Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Srovnání odkalovačů Eheim a Tetra GC40/50

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Srovnání odkalovačů Eheim a Tetra GC40/50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 22:07 Muž stavros [0] – Marina Aqua Vac
Marina Aqua Vac - Máte někdo? vypadá to na ucelené řešení, bez kýblů asistence druhého a nekonečného bordelu při výměně vody ...
www.youtube.com/…
Když sečtu cenu všech kompenent, kdybych to dával sám dohromady, tak to o úspoře asi moc nebude.
akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…

Jaké jsou Vaše zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 18:30 Muž ondralomnice [81] Re: Tojsouvěci
moc hezkej návod potlesk palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2015 17:08 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Tojsouvěci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 12:05 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: šarlot
Easy Clean Hagen střední velikost (40 cm).Po svátcích dodám fotodokumentaci,jak na to, cestou nejmenšího odporu.V prezentaci mám pár snímků práce s odkalovačem,ale pro lepší představu doplním další .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 11:37 R Muž romant [27987] Re: šarlot
Tak o tom cviku to je především. :-) Tedy o cviku palce na konci hadice, čímž si člověk odladí množství odpouštěný vody. Samozřejmě, čím vyšší bude ten odkalovací zvon, aby se tím palcem docílilo jenom zatočení písku ve zvonu a už se nedostával do hadice a tím pryč z akvária. Když na to příjde, tak uříznutá láhev třeba od dětskýho pitíčka s přidělanou odtokovou hadicí taky udělá dobrou službu. :)
Edit: Ovšem v duchu názvu vlákna neuděláš chybu ani s jedním zmíněným. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 11:20 R Muž afc1886 [14681] Re: šarlot
Já myslím,že každý odkalovač je o zvyku s ním pracovat.Řešil bych hlavně tvar a délku odkalovacího zvonu.Délku,abych nemusel natáčet ruky ve vodě a tvar kvůli písku.Ve větším zvonu se odkaluje líp jemnější písek.Ale je to jenom moje zkušenost,ostatní ti třeba poradí něco jiného.Každý si nakonec zvykne na ten svůj. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 10:14 Žena šarlot [0]
Vhodny odkalovac do rostlinyho akvaria 100x40x40 (160l) s docela jemnym sterkem 2-4mm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:44 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: teleport
Já jí mám :) Tyto odkalovače mám dva na obě své akva, odkaluji s nimi písek jemny 2 mm i písem hrubý cca. 5-8 mm. Samozřejmě jde lépe ten hrubší, avšak vzhledem k velmi promyšlené konstrukci odkalovače GC40 mi to krásně bere i ty 2 mm, doporučil bych vždy mít konec hadice u ruky a když už toho písku nabere do trubky hodně tak přidržet konec zastavit odpouštění na p ár vteřin než se písek zase vrátí zpět do akva a tak pořád dokola, občas to sice i nějaký ten kamínek procucne, ale myslím, že když si každý vypracuje svojí vhodnou techniku práce s tímto odkalovačem, tak nebude mít s tímto vůbec problém, tudíž můžu doporučit, jedná se o poměrně kvalitní odkalovač, za přijatelnou cenu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:27 Muž teleport [3]
má někdo skušenosti jak se odklauje dno s tetrou když má písek 2 mm ,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2010 10:08 R Muž Silent [5949] Re: davidus
Oba jsou plně funkční. Mně osobně více vyhovuje Easy Clean od Hagenu. Ovšem to je pouze můj subjektivní názor. Výborné jsou oba odkalovače.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:57 Muž davidus [41] - Cichlidy
Dobrý den, rád bych koupil odkalovač do 500l akva poradíte který by byl vhodnější zatím uvažuji o Easy Clean regular 60 cm a nebo AquaEX 45-70 od JBL.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:29 Muž hf [54]
Já mám GC50 a na použití s jemným pískem a navíc ještě se substrátem pod tím to imho není. Tou otočnou páčkou to jde desně blbě regulovat a i když ještě rukou mačkám odtokovou hadici tak to stejně cucá i jemný písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:39 Žena zdenulka2910 [1] Re: sand0kan
Tak jo :)! Děkuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:26 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: zdenulka2910
minulý týden jsem si pořídil tento, je to stejný typ jenom jiná velikost: www.akva-tera.myeshop.cz/… .......zatím spokojenost, hlavně se nezanáší a je krásně vidět jak se nečistoty odsávají......pro 54l akvárko bych volil ale menší velikost - ten easy clean mini ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:46 R Muž Silent [5949] Re: zdenulka2910
Pokud je akvárium hustě zarostlé koupil bych Easy clean mini. Pokud je větší volná plocha dna pořídil bych Easy clean regular.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:42 Žena zdenulka2910 [1] Re: Silent
Tak to tedy zůstanu u toho co jste mi doporučil. Jen si nevím rady s velikostí. Je buď mini www.nakupniulice.cz/… a nebo tento www.allpet.cz/… . Akva mám 54 l ( výška 30cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:30 R Muž Silent [5949] Re: zdenulka2910
Zrovna s Multivacem moc dobrou zkušenost nemám. Měl by sice fungovat jako vysavač, ale žádný zázrak to není. Pokud si pořídit takovýto systém tak jedině Eheim bateriový odkalovač. Tenhle výrobek je dotažený do posledního detailu. Ovšem jeho nevýhoda je vyšší cena. Princip Easy cleanu je jednoduchý. Má integrovanou zpětnou klapku, takže stačí zvon potopit do akva, zatřást pohybem nahoru a dolů až začne sám nasávat a pak jen luxuje dno. Hustě osázené nádrže se musí odkalovat opatrněji. Většinou stačí jen projíždět nad dnem a odsávat kal co se zvedne. Zbytek odpadu ve dně se u hustě zarostlých nádrží většinou mineralizuje a rostliny ho spotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:20 Žena zdenulka2910 [1] Re: Silent
A můžu se zeptat, jestli nemáte zkušenost i s tímto www.exota-kv.cz/… ? Vůbec nevím na jaký princip funguje ten easy clean od Hagenu, ale pochopila jsem, že tento, na který jsem vám poslala odkaz funguje jako takový malý vysavač na dno. Potřebuju totiž nějáký odkalovaš sehnat, ale když jsem se dívala na youtube, tak každý odkalovač do sebe jakoby nacucnul kamínky a vytáhnul z nich nečistotu. Jenže jak se to dělá, když mám hustě osázené akvárko? Neublíží to nějak rostlinkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 17:10 R Muž Silent [5949] Re: zdenulka2910
Můžu doporučit tento typ shop.miga.cz/… . Používám odkalovače Easy Clean už delší dobu a jsem s nimi naprosto spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 16:47 Žena zdenulka2910 [1] – Rada
Omlouvám se, že píšu do tohoto tématu, ale chci si pořídit odkalovač a vůbec si nevím rady. Mám akva 54l. Můžete mi prosím někdo nějáký doporučit? Děkuju :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:29 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: kreten
Já koupil v obi odkalovací zvon za 17 kč, k tomu hadici asi za 20 , co do něj přesně sedla..... měl jsem to bez jakékoli práce a za pár šupů. Funguje to královsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:27 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A tady je vydeo te GC50:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:24 kreten Re: DrBolíto
No není to jen odkalovač, ale dost fitinků a hadice:-)...Nevím kupoval jsme na zahradu spojky a taky byly dost drahé, aby něco vydržely:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:21 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: provokater
Hm a ta cena je velmi příznivá jenom 900Kč ne
A já si myslel, že jsem se pěkně rozšoupl když jsem koupil GC50 za 290Kč X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:11 Muž Miras [111] Re: MiHl
Fotka k příspěvku já mám odkalovač taky vlastní výroby z jakéhosi tubusu, kde můžu měnit i délku nasávací trubky dle velikosti akva, čímž nehrozí nasátí kamenů ze dna. Těško říct jestli je nějaký kupovaný za 500 lepší, ale já jsem nadmíru spokojen, všechny předchozí kupované byly k ničemu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:48 kreten Re: MiHl
No minimálně naděláte méně binec v bytě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:39 Muž MiHl [55] - Cichlidy
Asi zvláštní dotaz, ale má takový odkalovač, jako například doporučuje provokater, vůbec smysl? Nějakou přidanou hodnotu?

Aktuálně používám jako odkalovač vratnou ( = silnostěnou) 0,5 l lahev s uříznutým dnem a do vrchu vlepenou hadicí. Co to umí? Prostě to funguje a dobře se s tím odkaluje. Mělo by pro mě vůbec smysl kupovat odkalovač za pět či více stovek? V čem jsou ty odkalovače lepší? Já žádný "profi" nikdy nepoužil, tak nemůžu srovnávat, ale nějaké srovnání by mě zajímalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 08:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Můj nejlepší odkalovač, který jsem kdy měl, byla lahvička od sójové omáčky s uříznutým dnem navléknutá na hadici. Škoda, že jsem ho při stěhování někde ztratil. Ale nezoufám, už máme skoro vypotřebenou další sójovou omáčku =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 07:58 kreten Re: Silent
Skvěle, nějak jsem zapomněl jak se to jmenuje:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 07:32 R Muž Silent [5949] Re: Eff
Mám za to, že provokater má na mysli odkalovač Marina Aqua Vac od Hagenu. shop.miga.cz/… a ty tenhle shop.miga.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 07:25 kreten Re: Eff
Je to čistě mechanické, alespoň jsem nikde "úložiště baterií" nenašel:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 22:36 Muž Eff [417] - RostlinyRe: DrBolíto
Tak přesně tyhle svorky mám doma, díky za tip, samotného by mě to nenapadlo.
provokater: Máš na mysli tu mašinku na baterky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 21:41 kreten Re: DrBolíto
Poslední Aquaristik - Marina odkalovač. Dlouho jsme s něčím podobným nedělal, ale musím říci dobrý:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 21:26 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: milda87
Taky mám GC 50, krom zmíněného nahánění vody a vyděšení osazenstva a ne zrovna těsného kohoutu si nemohu stěžovat. Bral jsem ho hlavně kvůli prostoru, kde se vejde cca 10cm dna a mohu tak odkalit vše. Nicméně použiji ho tak jednou za cca 5-6měsíců, jinak používám takový obyčejný jen na povrch, zbytek detr. nechávám kytkám a zdá se, že jim to svědčí více než časté hloubkové odkalování.

EDIT:
Jako držák hadice používám takové plastové kleštiny ve tvaru X na koncích sou takové oranžové naklápěcí destičky. www.sroubysoukup.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:33 Majinka Re: Lucky005
já mám taky ten, co Lucky005, teda něco podobnýho a je vynikající...nejsou tam žádný moderní udělátka a tak se prostě nasaje a jede...výborný, můžu jen doporučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 16:43 Muž Lucky005 [197] Re: Eff
pouzivam tenhle ma i drzak na kybel a da se skrtit hadice, maximalni spokojenost, ale taky nemuzu porovnavat s ostatnimi.
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:17 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Fáster
Taky mám ten Tetráckej a dnes bych už určitě nekoupil :-O
Jak bylo již zmíněno špatný čištění a nasávání,zlatý nasávání ústy
:-D 4asem musim koupit jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:14 R Muž Silent [5949] Re: Eff
Jestli ti jde o ten klip tak si ho pořiď samostatně www.akvarista.cz/… ;-) Poměrně vymakaný odkalovač má JBL. Mám pocit, že se jmenuje Aquaex 45-70.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:23 Muž Fáster [9] Re: milda87
Naprostý souhlas. Taky mám GC 50ku. Nicméně to sítko vyndat jde, ale zase tím pádem dostatečně netěsní na sebe navazující díly zvonu a mají tendenci od sebe odpadávat.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:14 milda87 Re: Eff
Já mám ten GC 50 a nepoužívám ho.Samonasávání -musíš rozkarblovat celý akvo,abys nasál (pokud mám dlouhou hadici,což mám)Klasika-napuštění přez něj,či rozběh s napuštěním vody a pak rozpojením nejde,kvůli zpětnému ventilu nejde.Ten funguje na 100% rozzureny
Sítko je tam napevno,takže se zasírá a pokud ho odsraníš,nebo spodní díl vynecháš tak se zasírá zpětnej ventil,kolem něhož je průtok i tak dost omezenej.
A je to nešikovný do ruky i na 700l akva co mám,na malý si to ani nedovedu představit,protože ty menší se liší,pokud se nepletu,jen délkou...To nemám ověřený.
Jinak ta regulace funguje,ale pokud zavřeš,tak vzhledem k tomu,že díly mezi sebou dokonale netěsní,přijdeš o vodu a můžeš znova "samonasávat",což se už při nižší hladině nepodaří nabeton ,maximálně se ti zvon díky snažení rozebere na více dílů...a v tuto chvíli alespoň já osobně tento vynález zahazuji,nasazuji klasický zvon bez vychytávek a dokonalostí a dokončím,co je třeba!!

Jo a klip na kýbl nemá a hadice je průhledná,cca 2 metry a měkká-má tendenci se "zlomit" a už tak zůstat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Eff
Já koupil ten největší a ten klip na kýbl tam je X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:05 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Bob66
Díky za reakce
I já používám Hagen Easy Clean Mini - ten nejmenší pro pidi akvárka. Trochu mě tanm štvě ta klapka, tu jsem vyndal. Sháním právě nějaký vychytanější s regulací průtoku. Vím že nejjemnější regulace je prstem, ale pak vysvětlujte manželce mokrou podlahu, když je člověk hovado levé. Na Eheimu se mi líbil ten klip na kýbl, ikdyž to se možná dá vyrobit.
Má někdo zkušenosti i s tím TetraTecem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Eff
Já používám ten samý co Silent od Hagenu a je opravdu perfektní palec Je i v různých velikostech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 12:19 R Muž Silent [5949] Re: Eff
Mám sice Eheim v oblibě, ale zrovna tenhle odkalovač se jim moc nepovedl. Mám ho a nepoužívám. Samonasávání zrovna moc funkční není. Raději používám odkalovač od Hagenu Easy Clean. Ten funguje spolehlivě. Mám pocit, že Horác na svých stránkách popisuje podobnou zkušenost s tímhle Eheimem. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Srovnání odkalovačů Eheim a Tetra GC40/50
Tak jsem si řekl, že si udělám radost a koupím nový odkalovač. Tím udělám radost i manželce, neboť si od toho slibuji méně vody na parketách. Konkrétně se rozhoduji mezi Eheim odkalovací sadou a odkalovačem TetraTec GC40 nebo GC50. Máte někdo zkušenosti s těmito typy?
Zajímá mě hlavně:
- použití v rostlinném akváriu s jemnějším substrátem a hnojivem ve spodní vrstvě
- možnost použití jak ve větší, tak v menší nádrži
- ergonomie, snadná manipulace
- možnost vyndat sítko a regulovat průtok (oba by to snad měly umět)
- hadice v balení? Jaká? pružná/tvrdá?

www.sklorex-akvarium.cz/…-/
www.sklorex-akvarium.cz/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3384x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13568-srovnani-odkalovacu-eheim-a-tetra-gc4050