Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přepad pro odstranění nečistot z hladiny

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přepad pro odstranění nečistot z hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 19:40 gringo Re: švíco
U mě, v prezentaci nádrže, ve složce "odsávání hladiny" mám fotky jak jsem to řešil já. Teď, při výměně filtru, jsem to předělal trochu jinak. Hladinu mám jak zrcadlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 19:20 švíco
Jelikož jsem začal provozovat mořské akvárium, musel vyřešit sání filtru z hladiny pro dokonale průzračnou hladinu (světelné podmínky, prostupnost ksylíku atd..). Nejdříve jsem pořídil odsávač hladiny k filtru Aquaclear. Nebudu vás dlouho napínat, ale tento výrobek patří jedině tak do popelnice... nastavení poměru sání z hladiny a sacího koše se dělá pomocí průběžné stopky na šroubovém spoji, díky níž lze regulovat přisávání filtru z koše. Tento šroubový spoj je tak volný, že vlivem proudění vody se samovolně povoluje, tudíš nelze nastavit konkrétní hodnotu. Dále vlivem proudění vzniká v hladinovém savci vír a savec se otáčí a náráží do stěn sací trubky... takže to dělá kravál jak blázen... vyhodil jsem to za půl hodiny. Následně jsem pořídil výrobek firmy dennerle turbo skimmer. Tam je vidět, že někdo přemýšlel. Za prakticky stejnou cenu jako je ten zmetek od aquaclearu jsem obdržel solidní kousek. Nastavení je intuitivní. Otáčením sacího koše se reguluje sání spodem a otáčením horního gumového rantlu plováku se reguluje množství vzduchu, které jej nadnáší na hladině... najde se kompromis mezi těmito polohami a už se o to nestaráte... saje to z hladiny dokonale a neslyšně. Plovák se neotáčí vlivem víru díky drážce ve vodící trubce. Tímto díky firmě akvaristik.eu za rychlé poskytnutí funkčního výrobku, švíco ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 15:15 Muž Lada2 [11] Re: chuanvaldes
nekapne okolo ani kapicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 15:13 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Lada2
No neco podobneho me napadlo... Pichani jehlou do hadice se mi moc nezamlouva... Spise me napadlo vyvrtat do zacatku rostrikovaci rampy otvor a tam prilepit silikonem hadicku od CO2 a do ni bych dal cigaretovy filter... to by pak ten proud unasel mini-bublinky do AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 15:07 Muž Lada2 [11] Re: chuanvaldes
ne ta nasavka nahore ma asi 2cm a je jakoby prorezana takze se ti do toho nedostane ryba a je porad pod hladinou.Jinak to CO zkus si koupit injekcni jehlu a pichni ji do vyvodovy hadice ja to tak mam taky a funguje to.neco se rozpusti cestou neco v rozstrikovej rampe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 15:04 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Lada2
Stejne si tu nedokazu predstavit... Na to aby odsaval opadane listky, ktere plavou na hladine mam sitku... Spise bych uvital neco co me zbavi povlaku co se mi tvori na hladine, a to by muselo byt to nasavani 1-2mm pod hladinou, a tam bych se uz bal ze bude natahovat vzduch a bude se zavzdusnovat filter...

O vikendu jsem zkousel aplikovat CO2 primo do filtru, pres nasavani... Filter se zavzdusnoval docela dost, a kdyz jsem videl co mi z toho filtru "vyletava" ven, tak jsem ho hned radej procistil... Takze pri nasavani z hladiny bych cekal stejny efekt... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:45 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Těhňajs
Nedělěj to! Nahodou se ti přepad ucpe, voda přestane přepadávat a filtr se zavzdusni, pojede nasucho a ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:01 Muž Lada2 [11] Re: Těhňajs
prodava se odsavac hladin k externim filtrum.Normalne filtrujes odspodu akva a kdyz chces odsat hladinu jen jednoduchym zpusobem zzavres spodek a bere to odshota pak zase prepnes
www.nase-zahrady.cz/…
kdyz si to prohlednes to prusvitne nahore plave a kdyz tim sroubem to zavres nasajeto to prusvitne pod hladinu a bere z hladiny.Jinak vycisteno behem chvilky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:08 Těhňajs – Přepad-aneb odstranění nečistot z hladiny
Dobrý den, měl bych prosbičku, jestli se někdo nesetkal s problematikou, co se týká přepadu. Měl bych takový nápad, žebych do svého rohového akvária umístil ¨skleněnou pžepážku za kterou bych měl nasávání do filtru eheim 2226. Jelikož by filtr sál za přepážkou tak by mi samohřejmě nasával vodu z hladiny a tím pádem i nečistoty. Jestli někdo víte o kladech nebo záporech o této vychytávce, tak mi prosím napište budu moc rád.

děkuji Těhňajs

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 982x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13304-prepad-pro-odstraneni-necistot-z-hladiny