Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Aqua Quick test

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

eSHa Aqua Quick test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 11:48 Muž DaveLister [478]
Měření NO2- je u tohoto testu úplně k ničemu. Mám v čerstvé nádrži toxickou hladinu 0.3 mg/L (měřeno kapkami Tetra) a eSHa Quick test ji vůbec neregistruje, nejnižší hodnota kromě nuly je totiž 1 mg/L!!! Test ale funguje, když jsem ho olíznul (sliny obsahují spoustu dusitanů), krásně zrůžověl.

Podobně k ničemu je chlór, nepozná pražskou vodovodu od 14 dnů staré vody z akvária. Vodu s přikápnutým savem ale pozná.

Takže akvaristicky použitelné je jen GH, KH, pH a NO3-. A i to jen velmi orientačně.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 19:06 R Muž Silent [5941] Re: shotik
Nejlépe uděláš když si na "rizikové" hodnoty pořídíš kapkový test. Stačí od Aquaru nebo Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 19:04 Muž shotik [15] - Mořské ryby
Jak mam odecitat NO2 z testu? Nekde jsem cetl ze hodnota NO2 je zcestna u toho testu. Jsou tam hodnoty v jednotkach a me to meri cca 1-5 dle stupnice ale to mi prijde na smt v akvariu. Vodu menim.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:35 Muž matlala [796] - RostlinyRe: slunecnice54
papírky jdou jedny z nejvíce nepřesných metod, je to hoooodně orientační a nepatří to sem, přesouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:12 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – eSHa Aqua quikTest
Já si chci koupit eSHa Aqua quikTest připadá mi že mi vyřeší vše co potřebuji a cena je kolem 300i s poštovným Zkoušel jej někdo je to 5 v 1 vypadá to prakticky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:51 Žena ustavprochore [565] Re: joxa
Pokud chcete začínat s CO2, kupte si i test na alkalitu (nejspíš na něm bude napsáno "test na uhličitanovou tvrdost"). Kdyby byla ta alkalita příliš nízká, hrozilo by kolísání pH. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:15 joxa Re: Yirka
Takže mám koupit testy NO2, NO3, pH a pokud chci tak i na tvrdost.Chci začít přidávat CO2(nerostou rostliny)-nemusím se obávat že to přeženu když nevím jeho obsah v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 09:40 Muž Yirka [8368] Re: joxa
Já si na Ratajovy kapkové testy nemohu stěžovat, naopak. Jejich výsledky jsou stabilní a vzhledem k tomu že mám i sadu od Sery, tak mohu porovnávat a výsledky obou jsou takřka totožné.
Pro akvarijní účely zcela dostačující. Jen nevím zda bych na začátek kupoval celé portfolium testů včetně CO2. Šel bych jen do základních a až se nádrž stabilizuje a budu vědět kam ji chci směřovat bych případně dokoupil potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:25 joxa Re: kortezhugo
Takže do třetice všeho dobrého... www.akva-tera.myeshop.cz/… Tohle už je OK? Ale někde tady na foru jsem se dočetl že testy od rataje nejsou moc přesné tak nevím. A k tomu bych koupil ještě toto www.akva-tera.myeshop.cz/… nebo může tady někdo hodit nějaké odkazy na testy? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:29 Muž kortezhugo [981] Re: joxa
Tetra Test 6in1 su tiez testovacie pruzky...-a len 25ks - to JBL ma 50...
a ak chces "merat" aj CO2 tak - tak radsej "dlhodoby test"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:20 Muž Yirka [8368] Re: joxa
Přijde mi to strašně drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:16 joxa Re: kortezhugo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:43 Muž kortezhugo [981] Re: joxa
NO3 - chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:23 joxa Re: ustavprochore
Podle Romyho články jsem došel k závěru že toto bude asi nejvhodnější www.zoo-hobby.cz/… pokud tam nějaká testy chybí, které potřebuji, dejte prosím vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 18:28 Žena ustavprochore [565] Re: joxa
Já bych vám poradila nejdřív něco o vodě a "akvachemii" načíst, třeba Romyho článek: www.akvarista.cz/… nebo něco podrobnějšího od Raviolky: maniakva.sweb.cz/… . Usnadní vám to volbu jaké testy vzít, ale hlavně budete aspoň trochu vědět co a proč měřit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 14:31 Muž Yirka [8368] Re: joxa
Jde o to jak zaměřenou nádrž budeš mít a zda budeš potřebovat sledovat tvrdost vody. Jinak stačí na základní měření pH, NO2, NO3, vystačí ti minimálně na rok, spíš na rok a půl. Papírky jsou v porovnání s kapkovými určitě v konečném kontextu dražší.
To: kortezhugo - s tou rychlostí máš pravdu, ale těch proměnných vlivů tam může být až příliš. Nenadarmo se říká: Práce kvapná málo platná. Já si to raději vyčekám s kapkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 13:37 joxa Re: Honz
A které z těch kapkových bych měl koupit, abych nekupoval nějaké, které vůbec neupotřebím nebo nejsou důležité pro chod normálního akva. Nějaké základní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2010 13:36 Muž kortezhugo [981] Re: Honz
:-) - je otazne aku presnost akvarista potrebuje...samozrejme kvapkove su ovela presnejsie...
ale X-) nakvapkaj si 5 testov :-)

z timto to mas ako tak zmerane za 60sekund...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2010 13:26 Muž kortezhugo [981] Re: joxa
JBL Easy Test 5in1 - tieto pouzivam ja - su podobne...
...je to dobre na orientacne meranie a hlavne pohodlne a rychle...
...ale X-) ak sa mi daco "nezda" mam aj kvapkove...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 13:26 Muž Honz [7] - TetryRe: joxa
kravina, kup ty kapkové testy (já mám dobré zkušenosti s testama od rataje) hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 13:10 Muž arnošt [36] - RostlinyRe: joxa
kapková měření jsou přesnější než papírky - spíš bych to nedoporučoval, protože se ti pak může lehce stát, že naměříš nepřesné hodnoty a budeš se stresovat, že máš něco v nepořádku... cena odpovídá kvalitě - když si spočítáš jednotlivé kapkové testy, tak musí být už podle celkové ceny jasná kvalita těchto lístků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 12:20 joxa - Rostliny – eSHa Aqua qick test
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli má cenu kupovat tento test, jestli to není vyhození peněz. Pokud ho někdo má jaké jsou s ním zkušenosti? www.akva-tera.myeshop.cz/…

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 1216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13432-esha-aqua-quick-test