Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

SERA CO2 start

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

SERA CO2 start
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2012 23:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: pantany
koukni na moje prezentace a na fórum jak aplikovat co2 z hasičáku, tam jsem vše psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:22 Muž pantany [7] Re: grunda
takze ide v podstate o to ze sa kupi co2 flasa aj s patricnym prislusenstvom napr. toto www.akvaobchod.sk/… ktora sa da po vyprazdneni plnit, cenovo co som to tak orientacne pozeral to vychadza na zaciatku 150euro, potom uz len plnenie. cista praca ktora ma zaciatocnu investiciu trochu vyssiu, hmmm, moze byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 01:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: pantany
třeba tady ukaps.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 21:06 Muž pantany [7] Re: matlala
mozem poprosit link resp. odkaz na video, obrazok kde by to bolo presne zobrazene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 18:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: pantany
a co alternativa k variantě . Flaška z hasících potřeb nebo od kamaráda, redukčák, jehlák a máš to cca za a jen plníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 08:30 Muž Ad@m [1051] Re: pantany
Či kúpiš Sera CO2 Start alebo JBL BIO budú to zbytočne vyhodené peniaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 06:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: pantany
na ....., raději kup flašku CO2 a máš klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 00:42 Muž pantany [7]
este jedna vec. ako tak na to pozeram v podstate mam styri moznosti.
1. kupit Sera set CO2 hodit tabletku a ked vysumi casom dat dalsiu, cenovo je to v pohode, ucinnost snad bude postacujuca

2. kupit flasu od JBLky akvaland.sk/… aj s hadickou lenze tu vidim problem ten, ze ucinnost bubliniek sa vytraca nakolko tam nie je difuzor - ak som tomu dobre porozumel to je to kde tie bulbinky pekne pomaly vystupuju hore a rozpustaju sa v akva, navyse cena sa mi vidi brutalna nakolko to vydrzi len 40 dni

3. kupit NUTRAFIN Natural System CO2, viac link www.aquanimal.sk/… ale toto sa mi vidi na styl tych kvasnic len to nie je vyroba samo-doma a je tam celkom dobry difuzor

4. zakupit toto akvaland.sk/… a potom naplnene na dva mesiace akvaland.sk/…

ako najvhodnejsie sa mi vidi alternativa 3 resp. 4. co si o tom myslite? dakujem za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:58 Muž Ad@m [1051] Re: pantany
Sýtiť vodu CO2 môžeš bez prestávky, teda ak nemáš veľmi prerybnené. A keby niečo, aspoň budeš mať čo robiť smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:55 Muž pantany [7] Re: trnorep
uvazujem nad tou serou alebo nieco od JBLky, mat doma flasu s kvasnicami by ma asi piclo ci to reku nedrbne a v obyvaku potom budem mat kandel jak hovado.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:20 Muž trnorep [43] Re: pantany
Drahe, neekonomicke, trochu to fungovalo, presedlal jsem na burcak, tak se mi vali doma v supliku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:07 Muž Ad@m [1051] Re: pantany
www.najnakup.sk/…
Neviem, či je to objektívne, ale aspoň niečo. Riešil by som to cez Vzkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 10:26 Muž pantany [7] – ako ste s tymto produktom spokojny?
mozem poprosit nazor tych ktory maju SERA CO2 start ako su s nim spokojny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 10:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: JJaanca
mě to jen stornovali bez vysvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 08:42 Žena JJaanca [67] Re: JJaanca
Tak už mi volali, že je to chyba sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 08:34 Žena JJaanca [67] Re: matlala
Já to taky objednala, doufám že se na to všichni nevrhou, to by si toho všimli. Říkala jsem si, že toho zboží tam mají hodně, že jim to třeba nedocvakne a pošlou to, no ale spíš čekám omluvný e-mail že je to chyba a že mám smůlu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 23:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: JJaanca
jé, dík za tip. Hned jsem objednal. Za tu chybu si můžou sami, tak si možná nevšimnou. Jinak to stojí přes 6000, zapomněli asi na nulu. Jak nebudou nic namítat. Je to super koupě. To bych za to ani neposkládal z komponent od hasičů.
:-D Dám pak vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 21:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JJaanca
Chybka (tisková) se vloudí. Přidejte něco kolem 5.000,-Kč a budete v reálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 15:45 Žena JJaanca [67]
Co si myslíte o tomhle? Je možný aby stál tento set 600,-Kč. Sice to sem moc nepatří, ale nechci zakládat nové téma.
petdiscont.cz/…
profizoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 17:38 R Muž Silent [5949] Re: Verča.D
Nic. Nech ho na svém místě. Jen zajisti aby po výměně vody byl zase naplněný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 17:33 Žena Verča.D [3] – Čištění
Zdravím,
chtěla bych se zeptat:

Budu vyměňovat vodu v akva, co mám udělat
s reaktorem???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 10:41 R Muž Silent [5949] Re: Verča.D
Asi tak nějak ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 10:41 Žena Verča.D [3] Re: Silent
Takže to pracuje aniž bych to viděla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 10:34 R Muž Silent [5949] Re: Verča.D
Je to v pořádku. Bublat to nebude. CO2 se rovnou rozpouští a proniká do nádrže skrz speciální plast přístroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 10:11 Žena Verča.D [3] – Dotaz
Ahoj, tak mám zase dotaz. Před chvílí jsem strčila do akva sera CO2 Start, nějak to zašumělo, vyšlo pár bublinek a pak nic. Je to normální ? Jak často vyjde ze zařízení bublinka ? Díky za dotaz. Verča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:55 R Muž Silent [5949] Re: Verča.D
Provokater měl na mysli patrně sofistikovanější zařízení ;-) . Nech ten CO2 start normálně v nádrži. Tyhle tabletkové přístroje moc CO2 nezvednou. A pokud to nepředávkuješ tak se to nad kritickou mez nedostane ani v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:51 Žena Verča.D [3] Re: kreten
Aha, ale ono to není do zásuvky. Tam se dává tableta . . . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 17:07 kreten Re: Verča.D
Potmě vypnout!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 15:02 kreten
Již se chystám ho instalovat k časopisovému testu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:59 Žena Verča.D [3] Re: JuraS
aha, tak to jo. já právě nevím jestli to je vhodný bublinkovat, když není rozsvíceno . . .
Mám ho teda na noc vyndávat nebo ne ? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:41 JuraS Re: Verča.D
záleží na velikosti akva, množství živočichů, pH a tvrdosti vody co v akva používáš a na množství a druhu kytek v akva...čím vyšší pH, uhličitanová tvrdost a množství kytek a menší množství ryb v akva tím větší předpoklad, že umírněné celodenní bublání v akva neprovede neplechu..mě co2 hlídá controller a jak jsem zjistil dorovnává pH i v noci kdy světlo nesvítí..když jsem vypínal controler na noc tak to jednak byl skokový elektrický šok ráno při zapnutí pro řídící jednotku a jednak po ránu bylo pH hodně vysoké a stlačení na nastavenou hodnotu byla pak dlouhé..pro kytky a živočichy asi nic moc příjemné než občasné vyrovnávání hladiny co2 ve vodě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:40 Muž karelpavel [18] Re: Verča.D
jaký zařízení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:26 Žena Verča.D [3] – SERA hnojení
Zdravím. Koupila jsem si za výhodnou cenu hnojení CO2 od sery a chtěla bych se zeptat, jestli mám po vypnutí akvária přístroj vyndávat z akva, nebo ho tam nechat (když přes noc nebublinkuju)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:22 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: pablo2
No ak hadzem celu tabletku, vodu mi to z reaktora vytlaci uplne. Takze po vyfucani tabletky nie je v reaktore ziadna voda. No a v priebehu dna hladina postupne stupa, ako sa dostava co2 do vody. Ale nie je nic vidno, ze z reaktora idu nejake bublinky. Nikde som to ani nevidel, ak si videl nejaky obrazok, skus ho tu dat. Mozno to bol len obrazok na ilustraciu, ze ako to funguje. Proste tam hodit tabletku a nic viac. To je na tom tak prijemne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kuriertomas
...Nikdy sa mi ale nepodarilo to co sa pisalo v navode, a to ze to bubla mesiace. Po jednom dni sa uz nic nedialo...
Měsíce bude kvašení cukru bez průběžných zásahů probíhat výjimečně, ale obvyklé 2-3 týdny naprosto běžně. Nesmíte se řídit nesmyslnými návody, (už se tu kolem nich řeč točila), a musíte víc používat vlastní rozum. :-)
(Jak jinak si vysvětlit, že vám "to navyše už raz explodovalo"?!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:05 Pablo2 Re: kuriertomas
Po přidání tablety do reaktoru proudí bubliny do reaktoru, vytlačí asi 1/3 vody z reaktoru a potom se nic neděje. Do vody žádně bublinky neproudí. V nějakém obrázku na internetu jsem viděl kresbu reaktoru , kde bublinky proudí stěnou reaktoru do vody, což nesmysl. Funguje mi to jak jsem posal správně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 10:59 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kuriertomas
Explozie petky v ktorej mam burciak, sa bojim najmenej :) Neni to mozne v mojom pripade :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 10:21 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Ja som skušal tie srandy s drozdim a podobne. Nikdy sa mi ale nepodarilo to co sa pisalo v navode, a to ze to bubla mesiace. Po jednom dni sa uz nic nedialo. Navyse mi to raz explodovalo, a tak taketo srandy viac neskusam. no Urcite by som nemohol odist z domu so svedomim, ze mozem prist domov a cela stena bude od vonavuckeho kvasneho procesu. Navyse co som cital, tak treba flasu kde to buble, flasu kde sa to filtruje cez vodu a az tak do akva. Po tomto nie je ziaden bordel, , ziadne hadicky a flase okolo akvaria. Proste dole sklo, pol tabletky, sklo naspet a vybavena vec X-) Ale tak kazdy ma svoje skusenosti a moznosti ano . V kazdom pripade odporucam, ak niekto nechce experimentovat, pripadne chodim so strachom prec, ci mu flasa neexploduje alebo podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kuriertomas
O něco níž píšete: "...tablety hadzem skoro kazde 3dni ..". Teď už jen půl tablety... hmm
Řekněme tedy, že 40,- Kč měsíčně...
Za to bublám do takového akva minimálně 4 měsíce. No nic, to já jen tak - pro představu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:14 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
6€ stoji 20tabliet...davam polovičku talbetky cca každe 3dni. čiže
tyždenne: 2*0,5 tabletky= 1tableta/týždenne
mesačne: 5 tabliet(zaokruhlene nahor, ak dam raz za čas častejšie)

Takže jedno balenie mi vydrži cca: 4 mesiace.
Ak dobre počitam, tak by to malo byť v prepočte na deň: 0,05€/deň X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kuriertomas
...tablety hadzem skoro kazde 3dni...
Kolikpak že přijde takové sycení vody CO2 v 80 l akva pomocí "SERAšumáku" - řekněme - za měsíc. V ojro. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2010 18:09 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Ja CO2 start mam v akvariu 80l. Pri vymene vody hladina klesa a po doplneni nestupa v reaktore. Navyse po vhodeni tabletky, ked hladina klesne az po dno reaktore, a nasledne ked sa co2 uvolnuje do akva, na konci ostane trochu vzduchu. Ja vodu menim maximalne raz do mesiaca, tablety hadzem skoro kazde 3dni a nemam vobec problem co sa tyka ryb, dokonca ani krevetiek. A rastlinky skutocne rastu rychlejsie, ako ked som nepridaval nic. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
někde tu na fóru se už to tomto mluvilo a není to nic moc, uváděli mnohem menší množství CO2 než by stačilo.
rybicky.net/forum/3557
rybicky.net/forum/7995
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pablo2
To si budu skutečně muset ten firemní výrobek prohlédnout! Když se dá "šumák" přesně dávkovat?! :)
Asi tak přesně, jako burčák z kvasnicovače, ne? Nebo přesněji? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:07 Pablo2 Re: Sid
Ten kvasnicovač jsem uvažoval ale jsem začátečník a nemám s tím zkušenosti a obával jsem se předávkování CO2. Firemní výrobek uvadí, že je bezpečný a dá se přesně dávkovat množství CO2. Možná časem přejdu na ten kvasnicovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 14:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pablo2
Že by se odpuštěním části vody z akva dostal do "reaktoru" vzduch?
Je to možné - tohle zařízení neznám, ale jakmile na něj narazím, "prozkoumám" ho. :)
Co ten kvasnicovač? Jednou za 14 dní vyměníte náplň a máte klid. Za "jiné" peníze... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 14:39 Jack Re: Pablo2
To bude nejspise mysleno, ze kdyz vymenite vodu tak ubyde v akvariu... do reaktoru se dostane vzduch. a kdyz vodu napustite tak tam ta vzduchova kapsa zustane.. proto chteji abyste vytahl pryzovy uzaver. tim se vzduch odpusti a pak tam hodite tu tabletu... Nic jineho me nenapada, proc by to tak melo byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 14:29 Pablo2 Re: Sid
V návodu se píše : Po týdení částečné výměně vody je v Sera CO2 difuzním reaktoru vzduch. Vytáhněte pryžový uzávěr, jakmile seo odvzdušní je reaktor připraven k provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pablo2
Na co by se do reaktoru měl dostávat vzduch? Neměla by se do něj naopak dostat voda, aby se spustila reakce?
Za ty peníze jste si mohl pořídit "kvasnicovač" a spokojeně s ním bublat pár let... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:29 Pablo2 – SERA CO2 start
Koupil jsem Sera CO2 start soupravu a není mi zcela jasný návod. Není i jasné jak v reaktoru dojde za týden k výměně vody a jak se tam dostane vzduch. V anglickém návodun se o nutnosti čekat týden nic nepíše ale pouze je uvedeno po částečné výměně vody. Také s velikostí akvária je zmatek, na krabičce uvedeno pro 60 až 120 litrů, v návodu pro 45 až 170 litrů a obchodníci uvádějí pro malá akvária do 120 litrů. Mám akvárko 40 litrů a tak nevím.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2690x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13067-sera-co2-start