Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Akara - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 12:45 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: RAP
diky za info. Vetsi ma 6 cm a mensi okolo 5cm. Mensi je tmaveji zbarvena, ostrejsi cerna rekl bych, neplave vzdy s tou vetsi, ale vetsinou prave jo. Nehlida teritorium.Zda s mi ze nema az ak spicaty konec nepárových ploutví.
No me spis slo o moznost zameny s Andinoacara coeruleopunctatus. Ikdyz podle fotek se mi zda dosti rozdilna, nevim jak vypada zbarveni v mensich velikostech, nebo jestli to nahodou nejsou krizenci. Kazdopadne diky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 11:51 RAP Re: hawok
Ano jsou to Akary modré, na barvě pruhu nezáleží. Podle barvy pruhu se rozlišovaly Akary potoční, než byly v roce 2009 zařazeny do rodu Andinoacara viz. www.aquatab.net/…
Podle fotek a popisovaného chování by to mohl být pár. Tipuji, že mají plusmínus 6cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 23:30 Muž hawok [64] - Čtverzubci – pohlaví
Zdravím. Přikládám nějaké fotky akar, jsou očíslované. Mohli byste se někdo zkušeným okem mrknout, zda by to mohl být samec a samice. Plavou zatím spolu a ostatní ve skupině začli napadat a museli se přelovit.
Druhý dotaz je, byli kupované jako akary modré. V tomhle vláknu jsem se docetl, že modré mají mít lem oranžový a úzký. Moje mají bílý, zas eněkde bylo psáno, že se barvy toho pruhu liší. Děkuju za pomoc.
imageshack.us/…
imageshack.us/…
imageshack.us/…
imageshack.us/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:40 Žena Vini [1] - CichlidyRe: RAP
ok, díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:38 RAP Re: Vini
rybicky.net/obr/ryby/max/4050.jpg Barva se při vývinu jiker mění - tmavnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 08:22 Žena Vini [1] - Cichlidy – Jikry
Ahoj, jakou barvu mají jikry akar modrých? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:30 Tetricka – Za kolko dni dospeje akara potocna???
Doma mame akaru potocnu. Samceka a samicku. No a 8.9.2010 sme nasli ikry. Dnes (13.9.2010) uz skakaju a mne sa zda ze to uz vyzera ako ryba ale velmi mala. Ma chvostiik a velkeee oci. No a chcela by som sa spytat kedy tato ryba dostane normalny a vzhlad. No mysliiim tak ze buduuu velke a buduuu ja plavat. No male rybky. Prosiiim piste. sOM ZACIATOCNIIIK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 15:05 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Tak se na ně pořád koukám a to menší co jsem myslela že je samička, má ten výstupek jako je to na obrázku nalevo ... to velký co je nejspíš samec, to má jak je napravo ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 14:19 Žena Imii [45] – Re: RAP
Jen jedno bylo nafouklé, už je to v pořádku. Dočetla jsem se, že to je kvalitou vody =) Ta jsem vodu vyměnila a dala trochu Preventinu =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 08:27 RAP – Re: Imii
No a je to jasné.
Mimochodem, pořád mají nemocné oči?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 06:30 Žena Imii [45] – Re: RAP
Mají ho stejný ... koukám na ně často.
K nádrži jsem přidala nové video kde jsou obě dvě. Bůh ví, kdy ho ale schválí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:04 RAP – Re: Imii
Ten "výstupek" mají obě ryby stejný? Zkus je vyblejsknout.
"Myslíte že ryby nemohou být čtyřprocentní?" No pokud jde o stejné pohlaví, je to většinou z nouze cnost. Vzpomeň si Libore jak si Sharon užila při shánění samce sajek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:22 kreten – Re: Imii
Proč?:-) Myslíte že ryby nemohou být čtyřprocentní? Pokud myslíte, že ne, tak se mýlíte. Vytírají se spolu dvě samice zcela běžně a kamarádících samců jsem měl již nespočet:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 15:08 Žena Imii [45] – Re: RAP
No dnes jsem přišla ze školy a rostliny vyrvané tone Myslela jsem že jim něco vzteky udělám :-D
Když je pozoruji (a dělám to často) tak se občas chovají jako pár.
Taky jsem si všimla že mají obě ryby na břiše takovej výstupek, jak maj bojovnice ... takže se může jednat o dva samce ... pak bych ale nechápala to chování :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 08:49 RAP – Re: Imii
Jó, tak to nevím, já je nepozoroval ;-) . Nakonec to může být on a ona. Netvrdím, že se nemůžu mýlit. Jistotu budeš mít, pokud se budou třít a budou mít rozdílná kladélka. Napadlo mě totiž, že by to také mohly být 2samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 03:26 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Imii
ak su kupovane naraz (ryby z jedneho vyteru) je nepravdepodobne ze samica je taka velka ako samec. Samec je aspon o 1/3 vecsi. Neviem, podla mna mas samcou. Dalsie ryby bi som nekupoval.Cas ukaze. Mozno je to ozaj par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:47 Žena Imii [45] – Re: RAP
Teď se tak na ty svoje modrásky koukám a něco mi vrtá hlavou ...

Proč oďobávají rostliny jakoby je chtěli vytáhnout ven ?
Proč se spolu schovávají do Valisnerie ?
Proč se k sobě přiblíží a "třepou se" ?

Já bych toto chování opravdu přisuzovala "páru" ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:26 Muž Michal1987 [21] – Re: Trabant
Veď keď sa len teraz vyliahli, tak nejaký čas potrvá, kým sa rozplávajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:22 Trabant
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:18 Muž Michal1987 [21] – Re: Trabant
... čiže sa ešte nerozplávali ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 19:58 Trabant
No ták.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 19:01 trabant
Tak se mi vylíhlo cca 120 mladých.Asi 90 jsem jich dal do samostatné nádrže a zbylích 30 jsem nechal s rodiči.Obě skupiny zatím žijí,ale rybky v samostatné nádrži jsou spojené v takových shlucích asi o 4-10 rybách a nemůžou se od sebe odtrhnout.Co stím mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 10:27 radim – Re: provokater
mě šlo spíš o ten objem v čem to má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 10:15 RAP – Re: provokater
Fotka k příspěvku V zaniklém ATF byl článek od Z.Musilové o akarách, a tam byl jeden dospělí kříženec vyfocený. Vypadal tak trochu jako tyhle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 10:06 Žena Imii [45] – Re: provokater
No třeba přítel na předchozí fotku reagoval tak, že to je jeden druh a že nevidí rozdíl :-D
Ale to samé tvrdil o podobnosti neonky a gupky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 06:01 kreten – Re: Imii
Klííííd, takových je hodně:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 05:59 Žena Imii [45] – Re: RAP
Tak to je dobrý ... druhy poznám i na docela blbé fotce ale samce a samici a. modrých moc ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 05:23 kreten – Re: RAP
A ta mláďata dokonce mohla být i hezká...jen ta povaha....tu měla po kom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 01:34 RAP
Imii napsala: To pravý nevypadá jako modrá a. ... nebo se pletu ? Mi to připadne spíš jak potoční.
Bingo! Tohle jsou dospělé ryby, cca 15cm. A jak spolu chtěly vyvádět potomstvo, potvory. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:07 kreten – Re: radim
Kosočtverce nejsou žádné prdky, ony akary docela dobře zvládnou, pokud jsou dost narostlé:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 19:19 radim
Trabant napsal: Myslíte,že si 7cm akary ubrání jikry a mladé,když je v akva také 8 teter kosočtverečných?

to ty akary máš v té padesátce? a ještě bys chtěl odchovat mladé? se divim,že už ti nevyvraždili většinu osazenstva teter.. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 14:56 Žena Imii [45] – Re: RAP
To pravý nevypadá jako modrá a. ... nebo se pletu ? Mi to připadne spíš jak potoční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 13:41 Trabant
Myslíte,že si 7cm akary ubrání jikry a mladé,když je v akva také 8 teter kosočtverečných?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 12:47 RAP – Re: Imii
Fotka k příspěvku Za určitých okolností ano. Jinak jak psal Libor, chce to pozorovat chování ryb, to je nejlepší způsob výběru. Většinou se nejlépe vybere dominantní pár. Osobně jsem šel do akvaristiky i 3x než jsem si vybral.
Když u jsme u těch akar, 2 v mládí si velmi podobné druhy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 12:20 Žena Imii [45] – Re: RAP
Dá se to tedy poznat podle té hlavy ? =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 12:07 RAP
Fotka k příspěvku ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 12:06 RAP
Fotka k příspěvku Je to samice. ;-) Kdysi jsem jí získal od Hynka(Libore ty víš kterého) a nakonec skončila v akvateráriu v pavilónu šelem v hejnu 12samců a 3samic. Bohužel loni, když jsem tam byl naposledy, z celého společenství ryb zůstali 4oceláti, 1superveterán perleťák a 1trnucha. Akaru modrou jsem neviděl ani jednu.
pozn. Ta jediná ryba bokem je ona samice, cca 3minuty po vypuštění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 07:53 Žena Imii [45] – Re: provokater
No tam chci jet =) Jezdím jenom tam. Nicméně asi dnes nepojedu, protože odvoz stávkuje hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 06:35 kreten – Re: Imii
Nevím, kde je pro vás okolí, ale být vámi zkoušel bych se domluvit s Lukášem Nadějem v Kutné Hoře a věřím, že jasný párek modrých akar dostanete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 06:33 Žena Imii [45] – Re: RAP
Tipla bych to na samici jelikož má takovou špičatější hlavu a samcům se občas dělají takové ty čelní hrboly ne ? No ale zas má špičatou ploutev takže to může bejt samec (podle atlasu).
Jedu dnes do nejlepší akvaristiky v OKOLÍ. Když tam nic nebude, koncem června razím do Prahy za Danilou =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 06:08 kreten – Re: Imii
Nechci podceňovat, ale obávámse, že to nebude tou velikostí ryb:-) Mně se z hejna vybírají první páry skutečně ve výše zmíněné velikosti. Pokud si je jdete koupit do krámu, je to něco jiného. To byste musela prostát hodiny u nádrže a pak byste měla trochu šanci vidět sociální cování ryb a lépe by se vám vybíralo. Ovšem to ne za pomoci prodavače, který tam vrazí síť a hrk, maž domů zákazníku, máš ryby:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 06:06 kreten – Re: RAP
Že by samec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 23:13 RAP
Danila napsala: ani nechci vědět kams ji poslal smich :-D
No přece k vám. Doufám, že Pavel nezklame :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:54 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: RAP
ani nechci vědět kams ji poslal smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2010 22:27 RAP – Re: Danila
:-D Kam myslíš, že jsem Imii posílal. ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:26 RAP
Fotka k příspěvku Možná trochu lepší foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:24 RAP – Re: Imii
Fotka k příspěvku Pravda pravdoucí, znám i ze své zkušenosti. Pokud si pojedeš pro ty větší kousky, podívej se do vedlejšího akva. K výtěru se ta připravoval párek o velikosti samec 5cm, samice tak 3,5-4cm.
Malý kvíz, Co je to, samec nebo samice?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:24 Žena Danila [4489] - Sumci
RAP napsal: Za prvé, proč myslíš, že jsem si tu fotku upravoval.
Za druhé je tam psáno podle fotky. Myslím, že mě znáš na tolik dobře, abys si věděl, že tyhle tvoje reakce jsou u mne zbytečné.
Mimochodem jsem dnes půl odpoledne měl možnost pozorovat akvárium plné takhle velkých Akar modrých. Proto jsem si dovolil to napsat takhle přímo.



Máme jich plný akvárko, tak kdo chce, jsou v ZOO Branííík.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:12 Žena Imii [45] – Re: provokater
První výtěr při 4-5cm ? Já ještě při 7cm nerozeznala pohlaví ne ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:10 RAP – Re: provokater
Záleží na rodičích. Já mám u panamensek asi 4ancáky a vždy to uhlídají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9097x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12782-akara-pohlavi?od=201