Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Elite mini

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Elite mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:45 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Wexlo
já se do něj raději nedívám :-D né sranda ale mám ho tak porostlým mechem že už to prostě nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:37 Wexelo Re: mildas
Tak nevím jestli mám zarostlou nádrž nebo ne, to je spiš věc názoru, ale myslím že na tom ani tak nezáleží. Filtr by se měl čistit až se u něj sníží průtok pod mez, která je optimální pro dané akva. Čistit ho dřív je docela zbytečné. Já osobné filtr Tetratec ex 700 čistím tak jednou za půl roku a to spíš ze zvědavosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:49 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Bart Simpson
já mám filtr komplet zarostlý javským mechem+ rostlinama, tak že nejde vidět ani když se ho snažím najít, čištění neřeším, mám tam rovnováhu, ale v některých případech, především v málo zarostlých akva je čištění filtru nutností,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:32 Wexelo Re: Bart Simpson
Fotka k příspěvku Bez obav, já mám filtr tak zarostlý, že ho pomalu nemůžu při čištění vytáhnout :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:28 Bart Simpson Re: mildas
nn filtr byl na boční stěně no a už mi ten pohle na filtr začal vadit.tak nevim jestli se mi přes rostlinku bude dostávat špína...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:26 Wexelo Re: Bart Simpson
Možná zkusit jiný druh. Nebo jestli v tom rohu nemáte moc velký proud z toho filtru, to rostlinám také moc nesvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:25 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Bart Simpson
tak tam dej nějaký hezký vysoký kořen a na něj anubias nebo hnědovku :-) taky jsem takhle vyřešil roh. Ono Všeobecně nějaké nenáročná rostlina by se tam určitě chytla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:24 Bart Simpson Re: Wexlo
do rohu svítí ale nevím proč měl jsem tam už 4 rostliny a vždycky uhnily :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:21 Wexelo Re: Bart Simpson
To je divné proč jinde jdou a v rohu ne. Svítí vám do toho rohu světlo ? Je škoda mít v akva umělé rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:18 Bart Simpson Re: Wexlo
nejsou všude jsou tam dvě na zakrití prázdného rohu živé se mi nikdy v rohu nechytli...tak proto ale já jenom aby se do něho dostávali nečistoty...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:17 Wexelo Re: Bart Simpson
To samozřejmě můžete. Smím se zeptat proč chcete mít v akva umělé rostliny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:10 Bart Simpson – Elite mini
čau mužu schovat elite mini za plastovou rostlinku která zabírá místo v rohu???aby se do filtru dostavali nečistoty... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:23 Bart Simpson Re: Semtex
nevím počkej podívám se....jo je v záruce na dvaroky... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bart Simpson
vyhod a kup novej, pokud ten starý není v záruce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:21 Bart Simpson – Elite mini vyhazuje pojistky
čau mám tu problém muj elite mini stlále vyhazuje pojistky komplet celý dům.....ale pouze když jede v kuse ale když ho na noc vypnu tak potom celý den jede normálně poradte please :-( nebo ho mám vyměnit za jiný a nebo na noc vypínat?? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 10:24 mech1 Re: filipsi
Mno nastaven záklopkou na nejmíň už ho mám. Pořád ale ještě můžu ucpat odfuk molitanem a bude to proudit jen dolů skrz molitan a tam můžu nacpat uúplně hrubý.
Pak ale není vidět proudění vody. Jak změřit průtik mě nenepadá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 10:15 Muž filipsi [1295] Re: mech1
Nastavit ho na uplne nejmin, Tak, ze jen tak tak bude tect. zkus to zmerit, kolik nim protece za hodinu (minutu). Pochybuju, ze pujde nastavit tak nizko, aby to uz bylo malo na 15l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 10:09 mech1
Chtěl bych se zeptat, mám tenhle filtr asi v 15l aqua. Je docela tichej, čistota vody se zlepšila.

Jen tak nějak nedokážu odhadnout, jak ho správně nastavit. Zkoušel jsem různé možnosti, včetně jemného molitanu dolů, do odfuku hrubý molitan, zaslepit odfuk a samozřejmě regulaci tou implementovanou západkou.

Pořád ale nevím, kde je ta hranice mezi přilišným utlumením tak, že filtr už neplní funkci a naopak zbytečné výření vody a vzniku protiproudu pro rybičky a ohejbání rostlinek.
Nevěděl by jste někdo poradit, jak zjistit, zda proudění vody je při tom daném nastavení dostatečné na fitlraci?

Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 19:14 David12188 – ...
No myslim,ze filtr Elite mini je blbost,sam ho mam a myslim si,ze k poteru je to blbost,nevim jak jinde,ale v Praze na burzach prodavaji i opravdu malinkate bublifuky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 16:29 Radka – .
Filtr Elite mini jsem měla i v 8 litrovém akva a byl super.Musí se mu jen vyměnit ten hrubozrný molitan za jemný a nacpat toho tam více.Jakmile se trochu zanese,tak se proudění zmírní na úplně slaboučký proud ,takže může být i v malém akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:27 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Ready
no a právě pro potěr to neni to pravý X-) budou zalejzat dovnitř a při sile filtru se zbytečně budou vysilovat,takže sotva porostou:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:18 Eva Re: Ready
já jsem dneska do 12 l dávala malý bublifuk. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:10 Ready Re: mch.sokolov
Mám ho jen na potěr, ale pro jistotu bych tam něco mít chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:00 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Ready
do 9ti litrů el.filtr? :-O nebyl by lepši malej bublifuk? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 18:57 Ready – Filtr Elite mini
Ahoj, můžete mi někdo prosím říct, jak velký je vnitřní filtr Elite mini. Mám 9ti litrové akvárium, které je vysoké jen cca 20 cm, tak nevím, jestli se mi tam vejde. Nikde v okolí ho nemají, tak si ho musím objednat přes internet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:44 Muž [] Re: Sidonius
Super odkaz.
Majitelé minifiltrů.Nejednodušší je opravdu zakoupit ten modrej bioakvacit vhodné velikosti a nějak ho k ty hlavě přidělat.Např vlepením děrované trubky na nasávací část.Na ni nasuneme předvrtanej molitan.Průtok se snažíme upravid dle objemu nádrže nebo podle toho jaké máme v aqa prasátka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:43 R Muž Mrakoplash [1776] Sidonius
Tak sem se dival na ty clanecky filtrace, ale asi uz je na to moc pozde :) sem to nejak nepobral ne Skoro jako by to ani nebylo napsany cesky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:36 Žena katunka [158] Re: Sidonius
Takže myslíš, že mám koupit ještě ten molitanovej a připojit ho na motorek místo vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2006 22:31 Sidonius Re: Katunka
Katunka:"...Někdo tady totiž psal tady o těch setových filtrech takový nepěkný věci (čeřič vody apod.)..."
Můj oblíbený výraz pro filtry s funkcí "předraženého provzdušňovadla vody". :-)
Pročtěte si o filtraci např. tyto myšlenky. Věřím, že mne pak v mém názoru podpoříte... ;-)
www.discus.cz/…
www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:31 Muž [] Re: katunka
No já to bral jako odpověď na malou krabičku ze setu.U normálních filtrů se doporučuje objem filtrační náplně 1-2% objemu nádrže.Přikláním se ke 2 a více%.To znamená,že když má aqa 100l vody,je třeba např bioakvacit o rozměru 10x10x20cm.To jako minimum.U rostlinných nádrží je třeba slabého čerpadla,aby se nádrž přečerpala 1x za hodinu.Takže většina těch krabiček má málo molitanů a hodně přečerpá.To se pak špatně usazují bakterie a neplní funkci odbourávání NO2.nevím přesně jak vypadá Tvůj filtr,ale beru všeobecně že to většinou je spíš ten špatný případ konstrukce. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:14 Žena katunka [158] Roman
Filtr je v provozu asi měsíc. Ty myslíš, že je to malej filtr? Mně se zdálo, že dvě kostky molitanu plus keramický kroužky je docela dost. Průtok jsem nastavila na minimum poté co se mi na filtru začala tvořit hnědá řasa. No ale tím, že tam přidám ještě jeden filtr snad nic nezkazím, ne? Nebo to chce jenom jinou náplň? Někdo tady totiž psal tady o těch setových filtrech takový nepěkný věci (čeřič vody apod. :-D ) a tak jsem myslela, že pomůže ještě jeden nějakej menší ale jemnější....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:17 Havel-st Re: katunka
Vzhledem ke konstrukci filtru je vduchování zbytečné. Filtr je jakési otevřené koryto, kde má protékající voda kontakt se vzduchem při současném, radikálním, čeření hladiny a navíc při odtoku ještě čeří hladinu v nádrži.
Poslední kostku jsem nahradil jemnějším molitanem - musí se častěji propláchnout, ale se zakalením vody je to lepší. Možná by stačilo i jen vložit vedle kostky vrstvičku něčeho jemného na zachycení kalu.

... spíš mi vadí zastínění zadní třetiny akvárka filtrem, ale to už jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:10 Muž [] Re: katunka
Neuvádíš jak dlouho máš daný filtr v provozu.(den,týden,měsíc či rok?).Kadopádně jestli má možnost regulace průtoku,tak nastav minimum.Přidáním bioakvacitového filtru nic nezkazíš.navíc třeba po 1měsící můžeš malinkej stávající filtr úplně vyřadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 20:13 Žena katunka [158] – Filtr Fan mini
Ahoj, mám ve 112 l filtr Fan mini dodaný v setu Pearl od AquaElu,myslíte si, že tento filtr stačí, anebo mám pořídit ještě obyčejnej molitanovej? Mám tam teď vzduchování a v tom filtru jsou dvě molitanový kostky (hodně pórovitý) a keramický kroužky. Vodu mám dost zakalenou a vysoký hodnoty dusitanů...pomůže molitanový filtr?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13444-filtr-elite-mini