Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

JBL Tabis a kazenie vody

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení podle značky 

JBL Tabis a kazenie vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 02:57 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Monika
To je pravda, ze tie tablety smrdia tak, ze by som ich ani svokre nedal :) Mozno voda smrdi od vykalov, mozno od rozkladajuceho sa krmiva... Problem totiz je, ze ked sa mrenky do toho pustia, tak do minuty v akvarku "snezi". Je tam z toho kopec bordelu, a razborky to nechcu zrat, tak to tam proste koluje... Ale mozno z toho rybicky maju len riadnu sracku :-) a nestravene krmivo si pekne hnije po celom akvarku...

Nekrmim tym uz 3 dni, a vodu stale vymienam 50% denne. Zapach je uz asi polovicny, ale spustilo mi to invaziu ruduchy, toz musim este chvilu vydrzat, kym znova odide... No jo, asi su tie pochutkove krmiva fakt len na obcasne pouzitie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:28 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Protein007
Doporučil bych ti to krmivo prostě nedávat. Já měl se zápachem podobný problém s krmivem od Darwins - a jejich Tropicalem. Sice super krmivo, ryby se o něj doslova dokázaly porvat, ale mělo jednu úžasnou nevýhodu. Smrděla po něm voda i když všechno sežraly. Tak i ta chvilka stačila k tomu, aby voda smrděla. Sice do rána to přešlo, ale stejně to ostatim doma tak vadilo, že jsem jim přestal krmit. Naštěstí už ho moc nezbylo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:59 Žena Monika [1]
Taky jsem to koupila. Doporučili mi to v prodejně jako doplněk pro pancéřníčky a ancistrusy. Smrdí to pěkně už když otevřu krabičku, ale všechny ryby se o tablety perou. Dávám jen 3 tablety za týden na přilepšenou ke krmení JBL Novo Bel. Problémy jsme měli různé (s akvárkem začínáme), ale voda nesmrdí. Říkám si jestli nemůžou smrdět po tabletách i výkaly ryb ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:56 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: FranzFritz
Ostatnymi krmivami som krmil 2-3x vacsim mnozstvom, a nikdy nebol problem (ani s bordelom vo vode, ani so zapachom), vzdy to zozrali do zopar minut (okrem prisavnikov, tym to trva vzdy dlhsie). Skor sa mi zda, ze 2 mrenky dost schudli, ako keby toho mali malo, alebo to nevedeli stravit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:06 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: protein007
Problém bych viděl spíše v množství krmiva. Čtyři tablety denně pro čtyři mřenky a dva přísavníky mi připadá hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 02:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: protein007
Tohle konkrétně jsem myslím neměl, ale jinak od JBL několik různých a vždy velmi dobrá kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 01:07 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – JBL Tabis a kazenie vody
Chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti s krmenim tabletami JBL Tabis. Krmim nimi uz treti tyzden, 4 tablety denne pre 4 mrenky a 2 prisavnikov, v 100l akvarku. Uz druhy tyzden mi silno zapacha voda, a dno akvaria je po 3 dnoch bez odkalovania plne bordelu asi tak, ako keby som krmil inym krmivom a odkaloval raz za mesiac. Ryby sice vsetko zozeru (a su schopne zozrat 10 tabliet za den - skusal som to prvy den), ale potom sa vznasa bordel z krmenia po akvarku cely den... Takisto filtracna vata je po 3 dnoch uplne cierna, pokryta silnou vrstvou niecoho, asi vykalov (normalne sa tak zaspini po 2-3 tyzdnoch). Posledny tyzden som zacal odkalovat kazdy den a menit 50% vody, a odkalena voda zapacha naozaj priserne (asi 5x viac ako inokedy odkalena voda, neprehanam). Nehovoriac o tom, ze akvarko som odkalil az na 3. pokus. Smrad pomalicky ustupuje, posledne 2 dni tym uz nekrmim, ale je to "des a hruza". Je to normalne, aby nejake krmivo takto znecistovalo vodu? Alebo JBL proste vyraba nehorazny smejd?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 730x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13378-jbl-tabis-a-kazenie-vody