Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:37 R Muž afc1886 [14726] Re: Paul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:27 Muž Paul [2] - Asie
Mohli by jste mi doporučit nějaký malinký filtr do 12l alvaria? Díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 22:02 Muž petromas [10] Re: petulinakk
Ani se nehnou je to supr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 20:34 Žena petulinakk [2016] Re: petromas
Mně by jen zajímalo - není to trochu hlučný, jak se tam ty kuličky mlátí o sebe? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:53 R Muž afc1886 [14726] Re: petromas
ano ,ano bude fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2016 18:50 Muž petromas [10] – Úprava filtru
Fotka k příspěvku DENNERLE NANO ECKFILTER vyndal jsem tu vložku a dal tam Eheim substrat pro.Bude to fungovat mám to v 30 l akvarku s krevetkama.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:12 Radek
Po delším laborovaní s filtrem do 30 litrového akvária, počínaje setovým filtrem Diversa Claro 200, přes molitanový bublifuk i čerpací hlavu s molitanem, jsem nakonec skončil u rohového filtru Dennrle Nano Eckfilter XL. V Hornbachu prodávají jeho větší XL verzi s 2 filtračními vložkami jen o málo dráž, než jeho menší verzi s jednou vložkou: sortiment.hornbach.cz/… .
Jedním z hlavních parametrů, kromě kvalitní filtrace, byla nízká hlučnost, neboť akvárium je u syna v pokoji kousek od jeho postele. Z hlediska filtračních vlastností se osvědčil i molitanový bublifuk, ale měl jsem problém s odhlučněním vzduchovacího motorku. Čerpací hlava i setový filtr měly hlavní problém s neúměrně vysokým výkonem čerpadla v tak malém akváriu. Setový filtr měl navíc poměrně malý objem filtrační hmoty (což při nepočetné osádce akvária nemusí být problém).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 15:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Katchi
Topítko nemám, ale my máme doma teplo. Jestli u vás teplota takhle kolísá, tak bych ho tam asi dala. Šnekům by to nevadilo, ale krevetky nevím, jestli by to zvládaly. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 12:48 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Kaira
Díky, asi taky vyzkouším...a topítko máš nebo ne? u nás je přes zimu celkem chladno, topíme kotlem a když se nezatopí, tak je v místnosti třeba 17st, pokud odjedeme na víkend pryč, tak i méně. pokud tam dám nějaké šneky a pár krevetek, bude to vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2015 11:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Katchi
Ano, bez filtru. 12l, 30x20x20 cm. Osvětlení je bodová lampička s 3,5W LED žárovkou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 23:08 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Kaira
Pochopila jsem to správně, že je to bez filtru? Jak je to velké? Taky přemýšlím nad něčím podobným...můžu se ještě zeptat na osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 16:14 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárko funguje od vánoc, na záběh v něm byly chvíli dvě paví očka a teď tam mám potěr endlerek. Údržba je minimální, většinou jen dolévám odpar, občas trochu odkalím dno a vyměním tak litr vody. Kdyby tam nebyly rybky, ale jen šneci, asi bych jen dolívala, funguje to docela dobře i samo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 15:33 R Muž afc1886 [14726] Re: Kaira
Je možné se někde podívat na fotky?A jaká je údržba?Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 15:03 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: afc1886
Lampičku stejných rozměrů provozuju bez filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:44 R Muž Silent [5949] Re: afc1886
Za sebe bych doporučil tyto www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akvarista.cz/… všechny tyto filtry jsou prvotřídní (v rámci parametrů) na trhu jsou samozřejmě i velmi levné verze od Trixie, Diversa Claro, AquaEl, Hailea nebo Aqua Nova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:37 Sitius Re: afc1886
Ahoj, mám tenhle a musím říct, že není vůbec slyšet a je regulovatelný, jsem zatím spokojenej dá se lehce rozdělat a vyčistit a za tu cenu :-D co víc si přát.
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:34 R Muž afc1886 [14726] Re: Silent
kdyby do 500kč,tak je nějaký favorit na doporučení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:14 R Muž Silent [5949] Re: afc1886
Jestliže tam bude jen pár šneků je vcelku jedno jaký mini-nano filtr použiješ. Na rozhýbání vody a trochu té filtrace se hodí prakticky jakýkoli. Záleží jen na tom kolik chceš investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:00 R Muž afc1886 [14726]
Mám doma malinké akvárko 30*20*20,a přemýšlel jsem o takové maličké lampičce.Jaký filtr by jste mi doporučili.bublifuk ale nechci kvůli hluku.Měl bych tam jenom rostlinky a možná nějaký šnek.Pro rybičky to je maličké.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 20:46 Muž abdul99 [51] Re: Terka18
www.akva-exo.cz/… vyhodit uhli a narvat siporaxem + na koš kousek moloitanu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:31 R Muž romant [27987] Re: Terka18
Bublifuk, bez debaty. :-) www.akva-exo.cz/… Je třeba pohonné jednotky v podobě vzduchovacího morotku. Třeba www.akva-exo.cz/… možno přiškrtit, dle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:22 Terka18 – Jaký filtr do 9l akvária pro bojovnici pestrou
Dobrý den,
potřebovala bych pomoci s výběrem filtru do 9 lirového akvária. Chtěla bych v něm chovat 3 samice bojovnice pestré, nebo jednoho samce. :-) Dříve už jsem jeden filtr měla, ale málem mi vcucl rybku :-( Nevíte jaký filtr? Děkuji za každou odpověd potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 08:58 Žena Turbínka [2558] Re: rastafarianec
Z romantova výběru bych volila možnost b) krevetky rády sedávají na molitanu a oždibují jej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 08:56 R Muž romant [27987] Re: rastafarianec
Třeba www.juwelakvarium.cz/… , možná varianta nesmrtelnýho bublifuku se zde taktéž bude nabízet petdiscont.cz/… , zde je nutná pohonná jednotka, což je vzduchovací motorek a taktéž nelze vyloučit ani variantu závěsného filtru, třeba stroff.topfirma.cz/…
Edit: Třeba tento motorek www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 08:52 rastafarianec Re: Turbínka
No to jsem myslel :-), poradíš prosím jaký motorek koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 08:51 Žena Turbínka [2558] Re: rastafarianec
Čerpací hlava do 12 l? Co třeba spíš klasickej bublifuk napojenej na vzduchovací motorek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 08:42 rastafarianec – Jakou cerpaci hlavu
Prosím zkušenější uživatele o pomoc s výběrem čerpací hlavy pro mini akvárko, 12 litrů, pro krevetky a odchov zachráněných živorodek z většího akva. Máte prosím nějaký tip na konkrétní typ? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 14:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: zervan
ten jsem měl a vyhodil, byl opravdu mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 08:06 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: grunda
To vyzerá parádne, ale pre mini akvárium postačuje aj závesný filter, napr. ja používam JKA-MHF100 (rybicky.net/vyrobky/2116) alias Atman HF0100 (rybicky.net/vyrobky/1482-atman-hf0100) - akurát som vyhodil dodané výplne a dal tam filtračné guličky Eheim SubstratPro. Utiahne aj dosť zarybnené odchovné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2015 23:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lea
Než zmenšovat už tak mini akva, tak bych raději koupil tohle: Eheim Aquacompact 40.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 21:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lea
I tak by som šiel do čerp. hlavy a kocky biomolitánu. Je to vyšší konfort za tie isté peniaze. No voči gustu nenamietám samozrejme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 13:36 Muž Legioix [574] Re: Lea
Pokud máš akvárium o objemu 10 litrů a více což je pro Bettu minimum, tak použití bublifuku není problém. Osobně bych pro Bettu volil akvárium minimálně 20l, ale to je jen můj osobní názor.

Jednodušší by bylo napsat jak to akvárium do kterého se má ten filtr vlézt je velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 13:33 Muž Pepator [9] Re: Lea
Tento Filtr se dá používat do nádrže tak asi od 10 l, kdy ovšem záleží na výšce akvária, aby se tam filtr vešel. Nechá se taky dole trochu seříznout, aby se opravdu do akvária vešel s tím, že k pohonu ale potřebuješ vzduchovací motůrek. Já ho mám v akvarku 25 l a po několika zkušenostech s dost hlasitými motůrky jsem pořídil Hailea
www.akva-tera.cz/…
a ten je opravdu velmi tichý, ale utáhne jenom ten jeden malý filtr. A filtr bude čeřit vodu podle toho jak nainstaluješ výústní trubici jestli bude pod vodou nebo lehce nad vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 12:40 Žena Lea [1] Re: cezarmilan
Ne, tak tam rozhodně nebylo myšleno. Jde mi o malé akvárko pro bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 21:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lea
Pokiaľ ho chceš do toho akvária čo máš v prezentácií a pri tom počte rýb, stačiť nebude. Tu by som šiel do filtračnej hlavy-čerpadlo a kockou biomolitánu-bioakvacitu. Budeš to mať oveľa tichšie a lepšie filtrované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 09:42 Žena Lea [1]
Prosím o radu, od kolika litrů nádrže se dá používat klasický molitanový elementkový filtr - ta nejobyčenejší pěnová klasika, co jde koupit. Vzduchování napojovat nechci, jde mi jen o čištění. Nikdy jsem ho neviděla pracovat v praxi, takže netuším, jestli čeří nějak výrazně vodu?

www.pets.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 00:07 Žena Atika [134] Re: :-)
Mám oba, oba jsou tiché, k tomu Pat mini jsem místo toho malinkého molitánku co tam je přidělala normální větší co je u bublifuku, jde i slušně regulovat. Nano moc regulovat nejde (aspoň mě se to nedaří), ale zase má rampičku, takže voda nedělá proud, rampa se občas musí pročistit, dírky se časem ucpávají. Řekla bych, že oba jsou celkem fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 23:54 Muž Legioix [574] Re: :-)
Zauvažoval bych nad tímto: www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 19:23 :-) – Výběr filtru
Ahoj. potřebovala bych pomoct s výběrem filtru do miniakvárka (18 l). Nevím jestli Akvarijní filtr PAT MINI www.juwelakvarium.cz/… nebo DENNERLE NANO ECKFILTER www.juwelakvarium.cz/…. Máte někdo s těmito filtry zkušenosti? potřebovala bych hlavně,a by byl tichý, dobře pracovala a přitom nehonil vodu, aby rybky pořád jen musely makat. Připadně i návrhy na jiný filtr beru :) chtěla bych se ale vyhnout bublifuku, tan mi přijde dosti hlučný (i kdybych koupila tiché čerpadlo, tak ty bubliny jsou na mě prostě moc hlasitý :-D) díky za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 01:26 amrtin Re: orinka
Jo,určitě ho tam napěchuj :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:28 orinka Re: amrtin
Já mám volnou celou zadní stranu filtru, tak málo je tam molitanu. Předpokládám, že po napěchování filtrační hmotou se voda víc pročistí a to nutně potřebuju. :-)

Hezký večer a díky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:13 amrtin Re: orinka
Jasně :-) A jelikož tam budu mít krevetky,tak jsem na sání namotal filtrační vatu.Ta po třech dnech dost snížila průtok.Ale:pro to moje minimikroakva je to tak akorát a hlavně se dá jednoduše vyměnit nebo vyprat :-) .Jinak na sací koše nasazuji filtrační kostky(z "bublifuků" nebo jiných filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:57 orinka Re: amrtin
Přijde mi, že je té mé náplně strašně málo, ale bála jsem se tam nacpat další, aby to filtr utáhnul.
Ale podle tvé fotky, můžu vesele přidávat. Díky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:37 amrtin Re: orinka
Fotka k příspěvku Já mám přesně tohle,(akorát jsem nesehnal průhledný).A nebyl v něm ten molitan,jen uhlí v pytlíku v přepážce.Uhlí jsem vyndal.Do 1.komory nacpal molitan z jiného filtru a do druhé(co je ten žlutý) jsem nasypal Cirax(Juwel) - to je keramika,lze použít jakoukoli co se vejde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:09 orinka
Zdravím, mám tento filtr www.akva-tera.cz/… a ráda bych se zeptala, jestli si jako náplň můžu zvolit třeba víc molitanu a nebo dát před molitan ještě filtrační vatu.
Nebo raději ponechat množství náplně od výrobce?
Díky. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 09:35 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Adéla
www.akva-tera.cz/…

- ted jsem ji daval do 10l ke krevetkam
- diky rostrikovaci rampe odpada problem s "kolotocem v AQ" ... navic se da regulovat
- mno a cenu nebudu ani komentovat.. i v pripade jakychkoliv problemu si misto Dennerle koupim 4x Diversu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 23:00 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: Adéla
mám Dennerle Nano eckfilter a co se týká hlučnosti tak je na tom velmi dobře. Jak název napovídá je dělaný přímo do rohu. Když dám ucho k rohu akva, je slyšet ševelní, ale akva je na stole vedle PC a co teď píšu tak ho neslyším a doma už je noční klid. Regulace je klasicky přiškrcením, tj. natočením regulátoru se zmenší otvor pro výtok vody z filtru. Ta rampička má asi 10cm a mám ji 1,5cm pod hladinou natočenou cca 45 stupňů do prostoru hladiny. Na hladině to dělá elegantní vlnku bez zvukových projevů. Ale když jsem před odsáváním vody otočil směřující proud rampy omylem přímo nahoru, tak to přímo stříkalo až ven. Výtok z filtru mám ale naplno a tenkrát ten filtr byl skoro nový. Následně jsem pak zakoupil Eckfilter XL - stejný motor, větší filtrace na dvě filtrační patrony. Mám tak k dispozici nepoužitý nový motor, novou filtrační patronu a plastové tělo na patronu, co bylo 2 měsíce v akva. Můžu to prodat za polovinu ceny nového Dennerle eckfilter-200, ale jen pokud si z Brna. Do vánoc nic neposílám poštou, když tak domluva přes vzkazy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:45 Adéla Re: petulinakk
Celkem 7 rybiček - 3 paví očka, 2 parmičky nádherné a 2 ancistrusy světlé. Rostliny kryptokoryna červená a ted nově egersie densa. Celé akvarium je poměrně nové, 3,5 měsíce. Dívala jsem se na Tvoje, máš hezké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:28 Žena petulinakk [2016] Re: Adéla
Já měla v té 12l nádržce filtr tak natěsno, že to regulační kolečko bylo ven z vody, a vývod z filtru (rampu ted už nepoužívám, měla jsem jí tam ze začátku ale přišla mi zbytečná) v podstatě ve výšce hladiny, nebo těsně pod.
Výkon jde opravdu regulovat hodně, at s rampou nebo bez, když snížíš výkon na minimum, voda nebude nikam cákat, a hladina se jen lehce čeřit, neboj se toho, není to žádný tobogán. Jen je to kolečko trochu tužší na pootočení.
Trochu je vývod z filtru bez rampy vidět tady - i v téhle pozici filtru je jen na tobě, jak bude hladina vířit, díky regulaci.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Co máš v akva za osádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:19 Adéla Re: petulinakk
Výšku vody mám 20 cm. Musela bych mít filtr dost u dna, rampa by byla jen malý kousíček pod hladinou. Kdybych nastavila rampu směrem nahoru, snad by tedy nestříkala příliš vysoko. Ted jde voda z rampy jen několik milimetrů nad hladinu. Asi je to tedy úplně jiný druh regulace. Já zatím s jinými filtry zkušenost nemám.
A jak to vypadá, když se rampa sundá? Může být filtr umístěn tak, že výstup z filtru je pod hladinou a hladina se lehce hýbe?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12781-filtr-do-miniakvaria?od=101