Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zooplankton - kde se dá sehnat

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Zooplankton - kde se dá sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 14:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: FJ
Zimní je nejlepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 13:55 FJ Re: luckyluck
nikdy jsem je nezkoušel lovit v zimně.
Většinou si je nasuším přes léto, suším je na napnuté látce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 19:38 luckyluck Re: Semtex
Ono se říka že v zimě není až zase takové riziko přenosu nemocí. Můžete se k tomu vyjádřit? dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:45 tomele Re: Semtex
no to by šlo, ale to bych chytil možná i ty samce a navíc bych si něco špatného :-O mohl přinést... a jinak už mi pavelsoukup odpověděl a za to mu děkuji - psal mi citace:

"teď v zimě je odchyt D. magna možný, nicméně neefektivní. Pro účely chovu takřka neproveditelný. Všechny gravidní samičky ponesou zimní vajíčka, která uzrají i při přechodu do teplé vody (který musí být postupný) nejdříve do měsíce."
- jestli uzrají do měsíce, tak mi to nebude vadit, protože ty minyrybky plánuji tak na březen

a neví někdo, jaká je průměrná délka života těch živočichů - daphnia magna a daphnia pulex, protože i kdyby se tam vyskytoval sameček, tak stejně za nějakou dobu snad pojde a samičky pak budou asexuálně rodit ve velkém - tohle je moje úvaha... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2010 14:34 jose Re: Semtex
A same vlezu do sietky lebo sa tahaju za svetlom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tomele
a nebylo by jednoduší si zajet na rybník nachytat?
i teď v zimě je jich na rybníku plno..... stačí jen proseknout dirku do ledu a lovit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:13 tomele Re: PaDa
no to zas doufám ne - i když máme doma nevyužitou místnost, takže bych tam mohl mít i 30x 3litrových sklenic (možná i víc) nebo nějaké to větší akvárko - to živé krmení bude ale hlavně do budoucna (ne pro ryby v mém 240l aq) - chci si pořídit na stůl miniakvárko 17-22 l a tam chovat tak 10 minirybiček - a právě je bych chtěl krmit tou živou potravou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 01:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: tomele
No, na nějaké použitelné množství ke krmení abys měl ale vlastní rybníček nebo alespoň 200 l sud ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 01:07 tomele Re: PaDa
no asi to byl ten mix - jinak se máš, že jsi toho tolik nachytal - no asi se poptám kde jsou poblíž třince nějaké laboratoře abych je mohl kontaktovat a zeptat se jich, kde to sehnali nebo jestli by se to od nich dalo odkoupit (stačí 20ks, ale teď je zima) pokud to od někoho neseženu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: tomele
Nalovil jsem je na podzim v čerstvě napuštěném rybníku, kde se jich pár týdnů po napuštění objevily miliony. Pak šel počet zase rychle dolů, ale mezitím jsem s nima několikrát nakrmil ryby i docela dost zamrazil... Podle té velikosti jsou to ty magna, ale takhle velkých bylo vždy jen pár z tisíce. Nebo to byl mix.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:30 tomele Re: PaDa
no jde to poznat tady v atlase
daphnia pulex 0,1-0,2 mm
daphnia magna do 5mm

jinak kde si je sehnal - jestli z přírody, tak tam můžeš mít mezi nimi právě toho samečka - záleží jaká byla teplota vody - zase chytat je v létě, tak je riziko, že si přineseš dravý druh a já bych pak tím i do budoucna chtěl krmit potěr

citace tady z atlasu ostatních živočichů:
"Množí partenogeneticky, takže samice asexuálně plodí 40-100 i více dalších samic. Pokud ovšem dojde ke zhoršení podmínek (např. pokles teploty v zimě), objeví se v chovu samečkové a samičky se pohlavně rozmnoží - pouze 2 vajíčka, která v přírodě dozrají až na jaře. Samce je nutno z chovu vždy vyloučit!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: tomele
Na co se je snažíš množit?
Jestli na krmení, tak ve třech litrech toho moc nebude.
Já mám od října jen tak pro srandu v litrovém skleněném džbánku několik desítek dafnií a trošku jávského mechu, jednou za týden doleju vodu a hodím malou granulku a spokojeně se tam množej stále dokola. Ale jestli je to daphnia magna nebo pulex, to je mimo moje rozlišovací schopnosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:08 tomele – zooplankton - kde se dá sehnat
ahojte, chtěl bych si sám pro ryby chovat zooplankton, jenomže nevím, kde ho mám sehnat. v součastnosti mám akorát buchanku - ty mám v 3l flašce od okurek, kde se je snažím množit, jenomže mevím co potřebují, a tak jsem jim tam dneska trochu nasypal práškovou potravu pro potěr :-) (buchanku mám i v aq, kde je ryby úspěšně požírají - viděl jsem to i na vlastní oči)

chtěl bych hlavně

-daphnia magna- škoda, že akvarista pavelsoukup byl naposledy online 7.11.2009- měl bych na něj spostu otázek :-) rybicky.net/profil/10705
dočetl jsem se, že se používá v laboratořích na určení toxicity látek, takže někde musí být k mání - vím, že se dá najít v přírodě, ale v přírodě bude asi? spíše daphnia pulex, kterou bych chtěl taky - no na jaře se pokusím projezdit na kole v lese všechny tůňky v okolí, ale v informacích o tomto živočichovi jasně napsáno, že při nízkých teplotách se vyskytuje i sameček, což je nežádoucí pro odchov ve velkém !!!, takže radši sehnat od někoho hezky v teploučku

- laboratorní trepka (paramecium caudatum) nebo v lepším případě vířníky (ty se taky asi někde používají na určení toxicity látek) - velmi dobrá "demo" stránka, kde je opravdu jednoduchý návod pro chov trepek nebo vířníků v sekci potrava vyprodukována doma datacd-production.com/…

neví někdo, kde bych je mohl sehnat - hlavně daphnia magna a daphnia pulex
za rady a informace děkuji


+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1516x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12973-zooplankton--kde-se-da-sehnat