Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - dno, substráty

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Krevetky - dno, substráty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 16:26 Pavel Re: Turbínka
Dík za odpověď, mi jde o to, zda mi ten zeolit neovlivní hodnotu Ph, jinak je dobrý v tom, že je porovitý, takže se v něm dobře usadí baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2015 20:36 Žena Turbínka [2558] Re: Pavel
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 18:16 Pavel – Zeolit
Chci se zeptat, zda je zeolit vhodný jako substrát na dno krevetkária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 15:16 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Makky
Já dávám nejraději do miniakvárek písek od Dennerle www.akvarista.cz/… ale samo záleží i na finančních možnostech, není úplně nejlevnější. Pod něj se dá dát nějaký výživný substrát, ale musíš počítat s tím, že se to časem promíchá (a výživný substrát je většinou hnědý). Já dávám pod náročnější rostlinky tablety hnojiva přímo pod kořeny, jinak přidávám tekuté hnojivo plus CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 15:07 R Muž romant [27987] Re: Makky
Šel bych, do dnes již klasiky. www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 14:54 Žena Makky [101]
chci se zeptat -základ pro krevetárium ? Co se dává za substrát do 25 l ? A jaký je nejlepší koupit dno? Barva je jistá černá :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 09:16 Muž DrChila [243] Re: predator3313
Dle obrázků zrnitost malá. Problém však nastane když ti příjdou oblásky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2014 22:23 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Mysta
:-D To podle mě dost vypovídá o prodejci, když nenapíše prakticky nejdůležitější informaci. Nicméně bych řekl že krevetky na to dno nejsou nějak vybíravé, ale já bych určo nekupoval písek o kterem nevím zrnitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 16:10 Žena Mysta [0] Re: predator3313
No, není hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 14:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Mysta
Přehlídl jsem to, nebo tam není napsaná velikost zrníček? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 11:35 Žena Mysta [0] – Černý písek čedičový
Zdravím, myslíte, že je tento písek vhodný do krevetkária? aukro.cz/…
Děkuji za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 10:51 - Re: amrtin
Dá sa zohnať i u nás(myslím SK i CZ).Často je to však nečistá forma tzn.Bentonit.(tento sa ťaží celkom bežne)Mne nosia čistý Montmorillonit z Nemecka a za podstatne nižšiu cenu ako sa predáva u nás.(100g-3eurá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 22:49 amrtin – Montmorillonit v čechách
Dá se sehnat někde u nás?Myslim jako v přírodě,prodejce jsem našel jen jednoho. www.aquascape.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:41 Muž Burik [727] - AquascapingRe: petulinakk
Mám Aqua Soil od ADY a aby se rozpadl,tak ho musím drtit pinzetou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 22:18 Žena petulinakk [2016]
Začínám si pohrávat s myšlenkou nového dna v krevetárku, a zajímalo by mně který z "jílových" nabo "zeminových" substrátů, nebo jak to nazvat :-) je nejméně rozpadací? Existuje vůbec nějaký který se nerozpadá vůbec?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:17 R Muž romant [27987] Re: Zhetka
Myslíš něco takovýho? www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:15 HaDaS Re: Zhetka
Těmi modrými kamínky myslíš dno do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 16:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Zhetka
Modre kamienky k modrým krevetkám?..Ved ich nebude ani vidno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 12:57 Zhetka – Kretky.. modre dno...
Ahojky,prosim Vas poradite mi nazev modrych kaminku ci co to je,do krevetaria pro modre krevetky?
Diky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 17:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: lammr
Nemůžu si pomoct, mám teď nejlepší úspěch se Shirakurou, přijde mi že opravdu je to substrát který jsem potřeboval. Perličky vysypou mladé a hned se osypou novými vejci, to samé sakurky, prostě porodnička k pohledání, teď čekám na první krystaly, které mi v jiných subtrátech ani nechtěly nosit.. Khanhe díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
...u toho filtru se udavalo negativum ze rostliny nemaji rady proudeni kolem korenu...
Řekl bych, že při hydroponním pěstování si rostliny proudění kolem kořenů užívají. :-)
(Svého času jsem klasický půdní filtr používal a nevšiml jsem si nějakého evidentního problému.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:14 Muž hop [26] - RostlinyRe: Moucha
no krevetkáři v japonsku používají půdní filtry....který systém by jim vyhovoval asi nejvíc? já používám plošné a myslím že to je nej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 10:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hop
jak proudeni ze dna (pramenny vyver) tak i opacny smer proudeni (zasakovani) lze v prirode najit... klasicke pudni filtry odebiraly vodu ze dna.... pri vhaneni vody do dna by urcite dochazelo k vireni detritu ze dna
klasicky pudni filtr nasava vodu rostem pod substratem a zene ji nad hladinu, takze filtracni medium je tvoreno substratem dna... u toho filtru se udavalo negativum ze rostliny nemaji rady proudeni kolem korenu.... dalsi vec je problem pouziti hnojeni do dna, protoze dno je timto filtrem neustale propirano

osobne bych rost ve dne spis pouzil pro odkalovani, za predpokladu ze bych nepouzil hnojivo do dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 10:27 Muž hop [26] - RostlinyRe: filipsi
to aq musí být zaběhlé...staré dno pak je to ok asi s jakýmkoli substrátem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 10:25 Muž hop [26] - RostlinyRe: Semtex
hele já osobně myslím že je jim to uplně jedno, pro ně je asi nejdůležitější co tam kde najdou a jak je ten substrát obrostlý dobrůtkami, pokud můžou vzít zrnko substrátu do nožiček a obírat ho dokola tak je to jedině + ahoj
co se týče dřeva: používám duby, olše a klasický kořen borovice či smrku z rašeliny
kamení: břidla, čedič, křemen
ostatní: olšové šišky, dubové listí a čepičky žaludů....prostě bordel na dno
filtr: komorový nebo hamburský plošný, zeolit
spíš mě zajímá jiná věc...půdní filtr. řešilo se to tady ale nikdo to nedořešil.....vodu z venku skrz dno nahoru a nebo vodu skrz dno dolu a pak ven? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 23:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: filipsi
Akadama + flexiobklady .....

Na fotkách z biotopů krevetek je často vidět jen kameny a spadané větve, nebo hrubší štěrk.

Ale z osobních pozorování bych řekl, že krevetkám se nejvíc líbí jemný bílí písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:08 Muž filipsi [1295] Re: hop
U me ve fujizune cherry vylozene nedari :), ale neni to jeji vina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:40 Muž hop [26] - RostlinyRe: filipsi
no divil jsem se ale krevetkáři jsou na tom ještě hůř, každý si hájí to svoje kde mu jdou...myslím že to je jedno, já mám flexiobklady a daří se jim tam, fujizumu...taktéž se jim daří a ted zkouším nový černý písek......shirakuru jsem ještě neměl možnost vyzkoušet
já osobně bych asi doporučoval dennerle sulawesi sand nebo flexiobklady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:29 Muž filipsi [1295] Re: hop
Fakt? Ja myslel, ze o tom se hadaji jen "kytickari" :-D . Neni jim to vcelku jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:22 Muž hop [26] - RostlinyRe: lamrr
o tom se vedou dalekosáhlé spory.....fujizuma, shirakura, dennerleho sulawesi sand.....atd atd
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:47 lamrr
který písek je nejvhodnější pro krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 14:50 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: JagerMaister
Nevím zda kombinace HC a Sagita bude to pravé ořechové pro dlouhodobější údržbu, sagita je dosti invazivní...Každopádně u tohoto písku by zahnívání mohlo nastat, já bych preferoval dražší kombinaci a to ADA amazonia II(nejlépe powder) a podklad levnější obdobu ADA power sandu-tedy lávovou či pemzovou drť. Určitě se to oplatí pokud budeš chovat náročnější krevetky(změkčuje vodu) a rostlinky dokážou v tomhle substrátu růst i při minimálním přídavku hnojiva...A cenově to vyjde o pár set dráž, i když i to může být rozhodující :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 14:40 Bexi Re: JagerMaister
nevím co je za problém,neměli by,však v hrubém bys HC ani nezasadil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:21 JagerMaister – krevetkárium a riverbed sand
ahojte nechcel som založit novuu tému ano ale chcem si kuupit tento RIVERBED SAND ale tento piesok je dost jemný a ja sa chcem spýtat či nebuduu mojim rastlinám odhnívat korienky plánujem-HEMINANTUS CUBA,SAGITARIA SUBULATA za rady diiiiiiky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 15:26 GERRY Re: vejvat
no ved takyy maaaam presne ale ja som chcel niečo jemné lebo chcem pestovat polokvetku KUBU ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 20:14 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: GERRY
proc si koupil 2 ruzne pisky, akorat se v akva smisi a nevypada to pak moc dobre,
do krevetaria bych daval jen cerny, protoze na nem krevety nejlepe kontrastuji.

pokud sumi, vubec bych je do akva nedaval, jednak to krevetam moc vyhovovat nebude, predevsim
asi kolisani tvrdosti pri vymenach vody, a pokud bys tam pozdeji chtel pridavat CO2mel bys opet problem, protoze by nefungovalo

takze ja bych to tam rozhodne nedaval

do krevetaria je idealni toto
www.akvarista.cz/…
pravdepodobne je to stejne jako pisek z flexibkladu, ale v mensich mnozstvich vyjde levneji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 16:49 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: GERRY
Aha :) no pokud štěrk šumí tak ti parametry vody asi měnit bude.Počkej si na odpověď nejakýho krevetkáře já se v těhle potvůrkách moc nevyznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 16:15 GERRY – BUBO
Zas ja chcem sa poradit chcem si založit 50 litrové krevetkárium a kuupil som si 5 kg čierneho štrku zrnitost 2 mm a 4 kg riečneho štrku 2 mm a ked vhodím pár kamienkov do octu tak to trochu šumí moožem dat tieto kamienky do akva s krevetkami :-O a ešte na sáčku od kamienkov píše že kamene reagujuu z vodou ale nemenia jej vlastnosti tak ako :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:41 Muž kortezhugo [983] Re: filipsi
...presne..."Vetsinou moc dlouho "zarici" nevydrzi." - nic co je biele-dlho v aqua biele nie je...
...sa mi "rataju" tie aqua co tam davaju biely kremicity piesok ako "sneh" - ked sa to zalozi je to pekne ale nech to odfotia o 3 mesiace... :-) - a az to bude aj po troch mesiacoch biele...nech mi vravy kto chce co chce - vybral to "von" a strcil do Sava...
...toto iste bude aj s tim "zaricim utvarom" - bude to vyberat "von" a Savo...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 01:41 - Montmorillonit
Montmorillonit používam a momentálne aj doma mám.Tvrdosť neovplivňuje ak sa dávkuje ako má.Ja používam práškovú formu.To znamená 1g na kubík vody denne(niekedy ani denne nie).Čo je z ohľadom na vápnik zanedbateľné.Inak je to fajn prostriedok pre koi,krevetky i iné živočíchy v akva.Jeho použitie je dosť všestranné.Podporuje ako bolo napísané bielu farbu,udržuje stabilnejšie pH,dodáva vápnik a iné prírodné minerály,dokáže na seba viazať látky-čím aj znižuje zákal vody a zabraňuje tak tvorbe vláknitej riasy,podporuje imunitu a zlepšuje hlienovú vrstvu rýb(vďaka tomu sú odolnejšie voči prichyteniu parazitov a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2009 19:47 Muž filipsi [1295] Re: Semtex
Vetsinou moc dlouho "zarici" nevydrzi.
Ale zpet k otazce. U kazdeho jinak. U nekoho treba vubec, u nekoho citelne. Obecne neni vhodny do kyselych vod, pripadne kdyz je umnele pridavane co2. Pak je rozpousteni razantnejsi, ale jak, zalezi na forme a porovitosti druhu vapnce. Pro bezne akva, mit jeden vetsi vapencovy kamen, jiste nebude zadna katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
Často se tu píše, jak vápenec tvrdí vodu, ale je někdo, kdo zkoušel jak moc a jak rychle změní tvrdost vody? Počítá někdo s tím, že když se mění často voda, že ten proces bude bržděný? Není pěkný kontrast mít tmavé dno, pěkné zelené rostlinky a v něm jasně zářící vápencový útvar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 17:30 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Bak
Mám svou vlastní zkušenost. Nedávno jsem měl v jednom akvárku na dně směs černého štěrku a mramorovou drť, což je vlastně vápenec. Akvárko jsem musel předělat, nedařilo se vůbec rostlinám, jen řasám. Krevetkám toto prostředí asi vyhovovalo. Teď je v akvárku klasický kačírek, rostliny se rozrůstají jako v džungli, řasy žádné a krevetky se množí jako králíci :-D Dal jsem jim do rohu akvárka pouze kousek sepiové kosti kvůli vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:19 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: FranzFritz
A jsme u jádra pudla, v Japonsku prý takováto skalka patří do každého akvárka s rodem Caridina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:56 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Bak
Potřebuješ ho do akvárka? Tady čtu cs.wikipedia.org/…, že tento minerál má vysoký podíl vápníku. Do akvárka asi moc vhodný nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 10:19 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
To je víc jak denní výlet, daleko, ale uvidíme, třeba po něm někdo denně běhá tady v Čechách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 10:13 Muž kortezhugo [983] Re: Bak
Toto ti asi nepomoze - tu je vyskit na Slovensku - ked dakto chce...
sk.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 09:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Shirakura rock v akva
Ahojte, v Braňanech u Mostu se vyskytuje minerál montmorilonit. Předpokládám že se dá nalézt v segregaci větších valounů. Tento minerál je ekvivalentem bílých skalek které japonci dávají do akva s krystalkami pro podepření bílé barvy.
Není tady nějaký kamínkář který by pomohl s nalezištěm ? Podotýkám že nechci použít bentonit ani nic jiného, v čem je velký podíl zmiňovaného minerálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2284x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13528-krevetky-dno-substraty?od=51