Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodotěsné kompaktní trubicové světlo

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Vodotěsné kompaktní trubicové světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2019 20:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Osvětlení pod vodu by mělo být na 12 V všechno ostatní je dost nebezpečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 20:56 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Smetany
Přesně kvůli plovoučkám jsem o tom uvažovala, ale nejspíš to nakonec udělám jako jako ty a jako obvykle. Budu protrhávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2019 20:47 Muž Roger [1873] Re: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Vodotěsnost je pro mě přínosem v jiném ohledu, nechtěl jsem světlo pod hladinu (ale i tak jsem to zkusil abych věděl jak to vypadá) ale chtěl jsem světlo zároveň s hladinou a tam je vodotěsnost na místě. Výhodou u bazénu vzhledem ke konstrukci je taková že když je zároveň s hladinou nejde vidět v akváriu ale mám ho uvnitř jestli rozumíš. Vzhledem ke krytu nebylo kam moc dát pokud bych nechtěl lepit pásky. Účel byl prostý, zapne se mi 5 minut před zhasnutím akvária a zhasne o půlnoci. Aby jsme večer kdy je konečně klid od dětí neseděli a nekoukali do černého bazénku :) mám ho otočené nahoru, sice má asi 4w ale přijde mi to tak lepší ;-) rybám vybraný barevný tón evidentně nevadí, modrá je iritovala. Otázka zní k čemu to chceš, u mě to účel plní na jedničku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 20:42 Muž Smetany [1226] Re: afc1886
Jednou jsem o tom uvažoval kvůli plovoucím rostlinám. Aby bylo v akváriu dost světla i když zarostou hladinu zastíní komplet. Ale nakonec jsem od toho upustil a plovoucí rostliny redukuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 20:36 R Muž afc1886 [14704] Re: zelenakapusta
Zeptám se trochu jinak. Proč chceš dávat světlo pod hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 19:12 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Roger
A jak se to osvědčuje? Má význam do toho jít? Jaké to má výhody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 13:48 Muž Roger [1873] Re: zelenakapusta
Ano mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 12:31 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Ponorné LED osvětlení
Ahoj všem,

nikde jsem toto téma nenašla, tak jsem zamířila sem, kde je základem LED trubice což je podobné téma.

Zajímalo by mě, jestli má někdo z vás reálně ponorné osvětlení, tedy světlo, které je skutečně pod hladinou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 09:35 Jack Re: pakozdy
Montaz je supr.. ale myslim si ze ten reflektor co je zabudovanej v tom obalu.. tak uz z principu to nemuze moc odrazet... ale to je jedno.. horsi mi prijde cena.. pokud si koupis www.akvaristik.eu/… a do toho zarivku...tak to vyjde podstatne levneji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 09:10 Muž pakozdy [17] Re: TraumaZero
rataj ma nieco - ruwall

shop.rataj-spk.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 08:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
;-) Taky jsem míval trubice v akva s bublifukem plné vodního kamene... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 07:58 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF
...proste na to treba davat "trochu" pozor... :-)
...som si spomenul - ked som mal "bublifuk" - ten mi 20rokov frkal na trubice - bez problemov...
...len som ich musel raz za cas vybrat a vycistit co boli tak zafrkane... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 07:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
Tak kolegovi sa to stalo tone sice neviem čo presne robil ale mu to buchlo coze ..možno ju olieval ,možno nejaká výrobna chyba alebo ja fakt netuším :-D ale urobilo mu to škodu..moje trubice su orosené vodou a jakeby sa nič nedialo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 07:32 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
...ja som skusal aj na 20W usporku vodu a nic sa nestalo - a ta ma ovela vyssiu teplotu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 07:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: deCORF
...Na tej kychynskej je predsa ešte plastový kryt ktorý tomu (puknutí zářivky) može zabrániť...
Ten kryt brání především průniku světla! :)
Docela by mě zajímalo, komu už praskla trubice vinou postříkání vodou... hmm Mně už se párkrát povedlo na rozehřátou trubici cáknout - a nic se nestalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 06:19 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Jack
Jasne ,že máš pravdu čo sa týka tej bezpečnosti!!Ale funguje to už 2 roky a bez problemov,no bolo to len dočasne riešenie kedže sa chystám na nové akva.a myslím že ten kryt ked je olepený silikonom tak je bezpečnejší ako original kedže na origináli je možnosť puknutia žiarivky kedže je uplne odhalená a pri nahriatí v prípade vyšpliachnutia vody na trubicu može puknúť! Na tej kychynskej je predsa ešte plastový kryt ktorý tomu može zabrániť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:57 Jack Re: deCORF
To neni zrovna dobre reseni:) Toto svetlo jsem kupoval do kuchyne.. a je tam jasne napsano ze nesmi prijit do vlhkeho prostredi ( pisou ze i nad drez neni dobre ). Takze te to muze kdykoliv kopnout... ale na druhou stranu, kdyz jsem mel akvarium s tatou pred cca 10ti lety... tak zadne vodotesne patice jsme nepouzivali..ani zadne kryty.. pokud to mam popsat blize.. tak to bylo zapojeni jako u zarivek ve skole.. kdyz sundas ten plastovej dekl... Ale je pravda ze ted uz bych si to neliznul (a ani k tomu nikoho nenavadim! Neni to zrovna asi uplne bezpecne)... 600-700 kc za predradnik s vodotesnyma paticema neni tolik a udelat 4ri diry na uchyceni ci to uchytit jinak taky pro zrucneho cloveka problem neni... To je muj nazor, ale vim ze kazdy to ma jinak a at si udela to co povazuje za nejlepsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:32 Muž mildas [12] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
také to mám tak, ale stím rozdílem, že jsem to světl ovykuchal a osadil pouze zářivku s paticemi:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:20 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: TraumaZero
Fotka k příspěvku Myslím ,že v pohode stačí tam dodať svetlo určené na kuch.linku..ja som to tiež tak riešil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:16 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky – vodotěsné kompaktní trubicové světlo
Zdravím - potřeboval bych sehnat vodotěsné kompaktní světlo, něco jako ty tenké zářivkové světla pod linku ale ve vodotěsném provedení nebo alespoň v provedení proti stříkající vodě, watáž alespoň 8W, raději více. Trápím strejdu googla celý večer a nic. Jde o to že můj jednopaticový kryt utáhne jen jednu zářivku a zjistil jsem že je to málo. Uvnitř tohoto krytu od diversy je ještě ale malá 5cm široká štěrbina kam bych právě takovéto pomocné světlo mohl umístit. Na řezání pájení další zářivky s paticemi a elektronikou si netroufám, takže jsem to chtěl řešit spíš tímto způsobem. Díky za návrhy
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13430-vodotesne-kompaktni-trubicove-svetlo