Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlávkový salát

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Hlávkový salát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 19:41 pavel1234 Částečky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkusil jsem to vyfotit. Jsou tam mini částečky, většina z nich jsou bublinky z filtru, ale jsou tam fakt kousky všeho. Ty maličké částečky nejsou jen bublinky, ale je to i něco jiného a to síťkou vyndat nejde. Nevím, jestli ten biomolitan vypadá zaneseně. Nedávno jsem ho koupil - cca 2 měsíce zpátky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:55 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
OT on myslel jako přidat šneky a síťkou sebrat ty kousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:53 Muž Planorbella [643] Re: pavel1234
Tak musí něco zůstat na dně a časem sedimentovat, ne?
@silviebaris: To má takový proud že všechny ty kousky plavou ve vodním sloupci? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:52 Silviebaris Re: pavel1234
Šneky nesbírej,ja myslela tu plavající zeleninu...Špendlík je lehkej,zkus tu vidličku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:48 pavel1234 Re: silviebaris
Já mám na to špendlík spínací. Vždycky nechají jen tu kůru. Ten vnitřek sežerou. Něco plave a něco je na dně. Výkaly musím každý den dávat pryč hadičkou na vzduchování. Akary jsou prasátka. Takže teda šneky a zkusit síťkou sebrat, co jde. Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:46 pavel1234 Re: Planorbella
Piskořek mám fakt málo. Koupil jsem jich asi před rokem 50 a většina vymizela, ale podmínky se rozhodně obrátily k lepšímu za tu dobu, takže bych mohl koupit zase aspoň 100. Levatky atd mám, ale v jiných nádržích. V téhle se mi fakt nedaří. Mám tam 2 akary hnědé, skaláru amazonskou ZLATOU, 8 pancéřníčků a 4 ancistruse. Teď chci dokupovat víc pancíků do hejna. Chci koupit aspoň 8. A skalár chci dokoupit 6. Hejno je vždy lepší. Ale nic nebudu dokupovat, dokavaď nevyřeším ty kousky všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:28 Silviebaris Re: pavel1234
Ja tu zeleninu napichnu na vidličku,rano dam,večer vyberu,občas to zkali vodu.Tak to zkus sitkou povybirat,nenechavej to tam,filtr ti to nepobere,a nebo odkalovačem posbirat,šneci ti asi nepomůzou,kdyz to plave... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:26 Muž Planorbella [643] Re: pavel1234
Bylo by dobré na to dát okružáky, levatky, piskořky, aby uklízeli nedojezené zbytky, takhle ti to časem může dělat paseku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:22 pavel1234 – Kousky...
Dobrý den,
vím, že se to sem vůbec nehodí, ale nevím, kde správné téma najít. Potřeboval bych vědět jednu věc. Mé akvárium (250 litrů) v poslední době dostalo trochu šok. Už někde jsem psal, že jsem přesunul neonky a tetry do 200 litrů. Ty potvory nešly chytit a tak jsem musel vytrhat rostliny (šípatkovce). Filtr jsem nečistil a jen jsem odkalil dno od výkalů. Nyní ta 200 litrovka je úplně v pohodě, ale ta 250 litrovka je divná. Ve vodě jsou malé kousky zbytků okurky, salátu, špenátu... Není to nic mega hrozného, ale když si stoupnu před akvárium, jsou tam fakt docela vidět kousky okurek atd... Dávám to tam kvůli ancistrusům a pancíkům. Střídám tabletky, jenom vločky a okurky atd... Jako by mi to biomolitanem jen tak prošlo, což je divné. Nějaké rady? Jak říkám, je to asi týden, max dva od odlovení ryb a vytrhání rostlin. Chtěl bych koupit lepší čerpadlo. Mé má 400 l/h a chtěl bych koupit 600 l/h. Na vnější filtr není místo, bohužel. Jedině nedávat okurky nic a jen tabletky a vločky. Třeba by to bylo potom okay. Ale okurky, saláty a špenát jim velmi chutná. Mám tam 4 ancistruse a když tam dám 2 kolečka okurky, tak do půl dne je tam díra... :-D Má někdo taky takové kousky okurky atd. ve vodě? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 16:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: martinn
Zeleninu ešte ancistrusy, živorodky......Ovocie coze smažiť coze
Zatiaľ začni tým o ktorom je téma
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 07:43 martinn Re: cezarmilan
Bojovnice zivorodky pancernicky ancistrusy a razbora klínoskvrná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 19:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: martinnn.
Konkrétne aké ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 15:00 martinnn.
Vím že přesně tady to nepatří ale moc jsem těch diskuzí nenasel.Je hodně stránek o tom které ryby a kterou zeleninou je krmit.Potom jsem si vsiml že existují diskutze tak jsem zkusil tuhle.Mám otázky jakou zeleninou mám kmit všežrave ryby a vsezrave ryby u dna muzu je krmit ovocem jak casto je mam krmit zeleninou připadně ovocem v jakých dávkach velikosti podavane zeleniny jestli se ma varit smazit mrazit nbo syrovou zeleninu podávat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2010 20:39 Wexelo Re: RadioactiWe
Spařený je přelitý vařící vodou nebo povařený v páře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 18:14 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Chcel by som sa opýtať aký je to sparený šalát alebo aj iná zelenina stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:16 rolandmynar Re: Vrubouš
Díky moc za radu. Tak jim to nechám tak maximálně dvě hoďky, i když oni to spsou asi dříve. Hrozně jim to všem chutná. palec díky díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:15 Vrubouš Re: rolandmynar
Pokud to treba behem hodiny sezerou cele,a zustanou jen nejtvrdsi casti "zilnatina",tak pak bych vyndal zbytky.Ale pokud o to ryby evidentne nejevi zajem,je zbytecne to nechavam 2 hodiny ve vode jen tak,kdyz to nikdo nezere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:13 rolandmynar Re: Vrubouš
Tak dlouho bych to tam ani nechat nechtěl, jenom mě zajímalo, jestli jim to mám nechat do totální likvidace (žere to cca 20 tlamovců a 6 krunýřovců), spíše, jestli se nemůžou toho přežrat, jako třeba jiných krmiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:11 Vrubouš Re: rolandmynar
www.catfish.cz/…
Z textu :

Zelenina se v akváriu rychle rozkládá a v létě by za 24 hodin způsobila ve vodě zákal. Nezkrmené zbytky je třeba po několika hodinách z nádrže odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:06 rolandmynar – Krmení salátem, nebo špenátem
Ahoj, dovolím si tady přidat dotaz. Když krmíte listy salátu, nebo špenátu, jak dlouho jim to necháte ve vodě? Nebo to nevyndáváte vůbec až to sní? Myslím celý salátový, nebo špenátový list. Děkuji mnohokrát za moudré rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:24 Muž Vodník1 [16] - AmerikaRe: jirka4
Můžeš i mrkev a špenát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 23:29 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe. jirka4
muzes...vetsina tlamovcu jsou bylozravci tozn. ze by salat meli zrat... U me jim moc nechutna (maji radeji maso :-D ) ale kdyz si na nej zvyknou, tak ho zrat budou....samozrejmne ze salat nesmi byt hlavnim zdrojem potravy ale jen jako zpestreni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 22:12 jirka4 – salát
Můžu krmit spařeným salátem cichlidy z jezera malawi???? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 19:34 kiiki salátek je dobrá věc!(nebo spíš jídlo:-)
Mě ancistrusi taky žerou spařený salát a vypadá že jim mooooc chutná!!!!!! :-) večer jim ho dám(a docela velký kus)ráno najdu jen malililinkatý zbyteček.Takže mojim chutná!!!!!!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 17:30 V.Malawi – salát
ancistrusi+tlamovci žerou salát dobře

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2006 14:41 Marccello Re: Paris
Pro menší rybky je vhodné ho pařit, starší jedinci baští salát i za syrova, ale určitě alespoň umýt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2006 09:54 Paris Re: Marcello
Já tu zkusím,takže ho mám zpařit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2006 22:28 Marccello Re: Jammes
no asi jen těm ancistrusům, ti můžou i špenát nebo čínské zelí,a je dobré jim ho zatížit na dno, třeba kamenem, ale ostatní rybky se Ti na něj asi moc nepohrnou ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2006 20:51 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Paris
salát se dává - spařený, můžeš dát i okurku stačí dát jeden plátek, žerou ho dobře ancistrusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2006 20:27 Paris – salát
Někde jsem četla,že se rybičkám může dávat salát.Nevíte něko jestli je to pravda?Já bych jim ho chtěla dávat,někdy místo vločkového krmiva,ať mají nějakou tu čerstvou dobrotu :-) :-) :-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2182x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1261-hlavkovy-salat