Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 a pH sonda

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
CO2 a pH sonda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:36 Muž kalahare [11] Re: MrJan
Je to tak, už mi slouží 2 rok, ale už je náročnější jí nakalibrovat. (Ale na to, že to byl "hong kong", tak odvedla dobrou práci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:01 MrJan Re: Odla
Bezna zivotnost sondy na pH byva jeden rok sad Pokud se o ni clovek dobre stara tak klidne i 3 roky palec Uz cekam rekce lidi co ji maji aspon 5let :) Nic neni nemozne ale neni to vec nafurt at ji pouzivate nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 09:48 Muž kalahare [11] Re: maio777
Sonda na suchu pěkně trpí...to že ji vypneš ze zásuvky, to jí moc nepomůže. Já jí nakládám do roztoku KCL...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 09:38 Muž Odla [7] Re: Eff
Tak doufám, že budu s topením minimálně alespoň takhle úspěšný. :-) Vím že životnost bude asi u sond všelijak odlišná, ale jaká je asi v průmeru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 17:55 maio777
Když je bez vody,tak vypnu pH controller ze zásuvky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 17:54 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Silent
Taky ji úspěšně topím už více než rok....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 17:31 Muž Odla [7] Re: Silent
Mám ji taky ponořenou taky tak 10 cm pod vodou, dneska je to 5 dní a sonda funguje, jak má...tak fakt nevím...ale rozhodně bych o ní nerad hned přišel!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:10 R Muž Silent [5949] Re: Cajra
Tak v tom případě přijmi mou upřímnou gratulaci. :) Jsi výjimka potvrzující pravidlo. Znám několik lidí kterým se sonda jen na chvíli potopila a šla do kelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:06 Muž Cajra [0] Re: Silent
jj, uplne celou asi 10cm pod hladinou pod rozstrikovaci rampou z filtru...opravdu nemam problem, jen obcas ji dam na den do regeneracniho roztoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:50 R Muž Silent [5949] Re: Cajra
Kompletně včetně kabelu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:46 Muž Cajra [0] Re: Odla
Mam presne takovou sondu jako Odla, ponorenou kompletne 3 roky a neni problem ;-)Kalibrace jednou za 3 tydny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:09 Muž karelpavel [18] Re: Odla
u káblíku co do ní jde - těsná není určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:44 R Muž Silent [5949] Re: Odla
Sondy nejsou vodotěsné i když se to může zdát. Jakmile by tam pronikla i jen trocha vody zničila by elektrody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:26 Muž Odla [7] – PH Sonda
Fotka k příspěvku Ještě jedna otázka ohledně PH sondy. Může být kompletně ponořená, nebo vážně ne? Jestli ne, tak proč?
Mně přijde sonda kompletně umělou hmotou zalitá...mám přesně tenhle PH metr i tuto sondu jako Přéma.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 21:43 MrJan Re: filipsi
Přesně tak. pH sonda trpi tzv. korozi skla a vysychanim, tudiz je ji jedno zda je zapla ci ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:01 filipsi Re: Přéma
Přéma napsal: Když je bez vody,tak vypnu pH controller ze zásuvky... To je sice hezke, ale nicemu tim nepomuzes (sonde rozhodne ne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 11:16 milda87 Bublinky
Bublinky žádné nejsou,jsou dokonale rozpuštěné už před vstupem do akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 11:08 GP Re: milda87
kazdopadne by se mela alespon trochu voda kolem sondy hybat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 10:51 JuraS Re: milda87
co2 bych umístil spíš ke dnu aby měli bublinky čas se rozpustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 10:42 JuraS Re: milda87
otřené sklo, přísavky z měkké gumy úplně nová..ne , nemám strach...a pod ní cca 2 cm je stejně hrozen plastových drátěnek takže moc dolů nespadne...a kdyby tak na ebay za pár kaček koupím jinou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 10:36 milda87 – Obsah CO2 za pozadím...
Fotka k příspěvku Asi je to většině lidí jasné,ale mě ,který si moc nedovede představit šíření plynu ve vodě,stále vrtá hlavou,jak je přesné měření dávkování CO2,když je sonda za pozadím...
Dle náčrtku,jenž jsem zbastlil,snad dává smysl...

Ještě jsem zapoměl,že v tomtéž místě je topení,ale většinu vytápění přez den,kdy se CO2 přidává, určitě obstarají světla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:21 milda87 Re: JuraS
To nemáš strach,že se přísavka odlepí a sondu utopíš-zničíš?
Já mám od Sery a je k ní docela echtovní plastovej držák. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:59 Wexelo Re: milda87
Pokud je sonda na stejném principu jako u digi PH metrů tak se hodiny na suchu nemusíte bát. Jde jen o to, že tekutina uvnitř té baňky na suchu pomalu vysichá, což se určitě nestane za hodinu ani za den na suchu. Svého času jsem skladoval PH metr na suchu, jen s krytem a nevyschla ani za 3 měsíce a funguje dál.

EDIT - Teda aspoň můj PH metr je podle návodu určený pro měření i mnohem horších sajrajtů než je akvarijní voda, takže bych seléčiv vůbec nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:34 JirkaBe Re: JuraS
Při výměně vody sondu z akva nevyndavám. Nechávám jí normálně po to chvilku na suchu pouze přístroj vypnu. Jinak kalibruji 1x týdně.Přístroj mám zatim krátkou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 10:39 JuraS Re: milda87
Sondu mám umístěnou ve vstupní komoře filtru....vzal jsem gumovou přísavku s kroužkem na uchycení topení nebo nějaký trubky...nevím na co to bylo původně a do ní jsem vložil vyříznutý uzávěr petky (uřízl jsem "víčko") do něj jsem vložil sondu..dá se takto jednoduše vytáhnout a zase vložit. Při výměně vody hlavním vypínačem vypnu měřák i s ventilem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:55 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: milda87
Když je bez vody,tak vypnu pH controller ze zásuvky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:30 milda87 Re: Přema
Takže vůbec neřešíte,že je sonda třeba hodinu nebo dvě mimo vodu? A při léčení jí taky nevyndaváte?
Opravdu asi moc žeru návody...Tak ona zas nestojí 50- Kč hmm

Tzn. není problém s tím,že je v malém prostoru za pozadím? (takové věci ,jako je šíření plynu v kapalinách a já nevím co ještě,mi unikají...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 07:55 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: milda87
Dělám to úplně stejně jako vóťa87.
Občas vyčistím,nakalibruju.
Sonda je umístěná v sací komoře filtrů.
www.premovoakvarko.cz
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 23:42 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: milda87
Abych pravdu řekl ohledně péče o sondu jsem trošku hulvát :-D Za dva a půl roku co sondu a Ph metr používám se mi nestalo že bych jí nějakým chvilkovým pobytem na suchu při výměně vody či léčivem zničil, jednou za dva až tři týdny jí kalibruju, popřípadně čistím, toť vše...Jediný problém nastal, když mi povolily přísavky a milá sonda se utopila, pak následovala výměna za novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 23:17 milda87 – CO2-PH sonda - praktické zkušenosti
Zdravím,zajímaly by mě zkušenosti těch,kdo řídí dávkování CO2 automaticky.
Jak řešíte umístění sondy a jak postupujete při pravidelné výměně vody,když má být sonda stále ponořená?
Používáte někdo sondu v rohovém akvárku?Já ho mám a mám pozadí,takže jsem zkoušel za pozadím-nikam jinam vlastně ani dát nelze(je tam vlastně sání filtru,topítko a sonda)
Normálně bych otevřel kryt akva a odkaloval,ale kvůli sondě-dodržení jejího ponoření musím sundat celý kryt,sondu vyndat a dát do skleničky s vodou,po odkalování zas vrátit... :-(

Možná jsem ale jenom moc úzkostlivej...
Momentálně teda jedu na manuál a rád bych přišel na nějaké usnadnění...On ten celej kryt má hooodně kilo!!
Když musíte dávkovat do akva léčivo -sondu vyndaváte a odpojujete a ukládáte do roztoku?

Taky jsem se zabýval myšlenkou,jak rychle se "promítá" a jak souhlasí obsah CO2 ve vodě v za pozadím...

Díky za názory!!
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3290x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13523?od=51