Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uvíznutí a zranění ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Uvíznutí a zranění ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 14:06 Žena KLeo [13] - Živorodky – Uvíznutý ancistrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Teď se mi stalo tohle...
Našla jsem teď Ancistruse takhle zbarveného a zapíchnutého hlavou dolů mezi filtrem a kamenem  :-( - a byl tam zapíchnutý doslova- svými roztaženými žábrami.Snažila jsem se ho vyndat a pak i vypáčit druhým koncem škrabky na řasy,dlouho to nešlo,a když už se to povedlo,k mému zděšení ještě v takovémto stavu dýchal!
m.youtube.com/…
Půlku těla měl nedokrvenou,místy s krevními sraženinami,tak musel bohužel jít na mrazák...(jen protože byl zakrnělého vzrůstu,tak jsem to s ním ukončila takhle,dala jsem ho do trochy vody s asi 20ti kostkami ledu na mrazák,nic vhodnějšího jsem doma neměla)
Zarazilo mě, že byl tak moc zaseklý v molitanu coze ,a že tam vůbec mohl uvíznout,to by mě ani nenapadlo. 
Kámen jsem dala před filtr, protože ho v poslední době druhý větší ancistrus začal odtlačovat a přitom tam v mezeře uvízla neonka,kterou jsem sice našla včas ale se zlomenou prsní ploutví.
Stalo se to taky už někomu?
Máte nějaké nápady jak tomu pro příště zabránit? Když tam nebude kámen, uvíznou tam kvůli ancistrusovi jiné ryby a příště už to nemusí přežít, když tam bude kámen může se tam zapíchnout ještě druhý ancistrus... tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2018 12:10 Muž Yirka [9126] Re: anubinas
Kvalitním léčivem na zaplísnění a hojení je eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 12:01 Muž anubinas [0] - Labyrintky
Pomoc! Dnes ráno jsem na svém dominantním zlatém čichavci našel velkou zaplísněnou ránu. Vypadá to, že se něčeho lekl a o něco se majznul. Jak jej co nejlépe(nejrychleji) vyléčit? Prozatím jsem ho přelovil do léčebné nádrže s přisolenou vodou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 13:35 Kentán46 Re: Driv3r
Už to dorůstá, neuvěřitelný... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 21:41 Muž Driv3r [236] Re: Kentán46
Tak aspoň ze tak ono ji to trochu doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 20:43 Kentán46 Re: Driv3r
Živorodka vesele plave jako ostatní a vydatně se krmí, i když chvílemi vypadala na umření. Postupně jí odpadla půlka ocasu, ale evidentně jí to nevadí. Tak snad to už bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 19:59 Muž Driv3r [236] Re: Kentán46
Chvilku jí dej a pozoruj ji.to ze ztratí barvu není nic neobvyklého je to ze stresu.a poškození.slizu na těle.pokud máš ,"zdravou "vodu tak se třeba srovná.otazkou je jestli se starat nebo ji rovnou šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 20:38 Kentán46 – Gupka 3/4 hodiny mimo akvárium
Ahoj, nevíte, co s živorodkou, která mi dnes ve chvíli, kdy na akváriu nebyl kvůli úpravám kryt, vyskočila nepozorovaně z akvárka a byla asi 45 minut přilepená na zdi za akvárkem? Vrátila jsem ji zpět, plave jen u hladiny, ploutve jí fungují, ale ocasní ploutev je z poloviny úplně bez barvy, průhledná. A ryba se oproti ostatním chová divně - což se asi dá pochopit. A jinak barva celého těla je taková vybledlejší. Potravu přijímá. Je naděje, že se z toho vzpamatuje, nebo by bylo lepší jí ukrátit trápení? Těžko dá najevo, že je jí zle...Díky za případnou reakci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 11:55 Káč Re: DaveLister
Má jich tam plno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 11:12 Muž DaveLister [478] Re: Káč
Udělej mu v akváriu nějaké úkryty u dna, ať nemusí lézt do filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 11:11 Káč Re: xx
ano je to on, ale už jsem ho dostala ven..jídlo asi platí vždy :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 10:33 xx Re: Káč
Vlezl dovnitř tou malou dírkou nahoře čerpací hlavy u přívodního kabelu?
www.ambaquatichub.com/…

Ta ryba je něco podobného jako sekavec?
rybicky.net/atlasryb/sekavec_pricnopasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 10:00 Káč Re: DaveLister
no spíš se mu nechce..ale už je tam dva dny a nechce se mu.. a značka filtru je : HL-BT400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:55 Muž DaveLister [478] Re: Káč
No a je to tak, že nechce ven, nebo nemůže ven. Pokud ven nechce, počkal bych až chtít bude. Pokud je tam zaseklej, rozebrat se to bude muset. Rozebrat jde všechno, jen některé věci pak už nejdou dát dohromady. Ale to budeš muset napsat, co je to za filtr, a počkat na někoho, kdo ten typ zná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:52 Káč Re: DaveLister
Není to přesně vodní had..ale vypadá tak..nevím přesně co to je..ale nevím jak ho z toho filtru vyndat.. Zalezl mi do filtru jak z toho vede kabel..a nechce ven, nevím jak ho vyndat filtr rozebrat nejde ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:46 Muž DaveLister [478] Re: Káč
Vodního hada? Opatrně, bývají prudce jedovatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:44 Káč
Mám dotaz.. máme takového toho vodního hada a zalezl do filtru a nechce ven.. no a nevím jak ho vyndat a filtr nejde rozebrat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 15:34 alice – poraneny betak
Fotka k příspěvku Dobry den,dnes jsem zjistila na svem betakovi ze ma poraneni na boku,prikladam i fotku, nevsimejte si texh tecek,to jsou bublinky.premistila jsem ho do zvlastniho ak arka ale jsem zacatecnik tak nevim co s nim mam udelat.Poradil by mi prosim nekdo?Bohuzel mi prijde,ze je rana dost velka. Nejaci parazite to zpusobit nemohli?Predem dekuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:59 vladaruza – zraněné Danie
Zdravím všechny. Také mám dva případy zranění. Donesli jsme si z obchodu 16 Danií a doma jsme zjistili, že jedna je bez ocasu. Během 10ti dnů už jí půlka dorostla. Rybka se má k světu. Myslím,že jí doroste celý. Druhý případ byl, že jedna uvízla v kelímku na kytky. Po vysvobození měla odřená záda a pochroumané přední ploutvičky. Dva dny byla taková nevšímavá, pak se vzpamatovala a už jí dorůstaj šupiny i ploutvičky. Úžasná regenerace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 18:53 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: mildas
Asi se jen chtěla schovat a jak byla dezorientovaná,tak jí to nedocvaklo. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 16:47 Muž mildas [12] - Rostliny
vzpomínám si na začátky mé akvaristiky, měl jsem astmana at200, kterého mám dodnes a do čerstvě založené nádrže jsem vypustil přísavku thaiskou, na druhý den jsem ji našel zaseklou ve výtoku z atmana, byl tam celkem velký proud nechápu jak to mohla překonat a zalézt do té trysky :-( nedostatek kyslíku? co myslíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 12:48 Žena Johanka [57] Re: bluedream
Já jsem také ořízla hlavně na zadní straně-na kráječi to jde hladce.Molitan sedí na kameni,není to vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 12:03 Muž KITTbx [1] Re: bluedream
Já sjíždění zamezil tím, že jsem na Atmana nasadil delší trubku, použil jsem plastovou na rozvod vody, je tak dlouhá, že zaleze do filtru až dolů, nažhavil jsem hřebík, udělal dírky a ten plast co se mírně z dírek čouhá mi to hezky drží.
Takže to nemusím mít až v rohu akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 11:48 Žena bluedream [245] Re: Yirka
Tak hadička mne teda nenapadla, super nápad. Já kostku normál ořezala :-) . A jelikož sjížděla - je pod ní řasokoule jako podstavec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 11:45 S Muž invalida [3881] – zvědavost
Zaujal mě název tak sem sem vlez.... Taky se mi stalo něco podobnýho ale ryba mi uplavala a asi za týden se objevila s kratšími ploutvemi ale v poho. Vše dorostlo. Prstenec je dobrej nápad.. Taky cpu molitan na sklo protože sjíždí.. A krevetky vlezou všude no Nemáte někdo nápad nebo zkušenost k zamezení sjíždění. Jde to vázacím drátem co je na poplastovaný ploty ale není to moc estatický. Za nápady předem dík......

Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2009 10:38 Žena Johanka [57]
Mě se takhle odřelo mládě čichavce.Když jsem ho schované,vystrašené našla,téměř už leželo na boku.Sedřené bylo po celé délce jednoho boku,ploutvička téměř pryč.Po exportu do nemocnice,přidáním preventinu jsem ho do čtyř dnů mohla vrátit zpět.Dnes si plave v nové nádrži,takže já bych samečkovi šanci dala.Držim palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 10:22 Muž Yirka [9126] Re: Bodlak
Ano přesně tak. Jakoby jeden závit prstence, který umístěný tak v 1/3 filtru zamezí jeho přimáčknutí ke stěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 08:56 Muž Bodlak [21] Re: Yirka
mohu se zeptat jak to myslis??omotanou jako prstenec? tak ze tam je potom misto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2009 08:37 Muž Yirka [9126]
Pro ty, kteří máte podobný problém s filtrem: u jednoho akvaristy jsem k zamezení této nehody viděl kostku molitanu omotanou jedním kolečkem hadičky a bylo po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 00:08 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Bodlak
Záleží na tom jaké rybičky v akva chceš.Pokud nějaké robustnější,co mají rádi tekoucí vodu tak je to v poho,pokud nějaké jako jsou přešlechtěná paví očka,s hodně dlouhýma ploutvičkama,tak to chce slabší filtr.Je sice pravda,že se to časem zanese,takže výkon nebude tak velký,ale pro menší rybky to chce filtřík slabší.Jinak ryby se dokážou nacpat všude,já takhle příšla nedávno o neonku,taky se nacpala za kostku a pávě samci od pavích oček a potěr závojnatek se taky pořád někde chytaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 23:45 Muž mildas [12] - Rostliny
taky se mi stala stejná věc, čistil jsem akvárium a po dopuštění vody mi zmizel jeden čichavec perleťový, myslel jsem že se někde schovává, po 30min, stále nic sledoval jsem akvárium a nikde nebyl, bylo mi pohodlné podívat se za filtr i když sem to tušil, no a co se nestalo, chudák čichavec tam opravdu uvíz, a jak to tak u nich bývá , dlouho bez vzduchu nevydrží :-( bylo mi stoho smutno, moh sem ho zachránit, chtělo to jen skouknout za filtrem :-!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 23:45 Muž Bodlak [21] Re: zelvik58
no mam 54l jo vim ze je to asi dost silne...ale zase jak jsem budovat akva tak mnoho lidi psalo ze s tim je spokojeno a maji taky 54l+ dost lidi taky psalo ze to bude v poho...tak jsem proste zvolil takhle...mas tip na neco jineho? jinak mam to stahnute uplne na minimum to je jasna vec :-) tak nevim zda ted riskovat dalsi zivoty,nebo se divat po jinem filtru...jinak mam pocit ze se celkove akva dari(musim zaklepat)a dekuji za pochvalu akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 23:38 Muž Bodlak [21] Re: bluedream
serizla jsi jako zadni hranu??chapu to spravne?:-) to jsem rad ze se to nestalo jen mi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 23:38 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Bodlak
Tak atman 200 mám ve 200l akva u terčovců a druhý ve 180l kde jsou skaláry a sumci,taky dost velký gibi,což je malé prasátko.Molitan má správnou velikost,ale čerpadlo je moc silné.Koukala jsem se na tvou prezentaci a nějak mi to nesedělo.Kolik tam máš litrů,?už jsem to zas zapomněla.I když ho ztáhneš na minimum,bude to moc silné.Samce to stáhlo proto,že je závojový,tak se prostě unavil a bylo to.U ryb co špatně plavou, musí být slabší filtrace,jinak tu posilovnu nerozdejchají.Ale jinak je to povedené akvárečko palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 23:26 Žena bluedream [245] Re: Bodlak
Mě se takhle utopila galaxy. Taky jsem měla kostku nalepenou na skle, rybka se tam protáhla, uvízla a bylo po. Kostku jsem zezadu seřízla, aby se za ní dalo plavat a všechno je ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 23:18 Muž Bodlak [21] Re: zelvik58
no je to atman200 s kostkou molitanu..silny asi je,ale molitan je umisten simentrycky v rohu takze se tam ta rybka musela nejak napasirovat...jine rybky normalne plavou kolem a nepozoruji zadny problem ze by je to nejak stahovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 23:14 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Bodlak
Pokud je sameček hodně odřený,tak utratit,pokud to ještě jde,odlovit do skleničky s kapkou preventinu.Ostatní ryby jsou normálně vyjevené za chvíli je to přejde.Není ten filtřík moc silný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 22:41 Muž Bodlak [21] – Sebevražda
ahoj ,dneska se mi stala nemila vec,samecek gupky se mi nejakym zahadnym zpusobem dokazal vklinit mezi sklo a molitan filtru...nez jsem si toho vsimnul a vyprostil ho tak uz byl znacne zraneny...ma oskubane ploutvicky a je sotva rad ze plave :-( je asi jedina volba ho utratit at se netrapi,protoze nema vazne vubec ploutvicky,asi si je otrhal jak se snazil vyprostit...ostatni rybky jsou celou dobu schovane!!!podle toho jsem si vsiml ze neni neco v poradku! a porad jeste nevylezli uz je to nekolik hodin...je to normalni??jsou schovane protoze vi co se stalo?jak si to mam vysvetlit? dostanou se z soku?dik

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12817-uviznuti-a-zraneni-ryby