Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - substráty

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Krevetky - substráty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2017 06:03 Muž @ Jifi [637] Re: Spide
Výška substrátu nemá vliv na život krevetek.
Obecně se dá říct, že se dává substrátu aspoň 5 cm kvůli kořenům rostlin (aby měly kde růst). Pokud bys měl jen nějaké kobercovky, tak třeba i 3 cm.

Ve tvém případě je potřeba si založit prezentaci a uvést aspoň základní údaje:
- jak často měníš vodu
- jak krmíš (nebyla tam změna v krmení?)
- jaká je pravidelná údržba akvárka (co děláš a jak často)
- jak dlouho je akvárko v provozu
- atd.

Potom ti budeme moct odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 02:10 Muž @ Spide [0] – Výška substrátu
Ahoj,
je u krevetek nějak rozhodující výška substrátu v akva? Mám problém s větším množstvím detritu v 35l akva s Neocaridinami, dno jsou flexi obklady 2-4 mm, výška vpředu 3 cm, vzadu 5cm. Krevetky přestali nosit a občas nějaká umře, takže počítám, že příčinou bude zhoršení kvality vody detritem. Všiml jsem si, že u velké části krevetkárií je velmi malá vrstva substrátu, cca 1-2 cm...je to z důvodu, aby se předešlo zahnívání detritu v substrátu? Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2015 09:12 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pavel
přečti si článek "Krystalky zblízka" v tomto čísle. O vhodnosti zeolitu ke krevetám je tam psáno.
e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2015 19:39 R Muž @ romant [25870] Re: Pavel
Nemyslím si, je to o kyslíku, když nebude přísun, ani zeolit nebude žádná hitparáda. Piskořky do křemičitýho písku a máš po starostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:35 Pavel Re: romant
Ano, i o tom jsem uvažoval, ale špatně se v něm drží baktérie, není porézní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:40 R Muž @ romant [25870] Re: Pavel
Křemičitej písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:47 Pavel Re: romant
Dík, tak jsem pročetl, co se týče rostlin,píše se tam o nevhodnosti u rostlinných akva, tak mám u krevetek jen Taiwan mechy, proč se ptám na zeolit - chci ho dát k black sakurám, mám u nich v odchovně jen prázdné dno, tz. že je chovám jen na skle, ale chci tam dát nějaké dno a vzhledem k tomu, že jsou černé, nemohu k nim dát dno z černého Benibachi, které mám u jiných krevetek, protože bych je tam neviděl, proto potřebuji světlé dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 16:31 R Muž @ romant [25870] Re: Pavel
Doporučuji si přečíst toto vlákno. rybicky.net/forum/1116
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 16:26 Pavel Re: Turbínka
Dík za odpověď, mi jde o to, zda mi ten zeolit neovlivní hodnotu Ph, jinak je dobrý v tom, že je porovitý, takže se v něm dobře usadí baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2015 20:36 R Žena @ Turbínka [2534] Re: Pavel
Ano.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 18:16 Pavel – Zeolit
Chci se zeptat, zda je zeolit vhodný jako substrát na dno krevetkária.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 09:16 Muž @ DrChila [243] Re: predator3313
Dle obrázků zrnitost malá. Problém však nastane když ti příjdou oblásky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2014 22:23 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mysta
:-D To podle mě dost vypovídá o prodejci, když nenapíše prakticky nejdůležitější informaci. Nicméně bych řekl že krevetky na to dno nejsou nějak vybíravé, ale já bych určo nekupoval písek o kterem nevím zrnitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 16:10 Žena @ Mysta [0] Re: predator3313
No, není hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 14:22 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mysta
Přehlídl jsem to, nebo tam není napsaná velikost zrníček? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 11:35 Žena @ Mysta [0] – Černý písek čedičový
Zdravím, myslíte, že je tento písek vhodný do krevetkária? aukro.cz/…
Děkuji za názory :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 10:51 Muž @ prasan [2549] Re: amrtin
Dá sa zohnať i u nás(myslím SK i CZ).Často je to však nečistá forma tzn.Bentonit.(tento sa ťaží celkom bežne)Mne nosia čistý Montmorillonit z Nemecka a za podstatne nižšiu cenu ako sa predáva u nás.(100g-3eurá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 22:49 amrtin – Montmorillonit v čechách
Dá se sehnat někde u nás?Myslim jako v přírodě,prodejce jsem našel jen jednoho. www.aquascape.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 01:41 Muž @ prasan [2549] – Montmorillonit
Oprášim túto tému.Montmorillonit používam a momentálne aj doma mám.Tvrdosť neovplivňuje ak sa dávkuje ako má.Ja používam práškovú formu.To znamená 1g na kubík vody denne(niekedy ani denne nie).Čo je z ohľadom na vápnik zanedbateľné.Inak je to fajn prostriedok pre koi,krevetky i iné živočíchy v akva.Jeho použitie je dosť všestranné.Podporuje ako bolo napísané bielu farbu,udržuje stabilnejšie pH,dodáva vápnik a iné prírodné minerály,dokáže na seba viazať látky-čím aj znižuje zákal vody a zabraňuje tak tvorbe vláknitej riasy,podporuje imunitu a zlepšuje hlienovú vrstvu rýb(vďaka tomu sú odolnejšie voči prichyteniu parazitov a pod.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:52 Muž @ bago [6] - Amerika – SHIRAKURA Red Bee Sand substrat
zdravim, ma niekto skusenosti so substratom SHIRAKURA Red Bee Sand ,niake info pls???
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 14:50 Muž @ vóťa87 [205] - Rostliny
Nevím zda kombinace HC a Sagita bude to pravé ořechové pro dlouhodobější údržbu, sagita je dosti invazivní...Každopádně u tohoto písku by zahnívání mohlo nastat, já bych preferoval dražší kombinaci a to ADA amazonia II(nejlépe powder) a podklad levnější obdobu ADA power sandu-tedy lávovou či pemzovou drť. Určitě se to oplatí pokud budeš chovat náročnější krevetky(změkčuje vodu) a rostlinky dokážou v tomhle substrátu růst i při minimálním přídavku hnojiva...A cenově to vyjde o pár set dráž, i když i to může být rozhodující :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 14:40 Bexi - Rostliny
nevím co je za problém,neměli by,však v hrubém bys HC ani nezasadil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 14:30 JagerMaister - Rostliny
tento piesok je na stránke KHAH AQUARIUM :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:21 JagerMaister - Rostliny – krevetkárium a riverbed sand
ahojte nechcel som založit novuu tému ano ale chcem si kuupit tento RIVERBED SAND ale tento piesok je dost jemný a ja sa chcem spýtat či nebuduu mojim rastlinám odhnívat korienky plánujem-HEMINANTUS CUBA,SAGITARIA SUBULATA za rady diiiiiiky :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:13 Muž @ grizly [137] – Re: Bak
Ja jsem k takovym produktum velmi skepticky. Neverim, ze mi 1 gram denne neceho vyrobeneho z jilu udela z 1000-ci litroveho jezirka "zazrak" prirody. Je kazdeho vec, co si do akvarka aplikuje. Mozna to tak ale opravdu je. Jenze kdyz ty navody prekladaji a pisou pouze prekladatele bez znalosti dane problematiky, pusobi to na me neodborne a neprofesionalne. A proto jim neverim. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 06:31 Muž @ Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
Zdání velké nádoby, jinak tahle nádobka je píšou na 142 týdnů do kubíkového objemu vody, takže cena není až zas tak velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:29 Muž @ grizly [137] – Re: kortezhugo
To jsou veci! Kolikrat nestacim valit bulvy! No nekupte to, kdyz je to tak levny........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:09 Muž @ kortezhugo [938] – Re: Bak
:) - zaujimave - co clovek na tom nete nenajde.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:48 Muž @ Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Bílá zářící
Koi White powder by prý měl být ekvivalent, nepoužíváte to někdo ?
Tady to vypadá že je to do žumpy, ale je to asi pro koiáče na bílou zářící :)
www.bakterie-enzymy.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:41 Muž @ kortezhugo [938] – Re: filipsi
...presne..."Vetsinou moc dlouho "zarici" nevydrzi." - nic co je biele-dlho v aqua biele nie je...
...sa mi "rataju" tie aqua co tam davaju biely kremicity piesok ako "sneh" - ked sa to zalozi je to pekne ale nech to odfotia o 3 mesiace... :-) - a az to bude aj po troch mesiacoch biele...nech mi vravy kto chce co chce - vybral to "von" a strcil do Sava...
...toto iste bude aj s tim "zaricim utvarom" - bude to vyberat "von" a Savo...
ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2009 19:47 Muž @ filipsi [1271] – Re: Semtex
Vetsinou moc dlouho "zarici" nevydrzi.
Ale zpet k otazce. U kazdeho jinak. U nekoho treba vubec, u nekoho citelne. Obecne neni vhodny do kyselych vod, pripadne kdyz je umnele pridavane co2. Pak je rozpousteni razantnejsi, ale jak, zalezi na forme a porovitosti druhu vapnce. Pro bezne akva, mit jeden vetsi vapencovy kamen, jiste nebude zadna katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:37 Muž @ Semtex [1185] - Labyrintky
Často se tu píše, jak vápenec tvrdí vodu, ale je někdo, kdo zkoušel jak moc a jak rychle změní tvrdost vody? Počítá někdo s tím, že když se mění často voda, že ten proces bude bržděný? Není pěkný kontrast mít tmavé dno, pěkné zelené rostlinky a v něm jasně zářící vápencový útvar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 17:30 Muž @ FranzFritz [205] - Tetry
Mám svou vlastní zkušenost. Nedávno jsem měl v jednom akvárku na dně směs černého štěrku a mramorovou drť, což je vlastně vápenec. Akvárko jsem musel předělat, nedařilo se vůbec rostlinám, jen řasám. Krevetkám toto prostředí asi vyhovovalo. Teď je v akvárku klasický kačírek, rostliny se rozrůstají jako v džungli, řasy žádné a krevetky se množí jako králíci :-D Dal jsem jim do rohu akvárka pouze kousek sepiové kosti kvůli vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:19 Muž @ Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: FranzFritz
A jsme u jádra pudla, v Japonsku prý takováto skalka patří do každého akvárka s rodem Caridina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:56 Muž @ FranzFritz [205] - Tetry
Potřebuješ ho do akvárka? Tady čtu cs.wikipedia.org/…, že tento minerál má vysoký podíl vápníku. Do akvárka asi moc vhodný nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 10:19 Muž @ Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
To je víc jak denní výlet, daleko, ale uvidíme, třeba po něm někdo denně běhá tady v Čechách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 10:13 Muž @ kortezhugo [938] – Re: Bak
Toto ti asi nepomoze - tu je vyskit na Slovensku - ked dakto chce...
sk.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 09:36 Muž @ Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Shirakura rock v akva
Ahojte, v Braňanech u Mostu se vyskytuje minerál montmorilonit. Předpokládám že se dá nalézt v segregaci větších valounů. Tento minerál je ekvivalentem bílých skalek které japonci dávají do akva s krystalkami pro podepření bílé barvy.
Není tady nějaký kamínkář který by pomohl s nalezištěm ? Podotýkám že nechci použít bentonit ani nic jiného, v čem je velký podíl zmiňovaného minerálu.

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 1189x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13528-krevetky-substraty