Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fittonia argyronauta - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Fittonia argyronauta - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 11:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Brezina4
Nemá, vrátil bych ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 11:32 Muž Brezina4 [0] – FITTONIA VERSCHAFFELTII
Dnes jsem koupil v Hornbachu tuto rostlinu a zjistil jsem ze je terarijni. I kdyz v hornbachu ji maji celou ve vode. Ma cenu ji sazet do nadrze nebo ji vratit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 21:37 Květa
No tak já si ji v pátek koupila taky. Přesně jak tady můj předchůdce. Moc se mi líbila a předpokládala jsem, že když je ve vodě s ostatníma, tak bude do akvárka. Na můj dotaz prodavače, jak je náročná na pěstování, mi sdělil, že neví, protože je vždy brzy vyprodají. Řekl, že je to pokojovka, což jsem se domnívala, že tím myslí, že ji nebudu dávát třeba do jezírka, ne že ji mám pěstovat v květináči. Tak mě ani nenapadlo se ptát, moje chyba.
Jinak věřte prodavačům. Byla jsem v akvaristice koupit samičky pavích oček,což jsem několikrát zdůraznila. Máme v práci akvárko a samičky nějak pomizely. Když se kolega starající o naše pracovní akva vrátil z dovolené a já hrdě ukazovala nový nádherný úlovek, řekl, že jsou to pěkní samečci. Z pěti kousků byla jediná samička. A pak věřte prodavačům. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:35 Pepan Re: boruberry
Ten link není dokonalý - zadal jsem terárium a ukázalo mi to i Bolbitis huedelotti, což je typická akvarijní rostlina. Ale jedna chybička se může vloudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:28 Usine Re: rodi
www.dennerle.eu/…
tady ale je napsané terárium :-)
Je to ale velmi podobné bacopa lanigera nebo spíš jejímu kultivaru s bílými žilkami.
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_lanigera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 18:30 rodi Re: boruberry
Fotka k příspěvku Já sem tam žádný označení terárka nenašel, je tam namalovaný akvárko...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:07 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: rodi
V hornbachu mají rostlinky od fy Dennerle. Rostliny bahení nebo terarijní jsou označeny na štítku znakem zařazujícím je do této skupiny. Rostliny akvarijní, tento znak nemají.

Klikněte na link a vyberte možnost ve výběru: Aquarium classification a zvolte Terrarium. Všechny rostliny na seznamu si do akvária nekupujte!!!

www.dennerle.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:58 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: rodi
Je to pokojovka, hodi se treba to terarii. Prodavacum, zejmena v Hornbachu a jim podobnym bych neveril ani nos mezi ocima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:13 rodi – Fittonia argyronauta
Tak jsem si včera koupil v Hornbachu "akvarijní" rostlinu- Fittonia argyronauta. Jelikož jsem nákup nepředpokládal, nebyl jsem vybaven dostatečnými vědomostmi a proto jsem se s důvěrou obrátil na zdejšího odborného prodejce s radou zda je rostlina vhodná k dlouhodobému pěstování pod vodou. Po odborné přednášce o základech pěstování akvarijních rostlin, jsem obdržel informaci že tato kytička je typická akvarijní rostlina do poředí akvária. Doma jsem ale bohužel vygooglil zcela jiné informace - rostlina vydrží pod vodou cca 5 týdnů. Takže jsem naletěl jako malej kluk a potvrdil si platnost hesla NIKDY NEVEŘ PRODAVAČCE V AKVARISTICE. Nemáte někdo s touto rostlinou zkušenost?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1251x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13469-fittonia-argyronauta-pestovani