Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup defektní ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Nákup defektní ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 15:45 R Muž romant [27987] Re: monny
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 15:42 monny – Neonka
Dobry den, dnes jsme koupili na burze neonky a dve samicky maji nafoukle brisko jako neonka na fotce,kterou jsem nasla na netu www.aquapage.cz/…
Chci se zeptat, jestli jsou nejak nemocne, nebo jen maji brisko plne jiker.Nechci aby mi treba nakazili ostatni neonky.
Predem dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 22:00 Muž dair [29] - AsieRe: romant
Hlavne ze si rozumime:) ne zda se to zatim v poradku vsechno. rybky jsou uz v klidku dokonce i krmeni si dali tak to bude dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:45 R Muž romant [27987] Re: dair
Já jsem zase myslel, že jsem o tý častý výměně vody psal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:41 Muž dair [29] - AsieRe: romant
no zitra mam v planu odkalovani tak to bude i s vymenou:) jinak dusitany jsou na nule uz pekne dlouho. mam radost ale jine rybky do krevetarka nebudu uz kupovat. stresovat se nemocema... bbr:) 11 mi staci. a krevetkam taky.

myslel sem si ze vodolecba bude casta vymena. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:38 R Muž romant [27987] Re: dair
Já,jsem si myslel, že tento pojem již zdomácněl. Takže pro neznalé. Jde o častou výměnu vody, žádnej zázrak, klidně denně a klidně i polovinu akvárka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:36 Muž dair [29] - AsieRe: romant
vodolecba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:29 R Muž romant [27987] Re: dair
Můžeš jim preventivně naordinovat vodoléčbu. ;-)
EDIT: I jednou tolik by se sneslo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:12 Muž dair [29] - AsieRe: romant
Jeste sem zpozoroval ze ma na prsni ploutvicce takovou jakoby nitku. asi roztrepena ploutvicka. snad se nebude jednat o bakterialni rozpad.
11ks hengelovych v 60ti litrech neni moc. ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:02 R Muž romant [27987] Re: dair
Určitě, pokud bude v dobrým protředí, tak se jí ta ploutev rychle spraví a doroste, tak jak má. Transportem a pobytem v nádržích, kde je daleko více jedinců pohromadě, než je optimum, se takový věci prostě dějí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 20:35 Muž dair [29] - Asie
Ahojte. dnes sem si dones 3 nove razborky. bohuzel az v akvariu sem si vsimnul ze jedna ma trosku rostrepenou zadni ploutvicku. plave ale v poradku. je moznost ze ji to doroste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:12 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: melvilko
Mně zas podstrčil prodavač na burze místo vybrané mladé samičky starou,okousanou a ještě slepou.V sáčku s ostatníma rybama jsem na to přišla až doma,když jsem zjistila,že se rybka chová divně a nereaguje na světlo.Prostě si to pořád musíme hlídat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 08:18 Yana Re: Kristýna
panciernikom nevadi ze nemaju oko, ani keby nemali ziadne by nemali problem prezit. Orientuju sa podla fuzikov, ale keby sa im fuziky rozpadli nasledkom zlej kvality vody, bolo by velmi zle, mohli by aj uhynut, lebo by nenasli potravu.
A k tomu oku u tetry: najcastejsie vidim v akvaristikach prave spominane tetry cierne bez oci, a s degeneraciou plutiev. Ja ked si vyberam ryby, aj huf, prezeram kazdu z kazdej strany, predavacku uz casto ide so mna porazit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:46 0 Re: melvilko
Dokud má alespoň jedno oko , tak se může bez nesnází nasytit a přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:33 Muž Jenick [9] Re: melvilko
Já koupil mladý pancéřníčky a až po čase jsem si všiml, že jeden vůbec nemá levou prsní ploutev, ani žádný zbytky, nic, zkrátka se mu vůbec nevyvinula. Mám ho už přes rok a z celého hejna vyrostl do největších rozměrů, jednorukej veterán :-D vůbec mu to nevadí. S tím okem to asi bude podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:22 Žena Danila [4489] - SumciRe: melvilko
Já mám křížence anténovců a jeden je úplně bez očí a jeden jen s jedním.... a zvládají to v pohodě, jen jsou trošku nakřivo smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:23 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: lachon
ono ked nakupujes viacej ryb jedneho druhu je dost problem, nie vzdy su vsetky v poriadku lebo nikdy si neobzries podrobne vsetky v tom sacku... ja som nakupovala neonky bolo ich len 5 ale aj tak mi jedna zdochla s neznamych dovodov a dalsia mala asi to ochorenie neoniek a tiez dlho nezila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:20 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: melvilko
Už přes půl roku mám pancéřníčka zeleného bez jednoho oka. Nic mu není, chová se úplně stejně jako všichni ostatní pancíci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:45 Muž lachon [8] - CichlidyRe: melvilko
příště si rači rybky pořádně prohlédni,než si je doneseš domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:21 Muž melvilko [4] Re: RAP
velmi dakujem ste ma upokojili dufam že bude poriadku...inak neviete akym sposobom mohla prisť o to oko ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:20 RAP Re: melvilko
Nic se neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:17 Muž melvilko [4] Re: Yirka
ja sa bojim neakej infekcii alebo niečoho inak sa spava normalne takže ju tam smiem nehať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:16 Žena Danila [4489] - SumciRe: melvilko
Neřešit, ona si poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2010 19:15 Muž Yirka [9126] Re: melvilko
Vzhledem k tomu že skleněné oční protézy se pro rybky nedělají, neuděláš s ní nic. Pokud je jinak zdravá, bude žít i s jedním očkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:12 Muž melvilko [4]
zdravím vás mily akvaristi prosim pomožte mi čo najskor dnes som si kupil tetry čierne 8 kus a teraz som si všimol že jedna nema jedno oko poradte čo snou spraviť .... dakujem inak vyzeraju byť všetky zdrave aj ona plavu v hufe vyzera byť všetko poriadku

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13592-nakup-defektni-ryby