len uhlikove motory

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:50 Muž @ DrBolíto [248] - Rostliny – Re: Pablo2
kortezhugo má asi pravdu! nemám to nastudované a jsem už více jak 10let mimo! Nejlepší bude prostě přiškrtit přítok odtok případně odhlučnit filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:36 Muž @ deCORF.OBRAEN [219]
nevidím problém trochu upraviť lopatky tak že ten rotor upevníš na nejakú os a nejakým dorazom si naznačíš upravenú jednu lopatku a pootočením ti ukáže kde máš upraviť dalšiu lopatku..ako keby si to robil na sústruhu..proste "nôž" to osustruží všade rovnako.snáď ma rozumieš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:34 Pablo2
Ten nápad s PWM regulátorem zkusím, je to dobrý nápad - díky za schema. S vrtulkou jsem neuvažoval zkrácení lopatek ale vyvrtání otvorů do každé lopatky (přesné vyvrtání) a statické vyvážení vrtulky. Ona ta vrtulka stejně nevypadá , že by byla moc vyvážená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:30 Muž @ kortezhugo [942] – Re: DrBolíto
...toto je na jednosmerne motory...a chce to uplne inu konstrukciu...
...to chce riadny frekvencny menic...-problem je este aj v tom ze ked sa zmeni frekvencia z 50Hz napr. na 20 - musi sa znizit aj napetie - inac sa cerpacia hlava prehreje a "zhori"...

...úpravu vrtulky čerpadla je najjednoduchsie - len ako uz bolo uvedene pred upravou pre istotu kupit novu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:19 Aster – Re: GP
Bolo tam "ak sa da". Ja osobne som sa ale nestretol zo zvysenim hluku pri znizeni prietoku. Reguloval som vzdy samozrejme odtok a nie pritok.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:13 Muž @ GP [193] – Re: Aster
a jak to provest? sprchovat akvarko z metru? navic je to stejne jako skrtit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:18 Muž @ DrBolíto [248] - Rostliny
Ježiš já hlava skopová zapomněl na ten link s PWM se omlouvám:
www.pokusy.chytrak.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 18:21 Aster - Rostliny
105 ma max vytlak 135cm, ak sa da tak zvacsit rozdiel hladin. Pri 135cm bude prietok takmer nulovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 18:19 Muž @ DrBolíto [248] - Rostliny
"k väčšiemu hluku spôsobením nevývaženosťov lopatiek pri rotácii" a časem i ke zničení rotoru jak psal již mr.x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:36 Muž @ deCORF.OBRAEN [219] – Re: prisavnik
Súhlasím s prísavnikom..skrátenie lopatiek na motorčeku zníži prietok vody no treba dbať aj na presne skrátenie všetkých lopatiek lebo ak budu rozdielne tak môže dojsť k väčšiemu hluku spôsobením nevývaženosťov lopatiek pri rotácii ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:33 mr.x – Re: prisavnik
jenže pokud vrtulku upraví jen nepatrně špatně (nevyváženě), za čas se může celé uložení rotoru a hlava filtru tak poškodit, že bude na vyhození ... toto bych nikomu fakt nedoporučoval!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:39 Muž @ prisavnik [50] - Rostliny – Re: DrBolíto
Da sa obmedzit prietok upravenim lopatiek vrtulky, ale to je jednorazova uprava. Ked budes chciet zvysit prietok musis kupit novu vrtulku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:36 Muž @ DrBolíto [248] - Rostliny – Re: Pablo2
Na regulátor z vysavačů, vrtaček rovnou zapomeň, pracuje na jiném principu (motór musí mít uhlíky).
Nicméně jednou se to tu už řešilo, našel jsem celkem jednoduchý regulátor PWM, ale zapojení je nutno přepracovat pro napětí 230V což asi stejně nezvládneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 14:05 Muž @ karelpavel [18]
Co dát do filtru k nějakému médiu filtrační vatu - hustoty podle potřeby průtoku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:59 Pablo2 – Úprava výkonu vnějšího filtru - ne škrcením proudu vody
Mám filtr Fluval 105 a používám ho pro 50 l akvárko, fitr je určeno pro akvária do 100 l a výkon lze snížit přiškrcení proudu vody což zbytečně zvyšuje hluk filtru zatěžuje čerpadlo. Chci zkusit jiný způsob snížení výkonu čerpadla, např snížením el. napětí pomocí regulátoru jako např. u vysavačů a nebo úpravou vrtulky čerpadla. Máte s tím někdo zkušenosti ?????????

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 2517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13603-uprava-vykonu-vnejsiho-filtru