Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Síťka na zakrytí koše filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Síťka na zakrytí koše filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 11:50 Muž Celsiq [50]
Ahoj, pročetl jsem si příspěvky níže a chtěl bych se dozeptat. Mám externí filtr Sunsun 702a. Sací koš má protáhlé otvory cca 1mm široké. Tím pádem krevetky nasát nemůže (nemusím tedy řešit ochranu). Nicméně má celkem silný výkon (1000l/h). Je možné, že krevetky sice nenasaje dovnitř filtru, ale nasaje na vnější část sacího koše a krevetky zde uhynou - nebudou mít sílu "odlepit se" od sacího koše? díky za objasnění :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
to díky, ale ještě je čas. Zatím jsem neprolezl všechny akvaristiky a v rezervě mám ještě žvěrokruh, hroznej jako Honbach, krom Olmiku samosebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: matlala
Asi ti pošlu tu "molitanovou náplň pro Elite Jet Flo 100"... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 08:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: gringo
taky mě to napadlo, ale na krevetky velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 07:21 gringo Re: matlala
Mě napadlo ohledně síťky. V zelenině(třeba i v supermarketech)se dá koupit balený česnek právě v jemné síťce. Sice jsem viděl jen fialovou, ale třeba jsou i jiné barvy hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:26 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Sid
oboje lze zakrýt plátem kamene, trsem rostliny, umístit do pozadí, je tu spousta možností. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:18 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: mirlun
Možná je to funkční řešení, ale moc hezky to nevypadá... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:00 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku buď navrtat trubku, jak už tady bylo, nebo např. v menším akva na hadici navléct ruličku z perlinky, na které je navlečena ještě dámská punčocha, která se ale musí hodně roztáhnout(aby se brzy nezanesla). přikládám obrázky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: matlala
Určitě koukni. Tento návlek má značku "Ideál". :)
Mrkni a uvidíš - proč... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
njn, takový kostky u nás nesehnatelný, zkusím s ještě přeptat, kdyby ta kostka měla větší povrch, hned by se neza**ala, kouknu se zítra v akvaristice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 21:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: matlala
Já používám jako návlek na sací koše "molitanovou náplň pro Elite Jet Flo 100"...
www.akva-exo.cz/…
EDIT: K mání např. v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: katterinecka
mám tam síťku, ale to je moc jemné, proto chci koš, ten se neucpe. Je to nejjednodušší. No na menší trubku by se vlezla 200l injekční stříkačka a ta by se dala navrtat. Biomolitan taky nelze, hned se ucpe slizem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:24 Muž Oizo [3] Re: matlala
Co použít klasický kuchyňský cedník(plastoví)je to podobné jako síť do oken.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 20:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: matlala
mě se to docela povedlo vyřešit i bez sacího koše, ale mám průměr 5cm rybicky.net/nadrz/10012/33.jpg dole je nasazená silonka a nahoře jsem vyvrtala díry, žádné minirybky nemám tak je to ani nemůže nasát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:35 tercovec5 Re: matlala
A to nejde,vzít malý kousek biomolitanu a nasadit na sání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:14 Muž matlala [798] - Rostliny
ahoj, mám podobný problém. Mám homemade filtr a potřebuju na sání nasadit nějaký sací koš, ale potřebuju se poradit jaký maj průměry? potřeboval bych nějaký na trubku o průměru 25mm.
Na akvarista.cz mi může objednat bud eheim nebo něco od plačka, kde jsem našel jen tyto:
www.placek.cz/… (kdyby se seřízl v nejširším místě?
www.placek.cz/…
www.placek.cz/…

Který by mohl pasovat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 07:56 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Farrael
Já jsem použil tu síťku do oken,ale místo toho abych tim omotával koš,tak jsem si ustřihl přesně vnitřní průměr koše,vložil dovnitř a trubku s košem zamáčkl k sobě.Dřív jsem také zkoušel ten pytlík,ve kterém jsou různé náplně,myslím ,že je to k těm přepadovým filtrům akvaclear 300 atd.Ale má to tak jemný průchody,že za 2-3 dny se to ucpalo nahadry a filtr přestal sát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 05:54 Muž Miras [111] Re: Farrael
a nebo zkus místo síťky na ryby jako já jsem použil starou houbu z koupelny(takovou tu proplétanou), samozřejmě řádně propranou, a mám toho tak na 1000 let :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:45 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Wexelo
Jj potřebuju, aby to bylo právě pevné jako ta síťka do oken. Tu jen obtočim kolem vpustě, zašiju vlascem a utahnu nahoře taky vlascem a mám pokoj. Silonka se ucpe a je problém. To už je místo ní lepší zničená síťka na rybky, kterou kolem toho navleču :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:41 Wexelo Re: Moucha
Jo silonka se furt ucpává :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Farrael
v Praze u Rouska (železářství) na Sinkulove náměstí
síť do oken maji tri varianty:
a) silonova (bila)- vytahuje se, levnejsi
b)´skelne vlakno potazene plastem (seda) - temer neznicitelna, nevytaha se
c) dratena

prodavaj to tam na metry

pripadne me napada i sitko ke kouhoutkum - instalatartke potreby, ale bal bych se medi (ci bronzu)
nebo kus hrubyho biomolitanu
ci krajka, silonka je dost jemna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 21:43 Muž jajaapaja [174] Re: Farrael
To nevím ale vím že se dá použít i dámská silonka,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 18:59 Muž Farrael [28] - Živorodky – Síťka na zakrytí koše filtru
Tak mám trošku možná netradiční dotaz :-) Potřebuju sehnat pevnou síťku podobné té co se dává do oken proti komárum. Ale v daleko menšim množství, než na okno. Aby měla ty očka tak milimetrová. Potřebuju ji na zakrytí koše sání na filtru. V Gupkariu už to takhle kvuli malým rybičkám zařízené mám. - Náhodou jsem se k podobné síťce dostal. Tak ví tu někdo kde ji koupit?:-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1264x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12695-sitka-na-zakryti-kose-filtru