Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elite mini (Hagen) jako pohon vnějšího kanystrového filtru?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Elite mini (Hagen) jako pohon vnějšího kanystrového filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:19 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: sollik
převýšení hladin pár centimetrů v pohodě přetlačí.
je fakt že rozdíl tlaků pod hladinou se opravdu přelstít nedá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:14 Muž sollik [257] - CichlidyRe: mirlun
Nechci se s tebou hádat, ale myslím že rozdíl hladin ničím nepřelstíš. Ten prostě musí čerpadlo vytlačit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:41 Breaker Re: Bart Simpson
Tenhle test jsem taky dělal abych zjistil výtlak at200 na filtr co jsem ti psal do vzkazu a vytlačil jsem něco přes metr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:37 Bart Simpson Re: Breaker
to ne.zíra jak přijdu ze školy dám na zem mísu s vodou a skusím přečerpat do umyvadla tak jeden metr a něco palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:32 Breaker Re: Bart Simpson
no potřebuješ výtlak ne??? to máte vanu tak vysoko nad umyvadlem? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:03 Bart Simpson Re: mirlun
tak jsem dělal test..dopadl uspěšně z umyvadla přečerpala hlava elite mini všechnu vodu...do vany která je asi metr a půl od umyvadla myslíte že by to šlo??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 12:41 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Bart Simpson
já jsem pro své 20 l akva s vnějším filtrem použil právě tuto hlavu elite mini.
funguje dostatečně. převýšení hladin se dá obejít ponořením hadice v akva hlouběji pod hladinu.
viz moje fotky akvárium rewick.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 07:49 Muž petr2412 [3] Re: Bart Simpson
Ahoj, já jsem pro svůj vnější komorový filtr použil filtrační hlavu z vnitřního filtru DUETTO 50 s výkonem 250 l/h, když už jsem ho měl doma, výtlak můžeš otestovat v kýbli s vodou s nasazenou hadicí, v mým případě by výtlak okolo 50 cm nebyl problém, musí se počítat s náplní filtru, která sníží výkon, já mám sání čerpadla umístěné asi 10 cm pod úrovní hladiny, jak by to bylo v případě kanystrového filtru nevím, každopádně si zkus pohrát s tím, co máš doma, mě se taky nechtělo kupovat nový čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:37 Bart Simpson Re: mildas
a kde??přes internet to nemá cenu....ono se věci do tisíc korun vubec nemají cenu objednávat přes internet ...protože když objednám z internetu stejně zaplatím dálší 100 kč poštovné a za tu cenu bych měl ty atmany dva sad a do akvaristi se dostanou max 2x měsíčně sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:50 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Bart Simpson
pokud chceš jistotu kup atmana AT200 nebo AT201 stojí kolem 200kč :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:42 Muž Landvir [57] Re: Bart Simpson
Cus Honzo, nemam s touhle hlavou zkusenosti, ale bojim se ze to tezko vytlaci a pokud ano tak to dlouho nevydrzi. Ale pockej az ti nekdo odpovi kdo s ni ma zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:10 Bart Simpson – Může čerpací hlava elite mini(Hagen)pohánet vnější kanystrový filtr?
já vím že mám blbé otázky ale ted je toho na mě moc...musím se dostat do akvaristiky (a to pořádně)ale potřebuju radu chci si vyrobit vnější filtr...měl by objem asi 3 litry(do akvárka s bettou.20 litrů)šla by použít čerpací hlava z filtru elite mini? má průtok za hodinu 220litů ale nevím výtlak sad byl by asi metr pod akvárkem nebo půl metra tak jestli by to utáhl :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 984x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13011-elite-mini-hagen-jako-pohon-vnejsiho-kanystroveho-filtru