Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak funguje CO2 mixér?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Jak funguje CO2 mixér?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: cezarmilan
Lenže ja sa nepýtam na princíp, ale na skúsenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: slavko
Princíp ten istý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 16:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: cezarmilan
Mám ten pocit, že Tupý používa v nádržiach na rastlinky verziu mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: slavko
Ak by si zablúdil ku Tupému do predajne v Poprade, tak by si to tam videl. Podľa mňa to bude málo účinné. Alebo si to vyrobíš sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:49 R Muž slavko [1759] - Rostliny – CO2 mixér od Rataja
Zdravím, zvažujem kúpiť mixér od Rataja ( www.rataj-spk.cz/… ) – tú strednú veľkosť (bez mini i maxi). Chcem sa spýtať, podelí sa prosím niekto, kto to používa, o skúsenosti? Hlučnosť, životnosť, účinnosť, atď. Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:49 Muž Eff [417] - RostlinyRe: hf
Nahoře jsou dva kolíci. Do jednoho jde voda, do druhého CO2 (prochází dospod reaktoru trubičkou). Uvnitř se to motá a voda obohacená o CO2 odchází tou černou věcí naspodku. Ikdyž se do toho pustí dost CO2 a velký proud vody, není vidět že by nějaká bublinka stíhala utéct nerozpuštěna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:26 Muž hf [54] Re: Eff
A dál? Kudy a kam jde voda ven z reaktoru?

Já ho chtěl koupit, ale pak jsem dal přednost
www.aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 12:44 Muž Eff [417] - RostlinyRe: hf
Ten T kus rozděluje vodu z výtoku filtru - část jde ven, část do reaktoru. Jejich poměr je regulovatelný kohoutkem na onom T kusu.
www.nasezahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 12:36 Muž hf [54] Re: Eff
Jak se zapojuje ten Sera reaktor? To má dvojité T na hadici z filtrace (tzn část vody jde do reaktoru a nasycená zase zpět do hadice filtrace) nebo jde všechna voda z filtrade do reaktoru a skrz něj zase ven do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 12:28 Muž Eff [417] - RostlinyRe: many
Používám reaktor Sera v 270l rostlinném akváriu, kam pouštím asi 2 bubliny za vteřinu. Nelze pozorovat, že by nějaká bublinka uprchla mimo. Napojení na výtok filtru, vše potřebné je v balení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:32 Muž hf [54] Re: many
Nejúčinější difuzor CO2 je takový, kde nemůže CO2 unikat volně mimo nádrž/hladinu a je nuceno mydlit se ve vodě dokud se nerozpustí všechno. Což ale nic neříká o výkonu takového difusoru, tedy kolik CO2 stihne rozpustit za nějaký časový úsek.

CO2 mixer zrovna rozpouští CO2 docela hodně, ale o efektivitě to asi moc nebude, často je vidět že hodně bublinek doplave až k hladině a tam se rozprskne. Nehledě na to že to je hnus v akvárku, zabírá místo, žere proud a dělá kravál. Nic pro mě. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:45 Muž many [9] – co2
poraďte co nejkvalitnější difuzor na nejdokonalejší rozpuštění plynu.Rataje znám.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:48 R Muž Silent [5949] Re: Bart Simpson
Rataj to má dobře popsané na svých stránkách www.rataj-spk.cz najeď si na produkty- CO2 problematika a najdi si tam CO2 difuzer. Najdeš tam i ten CO2 mixer. Vše úhledně popsané ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:44 Bart Simpson Re: Silent
Jo díky. A co je to prosím tě ta keramická patrona? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:39 R Muž Silent [5949] Re: Bart Simpson
Co já vím, tak CO2 mixer prodává Rataj, ale ty asi myslíš CO2 difuzer. Tak ty nejjednoduší fungují tak, že CO2 se protlačí přes keramickou patronu a tím se rozbije na velké množství drobných bublinek. Bublinky se stoupáním k hladině rozpouští jak CO2 difunduje do vody. Právě to množství drobných bublinek je důležité, protože CO2 se do vody dostává povrchem bublinek a součet povrchů je u velkého množství malých bublinek větší než součet povrchu u menšího množství velkých bublin. Uff doufám, že to nebylo moc kostrbaté. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:34 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Bart Simpson
Lopatky cerpadla rozmixuju CO2 na malicke bublinky a o zbytok sa postara prud vody.
rybicky.net/nadrze/3925
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:31 Bart Simpson Re: Silent
Já nevím, nějaký obyčejný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:29 R Muž Silent [5949] Re: Bart Simpson
A jaký CO2 mixér máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:22 Bart Simpson – Jak funguje Co2 mixér?
chtěl jsem se zeptat jak vubec funguje co2 mixér ????? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 13:31 Muž hf [54] Re: Tommys
A nehromadí se ti vůbec cočko v kolínku tam kde se láme hadice na hraně akvárka? Jako řešení je to naprosto dokonalý a zadarmo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 13:04 Tommys Re: hf
Uplně jednoduše, vzal jsem jehlu od injekční stříkačky, nasadil na ni čtyřku hadičku(pasuje to). Tu jehlu zabodnul tesně pod hladinu do hadice k odtahu vnějšího filtru, funguje to bezproblémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 14:28 Muž hf [54] Re: Tommys
Jak si udělal vstup CO2 do toho filtru? T kus na přívodní hadici a do ní? Nebylo by foto pro inspiraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 14:24 GP Re: JuraS
Ze zkusenosti prisavani na cerpadlech dela znacne velke bubliny a ta houba na difuzeru mozna tak pomuze spojit ty prtave bublinky ve vetsi. jedine ze by pres ni jeste proudila voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:50 JuraS Re: hf
A co mixer nahradit třeba čerpací hlavou atman 200 nebo ještě něčím menším, uškrtit ji na minimum a do přisávání vzduchu zavést co2..cena nesrovnatelně nižší a při spojení s elektromagnetickým ventilem se dá spojit na stejné hodiny..vhodné do větších akva..jinak podle videa k tomu mxerovi..podobné bublinky mi dělá obyčejný skleněný difuzer od boya..za pár kaček..jen ne tak efektně..bublinky se ale..i když jsou sebemenší nerozpustí při cca 40 cm stoupání k hladině..takže já osobně na ten svůj difuzer narazím kus houby na nádobí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:09 Tommys Re: hf
Já to tak dělám zhruba měsíc, dávkuji cca 1 bulbinu/sec. do externího kanystrového filtru a je to v poho 100 procentní rozpustnost, vidím skrz nádobu do filtru na hladinu a CO2 vodu nevytlačuje, nehromadí se, takže se stíhá rozpouštet, nevidím v tom problém, vzhledem k tomu že takto bublbám do zarostlejšího akva 112L, kytky bublaj přes den tak nemám problém že by ryby lapali po dechu z nedostatku kyslíku, COčkuju nonstop. Vyzkoušel jsem většinu difuzorních rozprašovačů a pod, ale tohle se mi jeví jako zatím nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 11:41 Muž hf [54]
Nezkoušel jste někdo bublat přímo do přívodu vody do externího filtru? Jednu bublinku za několik sekund by to mělo bez problémů zvládnout a navíc krásně rozmixovat a přecedit přes filtrační materiály ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 16:55 Muž Belial (Jano) [3] - CichlidyRe: FoRgY
Záleží na výrobcovi... Ja mám objednaný od ferplastu za cca 700,- (hold na Slovensku je všetko drahé :-( )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 19:49 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: andrej
A kolko stoji taky CO2 mixer ???Ja mam tiez 240 l akva ,ale ako ste pisali prv si kupim tie testy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 19:32 andrej Re: andrej
Kh mam 9 a ph 7,2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 11:31 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Usine
Ano máš pravdu s tím pádem systému, to se musím omluvit za mystifikaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 20:07 andrej Re: DrBolíto
Kh este test nemam. Ale uz si ho kupim. Konecne stim energy CO2 mixer zevraj rybi neotravim, zevraj. No mam 240L akva, tam sa to tak lahko neda otravit, dufam no. V piatok si kupim test a napisem co a jak. A mozno mam vapencove dno takze z PH nic nezistim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 12:30 Usine Re: DrBolíto
Je to jen orientační test, aby se měl začátečník čeho držet. Platí pro ty kteří rozpouštějí hospodárně a většinou přes difuzor a ne přes kamínek. Určitě při něm neotráví osazenstvo akvária. Pokud jde o bubliny tak předpokládám že k tomu všichni používáme akvarijní hadičky a ty jsou přibližně stejné to platí i o bublinách. Doporučené testy jsou PH (lépe PHmetr) KH karbonátová neboli uhličitanová tvrdost. Pokud píšeš že při nízkém UT (2dkH) se otráví ryby CO2 tak to většinou není pravda. Nestabilní voda způsobí pád PH a to je potom většinou příčinou úmrtí ryb. Stačí ale drobet jedlé sody a problém je vyřešen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 02:13 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Usine
To je podivný výpočet, kde si na to natrefil Václave?
Takto to nelze počítat, bublina může mít průměr třeba i metr, záleží na průměru hadice.
Já aplikuji CO2 nonstop, dKH mám 8 průměr bublinky cca 3mm a počet 1Bub. za 2s PH 6,8.
Ale protože aplikuji ze sifonových bombiček tak tlak kolísá, měl bych správně každý den ráno přenastavit, mě ale nejde o přesné hodnoty.
Také přeci hodně záleží do jaké míry se aplikované CO2 rozpustí, tř. ten kdo aplikuje skrz vzduchovací kámen nerozpouští na 100%.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Když si člověk není jistý a začíná, doporučuji nic neuspěchat! Zakoupit si nejprve testy na tvrdost vody a PH. Změřit si vlastnosti vody, popřípadě vyhledat články o aplikaci CO2 a o Pufrační schopnosti vody.
Až si budeš jistý že víš co děláš tak začít s aplikací. Začni třeba s Václavovým výpočtem a sleduj dle testu PH.
Barva by měla být podobná (proti dennímu světlu), jako je zde zelená barva textu (cca PH 6.7).
Nutno ale podotknout, že nejdříve musíš pochopit vlastnosti vody a vztah PH!!!
Pokud máš vstupní vodu 2dkh a PH 6,5 tak ta barva jak jsem psal bude už spíše do žluta, a při tak nízkém dkh může dojít velmi rychle k otravě CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 21:19 Usine Re: andrej
Ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 20:27 andrej Re: Usine
To je deleno 50?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 20:08 Usine Re: andrej
Počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 16:44 andrej – energy CO2 mixer
Caute, mate nikto skusenosti s energy CO2 mixer. Mne sa zda ze do akva pušta molo bubliniek. Kolko bubliniek davate na pocitadlo?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1791x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13115-jak-funguje-co2-mixer