Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s přepadovým filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Problém s přepadovým filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 09:07 Muž Kikos [5] Re: _ucx_
Jojo už jsem pochopil tok myšlenek, já mám samo-sebou hřeben, takže jak jsem psal při vypnutí či výpadku se mi voda zastaví 2-3 cm pod okrajem spodního filtru.

EDIT.: Tak provedena úprava dle rad níže a zatím jede dobře, ještě mírně cestuje hladina v dolní nádrži filtru, tak budu pozorovat.

Edit 2.: šlape jako hodinky super pánové díky za rady. Sem tam odtok zachrochtá , ale přetéci nemůže a hladina se celkem drží na stejné hodnotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 21:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kikos
Bylo to myšleno tak, že bude-li to sání výrazně pod hladinou a nebude-li mít možnost se zavzdušnit, tak prostě vycucne vodu až po ústí toho sání. Což může samozřejmě při dodávce elektřiny kompenzovat čerpadlo, takže si tohoto problému nemusíme všimnout. Pokud je tam hřeben, tak je tenhle problém pochopitelně eliminován.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 21:49 Muž Jarry [1433] Re: _ucx_
Proto se dělá přepadový komín, případně externí box, vyteče pár litrů z komína, hladina v akváriu je dána výškou hřebenu. Já mám teda pro všechny případy ještě bezpečnostní přepad z filtru do kanalizace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 21:02 Muž Kikos [5] Re: _ucx_
To nějak nechápu, já když vypnu elektriku tedy jako by napodobím výpadek proudu tak mi voda z akva nateče do filtru a zastaví se cca 2 cm pod okrajem filtru, nebo to bylo myšleno ještě nějak jinak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 20:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jarry, Kikos
Zas ať se z toho neudělá sifón. Odtok pod hladinou je samozřejmě správně, ale pak se musí někde potkat se vzduchem, jinak stačí menší výpadek proudu, komorový filtr přeteče jak nic a půlka vody z nádrže je na podlaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 20:45 Muž Kikos [5] Re: Jarry
Super díky moc - zítra to prubnu tak snad už to pošlape :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 20:23 Muž Jarry [1433] Re: Kikos
Napsal jsi to správně, hlavní odtok pod hladinou s ventilem pro regulaci průtoku, pojistnou trubku na úrovni hladiny a tou by mělo protékat jen malinko vody, potom je to spolehlivé a zcela tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 19:16 Muž Kikos [5] Problém s přepadovým filtrem - odtoky
Pánové díky moc za rady a zájem, ještě jsem trochu pátral a možná našel, kde je můj problém. Takže správně by měla být jedna přepadová trubka na úrovni hladiny, kterou chci mít a úplně otevřená respektive bez uzávěru, druhá by měla být níž pod hladinou se stabilním průtokem cca 2-3 cm pod danou hladinu a s regulačním ventilem, kterým upravím a vyladím, tak aby nehlučelo a plynně odtékalo, po první trubce by přebytek vody měl lehce a nehlučně stékat do filtru. " Je to prosím takto správně" - Já mám v současnosti tak, že se snažím regulovat obě trubky - jednu mám cca 1 cm pod úrovní výšky přepadu a druhou ještě níže proto asi nemůžu doladit požadovanou hladinu. Díky za Vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 16:46 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jarry
Jednu fotku v prezentaci má. Je tam hřeben a tři trubky, vypadá to udělané celkem pěkně, alespoň na první pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 16:28 Muž Jarry [1433] Re: Kikos
Jestli je to možné, dej sem fotku, jak je celý přepad řešený. Jestli hrozilo přetečení akvária, mohl by to být problém v přepadu, ale skokové změny by zase mohly ukazovat na čerpadlo. Pořád je to Jebao, takže možné je cokoliv. Já jsem odtok v přepadu vyladil před 3mi lety a od té doby jsem na to nesáhl (ani jsem to nikdy nečistil).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 16:11 Muž Kikos [5] Re: _ucx_
Díky moc za radu, ještě jsem četl tady na foru a asi budu mít blbě nastavené odtoky zkusím doladit a když tak napíšu jak to dopadlo.(Odtoky jsem čistil zanesené určitě nejsou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 16:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kikos
Je pravděpodobné, že jeden z výtoků se něčím částečně zanesl (třeba řasami). Přetékající voda pak byla o kousek výše, než se nějak dostala přes vzniklou překážku nebo ji obtekla jinou trubkou, na fotce máš tři. Čerpadlem to není, filtrem taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 15:29 Muž Kikos [5] – Problém s přepadovým filtrem - nestabilní hladina
Pokud to půjde prosím o radu - nestabilní kolísavá hladina. Mám takový trochu akva oříšek a řešilo se to i zde, neustále v různých intervalech (aniž bych se dotkl čehokoli na celém rozvodu) se mi mění hladina akva/komorový filtr. Už si nevím rady, asi by to nevadilo, ale jednou, už to skočilo tak, že mi málem přeteklo akvárium. Pro příklad 3-4 dny hladina téměř na milimetr stejná a pak to skočí. Mám čerpadlo JEDCO JEBAO 5000.rozvody d 32 mm, buď by mohla být chyba v konstrukci filtru - odtoku, nebo nestabilní kolísavý výkon čerpadla (nevím zda a jak lze zafixovat) - dnes jsem konzultoval s dodavatelem čerpadla a bylo mi řečeno, že chyba bude na 99% v odtoku nevím zda půjde poznat na fotkách v profilu. Děkuji moc za jakékoliv rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 22:00 laKatos Re: smula
neres co mam ja....me to fakci..... ja kdyz nechci tak prepad do odpadu nepouzivam a jedu jako vsichni ostatni......teda krom tebe
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 21:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
1.vypni čerpadlo filtru
2.počkej až přepad přestane dávat vodu
3.dolij filtr do maxima, já nalívám cca 5mm od vrchu, nebo naopak vodu uber
4.zapni čerpadlo

pokud čerpadlo vycucne vsechnu vodu z poslední komory,máš poddimenzovaný přepad, musíš ubrat na výkonu čerpadla tak, aby bylo neustále zalito vodou. Nemá význam v takovem pripade snizit hranu prepadu, v pripade vypadku el.proudu by doslo k preteceni filtru

pokud naopak je v komoře čerpadla vody stále dost, muzes vykon pridat

jemnym balancovanim se dopracujes k rovnovaze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 21:54 Muž smula [0] Re: laKatos
ty máš přepad z filtru do odpadu, ale to já nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 21:51 laKatos Re: smula
foto by slo. hlavne u toho prepadu....
chapu ze mas problem s vodou u filtru a prave zalezi na odtoku z akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 21:49 Muž smula [0] Re: laKatos
mám jednu 3/4 coulku, jde do předfiltru, tam také můžu regulovat přítok, ale ať s tím hnu jakkoliv jemně, nejde to srovnat. nejde mi o vodu v akva, ale o hladinu ve filtru. Čerpadlo buď črpá rychleji a zůstane na suchu a nebo se naopak zaplaví všechny komory a hrozí přetečení filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 20:34 laKatos Re: smula
a muzes sem hodit fotku prepadove sachty a trubky co mas v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 18:15 Muž smula [0] Re: laKatos
Fotka k příspěvku Filtr mám umístěný pod akva..... viz. obrázek. Nedokážu vyrovnat přítok z akvária s odtokem z čerpadla zpět do akva.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 15:39 laKatos Re: smula
A v prepadu jako odtok mas jednu nebo dve trubky.

Odhadují ze jednu.... tu musíš mít u hladiny v prepadove komoře (bude jakoby určovat hladinu) nebo (může být níže v prepadove komoře ale výšku hladiny v akvariu ti bude určovat prepad). Naplnis vodou po tu hladinu v akvariu a náplň vodou zaroven i filtr. Poté když zapnes čerpadlo ve filtru hladina v akvariu ti stoupne a zároveň se prehoupne přes tu hranu a zase stece dolů do filtru.

Nereguluje se to cerpadlem ale pritokovymi trubkami do filtru.

Napiš prvně (nebo nafot) at víme co máš za systém a pak to rozebereme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 15:34 Muž smula [0] – regulace průtoku
Ahoj, jak máte řešenu regulaci průtoku? Mám ventil za čerpadlem a nedaří se mi najít správnou polohu. Buď v poslení komoře u čerpadla voda přibývá, nabo ubývá.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:28 Muž liborass [174] Re: zeryk
problém přišel až teď cca po 4 týdnech, eheima vyčistím a budu testovat, zatím pojede atman 305. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:22 Muž HATED [25] - CichlidyRe: zeryk
aj ked sa mu upchaju vsetky komory az tolko vody sa tam nestrati zaplavovalo by to cerpadlo rovnako
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:15 zeryk Re: liborass
jeden muj zajimavy poznatek a mozna to je i tvuj problem. Kdyz jsem cistil filtr tak jsem dal nejjemnejsi filtren do 2 komory a novou vatu. Druha komora nezvladala prutok a voda sla pres hranu 1 komory. Mozna ti voda nestihat protekat komorama.Mozna se pletu ale jinak si to nedokázu vysvetlit. Myslim si, ze za normalnich podminek co cerpadlo vytlaci nahoru musi padnout dolu.

Snad jsem ti pomohla snad jsem to napsal trochu srozumitelne, mej se Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:53 Muž liborass [174] Re: Tonys
vody je dost, zkusil sem vyměnit čerpadlo, tak uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:47 Muž Tonys [16] Re: HATED
Nejsem si tím jistý ale pokud jde o přepadové akva nepomohlo by přilít do oběhu více vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:41 Muž HATED [25] - CichlidyRe: liborass
tak potom cerpadlo je poskodene a nevitvara rovnomerny tlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:14 Muž liborass [174] Re: HATED
přítok jsem kontroloval předtím, než jsem tady psal, akva není v provozu ještě ani měsíc, pod čerpadlem je 5 cm TM 45, voda jde od spodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:38 Muž jajaapaja [174] Re: liborass
Taky bych to vyděl na ucpanej přítok do filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:32 Muž HATED [25] - CichlidyRe: liborass
nemas nahodou upchatu prepadovu ruru alebo 2 moznost v cerpadle sa ti usadil kal riasi alebo nieco ine a po tretie mas az moc ponorenu prepadovu rurku
ale najskor moznost 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:28 Muž liborass [174] – Problém s přepadovým filtrem
Zdravím, mám přepadové akva 160x60x60, přepad řešený vrtaným otvorem ve dně s majákem, čerpadlo eheim compact 1000 stažené na polovinu. Mám takový problém: filter běží určitou dobu v pohodě, pak ale čerpadlo z ničeho nic začne jako by jet na vyšší výkon, zrychlí se filtrace, běží to určitou dobu, pak se to vrátí do normálu. Vyčerpá to celou svou komoru v biofiltru, mám v něm topítko a je pak nasuchu. Stává se to nepravidelně. Co s tím?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1128x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12851-problem-s-prepadovym-filtrem