Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 burčák

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 burčák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 22:38 Muž ds [53] Re:
Díky všem za podněty. Už mě napadlo prodloužit hadičku a kamínek otočit. Vyzkouším. Ve velkém tlaku by problém být neměl, ale zkusím rozběhat ty dvě láhve.

Jedu podle návodu rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace

I když hladina co2 podle indikátoru spíš na normálu, než že by CO2 bylo hodně. Ale rostliny se ještě po přelistění úplně nerozběhly, takže tohle zatím nechám jak to je. Na náplň šahat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 21:40 Muž Sha [500] Re: Lojza007
Mně podobný difuzor při hrátkách s kvasnicemi ani neprdl a čekat co povolí dřív jsem neměl nervy. Proto jsem se divil.
Evidentně není membrána jako membrána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 21:33 Muž PetrO [752] Re: ds
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Používám alu difuzor. Skleněný se mi rozpadl v prstech a lipové dřívko stálo celkově za prd. Časem se rozpadlo taky. Bublám normálně kvasnice přes dvě flašky.
Zvuky žádné
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 21:24 Muž Lojza007 [1180] Re: Sha
Mně to taky chvíli fungovalo, jednou se pak podívám na flašku a byla jak balón, prostě to pak neprotlačilo. Od té doby radši používám kamínky, i když otravujou zvukem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 18:36 Muž geralt [11] Re: Sha
bublám kyselinou citrónovou a jedlou sódou... a difuzor v pohode ide aj pri tlaku okolo 1 bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 18:05 Muž Sha [500] Re: geralt
Vám tenhle difuzor funguje s burčákem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 17:31 Muž geralt [11] Re: ds
Fotka k příspěvku mám priehľadný difúzor s keramickým diskom a nepočuť žiadny zvuk...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 15:52 Muž Sha [500] Re: ds
Zkuste lipové dřívko. Sice postupně degraduje, ale mě nepískalo.
Povlak mají rádi šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 15:28 Muž Lojza007 [1180] Re: ds
V podstatě jedině zkoušet další a další typy. Já jsem zkusil 3 a piští to pořád. Ale buď v klidu, občas piští i různý vnitřní atomizéry nebo difusory, ale je to míň často než ty kamínky.
Jediný skutečně tichý systém je vnější reaktor od Profiplants.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 15:22 Muž ds [53] – Otravné zvuky
Zdravím. Experimentuji s burčákem v novém akváriu. Mám přímé zapojení z petky do akva přes zpětný ventil a vzduchovací kamínek. Zapojení přes druhou láhev asi někde netěsní a ještě jsem neměl čas najít kde. Každopádně přes druhou láhev to nebublalo, takže jsem ji odpojil.

Hlavní problém jsou otravné zvuky, které při bublání vznikají. A je u toho dost težké usínat. Takové pískání a až cvakání. Faktem je, že kamínek zdaleka nevyužívá celou plochu, ale prostě 2-3 větší bublinky cca 2-3x /sec. Tedy větší na vzduchovací kamínek. Bez kamínku jedna bublina cca během 5s.

Taky se mi do pár dnů dělá na kamínku takový mléčný povlak a zřejmě i ten je důvod proč nebublá celou plochou.

Lze těm zvukům nějak předejít (tedy krom vyhození burčáku z okna)? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2021 22:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: stryke83
V tomto vlákně se nedebatuje o rovnovážném stavu, ale o umělém zvyšování koncentrace CO2. Ten graf řeší "jen" procentuální zastoupení jeho jednotlivých forem v závislosti na pH, ale neříká nic o skutečném obsahu rozpuštěného CO2.
Ten bude při umělém sycení nejvíc ovlivňován velikostí bublinek a množstvím dodávaného plynu, ale i teplotou vody, pohybem hladiny a do jisté míry i atmosférickým tlakem a celkovým obsahem minerálních látek.
Jinými slovy: když to "přepísknete" a do akvária s pH-+7 pustíte příliš mnoho CO2, uvidíte, že s tou rozpustností to nebude až tak "špatné".
(A taky, kam až dokáže pH spadnout.) Bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 20:44 Muž stryke83 [16] - Jižní AmerikaRe: Sid
Fotka k příspěvku Z rovnice, ktera vyjadruje podil CO2, karbonatu a bikarbonatu ve vode v zavislosti na pH roztoku a tabelovane hodnoty rozpustnosti CO2 ve vode pri 25C. Viz. obr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 20:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: stryke83
...CO2 je ve vode o pH +/- 7 spatně rozpustny...
To máte odkud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 10:11 Muž stryke83 [16] - Jižní AmerikaRe: Lojza007
Pokud to neni jemna mlha, je to na nic - CO2 je ve vode o pH +/- 7 spatne rozpustny a proto musi byt plocha bublinek pod vodou co nejvetsi - tj. jich musi byt co nejvic.

Edit: To lipove drivko je fajn - staci lipova sucha vetev o prumeru 3 cm, oloupat kuru i liko az na drevo, urezat spalik o delce 2-3 cm, ten omotat plynarskou teflonovou paskou a nacpat do 20 ml strikacky. Nasadkou na jehlu se pak druhou strikackou s jehlou nastrikne do vznikle komurky cca 8 ml vody (diky tomu bude mozne pocitat, kolik bublinek CO2/minutu projde) a pripojit na kanystr. Me tento difuzor funguje v kuse uz 3 roky a je lepsi nez kaminky, ktere degraduji docela rychle a zacnou poustet moc velke bubliny. VAROVANI: je to opravdu o hodne uccinejsi, takze bacha pri prechodu z kaminku, kolik CO2 do akvarka pustis... at ti to v noci nezrakvi vsechny ryby ;-) .
Edit: Okoukl jsem v Hornbachu i samotne lipove drivko... do 3cm spaliku baz kury a lika se vyvrta 5mm hluboka dirka, do ktere se vlozi plastova spojka na hadicky, omotana plynarskou teflonovou paskou (da se i lepidlo, ale bacha aby bylo vzduchotesnici a nepoustelo do vody nejake s*racky (treba toluen, aceton...). Venek drivka se pak jemne opali letlampou (nebo i takovym tim tryskovym zapalovacem), aby se drevo zatahlo. Vypada to lip nez plastova dvacitka, ale degraduje to, protoze to nema ze stran oporu, ktera by branila zvetsovani kanalku ve dreve, kterymi CO2 prochazi. Je dobre si jich udelat treba 20 do zasoby a po mesici je menit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 09:54 Muž Lojza007 [1180] Re: stryke83
Rataj ke svýmu setu dává kamínky a fungují. Dokonce je to protlačí snáz než difuzor. Jenom nedokážu posoudit velikost bublinek, připadala mně stejná jako z difuzoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 09:49 Muž stryke83 [16] - Jižní Amerika
technik napsal: Jednak se mi nevejde PET lahev do skříňky a jednak tento kanystr od zimní směsi do ostřikovačů bude mít lepší stabilitu a taky snad pevnost. Tak by nemělo hrozit naplavení kvasnic do hadičky a následně AQ..
Zatím nepotřebuju zabudovaný autoventilek ani náhodou :-D

Takže jsem udělal chybu, že jsem to nenechal v teple.. Už je kanystr na radiátoru :)
Jak dlouho ho tam mám nechat? A jakou teplotu by to nemělo překročit?

S tou moukou to byla jen sranda, že jo... ;-)

1) Kanystr od smesi do ostrikovacu neni moc dobra volba - v jeho stenach jsou ulozene chemikalie a cistici prostredky, ktere se pak do burcaku uvolnuji a kvasinky je moc rady nemaji.
2) Teplota v mistnosti - pokud je pod 20 C, fungovat to temer jiste nebude, protoze pri teto teplote kvasinky nefunguji s dostatecnou ucinnosti aby vygenerovaly takovy tlak, aby protlacil plyn hadickou az do difuzeru
3) Netesnosti - to byva nejcastejsi problem - pokud se kanystr do hodiny nenafoukne, nekde to netesni a odelat dobre tesnici spoje u plastovych kanystru a hadicek tak aby to odolalo i potrebnemu pretlaku neni zase az tak jednoduche, jak by se mohlo zdat... do zavitu je dobre dat teflonovou pasku PLYNARSKOU (tj. ne na vodu!!! ta je v tomto pripade uplne k nicemu).
4) Difuzer - take velmi podstatna vec, ktera dela potize... idealni je lipove drivko, ktere zacna plyn propoustet pri tlaku, ktery i improvizovane spoje celeho zarizeni neposkodi a navic vytvari krasnou bublinkouvou mlhu - pod Vas napadl vzduchovaci kaminek, rychle ten napad zase zazente - nebude to fungovat a i kdyz z toho bublinky nakonec polezou, bude to uplne k nicemu, protoze jich bude malo a budou moc velke.
5) kvasnice a voda - pokud se pouzivaji z prasku, je dobre je pred tim rozmichat v teple vode (cca 1dcl) z kouhoutku (teple tolik, co Vase ruka jeste snese) s 0.5dcl cukru, nechat 30-45 min stat a jak zacnou kvasnice pěnit je teprve nalit do kanystru OPET DO TAK TEPLE VODY CO SNESE VASE RUKA (pokud napustite studenou, pocitejte s tim, ze ma cca 12C a jeji ohrati na pokojou mistnost muze trvat mnoho hodit!!! a dokud nebude mit voda vic nez 20C, zadna kvasinkou katalizovana produkce CO2 probihat nebude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 10:00 Muž stryke83 [16] - Jižní AmerikaRe: QQQ001
Me docela dobre funguje v mistnosti z akvariem na noc snizit teplotu pod 20C ... pokud neni kanystr izolovany, reakce se pri poklesu teploty smesy pod 20C temer zastavi... Da se to udelat i sofistikovaneji - napr. se do plastova bedny na naradi se napusti voda, vlozi topitko do akvaria, nastavi se 23C a pripoji napr. na jednoduchy casovac vypinani proudu. Do takoveto topne lazne se ponori kanystr s burcakem. Vzdy je ale zasadni, aby teplota v mistnosti BYLA POD 20C (dobre mi fungovalo 18C na noc), jinak to samozrejme bude i s vypnutym topitkem vesele bublat dal - topitko ma vyznam hlavne hlavne pro rychle nakopnuti reakce rano po rozsviceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 22:01 Muž Tommo [828] Re: _ucx_
Řekl bych, že pet lahev se dá častěji vyměnit. A před láhev s CO2 vždy dávám zpětný ventil, aby tam nepronikla voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:59 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Čo sa týka tlaku, záleží aký materiál použiješ a ako to pospájaš - dá sa bez problémov udržať tlak 12 - 15 barov. Koľko vydrží petka neviem - nemám odskúšané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: jarovo
To sice ne, ale za to ten plast postupně degraduje, zejména pak vlivem UV záření. Výrazně rychleji, než stihne prorezivět hasičák :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:48 Muž QQQ001 [23] Re: _ucx_
Tak tak petka a potažmo cely okruh netesni nijak dokonale, takže šance ze to bouchne je minimální. V jednom tom videu popisoval ze na noc láhev proste uzavře a hotovo . Tak mě napadlo jak moc ta reakce muže pokračovat a kolik baru muže díky tomu vyvinout. Nebo jestli je během reakce nějaký strop, při kterým už tlak nestoupa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 21:44 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Len tak na okraj - petka na rozdiel od hasičáku nehrdzavie hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: QQQ001
Coby. Z hlediska bezpečnosti hasičák horší než petka určitě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:08 Muž QQQ001 [23] – Malý hasicak
Ahoj, nezkoušel jste někdo použit místo petky, lahev od prázdného hasicaku? Na netu jsem koukal ze to naplní soda s k. citronovou a jedou. Podle nanometru tam mají slušný tlak a lze to určitě lépe kontrolovat. Otázka zásadní je ta bezpečnostní. Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 20:56 Muž Robin151 [11] – Množství kvasnic
Dobrý den
Měl bych takový dotaz. Do svého malého akvária(20l) bych chtěl za pomocí burčáku přidávat CO2 a potřeboval bych vědět jaké množství kvasnic a cukru by jste doporučili. Chtěl bych použít ne práškové ale ty chlazené kvasnice.
Všem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 23:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Doccian
Pokud si koupíš zpětný ventil za babku tak na nic, protože voda přes něj stejně proteče. Jinak ty určené na CO2 a podstatně dražší (ne za babku) mají zabránit tomu aby když burčák nebo lahev dojde zabránilo podtlaku a proniknutí vody z akvária (pokud je víš než lahev) do petky nebo přes hodiny (redukční ventil) do lahve z CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 19:30 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: Mrakoplash
Na co je tam dobrý ten zpětný ventil prosím? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2016 13:10 GP Re: Mrakoplash
to zrejme nebude na burcak, ale reaktor - soda-kyselina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 11:03 R Muž Mrakoplash [1776]
Narazil jsem na udělátko pro burčák
www.banggood.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 15:44 jimmy Re: Xpe
nerez rozvodka a nerez kohout začali propouštět COčko, takže vyměněno za plast a jede to :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 08:52 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: jimmy
Něco podobného jsem zažil a chyba byla ve zpětném ventilu. Tlak z burčáku nedokázal protlačit zpětným ventilem, tak jsem ho nahradil jiným. Původní byl od JBL a nahradil od tetry jednoduše jsem foukl ve směru do akva, JBL jsem neprofoukl ale od Tetry šlo velice lehce. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 22:38 jimmy Re: Strojek
zpětny ventil mám, burčák jede, ale ne a ne bublat v akvarku no

přijde mi to, že tam není takový tlak aby to do té vyšky dostalo....
vše těsní, nikde nic neutíka. co založeno před cca 10 hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 09:48 Muž Strojek [141] Re: jimmy
pro jistotu tam dej zpetnej ventil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 09:45 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: jimmy
Môže byť aj pod akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 09:35 jimmy – Poloha co2
Ahoj.musi byt lahve nad akvariem,nebo mohou byt pod akvarkem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 09:50 Muž Maaara [95] Re: Džouzif
Ta druhá láhev s čistou vodou slouží jako "filtr" tj. aby se případné nečistoty z kvašení nedostaly do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 09:48 Muž Džouzif [25]
Zdravím lidi,
má nějaký efekt k reakční lahvi (ve které je kvasnicová náplň) připojit i druhou lahev s čistou vodou a pak teprve vést do akvária? Nebo to má jen za účel počítat bublinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 21:32 Muž charli27 [9] Re: patamatix
vím,že jednou jsem to takto zkoušel a žádný výsledek,nechal jsem to foukat tím vzduchováním cca půl hoďky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 21:18 Muž patamatix [408] Re: charli27
To nemám,nikdy jsem s tím problém neměl,pouze měním flašky. Profouk bych to kompresorem,jestli máš na vzduchování,snad by to mohlo pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 21:07 Muž charli27 [9] Re: patamatix
na jednom je zpětný ventil a na druhém není a z jednoho difusor sundám a druhý ne,protože je přilepený :-D :-D ,ale asi to vypadá,že se tam dostala voda..a máte nějakou zkušenou radu,jak tomuto předejít??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 17:49 Muž patamatix [408] Re: charli27
Tak oddělej difuzor a uvidíš jestli to jde z hadičky,nebo co takhle zpětný ventil jestli ho tam máš,nemáš ho obráceně? Neměl by to být takový problém najít kde se to zacpalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 16:59 Muž RBeil [174] Re: charli27
Nemáš vodu v hadičce ? ta se těžko protlačuje narozdíl od vzduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 16:08 Muž charli27 [9] Re: NASREDDIN
A myslíš,že ten tlak protlačí??protože mi to udělalo na obou difusorech a nebo je nutná výměna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 15:51 Muž NASREDDIN [1383] Re: charli27
Je to patrně někde ucpané, nejspíš se ucpal difusor.
(ty dva příspěvky jsem ti spojil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 15:41 Muž charli27 [9]
zdarec lidi,mám asi malý problém,mám CO2 z burčáku a dnes jsem dělal novou náplň a po pár hodinách se dívám bublinky nikde,mačkám petku ta je tvrdá jak šutr.Nestalo se vám někdy toto a jak to odstranit??Jo a difusor mám z lipového dřívka a jednou ze špilku z nanuku(mám dva burčáky)
a před pád dny to ještě krásně bublinkovalo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:59 duffy Re: Designer
no z difuzoru uz jdou ale jen velke bubliny tak mozna jen jeste dele cekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2015 15:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: duffy
No dokud to nepopises presneji, tak my taky nevime. Treba necekej, ze to uz za hodinu bude bublat, chvili to trva, nez je potrebny tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:23 duffy
zdravim zacatecnik chci se zeptat zacinam kvasnice ale nebubla me to z kaminku do flasky z vodou jo nevite nekdo kde je problem??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 20:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: janmat
Máš čistiacu fľašu s vodou medzi burčiakom a kamienkom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 14:07 janmat – Plíseň
Zdravím, tak jsem přistoupil k dávkování CO2 - kvasnice. Na kamínku se mi po týdnu vytvořila "bílá plíseň" - čím to je? Je to vůbec plíseň? Nemůže mi to zničit akva? Díky moc za radu...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 6640x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13243-co2-burcak