Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Ecco 2236

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim Ecco 2236
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:33 Jery Re: O.Tom
Přesně tu vrtulku jsem přilepil k magnetu, protože jak se magnet točil, tak občas kopnul do protisměru a dělalo to bugr. Rozhodně díky za radu :-) Zkusím koupit nový rotor. Vůbec mi netrklo, že by to mohlo být únavou magnetu. Je pravda, že nemám ponětí, jak starej ten filtr je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:28 Muž O.Tom [439] Re: Jery
Co jsi tam lepil ?... Je magnet, na něm nalisovaná umělá hmota tvořící vrtulku, nebo na ní ještě samostaně nasazená vrtulka která má vůli, ale neprotáčí se. Ta vůle právě slouží ke snadnějšímu rozběhnutí. A jestli ti filtr zeslábnul, tak je unavený magnet rotoru a né vinutí statoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 17:55 Jery Re: O.Tom
Gumičky tam jsou. Trochu jsem zbrousil listy rotoru a zalepil epoxidem vrtulku k magnetuu, aby to neprokluzovalo a nedrnčelo. Opravdu se to tváří jak kdyby to ztrácelo točivý pole, protože když jí zastavim v určitý poloze, tak se jen klepe a nerozběhne. Jinak po úpravě jede nepravidelně, s nízkym průtokem, ale alespoň trochu jede. Asi budu muset koupit jinej filtr. Žel nejsem moc při penězích a tak asi půjdu do Eheim Clasic 250. Přeci jen pro 130 l akva to stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 16:35 Muž DrChila [243] Re: Jery
no vždy je osička v něčem uložená.. já u 2211 mám ten rotor schovaný a nechat ho běžet ve vodě abych viděl na osičku se mi nepodaří nevim jak to tam máš ty. Stačí se kouknout na magnet pokud je poškrábaný.. tak je něco špatně pokud nepomohlo vymytí a tak buď osička v tahu.. nebo ty gumičky co tu osičku drží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 15:11 Muž O.Tom [439] Re: Jery
Nechybí ti tam spíš nějaká gumička/uložení osičky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 14:42 Jery
Ahojte, potřebuji poradit. Předpokládám sice, že znám odpověď, ale přece. Koupil jsem starší Eheim ecco 2236 a fungoval v pohodě. Pak jsem odjel na 10 dní a když jsem se vrátil, filtr opravdu hlasitě a nepravidejně drnčel, jak by se do čerpadla dostal nějaký předmět. Průtok vody se rapidně snížil a při rozebrání, očištění a prohlídce jsem nenašel nic špatného. Zkusil jsem nasucho spustit a všimnul jsem si, že rotor se netočí pravidělně a že naráží o stěny statoru, jak kdyby odešlo vinutí statoru. Myslím si správně, že potřebuji celou novou hlavu? Případně Vás poprosím o info, kde se dá náhradní hlava k 2236 koupit. Děkuji Vám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:24 Muž Lucky005 [197] Re: Silent
palec dik za info urcite se hodi, ale momentalne jsem to vyresil jinym lubrikantem stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:06 R Muž Silent [5949] Re: Lucky005
Tady máš něco levnějšího shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:45 Muž Yirka [9140] Re: Lucky005
Teď ti moc nerozumím, ale můžeš mi věřit že to bude fungovat. Není to přece o nějakém stálém mazání ale o promazání a rozchození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:42 Muž Lucky005 [197] Re: Yirka
uplne jedno to asi nebude, kdyz to muze prijit do styku s vodou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:41 Muž Yirka [9140] Re: Lucky005
Jakýkoliv silikonový olejíček, vazelína (šicí stroje, kola) - bývá dle objemu v ceně 50-100,- CZK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:35 Muž Lucky005 [197] Re: Silent
neco levnejsiho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:22 R Muž Silent [5949] Re: Lucky005
Ty páčky bych nerozebíral. Pokud jdou ztuha stačí je promazat silikonovou vazelínou, nebo Eheim má silikonový spray, ale je šíleně předražený. ;-) www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:13 Muž Lucky005 [197] – eheim 2222
je to i neni trochu mimo tema, Mam mensi problem s packou ktera reguluje vystup z filtru, jde fakt ztuha, ve srovnani s tou druhou, mam strach abych ji neulomil. Kdyz byl filtr novy slapaly obe lehce.
Je mozne ze je to zpusobeno nanosem..., mate nekdo zkusenosti s cistenim te regulace, da se to vubec rozebrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:09 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: rjulius
Možnou příčinou může být třeba kamínek přiskřípnutý do kohoutu, což dokáže poškodit těsnění...A dál to znáte... :-) S eheimy jsem měl problémů minimum, s kohouty tedy vůbec.Kdyžtak není nic jednoduššího než zavolat dovozci p.Macenauerovi, je ochotný řešit jakýkoliv problém :-) Rozebrání kohoutu nebyl zrovna dobrý nápad z hlediska reklamace :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:03 Muž rjulius [17] Re: Silent
To jsi mě špatně pochopil... já nemám důvěru v ten kohout... ne v Eheim obecně.
Mnohem klidnější bych byl, kdyby tam ty kohouty nebyly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:02 Muž rjulius [17] Re: Yirka
Jasně, to uznávám... já jsem jen amatérsky tou páčkou točil zleva doprava (někdy i naopak) abych nareguloval průtok.

Víc nic, přísahám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:59 R Muž Silent [5949] Re: rjulius
Na to ,že jsi ztratil důvěru ve výrobce máš samozřejmě plné právo a já ti to nehodlám v žádném případě nějak rozmlouvat. Jen jsem popsal zase svou zkušenost. To, že se může něco podělat a vytéct nádrž je potencionální riziko všech vnějších komerčních filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:59 Muž Yirka [9140] Re: rjulius
Jsi jeden z mála stěžujících si na tento filtr, proto jsem to napsal v tom smyslu. Tedy ještě jednou: pokud jsi přesvědčen, že chyba je ve filtru,v tom případě reklamuj.
Nechtěl jsem se tě dotknout, ale někdy je chyba i v akvaristovi a jeho technických schopnostech či dovednostech jak s filtrem nakládat aby bezproblémově běžel tak jako jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:52 Muž rjulius [17] Re: Yirka
A máš nějaký nápad, kde jinde by mohla být? Mám oči, jasně jsem viděl, kde a kdy to teče... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:51 Muž rjulius [17] Re: Silent
Silent napsal: Navíc, pokud je v záruce tak ta se vztahuje i na ventily.
Neumím si moc představit, že pošlu na reklamaci filtr... resp. kvůli jednomu ventilu... no i jeden ventil poslat by byl problém... bez něj hadice na tento filtr přidělat nelze.

Navíc jsem ho vyčistil a funguje dobře. Není to poškozený kus... reklamace by asi nedopadla nejlépe.
Problém je v jeho konstrukci... to čištění nelze dělat do nekonečna, může se jednou vymstít v podobě neočekávaného rozchodu dílů na různé strany. A důsledek to zanešení také není zrovna ideální...

Prostě jsem ho viděl rozebraný a ani mistr tesař Eheim nic nezmění na tom, že už v něj nemám důvěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:37 R Muž Silent [5949] Re: rjulius
Tyhle kohouty mi běží bez potíží léta. Samozřejmě se i mistr občas utne a vyjímka potvrzuje pravidlo. Tahle značka je známá tím, že komponenty mají poměrně dlouhou životnost. Já bych si pořídil nový. Šance že by to byl zase zmetek je u Eheimu mizivá. Navíc, pokud je v záruce tak ta se vztahuje i na ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:33 Muž Yirka [9140] Re: rjulius
Pokud je opravdu chyba ve filtru tak ho reklamuj, podle prezentace ho máš pár měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:22 Muž rjulius [17] Re: Fanda
Hm, možná to udělám také tak. Sice je škoda, že to nebude nasávat ten kal u dna, ale za ochranu před vyčerpáním 180 litrů mi to stojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.12.2009 16:25 Fanda Re: rjulius
ahoj,je to předražený šunt,ty kohouty jsou forový až běda.Proto mám sací koš těsně pod hladinou,při netěsnosti by vyteklo jen pár litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 15:12 Muž rjulius [17] – Eheim Eco 2236 - téměř potopa
Chci se s vámi podělit o jednu velmi nemilou zkušenost s tímto filtrem...
V sobotu dopoledne jsem jej vyčistil, znovu zapojil, kohouty omezil průtok...
Večer se vrátím domů, na první pohled vidím, že mám v akva málo vody... coze
Pod akvárkem louže... naštěstí vytekly asi 3 litry vody, část zůstala v misce pod filtrem, část ve skříňce, něco na podlaze... dopadlo to ještě dobře, přišel jsem včas.

Asi hodinu jsem zjišťoval, co se stalo. Napřed jsem myslel, že jsem blbě dotáhnul ty kohouty k filtru. Tak jsem to znovu zkontroloval, zdálo se to ok. Jenže mi to nedalo a následně jsem zjistil, že propouští přímo jeden z těch kohoutů. Už před časem jsem si všimnul, že jde ztuha regulovat... zřejmě řasy, kal z akva... ovšem v jedné poloze najednou přestal těsnit a tekla z něj voda.

Vymontoval jsem ho, rozebral... no za ty prachy co za to Eheim chce, je to pěkný šit... tone Je složen ze dvou půlek, plastové zámky zřejmě příliš časté rozebrání nesnesou, hned to je na nich vidět a hrozí, že se kohout rozpadne a co bude následovat je zřejmé.

Těsnění zajišťuje poměrně bytelný o-kroužek, který ovšem jednou stranou těsní přímo o kulový uzávěr. A ta provrtaná díra v této "kouli" zřejmě zapříčinila svojí hranou odtažení o-kroužku a jeho netěsnost...

Dost mě to zklamalo. Filtr stojí teď v 10 l kýblu a přemýšlím co dál... koupit ještě jednu sadu ventilů... výhodně ten filtr někde prodat a strčit tam vnitřní... :-(

Tak pozor na "kohouty Eheim".
Roman

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12627