Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak vyrobit škrtítko na hadičku?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Jak vyrobit škrtítko na hadičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
kdyz mas zasobnik, pojistny ventil, nebo davkujes co2 do vice akvarii je na miste regulace skrtitkem, ci ventilem

radu let jsem pouzival tento www.akvarista.cz/…
ma tam gumove tesneni, ktere "zlobi" povoluje ci utahuje, takze jemny serizeni je o trpelivosti a stesti... ja mel to stesti ze se mi ti podarilo seridit, tedka jsem presel na tohle www.akvarista.cz/…
a jsem spokojen, za pul roku ho soupnu pod vodu, abych zkontroloval tesnost.... uvidime

pouzivam i plastovy "sveracky" a jelikoz mam cit v rukou, jeste jsem zadny neznicil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:51 Muž trnorep [43] Re: jamajcan
To mam jistene ventilem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 16:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: trnorep
trnorep napsal: Zdravím, jaké je nejvhodnější škrtítko na CO2?
Lepší by bol výraz priškrtítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:57 jamajcan Re: trnorep
Taky zdravím!Z tlakové lahve ,redukční a jehlový ventil a z kvasnic se Co2 nepřiškrcuje,protože tlak plynu v láhvi kde kvasíš ,by neustále rostl a hrozilo by to nehodou.Tzn,co vykvasí,to musí ven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:31 Muž trnorep [43] – Škrtítko na CO2
Zdravím, jaké je nejvhodnější škrtítko na CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 15:00 LACO48 – Jak vyrobit škrtítko na hadičku?
Stačia ti 2 podložky ktoré dáš z oboch strán hadičky,1 skrutku napr.M5 a 1 maticu,s ktorou si môžeš regulovať prietok aký chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 12:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČUPR
Ten prostřední (tmavošedý) typ používám k regulaci vzduchu odváděněho mimo akva při pohonu bublifuku vzduchovacím motorkem a - O.K.! :-)
Je lepší snižovat výkon bublifuku tímto způsobem, než klasickým škrtítkem - nezatěžuje se a netrpí tolik membrána strojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 01:37 Muž ČUPR [204] - Tetry – Škrtítka
Fotka k příspěvku Kupujte zásadně pouze kovová škrtítka. Nejrůznější tvary z plastu jsou pouze vyhozené peníze. Plastová svorka vám při větším zatažení praskne - viz foto a ta ostatní v podobě nejrůznějších plastových "uzávěrů" podcházejí, protože do přívodních trubiček je vsazena ještě jedna trubička, která pochopitelně nemá žádné těsnění a tam to uniká jako hrom. Viz foto (po kliknutí zvětšeno)
Omlouvám se za nekvalitní foto - fotil jsem to večer při slabém umělém osvětlení...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2009 01:28 Muž pancéřníček [168] Re: ČUPR
Připojuji se ke Karlovi ahoj S tímhle kovovým šmejdem mám stejné zkušenosti ne Když si vzpomenu jak dlouho mi trvalo než jsem přišel na to kde mi CO2 utíká... rozzureny A chyba byla nakonec tam,kde by to člověk vůbec nečekal.U takové drahé,na pohled pěkné věcičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 01:21 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Tomas Enderson
Fotka k příspěvku Zásadně NEDOPORUČUJI kupovat tato "škrtítka". Vypadají moc pěkně, ale všechny, které jsem zakoupil - a cena není zrovna malá (cca kolem 100 ÷ 120 Kč/kus) podcházejí. I když se vám povede uzavřít průchod trubičkou pomocí "šikovně" řešeného kulového uzávěru, bude vám to podcházet pod uzávěrem. Také se mi to moc líbilo, ale stále mi bylo divné KDE mi uniká tlak z láhve CO2.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 09:33 Muž kortezhugo [983]
...tiez mam kovove viac ako 30rokov
...mam aj infuzie tie mam "zadara" - tie su tiez celkom dobre...

ale uz som pekne davno nic "neskrtil" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 07:56 Andrez Re: Martex42
jj kovove mam taky a mohu rict ze velka spokojenost... jsou ovsem o dost drazsi.... ;-)

Ja kupoval baleni 2ks za 65Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 23:23 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Martex42
Co takhle místo škrtítka kovovej kohoutek. Je to teda trochu dražší ale jak tu již někdo psal je to navěky. :)

www.akvarista.cz/…

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 23:03 Muž Martex42 [20] - Tetry
Taky jsem sehnal infuze a už dvě škrtítka mně praskli. Kde sezenu ty kovové? Alespon nějákej odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 22:33 Muž agent007 [47] Re: milveko
Koupit za 5 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 21:38 Muž avast [49] Re: melvilko
Já si sehnal infuze a zatim škrtítka držej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 21:29 Muž melvilko [4] Re: Martex42
ja som hadičku ohol napolovicu nie uplne tak by tade mohol isť neaky ten vzduch a dal tam štipec asi ti to nepomože a neni to ani mo originalne ale mne to pomohlo :-O ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 21:29 Muž navik [908] - SumciRe: Martex42
Doporučuji koupit kovová - škudlil jsem na nepravém místě a díky prasklému plastovému škrtítku došlo při odchovu skalárek ke katastrofě, kterou mnoho z nich nepřežilo... což jsem si ještě dlouho vyčítal (ty kovové máte "nadosmrti", takže se jedná o jednorázový výdaj)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 21:24 Muž Martex42 [20] - TetryRe: kreten
A jaký si mám koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 21:04 kreten Re: Martex42
Kupujte ty co se nelámou:-), já mám některá i deset let a to už mají nárok se polámat:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 21:03 Muž Martex42 [20] - Tetry – Jak vyrobit škrtítko na hadičku?
Zdavím chci se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s výrobou nějákýho škrtítka na vzduchovací hadičku? Já vím že se dají koupit a stojí pár kaček, ale když jich potřebujete třeba 20 a ještě se to pořád láme a praská. tak jsem si řekl, že se zeptám vás na nějáké chytré škrtítko. Díky předem za reakce...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12800-jak-vyrobit-skrtitko-na-hadicku