Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pavučiny na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Pavučiny na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 17:32 Olin Re: Karolína
Ručně odstranit a pravidelně měnit vodu....1/3 týdně a bude to cajk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 17:26 Muž Riccihifi [13] Re: Karolína
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 16:10 Karolína – Hnědé pavučinky v akvárku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu jak zabránit/ předejít tvoření pavučinek. Akvárko není moje, ale radu předám ☺️ děkuji pěkně

Hezký nový rok
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 13:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Tyhle řasy se při dotyku trhají. Jednodušší bude odsát vzduchovací hadičkou.

Vyměň 10-15% vody. Často to po hygieně (opakované) přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 12:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kenai
Snaž se to mechanicky odstranit špejlí na konci zdrsnit nebo přilepit mezizubní kartáček. Přestal bych krmit ryby aspoň na týden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 09:59 Kenai
Fotka k příspěvku Ahoj, mam rovnaky problem ako @mastcz, urobilo sa to za 24hod. Nic som v akva nemenil len cca. 2 dni spat zvysil dobu osvitu na 6.5 hod z 6 hod. Budem vdacny za kazdu radu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:35 Muž mastcz [10] - Rostliny – bílé pavučiny po rostlinách
Fotka k příspěvku Ahoj, poradíte prosím, co je to za bílé pavučiny? Nejvíc to opravdu připomíná babí léto. Je to zatím na valisnerii a na stěnách akva. Objevilo se to v půl roku fungujícím akvárku cca týden po přidání pár nových rostlin a mechů. Něco jsem si tam zavlekl? Voda je celkem OK, přidávám CO2 kvasnice.
pH 6,8
GH 15st
KH 5
NO2 0
NO3 cca 15-20
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:18 yenya Re: Hanka
Sinice, řasy? Dej foto! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:12 Hanka – rostliny
Dobrý den,
v akváriu mi černají některé části rostlin a je na nich hnědý jakoby pavučinkový povlak :-( Nevíte prosím co by to mohlo být?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2011 11:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ooona
Včera večer už jsem byl hodně utahaný... :) Akva, která máte v "Oblíbených prezentacích ostatních uživatelů" jsem považoval za vaše a chtěl jsem zjistit, které z nich by mohlo být to s popisovaným problémem... smich
Takže teď k tomu vašemu akva... :-)
To není zrovna moc dobře "poskládané". Určitě byste měl bahničku vytáhnout a zasadit znovu, zato pořádně. V takových trsech, jak jste ji zasadil, je odsouzena k živoření a z toho plynoucího zařasení. Bahnička se sází po co nejmenších skupinkách rostlin. Je to piplačka, ale vyplatí se.
Zářivku 640 při nejbližší příležitosti nahraďte nejlépe 840. Dobu osvětlení nastavte zpočátku na nějakých 8-9 hodin.
S filtrací nejspíš nebudete chtít udělat nic, tak co už s tím... (Našla by se vhodnější řešení, než je to vaše stávající...)
Tak často, jak je to jen možné, měňte v prvních pár týdnech část vody. Klidně i 1/3 denně.
Hodně štěstí! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:55 Muž Ooona [0] Re: Sid
Ano, to je snad vidět po najetí na můj nick. Ale mám ho založené týden, takže nic moc fotek tam nemám (možná i kvůli tomu, že mám na houby foťák "telefon") tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 23:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ooona
Máte to akva v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 17:49 Muž Ooona [0] Re: Sid
Takže jsem se to svým ubohým foťákem pokusil zachytit
Pavučina: www.jiraskoondrej.cz/…
Hladina: www.jiraskoondrej.cz/…
A ještě sem tam jsou nějaké zelené kuličky tak 1mm v průměru.

A kolik by jsem tedy měl svítit? Když to přepočtu tak mám cca 0,65W/l
Ještě nevím jestli je to podstatné ale také jsem objevil nějaké červy cca 1cm dlouhé co lezli po dně (našel jsem, že to byli nejspíš Hlísice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 16:33 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ooona
Bez čitelných fotek vám dokáže poradit jen majitel křišťálové koule. :)
Svítit v nově založeném akva 12 hodin, (pokud je intenzita osvětlení přiměřená), je hazard. :-)
(Pokud je intenzita osvětlení nedostatečná, pak je vše marné... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 16:18 Muž Ooona [0] – Pavučiny v akváriu
Zdravím,
mám malý problém v mém prvním akváriu, které mám založené týden. Začali se mi tam dělat jakoby zatím malé pavučiny a na hladině, částečně i ve vodě, plave nějakej bordel ve formě bílých teček.

Také se objevili nějaké bílé skvrny na kořenu, o kterých jsem si ale našel, že časem asi zmizí (ale já bych právě tyto bílé skvrny co vypadají jako plíseň tipoval jako zdroj toho bordelu)
A ty pavučiny jsou tedy sinice? Není jich zatím moc ale zdá se mi že jich je čím dál víc. Měním vodu ob den a svítím 12h/den. Když přestanu svítit nebude to špatné pro rostliny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:06 Žena Lola [28] Re: Jitule
Díky. Sice ty zkameněliny mi moc jako moje mechovky nepřipadají :-) ale každopádně děkuji za odkaz, alespoň mám kde začít hledat a "studovat".
BTW: Když jsem "šťouchla" špejlí do té největší (cca 1cm), tak se opravdu trochu smrskla. Ty malé (pod 0,5cm) na nic nereagují (nebo to není zatím vidět). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:26 Žena Jitule [27] Re: Lola
Johan už to rozlouskl. Já měla na mysli Mechovky. Dalo by se říct, že to vzácnost. Jen malá skupinka je sladkovodních :-) .
www.kbi.zcu.cz/… :-)

Pokud máte větší ryby, postupně se o ně postarají. A pokud né, ničemu neškodí. Sami až bude méně živin, se zmenší a ustoupí. Pomáhají Vám v akvariu s čistotu vody. Uznávám, na pohled nic moc, ale když neubližují ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:40 Žena Lola [28] Re: Linduš
No, když jsem to viděla poprvé, tak jsem taky myslela, že je to svlečka krevetky. Ale svlečka to není. Bohužel se to nedá v to místě moc fotit ani podrobněji zkoumat :-) Uvažuju, že to asi vyndám, než se něco zvrtne. Trochu se začínám bát, aby to nebyla nějaká plíseň hmm a začátek problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:36 Muž bonsator [1] - Jezírkové rybyRe: Johan
Také se mi utvořilo cosi podobného,vypadá to,jak zavěšené vaky.Asi dnes vyndám rostlinu a pokusím se to sundat.Jednou jsem to už zkoušel v akva pinzetou,ale je to zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 11:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lola
Mám teď na rostlinách něco podobného. Jedná se o různé druhy mechovek atd. (živočichové). Štouchněte do toho špejlí a pozorujte, jestli se trošku nesmrštily. (nebo se na to koukněte lupou).
Není to zas takový problém. Když se tomu daří, dokáží porůst celé rostliny, ale většinou jsou jen na pár listech nebo někde na dekoraci a neškoděj. Spíš naopak, čistěj vodu protože jí filtrují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:31 bonsator Re: Lola
Také se mi udělalo něco podobného,vypadá to,jak zavěšené vaky a je to pevně ohraničené.Dnes se asi pokusím vyndat celou rostlinu a odstranit to,do čehož se mi vůbec nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:31 Žena Lola [28] Re: Jitule
Nehýbe se to a má to kulovitý tvar. Tak jestli myslíte na nezmar, tak to asi nebude. Vypadá to jako hnízdo pavouka, ale pod vodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:55 Žena Linduš [166] Re: Lola
ta první mi připomíná kousek svlečku krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 09:40 Žena Jitule [27] Re: Lola
Nemá tendenci se to smršťovat, když do toho narazí nějaká nečistota a nebo se toho něco dotkne (jako sasanky v moři)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:41 Žena Lola [28] – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, na růžkatci se mi objevilo cosi viz.foto. Nevíte někdo prosím co by to mohlo být?
Je to asi na třech různých místech po akváriu, velikost +/- 0,5cm. Pozoruji to asi už týden a nijak razantně se to nemění. Nikdo, ani nikoho to zatím nežere. ;-)
Díky předem za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:36 Muž JaV [22] Re: Tom
Přečti si tady klub.akva.sk/… první číslo strana 22-26 a hodně štěstí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: miso21
na sinici pomuze zatemeni... cca 4-7dni, ale hlavne si o ni neco precti, jinak se ti vrati, zaklad je dost prosperujicich kytek a dobra udrzba a primerene svetla (me se udelal diky tomu ze se mi preply spinaci hodiny a svetlo jelo nonstop)
chemie na sinici jsou antibiotika ale ty nedelaj dobre rostlinam, navic si na ne sinice muze zvyknout.... lepsi je najit pricinu a to zatemeni.... vim o cem mluvim bojoval jsem s ni pres 3/4roku, porad jsem se branil zatemeni... nakonec jsem to zkusil a skvelej vysledek..... ale mezi tim se mi podarilo namnozit dost kytek a zajistit, aby se jim darilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2010 16:35 miso21 Re: Tom
kup na to nekaku cemikalia od sery palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:32 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Tom
jestli je to takovej mazlavej povlak, tak to asi fakt bude sinice. Zbavit se toho dá. Přestaň svítit a vyměňuj každý den vodu(né všechnu) a ten povlak odsávej. Z kytek to ručně stáhni a taky odsávej. Sinice sou svinstvo, tak hodně štěstí v boji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 14:59 Tom Re: Sid
a dá se toho nak zbavit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2010 12:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tom
Vypadá to na sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:46 Tom – Pavučiny na rostlinách
Fotka k příspěvku ahoj,
začaly se mi dělat na kytkách takový pavučiny......kytky potom prestavaji rust a uhnivaji.
Nevim co s tim....mam 260l akva, je celkem nove zalozeny cca 2 mesice
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2603x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13580-pavuciny-na-rostlinach