Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plovatka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Plovatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2024 19:50 Žena permonici [316] Re: Morticia
Mám je v obou nádržích 54 a 250 litrů a nejsou s nimi žádné potíže. Pravda, vytlačily za pár let okružáky, ale jinak jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2024 17:46 Žena Morticia [118] Re: Rovano
Jo, četla jsem. Uvidím, zatím je nechám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2024 09:38 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Morticia
Produkovali hodně odpadu.
Mrkni na Plovatku malou na popisek.

At je to, co je to, dal jsem to pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2024 00:17 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Morticia
No docela se množily, ale tak daleko jsem to nenechal dojit, aby byla kalamita.
Muzou prenaset parazity, viz zdejsi wiki.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 19:32 Žena Morticia [118] Re: Rovano
A? Měls kalamitu nebo co? Já nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 12:11 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Morticia
Nic zvláštního. Ale po tom jak mě zde naočkovali, jsem je poctivě likvidoval měsíce, abych měl jistojistý klid.

Od koho jsem je asi měl? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 11:43 Žena Morticia [118]
Vaše zkušenosti s plovatkami v mikro akváriu? Prez.krychlička, znovu založená nadrž. Zatím nevím jejich počet, ale bylo to pár jedinců s kružníky a levatkami (snad také).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 22:33 Muž kofejn [963] Re: Sid
Chtěl jsem sehnat okružáky, ale když už mám tyhle... Je fakt, že výrazný problém s řasou nemám. V noci byla na lupenu plevuňky za šnekem vyžraná cestička v řase a ráno byl list čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 22:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kofejn
Ideální pomocníci při údržbě rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 22:17 Muž kofejn [963] Re: rudolf
Dík, už jsem k tomu dospěl taky. Opravdu je za světla nevidím, i tuhle jsem odlovil po rozvícení, když jsem přišel z práce. Byly na černě otapetované boční stěně.
To Sid: Proč jsou pro kytkaře poklad? Řasu čistí a dost hnojí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 20:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: rudolf
Pro kytkaře poklad! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 19:09 Muž rudolf [4681] Re: kofejn
Jsou to levatky (Physa), aktivní jsou i za dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 17:54 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Takže změna, jednoho většího jsem odlovil a šnek má levotočivou ulitu.
Edit: Ulita má průměr 3.5mm a délka 6mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 09:49 Muž kofejn [963]
Pravděpodobně mám v nádrži plovatku bahenní či malou a chci se zeptat, jestli leze ven jen v noci? Přes den je nevidím, ale když rozsvítím v noci akvárium, tak už vidět jsou (asi 15, velikých 1mm až 5mm). Největší kusy jsem pozoroval cca 5mm. Přemnožené snad zatím nejsou, ale při jejich rozměrech těžko říct, co je přemnožení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 22:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Gunguy
U mě sice zpravidla odumírají rychleji, ale i tak to bude asi tím přesunem. Uvidíte na nové generaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 22:52 Muž Gunguy [2] Re: Johan
no tak jako v akvarku jsou uz dva mesice a az ted umiraji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 10:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Gunguy
No, pokud byly z počátku chovány "venku" a pak dané do akvária, tak je dost pravděpodobné, že vychcípaly právě proto. V akváriích se jim daří, ale přechod z venku špatně snášejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 15:31 Muž Gunguy [2] Re: Bak
tak jako ostatnim to nevadi neumrela mne ani jedna rybka nic... a ze by piskorka v pohode a plovatka z balkonu(taky tam byly) umrela... asi jo, treba nejaky spatny vrh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 02:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Gunguy
Asi jenom shoda náhod. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gunguy
Nepotřebují víc kytek a světla a kyslíku ve vodě ? Já je měl přez léto venku na balkoně a množily se v chumáči řasy o život, teď přez zimu bych počítal že budou tak na zazimování do sklepa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 18:30 Muž Gunguy [2] – plovatky;
Ahoj, mel jsem plovatky z rybnika a ty se rozmnozily, tak jsem ty deti od nich prendal do akrarka, mam tam krevetky ampularie a spoustu sneku ruznych druhu, a taky gupky... ale plovatky pomalu umiraji, nevim , mozna je to tim ze vylezou nad vodu a udusi se, ale ostatni sneci neutikaji, ani piskorky a nic jineho mne neumira (az na jednoiho okruzaka kdysi a nejake stare ampularie taky kdysi) nevite proc umiraji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 20:58 petulevrtule Re: Domco1507
Fotka k příspěvku při nedostatku potravy samozřejmě ožírá i rostliny - stejně jako okružáci, neritiny atd...Názorným přikladem je tato fotka :-) Kdy mi neritina v listech echináče vyžrala krásné proužky...Já bych jí nevyndavala, šneky si v akvárcích hýčkám...Pokud by se nijak neúměrně množili, tak pak bych redukovala chov, jak jsem psala - vyndaváním z akvária - buď rozmáčknout a nebo někomu darovat jako živou potravu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 20:18 Domco1507 Re: petulevrtule
Ja mam problem s rasi urobil som asi osudovu chybu ked som do AQ nalial hnojivo pre rastliny, vcera som priniesol 5 prisavnikov takze ich mam uz asi tak 10-13 ale asi ti mi moc nepomozu s riasami alebo sa mylim ?? Zatial nevidno zeby sa tim krmili. mam 110l AQ tak nvm mozno aj malo prisavnikov ?? :) Urcite si chcem zohnat Neritiny alebo tak nejako :) Lenze tychto hajzlikov som dneska objavil v AQrkach teda ja 1 a bracho v svojom 3ks :)

Tak teda co s tou plovatkou ?? Po cem hlavne jede ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:41 petulevrtule Re: Domco1507
Levatek mám v akvárku taky docela hodně a nijak mi tam nevadí, jakmile vidím, že jich tam začíná být moc, tak je seberu a rozmáčknu, ale šneci jsou přirozenými obyvateli akvárií a určitě bych se jich nezbavovala - stejně tak se nezbavuji okružáků a piskořek...Je třeba jen populaci hlídat a korigovat a také nepřekrmovat ryby... palec Pak je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DavidDizzer
Špatný přístup.:)
Děláte z užitečných pomocníků netvory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:30 Muž DavidDizzer [26] Re: Domco1507
Abych řekl pravdu, všechny druhy levatek a plovatek jsou nejhorší šneci. Já je měl a jsem rád, že jsem se jich opravdu zbavil. Za 1) Hrozně znečišťovaly vodu, 2) hrooozně rychle se množily, což není dobré a za 3) Ničily mi rostliny. Je to sice dávno, ale s tímto šnekem nechci mít v akváriu už nic společného!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:28 Domco1507 – Plovatka toulavá => Dobre nebo zle??
Nasiel som tohto hajzlika dneska v AQ a nvm ci mi pomoze zbavit sa RIAS alebo RASTLIN :) Pls kdo se v tom vyzna napiste jestli ho tam mam nechat rozmnozit nebo ho vytiahnut z AQ. Dik za skoru odpoved.
Tohle to :
rybicky.net/atlasostatnich/plovatka_toulava

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12643-plovatka