Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 a pH sonda

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 a pH sonda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2021 17:51 Muž ploutev [0] – Ph kontroler
Ahoj,jaký je váš názor na tyhle Ph kontroléry.Životnost téhle sondy je taky jen ca. 1 rok nebo je životnost delší?Je to Česká firma. :-)
eshop-aqua.imks.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2017 18:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cheron
Nevím ale regenerační roztok Kcl je tak silný že v něm snad nic nemůže přežít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 18:22 Muž Cheron [89]
Zdravím.
Potrebujem dezinfikovať pH sondu (konkrétne Adwa AD11). V čom by sa to dalo spraviť (hypermangán, isopropylalkohol, savo, iný dezinfekčný prostriedok) tak, aby sa sonda nepoškodila ? Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 18:56 Muž saint21 [11]
Ahoj lidi dneska jsem chtel dat ph sondu pres noc do kcl. Kdyz jsem nalil kcl do sklenicky tak je mlecny. Vadi to? Mam dojem, ze kdyz jsem to delal naposledy tak roztok byl čirý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 10:09 Muž marek21 [16] Re: GP
je jedno ci je sonda pripojena alebo odpojena v polohe set na kalibraciu ukazuje stale 6,68 PH a potenciometrami sa nic nemeni ked regulujem... ale ked prepnem prepinac do polohy merania PH a tocim s potenciometrami na kalibraciu tak sa hodnota meni ... zrejme to bude asi len tou ph sondou, aspon dufam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 09:48 GP Re: marek21
podle me by to melo reagovat alespon na offset. nastaveni sklonu muze pri spatne elektrode vaznout, ale offset by mel fungovat. zkusil bych bez sondy, to by melo simulovat 7 PH
teoreticke znalosti z fungovani nekterych ph obvodu, nemusi platit ;) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 19:19 Muž marek21 [16] Re: vaclav
dufam ze nebude vadny controler.... idem objednat z ciny novu sondu a asi objednam aj nove kalibracne roztoky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 19:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Sonda je pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 18:58 Muž marek21 [16] Re: vaclav
tak elektrodu som nechal na 24 hod v KCI a ked idem kalibrovat v roztoku tak vobec nic sa nemeni hodnota ked ladim .... mozu byt stare roztoky ? alebo to bude vadna sonda ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 20:57 Muž honcka [39] Re: marek21
cs.m.wikipedia.org/…
Modularni mikropocitac, ja mam uz pres to udelane stmivani led a regulaci teploty, az mi prijde ph modul, tak pres to budu ridit i co2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 17:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Bude ti to stačit na hodně dlouho, uskladnit to určitě můžeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 17:32 Muž marek21 [16] Re: honcka
co je to arduino modul ? k comu to sluzi ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 17:31 Muž marek21 [16] Re: vaclav
este jedna otazka ako dlho vydrzi rozpusteny pripravok KCI ? lebo som cital navod pre vyrobu a to je na 1L. na ph sondu staci monzo 50 ml ... ? da sa to uskladnit alebo len jednorazovo sa to moze pouzit pri rozpusteni ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 23:01 Muž honcka [39] Re: marek21
Ja ji mam objednanou spolu s arduino modulem, ale kdy mi dorazi netusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
V tom ti nepomůžu já si koupil vyloženě tu k přístroji co mám. www.tipa.eu/… Stálo trochu méně než na odkazu. pokud jde o KCL tak je tu i článek rybicky.net/clanky/1491-vyroba-skladovaciho-roztoku-kcl-na-ph-sondy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:47 Muž marek21 [16] Re: vaclav
no musim najprv zohnat roztok KCL, a pripadne ta sonda z ebay bola by vhodna ? nevies mi povedat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Jednou za čas(měsíc) by jsi jí měl dát zregenerovat do KCL jinak ti nebude měřit. Možná bych to ještě zkusil. Mě když soda odešla hodně hodnoty lítaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:29 Muž marek21 [16] Re: vaaclav
asi bude stara :) cital som nejake prispevky a moja ma cca 2-3 roky :) v KCL roztoku nebola .... stale len v akvarku vo vode a momentalne CO2 nebolo a chcel by som to znovu spojazdnit davkovanie CO2 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:29 Muž marek21 [16] Re: honcka
hej ale ph vody mi ukazuje az cez 8,4 PH co je asi blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:26 Muž honcka [39] Re: marek21
V akvariu ti to reaguje a na ty roztoky ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Jak dlouho jí máš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:55 Muž marek21 [16]
Zdravim

Mam problem s PH control 201, pristroj stale ukazuje nejaku hodnotu, aj to kolise pri vymene vody v akva a podbone. Ale chcel som sondu teraz nakalibrovat najprv roztok ph7 a potom ph4, ale tie potenciometre nereaguju, ani dolava ani doprava nemozem nastavyt hodnotu, nic sa nemeni. Ale zda sa mi ze uz budu aj roztoky stare, nieco v tom roztoku plava, akokeby nejaka pavucina ....

Budu chybne len roztoky alebo aj ph sonda ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 00:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Nová sonda
Fotka k příspěvku Teď hledím na pH sondy co došli, jedna pro mě a jedna kamarádovi. Nalíval jsem do víček 3mol KCl, pač došli na sucho jako vždy od www.top-messtechnik.com/… s kterým nikdy nebyl problém a chodí tak vždy.

Jedna je trošičku vytečená, myslíte že je ještě použitelná?
Když to prdnu k pH metru, tak ta bez vytečení (už máčené v 3mol KCl ze stejné lahvičky) ukazuje 6.7 a ta vytečená 5.7, ale to může být tím, že je třeba zregenerovat a ráno můžou ukazovat stejně. Přikládám foto, snad bude někdo chytřejší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 21:49 Libcin Re: Libcin
Tak jsem se teď dočetl, že to na boku bude asi referenční elektroda. Sonda je stará 4 roky, tak možná celkově odešla!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 21:02 Libcin – Vadná soda
Fotka k příspěvku Dnes jsem po částečné výměně vody zapnul PH Controller a hodnoty začaly rychle kolísat. Dokonce docházelo ke kolísání (nahoru-dolů) PH i když jsem systém odpojil od CO2. Kontroloval jsem sondu a všiml jsem si, že drátek vevnitř je možná upadlý. Uvádím foto, černá tečka je konec drátu a drát je u samého skla sondy. Myslíte si, že je po smrti?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 07:52 Muž mPP [4] Re: mPP
Problem som vyriešil. Nechal som sondu 12 hodin v KCL nakalibroval som to nanovo a už zrejme ukazuje ako má. Hodnota Ph 7,86 v akváriu. Takže dnes má čo robiť aby to dalo na udržiavanú hodnotu 7,0 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 19:18 Muž mPP [4] – Hm
Mam mensi problem. Znicoho nic ked som prisiel rano k akva ukazoval controler Ph 4.50 co je malicko. Nastavene to mam na 7.00 pri 7.04 sa mi zapina Co2 a pri 6.96 to vypne. Mal som v plane cistit dnes akva tak som to aj rano robil odkalil atd. Vymena vody asi 80l. Vtedy controler ukazoval 5.00 ked som vsetko skoncil zapol to tak zasa okolo 4.50 sa to hybalo aj menej. Moze byt vadna sonda alebo to mam vybrat na noc a rano skkusit nakalibrovat? Alebo je realne ze takto znicoho nic sa zmeni Ph ? Hodnoty Co2 v akva klesaju podla ukazovatela vlastne dnes to ani nezaplo. Voda z vodovodu mala ked som meral este skor 7.8 Ph

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 15:32 Muž azonic [63] - RostlinyRe: PetrP2B
Fotka k příspěvku Stará pH sonda s kontrolerem běhala dobře ale ta nová vůbec nereaguje.
Když mi sonda přišla byla ulepená :-( drobet vytekla, může to mít velký vliv na funkčnost? Přikládám obrázek s množstvím roztoku, ve vnitřní části je méně viz. červené čárky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 14:32 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: azonic
Poškozená může být, ale take může být problem u pH metru. Stálo by za vyzkoušení sondy na jiném pH metru nebo jinou sondu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 14:22 Muž azonic [63] - Rostliny
Ahoj, nová pH sonda mi ukazuje stále pH 6,66 ať ji namočím do čehokoliv tone je možné, že je poškozená?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.03.2014 15:45 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Libor
Ne kazda,lepsi firmy je maji vzdy v roztoku KCL,v dobre utesnenem pouzdre,nevim jestli je nekdo prodava"na sucho" i stim pouzdrem,to se jen nejspis KCL roztok odparil nebo vytekl.Ale plati,ze kdyz suchou sondu namocis do KCL na nejakou dobu a pak ji normalne nakalibrujes a drzi tu kalibraci,tak by mela byt ok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 12:40 Libor Re: matlala
Abych to objasnil, mám více akva a do každého pouštím CO2 z bomby, jistím to Ph Controllery. Měl jsem možnost koupit více Ph sond, různé modely za velice výhodnou cenu, tak proto jich mám několik navíc. Proto ta otázka, jestliže ty sondy ležely nějakou dobu někde ve velkoskladě na suchu, jestli jim to nemohlo uškodit. Jinak je mám po koupi pochopitelně naloženy v KCL. Když si přece koupíte Ph sondu, také je na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 15:23 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Ja mam takto nalozene(KCL) v rezerve 2 sondy,pouzivam je na nezavisle provereni Ph controlleru v nadrzich jinym meridlem a i kdyz je sonda pri ulozeni odpojena a pred kazdym pouzitim kalibrovana(Ph 6 a 7),tak drzi kalibraci perfektne i po nekolika mesicni necinnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Libor
počkat, počkat. Koupil jsi několik sond sobě do zásoby na skladování?

a co koroze skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 13:43 Libor
Tak jsem pročítal přízpěvky o tom, že Ph sonda má být uložena v KCL roztoku, koupil jsem několik Ph sond a všechny byly suché, ani v jeddné nebyl žádný roztok, třeba dlouho ležely ve skladě, není to na závadu? Jsou v pořádku? Samozřejmě jsem je ihned naložíl do KCL roztoku a uskladnil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:35 Muž Spiike [63] – PH sonda a ebay.com
Lidi přemýšlím nad koupí sondy na měření PH a zajímal by mě váš názor.

Našel sem si tuto sondu na ebay:
www.ebay.com/…

Díky provedení by se mi fajnově schovala v plánovaném AQ ale nevím jestli je rozumné si jí nechávat posílat přes půl světa. :-D Máte s tím někdo zkušenosti???

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 17:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaclav
jasně, já ji používám stále u kontrolleru, takže díky, ještě počkám a namočím ji až tak po 3-4 měsících provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 16:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: matlala
Pokud ji nepoužívám mám ji stále namočenou v KCL. Než jí tam dáš měl by jsi použít čistící roztok, nebo aspoň destilku a osušit ubrouskem. To samé před kalibrací. Něco jiného bude platit o sondách používaných stále. Já mám jen měřák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 16:16 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Já používám KCL, jen pokud sondy déle nepoužívám, jako konzervační roztok. Při běžném provozu dávám sondu do KCL tak jednou za půl roku na 10-12 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 16:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
jj, tak jsem to myslel, no začnu to dělat, roztok KCl mám namíchaný, ale to je pak na celej den než se očistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 16:04 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Správne by sa mala najprv dať do čistiaceho roztoku, potom do KCL a až tak kalibrovať. Na obale od KCL (Sera) je odporúčané namočiť sondu až na 12 hodín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 23:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
k tomu dotaz, sondu mám doma asi měsíc, to mám pro prodloužení živostosti sondu vždy po vytažení a očištění nějakou dobu máček v KCl a pak kalibrovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 09:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michaldvd
Bez KCL ti nevydrží. :-)
Laciná sonda ti z KCL vydrží více jak 2 roky bez něho pár měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 09:22 Muž Michaldvd [45] - Asie
Tý čo máte sondu plne funkčnú už nejaký ten rok, používali ste za tu dobu aj roztok KCL alebo sa dá životnosť sondy pretiahnuť aj bez neho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 10:06 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: PetrP2B
Je malá, tenká, kvalitnejšia podľa zistení aj presnejšia a hlavne mám pod kontrolou tekutinu v nej, pretože z tej čiernej mi začala vytekať ani som o tom nevedel. Až kým nevytiekla úplne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 09:35 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Michaldvd
V čem je ta modrá lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 12:23 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: PetrP2B
Tú prvú a druhú mám doma a tá stredná je taká istá ako prvá. :-)

Odporúčam skôr túto modrú
www.ebay.com/…

Než túto čiernu
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 12:10 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – PH sonda z ebay
Zdravím, máte někde zkušenosti s pH sondou z ebay.com? Například tyhle: www.ebay.com/…
www.ebay.com/…
www.ebay.com/…

První jsem kdysi zde na foru zahlédl, ale teď jsem hledal jak o život a nci kloudného nenašel. Chtěl bych rozšířit automat pro akvárium o měření pH. Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 14:41 R Muž Silent [5949] Re: JeeL
Sondu vyjmi z ochranného krytu, opláchni destilovanou vodou, opatrně osuš (třeba papírovým kapesníčkem), ponoř do kalibračního roztoku (já používám vždy nový který si odleju do kádinky) zkalibruj a pokud máš dvě úrovně kalibrace tak sondu zase opláchni destilkou, osuš a postup opakuj s druhým kalibračním roztokem. Po kalibraci opláchni destilkou a můžeš měřit. Ta tekutina v ochranné nádobce bude nejspíše KCl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 14:35 Muž JeeL [1] – PH sonda - prva kalibracia
Fotka k příspěvku Zdravim vsetkych, dnes mi prisiel PH Controller a potreboval by som poradit ohladom PH sondy. Spodna cast je umiestnena v plastovom ochrannom kryte. Odkrutil som ho a je v nom nejaka tekutina (v tom bielom kryte). Ked chcem sondu kalibrovat, tak ju mam po odnati ochranneho krytu ponorit do puffra alebo vyliat tu tekutinu z ochranneho krytu a naliat tam kalibracny roztok a zkalibrovat to v podstate v tom ochrannom kryte. V navode sa pise len to, ze sondu ponorit do kalibracneho roztoku (nepise sa tam ani, ze treba odkrutit ten ochranny kryt). Je to asi dost hlupa otazka, ale nemam s tym zatial ziadne skusenosti. Vopred dakujem za odpoved.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3290x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13523-co2-a-ph-sonda-