Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Aqua Quick test

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

eSHa Aqua Quick test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 05:05 Muž Askhael [3] Re: Martin Horák
Takže zatím teda čekat, než začnu přidávat osádku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2021 23:33 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Askhael
Nízké, až moc nízké hodnoty všeho, krom chloru (ten stejně není potřeba měřit) a NO2, které může být samozřejmě na nule.
No a pak je tu takový neduh eSHy. Léčiva mají super, ale jejich papírkové testy stojí za bobek. Když už papírkové testy, tak od JBL, ale ještě lepší je si koupit kapkové testy, třeba od českého Aquaru - dobrá cena a jsou přesné.
No a taky si vždy měřte nejen vodu v nádrži, ale i tu vstupní, tedy kohoutkovou vodu.
Ať se daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2021 19:13 Muž Askhael [3] – První testování
Fotka k příspěvku Dnes jsem poprvé testoval, prosím o radu jak na tom jsem. Parametry viz moje prezentace. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 10:48 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: dudak
No ono taky záleží jaké kdo používá. Pravdou je že jsou mezi výrobci rozdíly v naměřených hodnotách. Na dusíkaté látky mi přijdou nejlepší od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2021 10:07 Muž dudak [1885] Re: Kawasaki
Tyhle testy používám a musím říct že na papirkove testy je přesnost velmi dobrá. Že by nenaměřil NO3 jsem nezaznamenal. pH je orientační už podle stupnice. Ale kapkové testy často neukazují o moc líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 09:40 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Andy719
I když správně přečteš moc ti to nepomůže. Ten test je opravdu orientační. Při porovnání s kapkovýma pH úplně mimo, dusičnany ukazuje trochu víc. Po nějaké době NO 3 nenaměří vůbec. GH a KH vychází kupodivu docela dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2021 09:13 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Andy719
Ne, to znamená, že máš méně než 6 dGh. Test vypadá celkem ok, i ty dusičnany jsou pro většinu ryb v pohodě, jen jsi ho málo otřepal po vytažení z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2021 08:43 Muž Andy719 [2] – Určení hodnoty dGH
Fotka k příspěvku AHoj,

včera jsem poprvé měřil s eSHa Aqua quick testem a nejsem si jistý, jestli správně chápu hodnotu celkové tvrdosti dGh. Výsledek jsem měl 3 modré čtverečky, viz foto - znamená to, že má hodnota dGh je někde v intervalu 14 - 21 dGh? Nebo to interpretuju špatně?

Ponechme nyní, prosím, stranou zde diskutovanou přesnost testu - chci to používat jen orientačně - ale potřebuju vědět, že to čtu správně :-D

P.S.: Hodnoty celkově vypadají děsivě, ale je to měřeno v pondělí založeném akvárku...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 11:48 Muž DaveLister [478]
Měření NO2- je u tohoto testu úplně k ničemu. Mám v čerstvé nádrži toxickou hladinu 0.3 mg/L (měřeno kapkami Tetra) a eSHa Quick test ji vůbec neregistruje, nejnižší hodnota kromě nuly je totiž 1 mg/L!!! Test ale funguje, když jsem ho olíznul (sliny obsahují spoustu dusitanů), krásně zrůžověl.

Podobně k ničemu je chlór, nepozná pražskou vodovodu od 14 dnů staré vody z akvária. Vodu s přikápnutým savem ale pozná.

Takže akvaristicky použitelné je jen GH, KH, pH a NO3-. A i to jen velmi orientačně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 19:06 R Muž Silent [5949] Re: shotik
Nejlépe uděláš když si na "rizikové" hodnoty pořídíš kapkový test. Stačí od Aquaru nebo Rataje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 19:04 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Jak mam odecitat NO2 z testu? Nekde jsem cetl ze hodnota NO2 je zcestna u toho testu. Jsou tam hodnoty v jednotkach a me to meri cca 1-5 dle stupnice ale to mi prijde na smt v akvariu. Vodu menim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: slunecnice54
papírky jdou jedny z nejvíce nepřesných metod, je to hoooodně orientační a nepatří to sem, přesouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:12 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – eSHa Aqua quikTest
Já si chci koupit eSHa Aqua quikTest připadá mi že mi vyřeší vše co potřebuji a cena je kolem 300i s poštovným Zkoušel jej někdo je to 5 v 1 vypadá to prakticky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:51 Žena ustavprochore [567] Re: joxa
Pokud chcete začínat s CO2, kupte si i test na alkalitu (nejspíš na něm bude napsáno "test na uhličitanovou tvrdost"). Kdyby byla ta alkalita příliš nízká, hrozilo by kolísání pH. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:15 joxa Re: Yirka
Takže mám koupit testy NO2, NO3, pH a pokud chci tak i na tvrdost.Chci začít přidávat CO2(nerostou rostliny)-nemusím se obávat že to přeženu když nevím jeho obsah v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 09:40 Muž Yirka [9126] Re: joxa
Já si na Ratajovy kapkové testy nemohu stěžovat, naopak. Jejich výsledky jsou stabilní a vzhledem k tomu že mám i sadu od Sery, tak mohu porovnávat a výsledky obou jsou takřka totožné.
Pro akvarijní účely zcela dostačující. Jen nevím zda bych na začátek kupoval celé portfolium testů včetně CO2. Šel bych jen do základních a až se nádrž stabilizuje a budu vědět kam ji chci směřovat bych případně dokoupil potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:25 joxa Re: kortezhugo
Takže do třetice všeho dobrého... www.akva-tera.myeshop.cz/… Tohle už je OK? Ale někde tady na foru jsem se dočetl že testy od rataje nejsou moc přesné tak nevím. A k tomu bych koupil ještě toto www.akva-tera.myeshop.cz/… nebo může tady někdo hodit nějaké odkazy na testy? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:29 Muž kortezhugo [983] Re: joxa
Tetra Test 6in1 su tiez testovacie pruzky...-a len 25ks - to JBL ma 50...
a ak chces "merat" aj CO2 tak - tak radsej "dlhodoby test"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:20 Muž Yirka [9126] Re: joxa
Přijde mi to strašně drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:16 joxa Re: kortezhugo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:43 Muž kortezhugo [983] Re: joxa
NO3 - chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:23 joxa Re: ustavprochore
Podle Romyho články jsem došel k závěru že toto bude asi nejvhodnější www.zoo-hobby.cz/… pokud tam nějaká testy chybí, které potřebuji, dejte prosím vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 18:28 Žena ustavprochore [567] Re: joxa
Já bych vám poradila nejdřív něco o vodě a "akvachemii" načíst, třeba Romyho článek: www.akvarista.cz/… nebo něco podrobnějšího od Raviolky: maniakva.sweb.cz/… . Usnadní vám to volbu jaké testy vzít, ale hlavně budete aspoň trochu vědět co a proč měřit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 14:31 Muž Yirka [9126] Re: joxa
Jde o to jak zaměřenou nádrž budeš mít a zda budeš potřebovat sledovat tvrdost vody. Jinak stačí na základní měření pH, NO2, NO3, vystačí ti minimálně na rok, spíš na rok a půl. Papírky jsou v porovnání s kapkovými určitě v konečném kontextu dražší.
To: kortezhugo - s tou rychlostí máš pravdu, ale těch proměnných vlivů tam může být až příliš. Nenadarmo se říká: Práce kvapná málo platná. Já si to raději vyčekám s kapkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 13:37 joxa Re: Honz
A které z těch kapkových bych měl koupit, abych nekupoval nějaké, které vůbec neupotřebím nebo nejsou důležité pro chod normálního akva. Nějaké základní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2010 13:36 Muž kortezhugo [983] Re: Honz
:-) - je otazne aku presnost akvarista potrebuje...samozrejme kvapkove su ovela presnejsie...
ale X-) nakvapkaj si 5 testov :-)

z timto to mas ako tak zmerane za 60sekund...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2010 13:26 Muž kortezhugo [983] Re: joxa
JBL Easy Test 5in1 - tieto pouzivam ja - su podobne...
...je to dobre na orientacne meranie a hlavne pohodlne a rychle...
...ale X-) ak sa mi daco "nezda" mam aj kvapkove...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 13:26 Muž Honz [7] - TetryRe: joxa
kravina, kup ty kapkové testy (já mám dobré zkušenosti s testama od rataje) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 13:10 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: joxa
kapková měření jsou přesnější než papírky - spíš bych to nedoporučoval, protože se ti pak může lehce stát, že naměříš nepřesné hodnoty a budeš se stresovat, že máš něco v nepořádku... cena odpovídá kvalitě - když si spočítáš jednotlivé kapkové testy, tak musí být už podle celkové ceny jasná kvalita těchto lístků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 12:20 joxa – eSHa Aqua qick test
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli má cenu kupovat tento test, jestli to není vyhození peněz. Pokud ho někdo má jaké jsou s ním zkušenosti? www.akva-tera.myeshop.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 13:23 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Romy
Ryby nam svojim plavanim "hovoria" co im je. To je uplna pravda. Aj tak sa mi nechce vzdy merat hodonti, ryby mi to povedia :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2009 11:58 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Gumish
To se ti zdá drahé?Tento test měří pět veličin,pH,gH,kH,NO2 a NO3.Otázka je jak,ale jako nastínění kvality vody to stačí.Kdybys kupoval samostatné testy,nebo tzv.sety třeba od Sery(set pH,kH,gH,NO2,kolem 600 Kč,kusově přes 1000 Kč),nebo Tetry(6 v 1-386 Kč,kusově podobně jako Sera),vyšlo by to více.Jsou možnosti i celých měřících kufříků a to od Sery asi za 1 900 Kč a Tetry asi za 1 200 Kč.I od Aquaru by těchto pět testů vyšlo přes 300 Kč.Osobně mi ale testy od Aquaru nic neříkají,myslím,že se zde na fóru probírala i jejich spolehlivost a čitelnost.
Sám testy už víceméně nepoužívám,ryby mi ukáží,když se něco v akvišku děje,pak stačí jen najít příčinu a vyměnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 11:14 Gumish – quaQuickTest - eSHa
Tenhle test jsem si nedávno kupoval taky (AquaQuickTest - eSHa). Hodnoty vody mám vcelku stejné jako zde na stránkách uvádí ostatní. Teď si nepamatuji přesně v jakém ty stupnice jsou měřítku (jsem teď v práci)ale vím, že NO2 mně vychází vždy 0 (něčeho) a NO3 kolem 50mg/l. Jinak ten test se mně zdá teda pěkně drahý rozzureny Nevím kolik stojí testy normálně, ale 270Kč za 25 měřících papírku je teda dost! Jdou teda rozstřihnout na polovinu a je jich tím pádem 50, ale to už zase nevypotřebuji v době jejich životnosti

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13432-esha-aqua-quick-test