Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Používá někdo tento difuzér místo vzduchování motůrkem?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Používá někdo tento difuzér místo vzduchování motůrkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:29 BlankaŠvecová Re: VVV111KKK
Tak já budu muset dát zaběhnout vnitřní filtr a pak to vyzkoušet naprázdno. Chjoooo. sad
No já právě vatu vyndala, prý hodně brzdí. Mám dole keramiku, uprostřed molitan a nahoře jemnější molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:22 Muž VVV111KKK [61] Re: BlankaŠvecová
Problém nebude v difuzéru, ale ve filtru. Ten by měl mít ten výkon 450 ltr. Když vyhodíte vnitřní náplně, měla by z výtoku voda jen stříkat. Tedy pokud může filter bez těchto nápní jet. Začal bych postupně s vatou a když nic tak i uhlí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: BlankaŠvecová
Ten difuzér je pro 99% uživatelů tohoto filtru zbytečnost. Jste si jistá, že ho potřebujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:07 Muž navik [908] - SumciRe: BlankaŠvecová
Ve zkrácených hadicích problém nebude, když si však zadáte do vyhledávání ve foru zde "ATMAN CF", více lidí s touto řadou CF řešila problém se snížením výkonu (CF600 až CF 1200) - že by běžný jev těchto filtrů?!? - zkuste vzkazem kontaktovat ty, kteří již tento problém řešili, zda našli příčinu...
Zkuste přes to kolínko nasměrovat mírně šikmo kousek pod hladinou, měl by fungovat lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:05 BlankaŠvecová Re: Sid
Já už se půjdu zastřelit ;-) Mám všechno podle učebnic a nejde to!!!! tone Filtr těsně pod akva, hadice krátký, čistý, difuzér čistý a nejde a nejde... sad
Všem půjde difuzér a já budu muset koupit vzduchovací motůrek! to je k vzteku... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:58 R Muž Silent [5949] Re: BlankaŠvecová
Asi nezbude než rozebrat čerpadlo. Vyndat rotor zjistit jestli není poškozený, pořádně očistit, vyčistit komoru a sestavit. Co hadice nejsou příliš zanesené? U hadic je nejlepší co nejkratší délka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:53 BlankaŠvecová Re: VVV111KKK
To jsem udělala naposledy dneska... Po kolikáté, to už nevím... sad

Ještě mám dotaz, akční manža mi zkrátil hadice z i do filtru. Je tam nějaká předepsaná minimální délka?

Mám Atman CF 800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2010 20:50 Muž VVV111KKK [61] Re: BlankaŠvecová
Co takto ještě jednou v klidu bod po bodu přečíst návod a zárověň ho kontrolovat se skutečným zapojením.
Není někde skříplá hadice ? Difizor bude fungovat, až bude fungovat filtr. Hodně štěstí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:49 BlankaŠvecová Re: navik
Snead tam uvnitř té hlavy nemůže být nějaká překážka ještě z obchodu... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:46 Muž navik [908] - SumciRe: BlankaŠvecová
Na filtru toho obvykle moc k rozebírání není jaký používáte typ?
- pokud je hadička dnes nová, jak hluboko je fitr umístěn, pokud je možno směrovat proud výtoku vertikálně - je nasměrován ke dnu či vodorovně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:40 BlankaŠvecová Re: navik
Difuzér je jako sklo čistý, hadička dneska nová, fučela jsem do ní jak o život a to samozřejmě bublalo. Výkon filtru mám 450 litrů/h a mám 112 akva, teď o víkendu je vyčištěný, náplně OK. Ale zdá se mi právě, že ten proud je fakt malý, 4akva za hodinu to fakt ani náhodou nedělá. Myslím, že to neudělá ani jedno (100 litrů). Do čerpadla nevím jak se dostat, abych něco nezvrtala, je to nový, ještě v záruce. Ale kde jinde by byla překážka??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:34 Muž navik [908] - SumciRe: BlankaŠvecová
Zkoušela jste do hadičky fouknout, zda je průchozí?
Pokud ano, pak je problém ve slabém (pomalém) proudění, které nastačí strhávat vzduch.
Jaký výkon v l/hod. má Váš filtr?
Pokud je teoretický výkon čerpadla dostatečný, pak může být znečištěné čerpadlo, zanesené fitrační materiály popř. znečištěné samotné ústí difuzoru, pokud jste jej měla již na filtr nějakou dobu napojený - pak pomůže jen vyčištění ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:24 BlankaŠvecová Re: navik
hadičku mám nad hladinou, ventil jsem sundala a filtr mám puštěný naplno. Tvrdím stále, že se mi vrací voda pod nízkým tlakem. Mám 2 měsíce nový filtr a kohouty mám naplno, víc už nejdou. Vzduch se nepřisává :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:10 R Muž Silent [5949] Re: BlankaŠvecová
Nepoužívám ho protože to není třeba. Dostatek kyslíku dodají rostliny a vývod z filtru mírně čeří hladinu, což taky dostačuje. Ještě mě napadlo, není příliš nízký průtok? Pokud je průtok pod určitou hodnotou tak se vzduch prostě nebude přisávat. Jestli je to možné zkus zvýšit průtok vody a zkus sundat ten ventil. Pokud to půjde může být ucpaný nebo uzavřený ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:07 Muž navik [908] - SumciRe: BlankaŠvecová
Máte konec hadičky s regulátorem průchodu vzduchu nad hladinou? :-) Pokud ano, zkoušela jste pootočit tím regulátorkem na konci hadičky?
Pokud opět ano pak je nízký proud vody na výstupu z čerpadla a existuje li možnost pustit vodu z výstupu na čerpadle rychleji, pak to zkuste... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 19:57 BlankaŠvecová Re: Silent
No mě to hlava nebere, hadička nová, nasazaný dobře a opravdu nic ne něm není. A proč ho nepoužíváš? vzduchuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 19:54 R Muž Silent [5949] Re: Blanka Ševcová
Sice ho mám, ale nepoužívám ho. Nějak nechápu proč nejde, nic složitého na něm není. Takže jedině znečištěná hadička, uzavřený nebo zanesený ventil nebo nízký průtok vody. Je správně nasazený na výtoku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 19:50 BlankaŠvecová – Používá někdo tento difuzér místo vzduchování motůrkem?
Ahoj, používá někdo z vás tento difuzér k provzdušnění akva? Měl by přivádět k vodě vzduch, ale u mě se to bohužel tak neděje. www.akvaristik.eu/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12990-pouziva-nekdo-tento-difuzer-misto-vzduchovani-moturkem