Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jakou žabku?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Jakou žabku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:33 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: navik
davidcecere.pipidae.org/…
davidcecere.pipidae.org/…
tohle je také zajímavé, podle odkazu na fotografie v článku s ilustracemi bych se definitivně přiklonila k názoru, že všichni máme ve svých nádržích h.beottgeri. Pokud uvážím fotografii srovnání dvou žabek ve vašem odkazu...mé žabky mi připadají spíš jako ta štíhlejší varianta s protáhlejší a špičatější hlavou, tedy opět hlas pro h.beottgeri. Jsou ovšem ještě mladé, a kdo je máte v nádržích víte, že štíhlost je nepřímo úměrná sytosti ;-) Jako další rozlišovací znak je uvedena velikost bradavek na zádech a stehnech, tam tedy mé žabky mají stejnou velikost i četnost bradavek na zádech i na stehnech, což by se přiklánělo k h.curtipes. Takže? Stále nevím, ráda bych ale toto téma udržela živé. Kdyby třeba svůj názor vyjádřil nějaký dlouholetý chovatel... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 12:28 Muž navik [908] - SumciRe: Eva_R
ano nevím, zda všichni, ale u velké části je to velmi dobře možné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 11:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: navik
Když se můžou mezi sebou křížit, tak nejspíš máme všichni křížence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 10:26 Muž navik [908] - SumciRe: Dona
zkuste se podívat na tento odkaz, ale to rozlišení asi nebude jednoduché www.pipidae.de/…
popř. theaquariumwiki.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 06:24 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: radulkav
Uspokojivou odpověď na tuto otázku jsem nenašla. Někde jsem četla, že křížení možné je. Pokud je tu někdo, kdo je schopen s jistotou popsat nějaké vnější rozlišující znaky, velice bych to uvítala. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:42 radulkav Re: Horďa
A je nějaký fígl jak rozeznat dva druhy drápateček?Beottgerovu a malou?A můžou se když tak mezi sebou křížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 20:12 Muž kortezhugo [983] Re: Daniel
...sice niesu vodne - ale krasne X-)
images.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2010 15:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Daniel
Fotka k příspěvku Do takového akvárka by určitě byly lepší drápatečky, tak max. dvě. Drápatky opravdu hodně vyrostou. Ale ještě lepší by byly ty krevetky. Drápatku od drápatečky rozeznáš tak, že drápatka nemá na předních nohách plovací blanky (má jenom prstíky), drápatečka jo.
Skokana nee.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2010 15:07 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Daniel
Drápatka je velké zvíře, samice třeba 10cm. Je to dravec, sežere rybku dlouho skoro jako je sama. Drápatečka je drobná žabka, na předních nohách má plovací blánu.
Drápatky chovám, koukni ke mě do nádrže Žabárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:58 Daniel – Jakou žabku?
Dobrý den,
mám dotaz ohledně žabek. Chtěl bych si nějakou pořídít ale nevím jakou. Mám malé akvárium o rozměrech výška 20cm, délka 20cm a šířka 30cm. Jsem úplný začátečník, takže nějakou co není těžká na chov prosím. Chtěl bych se také zeptat jaký je rozdíl mezi drápatkou a drápatečkou.
Děkuji moc, Dan
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2007 21:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: oldkiwina
oldkiwi® - 100% jistotu budeš mít, když si koupíš drápatečku. Ta je malinká, někdy se jí podaří ulovit maximálně potěr, ale dělá jim to problémy. Drápatečku bezpečně poznáš tak, že má i na předních končetinách plovací blanky, drápatka tam má jen prsty bez blanek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2007 18:25 oldkiwinka
drápatečky a drápatky sou pěkné, tak nic proti.kdyby mi dal nekdo 100% jistotu, ze mi nic nesezerou a nevyrpstou mooc velky,jenom 5cm,tak bych brala 1-2do akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 09:05 GAGAL Re: Johanka
Taková žabka existuje, jmenuje se Hymenochirus curtipes nebo jiný zástupce rodu Hymenochirus jde o tzv. drápatečky, které dorůstají jen 3,5-5cm. Prodávají se normálně v obchodech. Nevýhodou je, že jsou označeny jako akvarijní žabky jak tento malý druh tak i X.laevis.Tak pozor při nákupu. Do akvária ji dát můžeš, ale jen k velmi klidným rybám aby jim nesloužila jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 21:43 blek Re: Johanka
V akváriích se chová Drápatka vodní - Xenopus laevis, je o něco větší, asi 10-12 cm. Je to však predátor, takže se nedá chovat ve společenské nádrži. Rybičky jsou podstatnou složkou její stravy.
V teráriích se chová daleko více menších a atraktivnějších druhů žab, různé tropické rosničky nebo dendrobádky. (např. www.akvarko.cz/…) Chov takových žab je ale technicky značně náročný, a zájemcům bez zkušeností ho rozhodně nelze doporučit. (stálá teplota, vysoká vlhkost, trvalý přísun několika druhů živého krmiva, absolutní hygiena, ochrana před zaplísnění, atd. atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 20:45 Johanka – žába
Existuje nějaká malá žabka do akva,aby byla velká v dospělosti 5-7cm?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1161x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12864-jakou-zabku