Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Aquael Turbo 350

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Aquael Turbo 350
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 20:01 R Muž afc1886 [14632] Re: jitkaS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:54 jitkaS
Dobrý večer. Nikde nemůžu najít rozměry aquael turbo 1000. Nemá ho někdo, nebo nevíte rozměry. Já našla jen příkon , víkon, ale rozměry ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 16:43 Rakvista Re: vlacek
Čerpací hlava samotná je v pohodě s tou sem zatím žádný problém díky bohu neměl,ale v celku je to zábava,pokud se v tom nešťouráš každý den na rok pozorování a upravování.Asi tak vše co k tomu říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 13:13 Muž vlacek [402] Re: rakvisti
Uznavam, hi-end to neni (ani cena neni za hi-end), ale abych to rozchazel rok... Mam jeden (mel jsem dva a jeden kvuli nadbytecnosti prodal) a zadny problem, ktery by stal za zminku. Podle mne slusna cerpaci hlava s prislusenstvim nabizejicim ruzne moznosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 11:28 Rakvista – zážitky
Filtr>Aquael 350Turbo je na pěst výrobci ...trvalo mi víc jak rok než jsem to vychytal aby fungoval optimálně.Nehledě na to že v polsku nejspíš ještě neumí vyrobit tvrzený plast nebo firma aquael ještě o tomto výkřiku techniky neslyšela.Při prvním skládání se mi podařilo nechtěně nalomit mříšku regulace výkonu(ta už vzala časem za své tudíž jedu na plno)Krom toho když vyndavám filtr z AQ tak o nějaké soudržnosti částí nemůže být ani řeč.Zeolit z bio-části jsem vyhodil,ponechal si jen aktivní uhlí a zeolit nahradil bio molitany od Juwelu(modrým+zeleným).On je pro začátek i oříšek rozebrat tu kostku bio-části.Jakákoliv manipulace s tímto podařeným výrobkem je malé dobrodružství.Ještě že čistím toto veledílo jednou za měsíc. :)
PS:Snad se jej brzy zbavím nadobro

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:51 Muž MGK [2] - CichlidyRe: vlacek
Díky za radu. Pomohlo to ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 21:01 Muž vlacek [402] Re: MGK
Me v 350tce bruci krupe atp, kdyz v nem zustane po vymene vody vzduch. To pak necerpa vodu a ja to resim tak, ze ho stridave zapinam a vypinam, tim vyzenu po chvily vzduch a jede. Je to tezsi, pokud ho mas hodne uskrceny. Pokud si nejsi jisty, jestli se skutecne vrtulka toci, zkus sundat pod vodou filtracni nastavce, otocit ho vzhuru nohama aby vysel vzduch, zpet do pozice a zapnout, jestli se chyti. Zkus to pri maximalnim otevreni.Pokud ani to nepomuze, tak budes muset zkoumat dal nebo bo reklamovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 16:45 Muž MGK [2] - Cichlidy – Aquael Trubofilter 650
Zdarec, mám také tento filtr, ale ne 350 nýbrž 650. Mám na Vás takový dotaz. V neděli jsem ten filtr sestrojil a dal do akva. Celou neděli šlapal úplně v pohodě. V pondělí jsem dolíval do akva další vodu tak jsem ho na chvíli vypnul (asi 15 minut). Jakmile jsem dolil do akva vodu, opět jsem ho zapl. Hned když jsem ho dal do elektriky ozvalo se takové jak když hrknutí v tom filtru a nic. Filtr teď jen bzučí, ale nejede. Tak jsem ho celé pondělí nechal tak a zkusil jsem ho včera zase zapnout. No bohužel se stalo to samé co v pondělí. Chci se tedy zeptat co s ním je. Díky za odpověďi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:15 zsigi Re: kuriertomas
Ja ho mám v 120 l nádrži, a okrem "problémov" na začiatku (keď som nevedel ako otvoriť nádržku) som maximálne spokojný. Je to spoľahlivý filter. A potvrdzujem, že je regulovateľný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vlacek
Fotka k příspěvku Ja netvrdim, že je zlý, mám ho v 500l kadi kde zimujem karasy, je spoľahlivý. No sú filtre rady fan, kde je možné vymeniť filtračné medium ako napr. www.akva-tera.cz/…
A u silnejších znížiť prietok nástavcom vyrobeným doma
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 09:43 Muž vlacek [402] Re: cezarmilan
Kdybych to chtel po cele delce, tak to take v pohode udelam (pomoci toho sprinkler setu), ale v 35litrovem akvarku by to bylo monstrum. Vec se ma take tak, ze Turbo 350 je hotove cerpadlo se vsim prislusenstvim, zatimco FAN bych musel upravovat pro pridani kostky akvacitu atp. plus u toho Turba mam i nadrzku s moznosti vlozeni ruznych filtracnich hmot. Mimochodem ty FAN jsou krome toho nejmensiho vsechny silnejsi nez to Turbo 350 a abych s nim ceril selou hladinu, musel bych v akvarku udelat uplne stejnou konstrukci pri horsim napojeni. Ale v 80litrech fakt nevidim s 350tkou problem. Podle mne je proste 350tka daleko flexibilnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 09:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vlacek
no ved práve, načo mi je filter otočený proti stene? a potom vznikne slepá hladina? nieje lepší slabší, ktorý mi jemne čerí hladinu po celej dlžke? otočenie vývodu na stenu je núdzové riešenie, uvažuj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 09:26 Muž vlacek [402] Re: cezarmilan
Ani omylem. Staci nasmerovat proud proti sklu a zadna pracka se nekona. Puvodne jsem chtel mit proud pro pancernicky, ale mam tam i razborky, takze jsem trysku nasmeroval tak, ze voda ve velke casti akvaria temer stoji a nikde zadna "pracka neni". Tryska ani neceri dostatecne hladinu, takze tam vznika slepa hladina a musim to pres zkrapeni a zvedani trysky ted upravovat. Kdybych ale chtel mit proud, tak to s tou 350tkou samozrejme take dokazu. Diky dobre zkusenosti objednavam filtr i do dalsiho akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 09:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kuriertomas
Bude prisilná, to musíte mať v akva práčku, kupujte niečo slabšie z aquaelu typy radu fan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:36 Muž vlacek [402] Re: kuriertomas
Presne tak, regulovat se da. Mam ji v 35litrech a jde to, takze v 80litrech to bude uplne v pohode. Zrovna jsem prikoupil i sprinkler set abych mohl skrapet hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:38 R Muž Silent [5949] Re: kuriertomas
Regulovat se dá. Pod hlavou čerpadla je otočná páčka kterou se reguluje průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:29 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – regulacia
mna zaujíma, či sa dá regulovať prietok. Mam teraz použivany turbo650 ale nijako som neprisiel na to, ci sa to da regulovat. Potrebujem to do 80l akvaria, a chcem objednat tu 350ku, len ci nebude prisilna. Ci sa skutocne da regulovat prietok. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:01 jirka Re: BAKrv
Ja skladal 650ku cca pred rokem, slozil jsem to cely vcetne biologicke filtrace a figl je tusim v tom, ze se po zasunuti te "trubky" do "motoru" musi poootit bud celou trubkou, nebo je tam takovej krouzek s packou, kterym to zafixujes. Pisu to z hlavy, ale nejak tak by to melo byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:12 Muž BAKrv [2]
Taky mám ten filtr a řešil jsem stejný problém. Nakonec jsem ho napakoval a zasunul. zatím to drží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:54 JuraS Re: cezarmilan
to nebyla zlost a nikdo mě nenaštval...ten filtr i s tou "kostkou" se mi líbí..tu "kostku" byvh "vykuchal" a dal dovnitř třeba jen zeolit nebo koupil v obi kus lávovýho kamene, rozlámal ho a nacpal s tím tu "kostku" a filtrace jako víno....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:51 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
díky moc - budu to tady sledovat - dneska teprve zakládám akvárium tak je celkem času dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Premda84
Ten zeolit by sa ešte eventuelne dal použiť, ale bez toho akt. uhlia, to uhlie je jednorázová zaležitosť. Ale ako som spomínal nelám si s tým hlavu. Z toho filtra sa dá urobiť celkom slušný filter za pomoci novej molitanovej kocky, aby som ti lepšie poradil tak odfotografujem môj prerobený a hodím sem foto, dnes asi nestihnem, ale zajtra by som to mal stihnúť, tak len sleduj túto tému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:00 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Díky Milane - neveděl jsem, že ta "černá" náplň se použít "nemusí" - přeci jen je to moje první akvárko tak jsem z toho trošku vedle..

pro JuraS - díky za Tvou snahu, ale pokud nemáš co říct k tématu tak bych Tě poprosil nevyjadřovat se - hrát si na chytráka dovede každý a ANO umím spojit dva díly do sebe a opravdu to nedrží - tak buď tak hodný a nech si podobné rady pro sebe díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Premda84
ja neviem, ale mne všetky diely pasujú založím ich do seba a držia, neviem kde si ho kupoval, ale stálo by zato ísť do predajne a porovnať ho tam s rovnakým typom, len tak zistíš kde je vada. Tú nadobku zeolitu s čierným uhlím nepoužívaj tá sa používa len pri čistení chémie v akvarku, (po preliečení rýb, alebo neumyselnému chem. znečisteniu akva), používaj len ten molitan. Ten držiak pri prísavkách kľudne vyber a odlož, je tam zbytočný a hadičku nechaj len tak prevesenú z akva, ten ventilček je tam na pridávanie kyslíku do vody, prípadne na pridávanie CO2 do vody. Záverom ti však musím dodať, že tento filter sa skôr hodí do mini jazierok, keď ho dáš do ležiacej polohy s výtokom vody smerom nahor a po pripojení niejakej trubky dokáže vytvoriť fontánku. Ja ho používam v zimnom období v kadi, kde zimujem koikapriky a slúži spoľahlivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 08:28 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Aquael Turbo 350 - nerozumím návodu na sestavení
Zdravím,
pokouším se sestavit vnitřní filtr Aquael Turbo 350 a nestačím se divit ( www.pet.cz/… ) na obrázku to vypadá tak jednoduše, ale narazil jsem hned na dvě úskalí a proto se s Vámi chci poradit kdo tento filtr vlastní jestli by mi dokázal poradit??? díky..

1) dle obrázku pokud chci poskládat jak biologickou ( houbička ) tak chemickou ( černá nádoba s uhlím a Zeolitem ) tak prostě nedosáhnu toho, aby ta černá nádoba držela na filtru společně s houbičkou - nasadit LZE, ale prostě nejde nijak zaklapnout tak, aby nevypadla dolů! Pokud nasadím za použití přiložených "násad" pouze houbu ANEBO pouze černou biologickou filtraci tak vše drží v pořádku-ale dohromady tohoto nedosáhnu - ale pokud už mám obojí nač toho nevyužít?? netušíte kde je problém??

2) je tam taková přivzdušnoˇvací hadička - dle návodu tzv. Venturiho která má držet na držáku "za přísavkami" - problém je ten, že pokud chci, abych měl filtr přilepený v akváriu tak ten držák na kterém mi drží ono "přivzdušnování" mi tam prostě vadí a do akvária toto nedostanu!!

snad se dalo pochopit co mám za problém-je to takové "kostrbaté" ..díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 11:38 Rakvisti Re: zsigi
Rozebrat jede dobře jako plechovka barvy jen si uvědom že je to plast,postupně ze všech (4)stran jen přiložíš hrot plochého šroubováku do mezírky a pootočíš.....pak vytlač spodní sítko horní půjde dobře.Ale jinak Vám děkuji za toto téma neb jsem si také lámal hlavu jak a jestli vůbec to jde otevřít.Jinak mám horší problém a to sehnat přídavné kolena a trubice....nevejde se mi do AQ kompletně,neb víška je větčí než 30cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 17:22 Muž kortezhugo [983] Re: zsigi
...pomer si namiesaj aky "chces"...- alebo cisty carbon alebo cisty zeolit...proste ako chces...
...len je otazne - ako pise GP ci potrebujes aj chemicku filtraciu...??? - ta sa pouziva vecsinou v aqua bez rastlin...
...ja som pouzival aj carbon aj zeolit ked som choval rakov - zozrali mi vsetky rastliny a vodu to pekne precisti...
...v rastlinnom akva je ovela lepsi - velky kus biomolitanu - a "maly" prietok cerpadla...

este k tomu zeolitu - nerozpusta sa - a ozivovat sa to neoplati - toto stoji cca 4eura - a mas 6kg...
www.zeocem.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 16:04 GP Re: zsigi
pokud to chcete kvuli karbonu a zeolitu, tak ok, ale uhli je tam celkem na 2 veci a zeolit jsem pravda nezkousel,ale snad by take nebyl nutny, kazdopadne ma omezenou sorpcni kapacitu a sice velky povrch pro bakterie ale nerozpousti se taky? nesla by ta patrona nahradit biomolitanem? kazdopadne bych neinvestoval do originalu... jeste zeolit jde ozivit - teda ten prirodni, zkuste pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 15:52 zsigi Re: kortezhugo
Pomer miešania carbonu a zeolitu je 1:1?
A inak ďakujem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 12:49 Muž kortezhugo [983] Re: zsigi
...tak ze tak...vravis ze to nevies rozobrat??? a nie je priesvitna - to nevadi...
...tak ju prevrtaj - na daakom vhodnom mieste cca 10-12mm vrtakom - vysipes to von preplachnes - a nasipes novu napln a prelepis napr. lepiacou alebo izolacnou paskou...
...carbon aj zeolit vies kupit samostatne...
www.acvariidevis.ro/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 12:34 zsigi Re: kortezhugo
chcel by som vedieť či originál tuba carbonu(ktorá nie je priesvitná na rozdiel od obrázku na krabici, ale je čierna) sa dá otvoriť (nasilu som to nechcel, ale inak sa to asi nedá) a naplniť znovu, alebo sa musí kupovať nová tuba.
A ešte že kde to viem zohnať? Pretože v akvaristických obchodoch väčšinou tento typ vôbec nepoznajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:56 Muž kortezhugo [983] Re: zsigi
...a co potrebujes??? je tam molitan a zeolit+carbon... -ci chces nieco ine pouzit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:54 zsigi – Filter AQUAEL Turbofilter 350
Chcel by som sa Vás spýtať, či máte skúsenosti s týmto typom filtra? Potreboval by som radu ohľadom výmeny náplne filtračného média.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13226-filtr-aquael-turbo-350