Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akara - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 09:17 Muž AdrianNo [0] Re: RAP
treba viacej krmit? alebo kde vidíš problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 09:16 RAP Re: AdrianNo
Ty propadlá bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 09:12 Muž AdrianNo [0] Re: RAP
Čo znamená, že niesu v kondicii? resp ako si na to prišieL?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 08:11 RAP Re: AdrianNo
Těžko říct u křížence neznámého původu. Navíc ty ryby nejsou v kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 07:37 Muž AdrianNo [0] Re: Amatértom
majú tak 6 cm cca.Koľko môžu mať mesiaocv? Kedy dosahujú pohlavnú dospelosť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2017 07:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: AdrianNo
AdrianNo napsal: Pomozete mi s urcenim pohlavia u tychto akar neonovych? Objednaval som ich cez net a bral som samca a samicu. Ale neviem ktory je ktory resp. Ci to vobec su samec a samica.
Chtěl bych vidět toho borce, který se odhodlal k naplnění takové objednávky, pokud se nejednalo o náhodně vytřený pár, který se podařilo oddělit... Po mém soudu jsou to dvě ryby, u nichž budete čekat, jestli Pán Bůh dopustí, pak i sekera spustí ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 05:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: AdrianNo
Jak jsou velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 20:03 Muž AdrianNo [0] – Pohlavie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomozete mi s urcenim pohlavia u tychto akar neonovych? Objednaval som ich cez net a bral som samca a samicu. Ale neviem ktory je ktory resp. Ci to vobec su samec a samica.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 15:32 Muž bago [6] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj poprosim o urcenie pohlavia u Akary zlatej (podla mna dvaja samci),ten tmavsie sfarbeny je aj dominantnejsi a je pritom mensi...

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 09:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: AdrianNo
Koupit jich deset a nechat je vybrat ... to je řešení, jak získat pár. Lepší neznám ... ;-) ahoj ... a nebude to akara zelená "neon blue"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 15:02 Muž AdrianNo [0]
Zdravim, v akvaristike predávajú akaru zelenú "neon blue". Predavačky som sa pýtal či vie určiť pohlavie a s ochotou mi povedala že NIE! Preto by som poprosil o radu ako určiť pohlavie. Rybky majú 5-6 cm. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:34 Muž MomoMMC [6] Re: RAP
Nehadam sa. Mne sa neustale obtieraju o kamen co tam maju, cistia ho a vyhrabavaju jamky v substrate a aj tak sa este nevytreli. A to mi to robia v pare a nie len jedna. Ale co nie je moze byt. Chce to hlavne ich sledovat a clovek zisti co a ako. Akary hnede su osobnosti a co plati u jednej nemusi u druhej ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 11:34 RAP Re: MomoMMC
MomoMMC napsal: .....To ze sa obtiera okolo kamena nic nemusi znamenat a mne bezne beru do papule zopar kamienkov, pozuju a vypluvnu. Zvycajne to robia ked su hladne a takto to davaju na javo.
Podle popisu Irbis191 to spíš vypadá na to tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 10:52 Muž MomoMMC [6] Re: Irbis191
To zafarbenie sa moze menit priam okamzite a len sa predvadzaju. Akary hnede dokazu byt skoro cele zafarbene do tmava povacsinou ak sa boja a vyzera to zvlastne alebo su ciste bez sfarbenia. Vsetko u nich zalezi od nalady ;-) .
To ze sa obtiera okolo kamena nic nemusi znamenat a mne bezne beru do papule zopar kamienkov, pozuju a vypluvnu. Zvycajne to robia ked su hladne a takto to davaju na javo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2017 22:53 RAP
Ty barevné znaky(skvrny, pruhy) umí ryby a cichlidy zvlášť, nechat skoro zmizet nebo naopak velmi zvýraznit a měnit jejich velikost. Patří to k jejich komunikaci. Píšeš, že je největší, tak zřejmě půjde o dominantního samečka a tak se předvádí. ;-)
Jak píše Václav, testuje vybrané místo na tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2017 21:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Irbis191
Pár který se tře má většinou zadní skvrnu (klíčovou dírku) hodně zřetelnou a můžeš čekat že se na ten kamen vytřou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:04 Žena Irbis191 [13]
Ahoj nechci přímo poradit s pohlavím, ale s barvou. Jedna moje akara hnědá (největší ze 4)nemá obvyklou skvrnku v zadní části hřbetu, u ocasu a nemá ani proužek přes oko. Ovšem je to jen dočasné, po pár minutách se zas vybarví úplně normálně. Ostatním se to neděje.
Chtěla bych se ještě zeptat, když se mi jedna akara pořád ochomýtá okolo takovýho plochýho kamene na dně, a čistí si to tam (rejpe do toho hlavou, tlamou, břichem, vyplivává nečistoty...) znamená to, že si čistí místo na tření?
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 22:44 Matějíček Re: RAP
Super dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2016 19:06 RAP
Jak jsem psal samička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 16:56 Matějíček
Fotka k příspěvku No lepsi fotku bohuzel nemam :-( ale pokusim se jeste nejakou udelat ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Matějíček
Jo nějaké tečky na hubě má... :-) ... tak bude jiná... to to světlo... já blbě vidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 16:39 Matějíček Re: LiborSprysl
No na te fotce kde jsou 2 rybky tak 1 je akara zlata a ta 2 je akara teckovana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 16:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Matějíček
Ha... no po mém jsou to obě dorsigeri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 16:31 Matějíček Re: LiborSprysl
Jde o tu akaru zlatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Souhlasil bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:56 - Re: Matějíček
Na fotke kde sú dve ryby si myslím,že na pravo je samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Matějíček
No a o kterou rybu jde teď z těch dvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:29 Matějíček
Fotka k příspěvku A dalsi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:25 Matějíček
Fotka k příspěvku Tak ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:20 RAP Re: LiborSprysl
Se světlem souhlasím, se samečkem nikoliv. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Matějíček
To světlo je blbé, ale skoro bych řekl, že naopak sameček... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 14:47 Matějíček
Fotka k příspěvku Dobrý den pomohly by jste mi prosím určit pohlaví? Myslím si že je to samička ale nevim to jistě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 23:16 - Re: mPP
Brat ich odchovával na stovky.Myslím teda akary modré.Takže som ich pred očami mával stovky.Pri tak početnej osádke sa to pohlavie za dáku dobu naučíš rozpoznávať bezproblémovo i podľa vonkajších znakov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 23:13 - Re: ludvik
Prílišný stres či agresia môže prameniť z vysokého obsahu dusíkatých látok vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 22:52 Muž ludvik [1082] Re: mPP
Barvy (teda v rámci těch dvou) mění obě pohlaví. A to dost výrazně. Si někdy v noci na ně posviť baterkou.
Extrém je to při tření. Případně když jsou ve stresu, ale oboje vypadá trochu jinak a těžko se mi to popisuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 21:50 Muž mPP [4]
Keď som to tak sledoval asi len samec sa tak doslova zježi a zmeni farbu či to môže aj samička ? Inak študoval som aj ten popis, ale fakt to je náročne rozpoznať ešte musím asi počkať. Inak to je škoda, že sa tvoje tak boja možno máš niečo v akva čo im neprospieva možno nejaká ryba neviem. Moje môžem doslova i pohladkať :) keď dám prst do akva. Len teraz fakt často počuť žblnkot vody jedna naberie druhú a dotlači až k hladine kebyže nemám krycie sklo zrejme ich rano vidím na zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 18:30 Muž ludvik [1082] Re: mPP
Sice OT, ale byl bych rád, kdyby i moje akary byly nebojácné ... Mě stačí se objevit před akváriem (a to klidně na šest metrů) a v tu ránu se vaří voda, jak se snaží schovat.
Dokonce jsem i viděl, jak se jedna snaží schovat mezi kořeny Microsoria ... tam nelezou ani pancéřníčci. Vypadalo to skoro vtipněji, než když se snaží procpat mezi sklem a topítkem (to vypadá jak v kresleném filmu). Prostě tak dlouho se tam v křeči cpe, až se procpe.
Vůbec jim nevadí, že si ubližují, je jim to prostě fuk. Ty rány do skla jsou někdy slyšet i na balkónu.
Někdy se leknou i sami sebe ... odrazu od skla. No prostě děs běs. A to jsem je měl tak rád. Jako mladé byly skvělé, jak tvrdíš ty.

K věci - mám je už pár let a stále si nejsem jistý. Poznám nejmenší samičku, protože má takovou divnější hlavu než ostatní. A největšího samce. Zbytek ... kdo ví? Když to odpozoruješ při tření, tak se to možná naučíš poznávat podle ploutví, samec je má delší (hřbetní a řitní), často až přes ocas. Ale mě se to moc nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 20:16 - Re: mPP
Najistejšie je to v čase rozmnožovania podľa urogenitálnej papily - kladielka viď. môj príspevok nižšie.Čiastočne je to možné i podľa vonkajších znakov rybicky.net/atlasryb/akara_hneda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 16:24 Muž mPP [4]
Chcel by som sa spýtať ako na 100% určím pohlavie akar hnedých mám ich 6ks. Kúpil som ich ešte maličke ale nárástli a určite sú tam dvaja samci možno aj traja. Neviem či sa vám stalo ale začali do seba útočiť. Ale nie často. Neboja sa krásne plávu po akva aj keď dám ruku do akva idu hneď k nej zvedave :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 21:01 - Re: RAP
Všetky samce akary modrej ktoré choval môj brat boli vždy cca o 1/3 väčšie ako samice.Možno práve preto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 14:32 RAP Re: prasan
Tak u všech cichlid, co jsem měl, to bylo tak, že samice měla širší a delší papilu než samec.
Edit: Samozřejmě nebyl příliš velký rozdíl ve velikosti těla u obou pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 13:38 - Re: RAP
Nie nemám.Akary sme mali niekoľko rokov a presne viem ako to je u samca a samice.Netuším čo si videl ty, ale je to tak ako som napísal.
Samec má v porovnaní zo samicou ,,kladielko,, tenké-končisté a oproti samici zo skúsenosti viem,že dlhšie ako sa uvádza na nete.

V odbornej terminológii viď.wiki:
Tvar a veľkosť urogenitálnej papily (močopohlavnej bradavky alebo aj tzv. kladielka) je najspoľahlivejší sekundárny (sekundárno-primárny?) znak, pomocou ktorého dokážeme rozlíšiť s absolútnou presnosťou, či daný exemplár je ♂ alebo ♀, a čo je najhlavnejšie, vidíme ho. Nevýhodou je, že jej viditeľnosť sa vzťahuje iba na krátku dobu pred, počas a po ukončení reprodukčného procesu. Pri ♂ je krátka, tenká, v tvare tenkej paličky. Pri ♀ je široká, kužeľovitého tvaru, pri základni je širšia. Jej poloha je pred análným (ritným) otvorom.

Edit: Pre Monišška: sk.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 07:30 RAP Re: Monišška
Jj, to by mohl být samec. Tisícovka je dobrá litráž. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 07:01 RAP Re: prasan
Myslím, že u těch papil máš chaos. Samice má dlouhé a samec krátké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 06:56 - Re: Monišška
Ak príde čas párenia tak to poznáš jednoducho.Samica bude oveľa tmavšia a od samca menšia.Samec v dospelosti má pretiahnutú análnu a chrbtovú plutvu takmer až cez okraj konca chvosta.Najspoľahlivejšie sa dajú určiť priamo pri nerese a to podľa veľkosti a tvaru kladielka.Samica má krátke a hrubé,samec naopak dlhé a zašpicatené.Ako všetky ryby ,tak aj u akár sa kupuje minimálne 6ks a z toho si vyberieš resp.sa ti nájde naj pár.Ostatné potom vymeníš či daruješ.Ak sa ti začne množiť akara modrá,tak nebudeš vedieť čo s poterom(máva i 1000 ikier) a na druhej strane nie je to pri nerese spoločenská rybka.Normálne sa obávam o tie akarky zelené.Modré dlhé roky odchovával môj brat a to mi môžeš veriť,že spoločnosť pri sebe radi nemajú.
Akara modrá je riadny báger a rastliny v akvárku ti budu trpieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 23:26 Monišška Re: RAP
Fotka k příspěvku Tak tady ještě jednou, více z boku. Ale chvilku se nezastaví, tak je trochu mázlá.
Jinak děkuju za zbytek :) A neboj, jak miláčci ještě povyrostou, půjdou do 1000l v práci :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:13 RAP Re: Monišška
Fotografie č.2, 3 a 4 souhlasím. Na první fotce je ryba ve špatném úhlu, ale mohl by být samec. Ideální je fotka přímo z boku kvůli tvaru těla. ;-)
Mimochodem, do 120litrového akvária se akary modré nehodí, chtějí větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:18 Monišška
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,

před pár dny jsem si od chovatele zakoupila dvě akary modré - údajně pár a skupinku akar zelených. Ale nechovají se k sobě zrovna láskyplně... Prosím pomůžete mi určit, zda jsou opravdu to pohlaví, co mi chovatel zaručil?

1. foto by měl být samec
2. foto by měla být samice
3. foto samec zelené akary
4. foto samice, těch mám víc

Omlouvám se za kvalitu fotek, můj foťák nestojí za nic :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 16:17 RAP Re: mnika
On se chce třít, ona ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 10:53 mnika Re: RAP
Děkuji,je možné že tomu samci, ta samice nesedí?,nebo to že jí prohání po akváriu je nějaké dvoření? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9097x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12782-akara-urceni-pohlavi?od=101