Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vývod filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vývod filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 15:25 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Myssinka
pomohla by rozstřikovací rampa, která by ten tlak vody rozložila rovnoměrně po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 15:14 Žena Myssinka [0]
Můžete mi někdo poradit, co mám dělat, když mám v akvarku usazenou nějakou hnusnou řasu, které se nejspíš nejlíp daří tam, kde proudí filtr? Usadila se na rostlinkach, které jsou ve směru proudu filtru a také na substrátu coze Jednu dobu to vypadalo, že už zmizí (to když byl filtr uplně na maličký výkon a už skoro neproudil protože jsem ho nečistila asi 5 měsíců), a ted po vyčištění filtru a zvýšení proudu, je tam ta mrcha znova! Jak mám nastavit proud filtru? Už si nevím rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:55 R Muž romant [27977] Re: romanekp
Čeření hladiny je v drtivý většině nádrží dostatečným způsobem, jak vodu dostatečně okysličit. Bublinek proto netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:53 Muž romanekp [-3] – filtr
ahoj, chci se zeptat jestli filtr musi delat bublinky do vody ? .. mam strceny vyvod pod vodou a je to bez bublinek jen to vyri vodu po celem aqua.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:30 Muž Jiri_99 [425] Re: honzaprouza77
Přesně tak, mají to tam v regále kousek od sebe. Teda u nás v Olmiku, ale prodejny jsou prakticky stejné. Takže jestli tam máš obi či hornbach..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 19:50 Muž honzaprouza77 [18] Re: Jiri_99
jo, tak já si to zařídim někde v hradci, a ty kolínka jsou také z obi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 19:42 Muž Jiri_99 [425] Re: honzaprouza77
Trubky co mají v obi,na elektroinstalace, pružné sice nejsou, ale jsou tenkostěnné, průměru 16mm a víc /další nevím, kupoval jsem 16/, stála do 30,- kaček a byla dost dlouhá, počítám 2-3 metry. Kolínka byly za pár kaček. ano To stejné mají i v hornbachu s prakticky korunovým rozdílem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 19:36 Muž honzaprouza77 [18] Re: honzaprouza77
tak, byl jsem se v železářství ptát po plastových trubkách .), měli většinu velké průměry, ale také se našla malá. Ale měla dost tlusté stěny, až zbytečně, byla docela ohebná a taková bílo-šedo-žlutá, myslím, že přesně na vodu a chtěli pouze 24Kč/m a prodávali pouze 2m, takže 48Kč a zbylo by, ale ta tloušťka se mi nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:29 Muž honzaprouza77 [18] Re: Jiri_99
No všechno totto myslím, nejprve se podívám tady, a když nic nenajdu, tak až pojedu do hk, nebo prahy, tak něco seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:38 Muž Yirka [9117] Re: Jiri_99
Doplním Jirku, nejen nelámala, ale i nedeformovala. Při deformaci dochází ke změně průřezu což někdy může mít dopad na průtok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:31 Muž Jiri_99 [425] Re: honzaprouza77
Jestli máš přístup do obi, mají tam jak trubky a kolínka různých průměrů, tak hadice. Pokud se rozhodneš pro hadici, pozor aby se ti v ohybu nelámala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:26 Muž honzaprouza77 [18] Re: fido16
dík, ještě uvidím so seženu, myslím, že možná než ty kolínka by byla lepší hadice, která, i kdyby nebyla přesně na míru, by se dala do toho výtoku i trubky nějak narvat, nebo přez to narvat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:21 Muž fido16 [631] Re: honzaprouza77
Pokud by ses rozhodl pro hobby trubky. Tak je možné k těmto trubičkám koupit i kolena.
A skládat to můžeš jak chceš a máš o zábavu postarané :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:13 Muž honzaprouza77 [18] Re: kema1962
díky, už to řešit nemusíte, na něco přijdu. To hobby trubičky, jak je napsáno, tak v popisu je napsáno systém kolínek a trubek, takže tam je obojí, a lze to volně skládat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:54 Kema1962 Re: honzaprouza77
Tady je trubek až až ..............
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:46 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: honzaprouza77
V baumaxu jsem viděl šikovný plastový trubky o různých průměrech v oddělení elektro. Jsou sice určený na různé elektrikářské svody, ale pro tvůj účel perfektní a hlavně za pár kaček ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:04 Muž fido16 [631] Re: honzaprouza77
Bude to lepší hadice se ti bude ohýbat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:25 Muž honzaprouza77 [18] Re: fido16
aha, tak já seženu trubku, přesně to mě zajímalo, dík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:18 Muž fido16 [631] Re: honzaprouza77
hadice se ti bude kroutit a voda ti bude stříkat všude jen tam kam nebudeš chtít jelikož ty dírky na hadici nenavrtáš přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:06 Muž honzaprouza77 [18] Re: fido16
určitě bych to sehnal i tady v železářství, ňákou trubku, ale myslím, že by stačila i ta hadice, možná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:04 Muž fido16 [631] Re: honzaprouza77
Já být tebou zajedu do obi a tam mají elektroinstalační trubku a ta má průměr 16mm nějak tak. A akorát bych do ní navrtal díry a je. Nejlevnější a účel to splní stejný jako ta rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:59 Muž honzaprouza77 [18] Re:Kema1962
Pod vodu=pod hladinu :)a jinak děkjuu za radu.
Hadice by měla být protože, vývod je asi o 5 vm od skla a také není těsně u hladiny, ale 4cm pod ní, takže bych musel pořídit kolinka, nebo hadici a na ni trubku, ale je to dobrý nápad, ale mylsel jsem, že hadici by byla k sehnání i průsvitná, alespoň jako akvarijní hadička, aby nebyla tak nápadná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:47 Kema1962 Re: honzaprouza77
No já osobně bych místo hadice použil slabostěnou plastovou trubku "Hoby".
A umístil bych jí pod hladinu.
Kdyby jste ji chtěl dát až pod vodu, tak by asi musela být někde pod akvárkem.
Dejte ji raději do vody :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:38 Muž honzaprouza77 [18]
kvůli tomu, že pořád nemoho docílit kvalitního proudění v akváriu jsme se rozhodl vyrobit si rozstřikovací rampu. Představoval bych si to tak, že bych do horního vývodu filtru nastrčil hadici patřičných rozměrů, kterou bych připevnil po celé zadní stěně přísavkami, na konci ucpal špuntem(asi seřízlí korek) a v hadici udělal správným směrem dírky v určitém rozestupu a průměru. Myslíte, že by to fungovalo? Ta hadice by měla(tam kde by byli dírky) kolem 45cm, takže cca 20dírek po 2cm mezerách? Myslíte, že by to filtr utáhl? (Fluval U3 max průtok 600L/h

ps: Poraďte, dižtak jiný způsob, a ještě poraďte, jestli to má být pod vodou, nebo nad?

dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 20:36 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: dravec
Rampu daj pozdlz celu zadnu stranu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 20:07 Muž karelchess [45] Re: dravec
Při větším tlaku dochází k lepšímu rozpouštění, sice nevím, jaký efekt bude ve 40cm, ale spíš taky záleží, kde se lépe zamaskuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 19:48 Muž dravec [72] - RostlinyRe: georg
Akva ma 100x40 cm. Rozmyslam ze kupim aj nejaky co2 mixer, tak ma zaujima ci to dat pod hladinu alebo cim nizsie, tym lepsie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 08:20 Muž georg [112] - AfrikaRe: dravec
No,záleží především na délce nádrže a výkonu toho použitého filtru.Jde o to,aby se hýbala hladina v nádrži,ale aby se zároveň voda v nádrži nechovala jak v pračce a rybky byly schopny vůbec plavat. Z mého pozorování je vhodné umístit vývod podél delší zadní strany a rampu dát na kratší stranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 08:07 Muž dravec [72] - Rostliny
Chcel by som sa opytat ci je lepsie pri externom filtri pouzit rozstrekovaciu rampu, alebo klasicky vyvod z jedneho otvoru? Ake ma byt umiestnenie a dlzka rampy? Planujem pozivat aj CO2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 16:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kyssi
některým řasám (když už v akvárku jsou) se daří právě v proudu filtru a jinde být nemusí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 08:36 Muž Kyssi [1] Re: Deathbull
Nemyslel jsem to tak, že proud je hlavní zbraní proti řasám. Jen jsem prostě nabyl dojmu, po studování na akvaristických portálech, časopisech...atd., že pro řasy je méně vhodné prostředí, kde voda cirkuluje, než stojatá voda.

Řasa je prevít, sedne i do filtru, ale když už jsem to psal, tak jsem na to chtěl alespoň upozornit.
Jak si psal - téma řasy je velice obsáhlé a vypsat všechny faktory je běh na dlouho trať a navíc v jedné nádrži řasy nebudou a v druhé nádrži "která je ale přece stejná jako ta tvoje, udělal jsem ji pdole tvé fotogalerie" se řasám bude dařit.

Za doplnění informace, že proud není ten hlavní důvod proč se nedaří řasám, děkuji.

(snad si někdo, kdo hledá odpověď toto fórum přečte dál, aby se nedivil, že v nádrži má vír a řasy mu rostou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 09:33 Muž HWS [1] Re: Deathbull
Já tomu rozuměl tak, jak je to napsaný - je to jeden z faktorů, kdy se méně daří řasám. Né že je to jedinej a že, když se bude voda hejbat, tak mám akva zaručeně bez řas. ;-)
A téma řasy,to je zas jiný vlákno.
Každopádně díky za připomínku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 09:13 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Kyssi
Až na bod 3 dobrý příspěvek, ale co se týče proudu a řas...to nelze takto napsat. Znám akvária s větším proudem jak bez řas, tak plné ruduchy, přisedlé zelené a vláknité zelené...a to nejsou žádná čerstvá akvária. Těch faktorů je tam strašně moc a zrovna proud není ten hlavní..ostatně jen zde na foru je o tom tolik napsáno že to vystačí na týden. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:59 Muž karelchess [45] Re: Kyssi
Výtečně, s tím proudem je to přesné. Doplním jen, že nasávání je vhodné umístit tam. kde se hromadí detrit, ale to je zase všude jiné. Někdo má nasávání u hladiny, někdo u dna...dle libosti. Jestli výstup pod hladinou nebo nad hladinou, to se zas řeší když dodáváš CO2, tak jestli má filtr provzdušňovat nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:42 Muž Kyssi [1] Re: HWS
To co používá jeden se nedá dost dobře vztáhnout na druhého, protože ač se to nezdá, můžete mít sice stejný objem, ale jiné rozměry akvária, jiné dno, jiné rostliny, jiné rybičky, jinak zasázené rostliny (v jiných místech nádrže) ...atd.

Já si to tu taky pročítal a dospěl jsem k těmto závěrům:

1) vhodné je proudění vody kolem topítka - aby se teplota v nádrži nikde významně nelišila a docházelo k jejímu vyrovnávání.

2) hladina by měla být v pohybu, aby se na ni netvořil film (lze dosáhnout vzduchovacím kamínkem, nebo přisáváním k filtru, rozstřikovací rampou, natočením vývodu filtru)

3) ve vodě, která se hýbe se méně daří řasám

4) nechceme rybky umlátit a zbytečně vysilovat velkým proudem v akváriu

5) rostliny se taky moc nemusí prohýbat v poryvech tryskající vody - slabé proudění k roznesní živin k rostlinám (a nepořádku k filtru) ANO, silný proud který rve kytky ze dna NE

Pokud jsem něco popletl, tak samozřejmě budu rád, když mě někdo opraví, abych tu nešířil začátečnícké a neznalostní bludy.

Ale jak toho dosáhnout, to už je ten kumšt a namáhání hlavičky.
Samozřejmě že rady jsou dobré a mohou na lecjaký nápad přivést, ale nedoporučil bych pouze kopírovat, ale zamyslet se nad tím a zkusit to upravit na vlastní podmínky.

Ale aby si neřekl, že sem ti neporadil - mě třeba zaujala teďka tato nádrž a řešení filtrace od Dejmona rybicky.net/nadrze/13214 (házel ji jako příklad zde: rybicky.net/forum/6997…)

S tím, že hadičkou už si pak vodu dovedeš třeba ke dnu akvárka a tam ji necháš dopadat na stěnu / do prostoru / dáš na ni molitan...atd...atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 15:27 Muž HWS [1] – vývod - výfuck
Už to tady pročítám několik týdnů a nějak nemůžu natrefit na to kam s výfuckem

kam - pod hladinu/nad hladinu...v místě sání/na opačným konci/uprostřed...,

kterým směrem - dolu/nahoru...do stěny akva/do prostoru akva nebo šikmo mezi těmito variantami

s jakou koncovkou - rampa/jenom trubka/rozstřikovací tryska (JBL e1501 Greenline)

s jakou intenzitou - :-(

:-(

Našel jsem asi dvamilionyšestsetpadesátjednatisícdvanáct opdovědí coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:44 R Muž romant [27977] Re: dair
Ano, to je dobrý indikátor. Rostliny svojí činností taky přispějí k dodávání kyslíku do vody. Takže to čeření máš nastavený optimálně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:34 Muž dair [29] - AsieRe: romant
neni to moc velike cereni ale pravdepodobne dostacuje. ryby nelapaji po dechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 17:15 R Muž romant [27977] Re: dair
Pokud se hladina čeří, jak popisuješ, tak to problém není. Kyslík se do vody dostává právě tím čeřením, kdy se voda ve své vrchní vrstvě s tím kyslíkem promíchává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 17:07 Muž dair [29] - Asie
Zdravim. mam zabudovany filtr s molitanem v kapse akvaria. mam vyvod mirne pod hladinou. ale nevidim ze by cereni nejak dodavalo jakekoliv bublinky vzduchu do akvaria. je to problem? jen to ceri mirne hladinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:08 R Muž romant [27977] – Re: Libcin
Nasměrovat vývod filtru tak, aby se voda lehce čeřila je vždy žádoucí pro včechny obyvatele akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:02 Libcin – Směr vývodu
Zdravím, mám v horním rohu vývod z vnějšího filtru. Jaký směr proudu vody je nejlepší, aby voda trochu vířila nebo naopak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 16:44 R Muž Silent [5949] Re: daetee
No např. Philips MASTER TL-D Super 80 a barvu 830,840 nebo 865. Případně ekvivalenty od Osram nebo Narva. Ceny se většinou pohybují do 100.- podle wattáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 16:39 daetee Re: Sid
no např? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 15:16 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: daetee
AquaRelle?
Pro ni platí v podstatě totéž, co pro "GLOGLO"... :)
(Made in Japan! :))
asi by to zas nemělo mít opačnej účinek, nebo aspoň ne horší než obyčejný zářivky ne?...
V nouzi se dá svítit lecčímž, ale když není nouze, proč nepoužít něco "lepšího", osvědčeného, levnějšího...?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 15:08 daetee Re: daetee
Philips TLD 30W, Aqua Relle, made in Holland :)

tak jako taky nevěřím těm kecům o tom že to podporuje kytky apod, ale asi by to zas nemělo mít opačnej účinek, nebo aspoň ne horší než obyčejný zářivky ne? :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 14:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: daetee
...údajně zářivky proti řasám a pro dobrý kytky...
(Konečně! :))
Tipl bych: výrobce Hagen a "zázraky" proti řasám a pro dobrý kytky, zn. "GLOGLO", ne? :)
Ty jsou podle mne spoluzodpovědné za ruduchy ve vašem akva mnohem pravděpodobněji, než nějaký průtok vody filtrem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 13:19 daetee Re: Sid
2x 30W údajně zářivky proti řasám a pro dobrý kytky apod :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 17:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: daetee
2. pokus: :)
Čím a v jakém režimu svítíte?
...(údržba) v podstatě žádná, občas výměna vody - dřív to nevadilo nikdy a akva šlapalo...
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ... zajde pro pivo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 11:10 daetee Re: Sid
v podstatě žádná, občas výměna vody - dřív to nevadilo nikdy a akva šlapalo.

Nedávno ale sem si ze zverimexu přitáh nějakou plíseň či co a během týdne co jsem byl pryč vychcípalo komplet osázení (převážně živorodky), kromě rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska

Do tý doby ty řasy byly viděť, ale pořád dost. Teď ještě víc :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12696-vyvod-filtrace