Přihlásit se RYBICKY.NET »

Filtr Fluval FX5,FX6

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

rostlinna-akvaria.cz
Přejít na předchozí stránku Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval FX5,FX6
 Reagovat na tento příspěvek 0  - MarekP Re: MarekP
Ahoj,

takže včera mi ten filtr FX6 znovu přestal fungovat, tentokrát nic nepomohlo a šel na reklamaci. Dnes ráno jsem si všiml, že mi přestal fungovat i druhý FX6. Taky jsem ho komplet rozdělal, vyčistil a nepomohlo. Jde určitě o stejnou závadu. Po zapnutí do zásuvky 2 sekundy motor vrčí a nic. U toho prvního filtru to dělalo úplně to stejné. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Jeden filtr fungoval 9 dní, druhý 10. To mám jen smůlu, nebo jsou to takové šmejdy? Zlatý bublifuk...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Lojza007 Re: MarekP
Mně to zhruba jednou za půl roku udělá skimmer od Eheimu. Dostane se tam moc bordelu, vytáhnu vrtulku, trošku to očistím, složím a zase jede dál...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - MarekP Re: MarekP
Tak jsem filtr vypustil, rozebral motor, složil a funguje to. Čím to ale bylo, netuším.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - MarekP – Filtr se nespustí
Ahoj,

jeden z mých filtrů FX6 se po odvzdušnění, které je každých 12 hodin, už nespustil. Zkusil jsem vypnout a zapnout, ale nepomohlo to. Máte někdo tip, co s tím je? Než to začnu rozebírat. Případně to budu muset reklamovat. Filtr je zapojený teprve pár dní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Lojza007 Re: Maro_s.12
Nepřisuzuj tomu filtru zázračný vlastnosti, jako to dělají akvaristiky ve videích na youtube. Máš tam spostu rostlin a velký objem, filtr tam co se týče biologické filtrace nehraje hlavní roli.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Maro_s.12
Ahoj přátelé. Chtěl bych se zeptat zda by mi někdo poradil jak vhodně a efektivně vyskládat filtrační koše ve filtru Fluval FX6. Mockrát děkuji za každou reakci :)
Edit: V chodu j asi půl doku ale pořád mi přijde že jeho potenciál padá na mým debilnim poskladani těch košů...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - ola – Fluval FX4
Ahojda. Mám filtr Fluval FX4 a zdá se mi vcelku hlučnější. Zatím jsem čistila jen filtrační média a silikonovou vazelínou jsme přetřeli těsnění víka atd. Moc to nepomohlo. Nečistila jsem zatím vrtulku rotoru. Máte někdo zkušenost, že by se po vyčištění vrtulky hlučnost zlepšila? Případně nějaké typy? Že by byl zavzdušněný mi nepřijde...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - ROMANFx 6
Diky za tipy. :-) Filtraci mám od poloviny prosince. Od začátku se zavzdusnovala. Otevření filtrace a kontrola těsnění bylo první co jsem udělal, filtraci jsem naplnil vodou až po okraj a spustil.Filtrace sla perfektně cca 14 dni a už je tam zase vzduch. Opet to tedy rozeberu a vycistim. :-(
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Lukino Re: ROMAN
Mě to FX6 dělal taky, pořád jsem tam měl vzduch, nyní po roce jsem jej otevřel a vyčistil, veškeré spoje jsem řádně otřel a vysušil, vodu nalil co to šlo a vzduch je ten tam, už se nezavzdušňuje. Myslím si, že po předešlém čištění mi někde ve spojích zůstala voda a to způsobovalo, že se mi tam dostával vzduch, ale to je jen má domněnka.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - O.Tom Re: ROMAN
Tak těch variant je tam více, s největší pravděpodobností to přisávání vzduchu/netěsnost v některém spoji, na některém těsnění. Pak tam může být vzduch ještě po vyčištění. Filtr sice při každém spuštění případný vzduch vyžene, ale pokud je ho tam hodně, vyžene se jen omezená část a další zase při zastavení a spuštění. A poslední, nejméně pravděpodobná, pokud byly instalovány nové filtrační média, ale to asi nebude tento případ, pokud se to často opakuje.

Zkontroloval bych hlavní těsnění, jestli je mechanicky čisté a namazané. Tak samo plochy na které těsnění dosedá. Tady je taky jedna minusová vlastnost toho filtru, jak nemá přesně vymezené klipsny na uzavření, ale matice na šroubech... spousta lidí to rve nadoraz z obavy netěsnosti, čímž se to těsnění zbytečně moc namáhá a případně deformuje. Pak při údržbě mohou nastat problémy právě s netěsností.

Po údržbě bych filtr zastavoval a spouštěl tak abych si byl jistý, že jsem všechen aktuální vzduch vyhnal a tím zjistil, zda mi tam přibývá nový.

A jinak tam zbývají všechny spoje hadicových koncovek, případně ventily, které s odstupem času hodnotím taky jako konstrukčně slabší návrh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 1  - R afc1886 Re: ROMAN
S největší pravděpodobností ti někde přisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - ROMAN
Ahoj, mam filtr Fluval FX 6 a stále se mi zavzdusnuje. Filtr vypnu doplním vodu a následující den mi jdou z filtru opět bubliny. Mate někdo prosím radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - Jason Re: Jason
Odpovim si nakonec sam - nedalo mi to a filtr jsem si koupil. Napojeni na muj rozvod 20mm trubek bylo uplne v pohode (pomoci vetsi silikonove hadice a stazenim nerez svorkama) a prutok je tamy ok. V nadrzi je hned videt daleko vetsi proudeni vody a dochazi ke krasnemu procistovani vody.

Osobne tento filtr doporucuji, maximalni spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Jason
Premyslim ze z me nadrze vyradim jeden filtr a misto toho bych koupil fluval fx-6. Jde mi o to, ze obsluha dvou filtru a predfiltru neni uplne pohodlna a pro mne casove narocna. Ale ma to trosku hacek - za nadrzi mam roztahane trubky 20mm (venkovni takze nejakych 18mm vnitrni prumer). Jde mi o to, jestli mi budou "stacit" na silnejsi filtr s vetsim prutokem. Jeden puvodni filr bych zachoval (pridavne cisteni plus atomizer s CO2)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 6  - jarovo Re: Miroslav
Fotka k příspěvku Podla mňa, tak ako to vidím na foto hlavy je tam zápich do ktorého príde štandartný "O" krúžok, ktorý potom pritlačí horná hrana nádoby. Priemer krúžka musí byť taký aby sa pri stlačení oprel o všetky 4 plochy - vyplnil priestor v ktorom je umiestnený. Pri dlhodobom stlačení krúžok stvrdne a stane sa z neho štvorec - obdĺžnik. Po strate pružnosti prestane tesniť.
P.S. zhruba načrtnuté na obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav Re: jarovo
Ahoj,není tam drážka na kroužek,koukni na foto poslal jsem ho sem do fóra.Jen ta hlava na tom sedí.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - jarovo Re: Miroslav
Vyfoť detail drážky kde sa dáva tesniaci krúžok. "U" profil mi tam nesedí - ten sa používa pri tesnení pohyblivých piestov. Na statické tesnenie pri malých tlakoch sa používa "O" do drážky.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - vlka Re: Miroslav
V tom případě nehledej ,,O,, kroužek, ale přímo konkrétní těsnění ,,U,, profilu. Buď přímo u výrobce, nebo ,,neorigoš,,...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav Re: Pantheon
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tome to je ten filtr fluval 203,předem ti moc díky za ochotu a pomoc.Míra palec potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav Re: Pantheon
Tak mam fluval 203 pred sebou,není tam O kroužek sakra,měřil jsem to má to 135mm průměr a je obyčejný 4mm silný Tome.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav Re: vlka
Ahoj Vlka,není to deformace po zmáčknutí,ten kroužek je nasazen na nádobu U profilem dolů ;-) a víko je jištěno 4 klipsnamy.Vyfotim a pošlu.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Pantheon Re: Miroslav
Stavim se tam příští tyden a dám vědět palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - vlka Re: Miroslav
,,O,, kroužek nemá tvar ,,U,, to je jen deformace po zmáčknutí...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav Re: Pantheon
Tome ahoj,tak se zkus podívat do té firmy,jak jsi psal.Průměr O kroužku je 135mm a 5mm ve tvaru Ů.Moc díky mira :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 2  - vlka Re: Miroslav
Čauky, existují sady na ,,slepení,, ,,O,, kroužku potřebné velikosti. Ve Zbrojovce jsme si je normálně lepili a to do hydraulických systémů, kde byl velký tlak a v poho...
Nebo zkus mrknout tady : www.proprumysl.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek 5  - Pantheon Re: Miroslav
Jsem z Náchoda a mám to na jejich prodejnu kousek tak bych to mohl omrknout pokud mi dáte rozměr kroužku palec
 Reagovat na tento příspěvek 1  - jarovo Re: Miroslav
Tak to je škoda :-( , to som nevedel. Skús dať hľadať O-ring prodej, možno google poradí. Alebo skús to ABC-ZOO - tam je ale cena úplne inde hmm
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav Re: jarovo
Tak Jaromíre nejde to.Chtěl jsem se registrovat a chce to po mě firmu,dič,ičo.Mám smolíčka a zkoušel jsem objednat bez registrace,je tam povinnost objednat minimálně za 5000kč.Takže nic. :-( hmm
 Reagovat na tento příspěvek 1  - jarovo Re: Miroslav
Neviem ako je to tam presne umiestnené, ale keď zmeriaš priemer a šírku drážky kde bol starý krúžok tak niečo nájdeš.

Edit: abc-zoo.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav Re: jarovo
Díky ,ale starý O kroužek není,rozpadl se stářím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - jarovo Re: Miroslav
Pozri sa sem eshop.rubena.cz/… a podľa starého krúžku nájdeš nový ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Miroslav – fluval 203 starší vnější filtr
Zdar klucí,promintě,ale shánám těsnění do filtru fluval 203 pod hlavu.Koukal jsem po netu a někde se už nevyrábí,nebo není.Prosim vás poradtě mi kde ho sehnat.Moc díky Míra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - MiKu Re: Somecheck
Ještě to musím zlepšit, té vody je tam málo, tak na misku, je to krátká hadice do odpadu. Asi tam dám buď stopspojku, nebo rozdvojku, buď vodu vypouštím na zahradu, která je níž, nebo do odpadu...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Somecheck Re: MiKu
Chápem, že pre jednoduchosť napojenia hadíc fajn. Nemáš bordel od vody keď to odpájaš? Zavrieš vypúšťací ventil na filtri, rozpojíš rýchlospojku a ... čo sa stane s vodou v hadici? hmm
 Reagovat na tento příspěvek 0  - MiKu Re: bergkamp
Fotka k příspěvku Pro zjednodušení na vypusti hadice s rychlospojkou....
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - bergkamp Re: MiKu
Děkuji za upřesnění. Příště to zkusím jako ty. Divím se, že to nemají takto napsáno v návodu. Je to daleko jednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - MiKu Re: bergkamp
Mám otevřený vstupní i výstupní ventil, každé zavření a otevření opotrebovava těsnění v těch kulových kloubech, a potom nasadím hadici na vypouštěcí ventil a otevřu. Po konci vypouštění zavřu vypouštěcí ventil a zapnu filtr. Michal
Dělám to takhle rok
 Reagovat na tento příspěvek 0  - bergkamp
Poprvé jsem zkoušel vypouštět vodu přes filtr Fluval FX6. Jelikož jsem neměl třetí Aquastop ventil postupoval jsem jinak.
Mám otevřený pouze vstupní ventil (výstupní je zavřený). Když spustím dole čistící ventil, tak voda začne připojenou hadicí odtékat.
Celou dobu mám filtr vypnutý ze sítě.

Je tento postup možný? Zdá se mi to daleko jednodušší než, jak to mají popsané v návodu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - bergkamp Re:
Fotka k příspěvku Děkuji za rady, umístím to jak jsem psal a uvidím, jak bude filtr výkonný. Ještě uvažuji jak zítra umístit filtr do akvária a krytu Diversa solid 200 (rozměry 200x60x60 cm). V menším akvárku mám přesně v krytu vyříznut otvor na umístění přípojek na sklo a krásně to pasuje. V tomto krytu jsou na obou stranách jen 2 úzké kulaté otvory (viz. obrázek). Má někdo zkušenosti s umístěním do tohoto krytu?
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - palio Re: bergkamp
Ja tom mam naplnene podla tohoto videa, akurat ten prostriedok som naplnil pemzou (Matrixx) vo filtracnych sackoch. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Gringo63 Re: bergkamp
Voda protéká středem košů shora dolů, takže si myslím, že by to tak mohlo být. Siporax může být v síťce, ale já bych ho dal volně. hmm
 Reagovat na tento příspěvek 0  - bergkamp
Zdravím, je dobré složení náplní košů ve FX6 pro nové akvárium nahoře molitany od výrobce, prostřední koše válečky od výrobce doplněné biomaxem, dolní koše Siporax a původní molitan. Má být Siporax v síťce?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - nekdo – filtrační objem
Zdravím majitele FX6, je to jeden z potenciálních kandidátů na filtr - jde mi o to, že jsem se dočetl (h)různé informace o tom, kolik se tam vejde náplní.
Uvádí se cca 6 litrů bio náplní, to jestli jsem pochopil je vlastně obsah těch "vnitřních" košů a k tomu marketingově obrovská plocha molitanu (cca 2 m2) což je samozřejmě reklamština - s tím, že kýbl má objem 20l - chápu, že tam musí být možnost nějakého pohybu vody, dole něco ubírá ta spirála, nahoře něco ubírá ten "přepad doprostřed", ale kolik to teda má zhruba ten filtrační objem v nějakých pro mě pochopitelných jednotkách ?
teoretickým výpočtem jsem se dopátral (určitě špatně) k tomu, že rozdíl v koši je 700 cm2 (haha) což by znamenalo při čtvercovém průřezu, že jeden ten dílek molitanu v kolečku by musel být 87,5 cm dlouhý, což je blbost - z toho tedy usuzuji (opět předpokládám mylně), že se výrobce zaštiťuje plochou, ale myslí tím celou vnitřní plochu (alias x kuliček biomédií je plocha jako stadion), což už je trochu nad moje ranní síly, proto se ptám zde na ten objem v reálu :)
Díky všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Centisi Re: zdenok47
jj,díky,chápu :) díky všem. Bez kolínka se neobejdu,to je mi jasný.
guma je sice na trysce-to vím,ale měla by jít sundat..už sem ji viděl v nějakým eshopu jako náhradní díl bez tý gumy.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek 0  - vlka Re: Centisi
čauky, asi bude nejlepší počkat, až budeš mít filtr doma a z toho vycházet. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek 0  - zdenok47 Re: Centisi
No veď ja som ti to ešte aj odmeral. Vnútorný priemer na gumenej koncovke je rovnaký ako vnútorný priemer hadice teda 25mm. Na gumené koncovky však nič nedáš. Na obrázku vidíš hadicu s dvoma gumenými koncovkami, ale túto musíš rozrezať. Gumené koncovky idú na kohúty a zrezané konce na nasávací koš a rozstrekovaciu trysku ako ti písal liborass. Nasávací koš aj rozstrekovacia tryska majú gumu do ktorej sa vložia zasunú zrezané konce. Pre lepšiu predstavu si pozri nejaké video je ich kopa
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Gringo63 Re: Centisi
Fotka k příspěvku Mám FX5 a zbastlil jsem to takhle. Rampa je ve tvaru T. Navrtal jsem větší otvory a pak podle potřeby vyřezal do smršťovací bužírky otvory. Funguje to mnoho let hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - liborass Re: Centisi
FX6 mám doma změřit to klidně můžu, ale počítáš s tím, že budeš potřebovat nějaké koleno, aby ta rampa byla vodorovně? Jo a mimochodem ta guma je na rozstřikovací trysce a hadice se strhá do ní ne naopak. Hadice se dodává v jednom kuse, kde se dají ty světlé konce na filtr, hadice se podle potřeby rozřízne a nasadí na sadí koš a trysku...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Centisi Re: vlka
Ahoj,akva bude na délku 160 cm...rampu si udělám z nějaký plastový trubky..asi počkám až to bude doma a pak to pořeším...nechci tam dávat nějaký přechodky atd...chci prostě trubku napasovat přímo do tý gumy místo trysky...myslel sem že to bude mít někdo po ruce a mohl by to změřit at si to přiravím dopředu..zatím ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek 0  - zdenok47 Re: vlka
nie reguláciu nemá
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12735?od=32