Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předělávka setového osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Předělávka setového osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 19:08 Tiskida
Taky jsem řešil osvětlení a udělal jsem něco podobného jako toto clovekvsiti.cz/… jen s rozdílem, že jsem použil jiné spektrum. Myslím, že to nemá pán moc dobře vyřešené co se týče spektra, ale zářivku jsem do krytu nacpal a šlape to, jen se to trošku hřeje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 06:55 Muž RBeil [174] Re: sendihorak
Ja jsem překopával před roke kryt diversa. Výjmul jsmem staré osvětlení a pomocí gumovych kostek jako podložky a lepidla jsem tam narval misto 2x18w t8,2x24w t5 + reflektory, předřadnik jsem měl přimontován zezadu krytu. V moji prezentace velke nadrže ve složce výroba/úprava jsou 2 fotky s mým předěláním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 03:13 sendihorak Re: pancéřníček
Reflektory mám v plánu,ale mám pocit,že mi to půjde vše na přední sklo.No uvidím,ale koupím je.Než do toho hrábnu,chci vědět,že jsem udělal vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:16 Muž pancéřníček [168] Re: sendihorak
A co zkusit světlo přesměrovat pomocí reflekoru? Jak to má Diversa řešené nevím, ale možností je mnoho....přidat zářivku, předělat celý kryt, pozadí dát pryč... Ale nevratným zásahem do krytu přijdeš o záruku, je to o prioritách a hlavně penězích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 11:21 sendihorak – Předělání krytu
Prosím máte někdo zkušenost z vyjmutím zářivkového tělesa z krytu? Mám 120cm široký kryt ,,Diversa,, problém zpočívá v tom,že originál těleso je moc vzadu a jedna ze zářivek mi svítí za pozadí.Potřeboval bych ho sundat a šoupnout o cca 7cm dopředu.Bohužel nevím čím je to lepeno,abych neudělal nějakou paseku.
Děkuji předem za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 11:59 Žena Janča [1] Re: KarlosS
Tak to je slušný počet rostlinek.mnohokrát děkuji.vyzkouším,uvidím :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 10:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Janča
růst ti pod tím bude mokřanka mnohosemenná, bahnatka bezstopečná, šípatkovec odnožující, rohatec žluťuchový, hnědovka křídlatá, většina kryptokoryn a echinodorusů, ta egerie, pupečník bílý, anubiasy, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 09:24 Žena Janča [1] Re: FrantisekH
FrantisekH napsal: takový předřadník asi existovat nebude a navíc by to znamenalo přebastlit celý kryt... já mam v akva 95 l. 2x 15W a kytky jedou..
a můžu se zeptat jaký rostliny ta máš?no ze začátku asi nejdřív osvětlení co mám a při problémech budu řešit rozšiřování palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 09:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Janča
tím, že je světlo bezprostředně nad hladinou může i toto relativně slabé světlo stačit i na náročnější rostliny. Pokud nebudeš mít zastíněnou hladinu plovoučkami,apod., může to být dostačující. Spíš se zaměř an pořádný reflektor nad zářivkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 08:42 Žena Janča [1] Re: Janča
no není nejhorší ale při výběru rostlin je ve většině norma 50w na 100l :-|
a nedalo by se to přídavný světo npojit na předřadník co tam bude?nebo neexistuje předřadník který by utáhl všechnu watáž (18+18+24)??? hmm sem ženská tak tomu nerozumim ale táta je elektriář tak by to snad zvládnul.ted otázka zda to jde stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 07:01 Žena Janča [1]
ještě nemám akva doma ale budu mít taky setový kryt se 2x18 w.pročítám všude že je to málo na 112l akva a tak bych se chtěla vás zušených zeptat zdali pujde koupit a udělat toto: www.rostlinna-akvaria.cz/…

jen teda netuším jak vypadá ten kryt abych tam mohla mít ten předřadník,nechci ho mít někde za akvárem.díky za odpovědi palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:21 Muž Váza [6] Re: Premda84
Je mi jasné, že to je už nějaký pátek, ale jelikož řeším stejný problém (i kryt) tak by mě zajímalo, jak se ti podařilo kryt předělat?
Nemáš náhodou nějaké fotky při předělávání? Vyměnil jsi úplně trubice nebo jsi přidal třetí trubici?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:49 Muž j0hny [86] Re: LMI
Zavisi to od predradniku, ci uz elektronickeho alebo magnetickeho. Musi byt na to stavany, opacne by to mozno slo, teda aspon u magnetickeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:32 Muž LMI [6] Re: Zlicka
Obával som sa toho... V com je problém? Rozdielne napätie požadované trubicami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 11:12 Muž Zlicka [12] Re: LMI
Bohužel takto to nejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 10:16 Muž LMI [6] – Výmena T8 za T8 s vyšším výkonom
Oživím túto tému. Myslíte si, že je možné prerobiť osvetlenie setového krytu iba výmenou trubice? Uvažujem o zmene T8 18W za T8 L 30W/865, resp. LT-ES 32W T8/840 pri rovnakej dĺžke trubice (60 cm.) Moja predstava je, že jednoducho vymením 18W trubicu za výkonnejšiu. Máte s tým niekto skúsenosti? Ide o set MP Aquapro 80.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:50 pansuu Re: zsigi
T8-průměr trubice 26mm, T5- průměr trubice 16mm ;-) Dají se koupit Glomaty, na jednu nebo i dvě zářivky, různé watáže. Např. tady www.akvarista.cz/…, ale dá se sehnat i laciněji. Pro neelektrikáře(jako třeba já) je to dobrý řešení ;-)
Osobně jsem kupoval tohle www.nasezahrady.cz/…. Zářivky 24w jsou tuším 55cm dlouhý, tak nevím jestli se ti to tam vleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:35 zsigi Re: pansuu
Priznám sa neviem čo znamenajú tie skratky T8 a T5, ale ak som to správne pochopil koncovka a dlžka trubice by nesedela so súčasnou objímkou. Prerobiť by sa to možno dalo, ale to by sa všetko z toho dekla muselo demontovať, a "nejakým spôsobom" namontovať a utesniť niečo silnejšie, také čo neroztopí vrchný plastový dekel. (Myslím si že to pre mňa amatéra a nepriatela elektriky nie je tak jednoduchá úloha). Takže pravdepodobne sa skúsim poinformovať u výrobcu, či by nevedeli urobiť takýto dekel so silnejším svetlom. (Inak je to zaujímavé, že na 112 l aquaset dávajú vôbec také slabé osvetlenie-do 0,4W/l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:32 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: zsigi
Tu ENDURU beru zpet - cena se pohybuje okolo 7200 kc bez DPH za 70W verzi :-DDD ( bez predradniku :-)) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:30 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: zsigi
Jak psal uz kolega - tak to nepujde a navic tam musis dat i elektronicky predradnik ( na 99% tam budes mit klasickou feromagnetickou tlumivku ) - takze bud pridat jednu anebo to vyhodit cely a predelat - ja jeste nejsem rozhodnuty pro kterou variantu se rozhodnu - set stale nemam doma :((
trosku jsem projizdel veskere mozne katalogy a je tolik moznosti, ale do 80cm vice nez 24W v T5 se zatim bohuzel nevyrabi..
Jeste by mne zajimalo jaky mate nazor na ruzne kompakty?? napriklad zrovna tento tyden jsem resil vymenu teto zajimave kompaktni zarivky - OSRAM CFL SQUARE - ktera ve 38W ma rozmery 205x207 mm a je takova sikovna.. ( svetelny tok 2700 lm ) a pri hledani tohoto typu jsem narazil na jeste jednu a to OSRAM ENDURA - jeste jsem nezjistoval co presne stoji tento druh, ale 70W v rozmeru 315x139 mm je zajimava... ted je otazka jak jednym kompaktem docilim pravidelne rozlozeni svetla na cele dno akvaria - to by chtelo vyzkouset.... svetelny tok - 6500 lm!! ( viz. www.osram.cz/… )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:35 pansuu Re: zsigi
To nepůjde. 18w je T8 a 24w je T5. Jiná délka, jiné patice. Proč tam nepřidat jednu či dvě trubice navíc hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 16:15 zsigi
Dobrý deň.
Mám podobné úmysly ako to popisuje prvý príspevok (mám 2x18W a chcel by som tam mať niečo silnejšie), ale nie som elektrikár. Ja som tú výmenu chcel urobiť jednoducho tak, že "vykrutim" 18-ku, a namiesto nej vložím napr 24-ku. Nemôže sa stať že sa mi bude zohrievať kryt? Alebo nemôže dojsť k nejakému skratu? (je ten set dimenzovaný tak, že potiahne aj silnejšie trubice?).
Ďakujem za odpoveď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 10:43 Jardax Re: Premda84
Jestli jsi z oboru, tak ti nebude delat problem sehnat za slusny peniz nejaky kompakt 24W a vetsi, podle cilove trubice, a nejlepe takovy ktery umi stmivat.
Je to asi nejlevnejsi predradnik jaky se da sehnat - po rozebrani ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 23:02 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: Premda84
Pozor pánové a co takhle trubice T4 kterou jsem právě objevil o výkonu 30W v délce 75cm - což by se mi do 80cm setu vlézt mohlo a nemuselo.... až budu mít doma akvárko podívám se tomu na zoubek, ale 2x30W a předřadník v krytu namísto 2x18W to už si myslím stojí za to nepřidávat "staré T8" ne?
Bohůžel to má jednu vadu - barva je pravděpodobně "pouze 840" - ale cena je velice příznivá cca 145kc - výrobce je NARVA - objevil jsem taky nějaké "speciály" ( výrobce si už nepamatuju ), ale byly deklarovány pro akvaristy v zajímavých rozměrech - cca 59cm a výkon 28W, ale chtěli za to kolem 400kč což teda je síla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 16:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: molosak
...Nyní svítím pouze 3x 18 až AK zaroste přidám tu čtvrtou trubici...
Nad takovým akva jich mám 5, (míval jsem 6) a je to tak akorát... :) (Ale bývalo to lepší! :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:33 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: grizly
Malý skromný dotaz - je ta "diamantová fólie" to samé jako stříbrná fólie z d-c-fixu ? Někde jsem taky viděl, že je to docela dobrý... stejně bych se spíše orientoval směrem 1 předřadníku a nejlépe v krytu - i kdyŽ tam bude vlhkost.... no uvidíme až set přijde - bude to trvat minimálně ještě 7-14 dní :-( nejspíše začnu tou fólií - to 100% :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:58 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Premda84
Osobně bych radil spíš přidat jednu T5 k stávajícím 2x T8.
Já zvolil cestu 4x T8 takže 4x 18W na 112l respektive 90l čistých.
Výsledek se dostavil ihned, kytky začaly červenat a dokonce stonkovky se plazily po zemi

:-) Nyní svítím pouze 3x 18 až AK zaroste přidám tu čtvrtou trubici. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:57 Muž grizly [145] Re: Premda84
Fotka k příspěvku Pro začátek stačí vylepit celý kryt diamantovou folii, seženeš jí grooveshopu. Když to bude pořád málo, můžeš přidat ještě jednu zářivku. Mám stejný oběm a po vylepení krytu se intenzita znatelně zlepšila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:14 Muž O.Tom [439] Re: Premda84
Mno ja si ted delam osvetleni k akvariu a zvolil jsem tady tento predradnik od osramu.

objednavka.elfetex.cz/…

Je mozno jej osadit jak trubicemi HE tak HO. Zkusim 2x 21 HE a kdyby to nestacilo, bez problemu vymenim za HO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 19:46 Jiří Re: Premda84
Předřadník se tam nevejde určitě a bylo by tam na něj vlhko. Lepší je dole ve skříňce. A místa na trubici tam trochu bude, sety jsou všechny na jedno brdo. Mě se ještě vešlo i noční LED.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 19:38 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: Jiří
Jsem rád za každý názor.. já jen nevím zda-li to do toho krytu narvu - jak říkám ještě ho nemám doma a už vymýšlím... :-) navíc předřadník už tam nevtěsnám na 99% si myslím.. tak bych ho musel dát někde bokem a to se mi moc teda nechce...je pravda, že při 48W mi to vychází na nějakých 0,43W/l pokud budu počítat se 112l což taky nebude úplná pravda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 19:17 Jiří Re: Premda84
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám stejnou velikost nádrže a nedostatek světla jsem řešil přidáním jedné T5 FQ 24W HO 830 k stávajícím dvěma 18W 840,která spíná samostatně. Rozdíl se projevil na rostlinách docela rychle-nejsou už tak "vyčouhlé". Nechci ti radit, je to jen moje zkušenost...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:57 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Předělávka setového osvětlení - 2x18W na 2x24W
Zdravím,
jako netrpělivě čekající začínající akvarista si po přečtění všech možných i nemožných diskuzí zde pohrávám s myšlenkou ( i když ještě jsem ani neviděl jak bude svítit mé akvárko :-)) ) předělat setové osvětlení kde bude 2x18W T8 na modernejší a lepší 2x24W T5 - akva bude mít rozměry 80x35 - tedy 112l a jsem proto limitován šířkou a musím zvolit trubice FQ 24 W/??? HO - jelikož jsem z oboru tak pro mne není problém sehnat prakticky jakoukoliv trubici ve slušné ceně a předělat si akvarijní osvětlení, ale spíše by mne zajímalo:

1) poznám nějak změnu z 36W na 48W ??? sám nevím ještě úplně na 100% které typy kytek budu pěstovat, ale nerad bych se nechal "limitovat" světlem - určité představy o kytkách už samozřejmě mám.. Pokud by změna neměla smysl přicházely by na řadu jedině kompaktní zářivky - byla by i toto vhodná cesta ??

2) A co mě nejvíce zajíma je barva spektra - jak jsem se již dočetl tak ideální je asi kombinace klasických 830+840 anebo 840+865 např. ? a co 880? Má někdo zkušenosti? ( anebo už bude moc do modra?? ) anebo obě zářivky stejné barvy spektra??

Jinak rostlinky které asi zamýšlím pěstovat ( bude to společenské akvárium ) budou nejspíše:

- Vallisneria asiatica
- Aponogeton crispus
- Hygrophila polysperma
- Cryptocoryne wendtii
- Cryptocotyne beckettii
- Lilaeopsis brasiliensis
- Sagittaria subulata
- Echinodorus grisebachii

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2499x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12884-predelavka-setoveho-osvetleni