Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podlinkové osvětlení Brilux

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Podlinkové osvětlení Brilux
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 14:48 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: kortezhugo
Tak uz jsem dovezl 21W T5 bily svetlo, ty neonky maji uplne uzasny efekt pod tim! ted to jen zasroubovat do krytu a vymyslet jak na reflektor ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 12:08 Muž kortezhugo [983] Re: Tragett
svitidla.heureka.cz/…

ak sa ti to sprace?...
hlinik,reflektor, a je to vyklopne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 12:00 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: kortezhugo
Mno ja uz 60W svitim takze bych to uplne neprepaloval :) co se tyce penez, samozrejme cim min, tim lip, nemam nejaky strop, aby to stalo za to, nechce se mi kupovat velka osvetlovaci rampy, kdyz sem si nechaval delat kryt na miru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 11:49 Muž kortezhugo [983] Re: Tragett
no je to pouzitelne...
len 18-20W trubica je pravdepodobne T8 60cm...
a na 100cm akva bude vhodnejsia 21W - T5...-ta ma 85cm

alebo pri tejto dlzke jesto aj 39W - T5
neviem co bude pre teba "vhodnejsie"? -popr.kolko chces investovat...

jedna z moznosti je aj stropne 2x39W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 11:19 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Ahoj, procetl jsem toto vlakno a chci se zeptat, mohu koupit normalni podlinkove osvetleni a pouzivat ho k osviceni akva? pojedou pod tim kytky? mam ted 60W a jeste 20 bych klidne pridal, tak me napadlo to podlinkove osvetleni. Co myslite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 22:55 Pouluss Re: Gabro
Tu podlinku uvažuji na krycí sklo, takže vlhkost vadit nebude (pokud ji neutopím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 22:54 Pouluss
Tu podlinku uvažuji na krycí sklo, takže vlhkost vadit nebude (pokud ji neutopím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2009 22:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zelvik58
Fotka k příspěvku Ono to bude o tom, co si kdo představí pod pojmem "rostlinky šílí"... :-)
Já zas neměl pár dní na ty moje čas... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 20:19 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Sid
Bohužel ,momentálně jsou rostlinky ve 200 mého kamaráda a já mám v malých akvíškách samce bettiček,ale slibuju že něco nafotím.Vtomhle malém akva jsem mněla bahnatky, mokřanky a ludvigie.Přikrmovala jsem s tím rybičky.Mám mbuny a závojnatky,takže spotřeba celkem slušná.Amano nejsem,ale nějakou zeleninu v skoro 1000l mám,takže až někoho z rodiny přinutím,aby mi to nafotil,pošlu osobně smich Jinak tuhle zářivku mám vyfocenou, na prezentaci Bydlení pro samičky bettek , na Akvárku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 20:17 Muž ludviko [24] - Živorodky
Mám je doma v kuchyni jako podlinky. Jak tu psal někdo výše krycí sklo rozhodně netěsní, ale mám jednu vedle sporáku (kde se při vaření sráží pára) a dvě nad dřezem (kde to občas cákne) a už rok nebyl žádný problém. Jen při nainstalování jedna probíjela, protože byla porušená izolace na vnitřním vodiči. Při opravě jsem zjistil, že ta boční plastová víčka s trochu šikovnosti a dostatku násilí rozdělat jdou :-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2009 19:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zelvik58
A nešlo by to "šílející" akva nafotit? Přeci jen - do Prahy to mám docela daleko. :-)
(V jedné místní restauraci mají několik nádrží, na kterých stojí lampičky s obyčejnými žárovkami. Ty rozsvěcují až večer, jinak jsou tyto nádrže osvětleny rozptýleným denním světlem a sporým světlem z osvětlení místností. Z pohledu personálu nejspíš i v těchto nádržích rostliny "bují"; jde o anubiasy a kryptokoryny červené. Z mého pohledu "přežívají", resp. živoří... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 18:57 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Sid
Můžeš,pořádám návštěvní dny.Ale je fakt,že mám docela světlej pokoj.Tyhle podlinky používám i v ostatních akva,kde už teda rostlinstvo nešílí,protože je to 50 výška,ale pořád to stačí na šípatkovce a metrovou kryptokorynu.Tak myslím,že do malýho akva je to naprosto v poho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 18:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Podlinka
Dává se na krycí sklo, já ho chci dát jako zadní přísvit za akva v úrovni hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2009 16:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zelvik58
No teda! :)
Chtěl bych být u toho... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 14:25 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: pouluss
Na 60 ti l 35 výška,jsem používala jednoduchou podlinku 12w,bez krytu jen položenou na skle,protože to zároveň osvětlovalo i pokojové rostlinky,všecho rostlo jak šílené ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 09:46 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: pouluss
No já používám podlinku do 25L 8W ale mam ji na skle položenou rovnou. Tzn ušetření za kryt :-) Sice to nevypadá tak pěkně, ale čet to vem, že. Jinak jak máš velké aqua? Protože jestli je dost dlouhé, tak bych radši koupil svítidlo na sklo od Jeba třeba na dvě 15W zářivky či tak něco... Na 54L aqua by to bylo lepší, tam se podlinka moc nehodí a ty investice vyjdou asi na stejno ve výsledku. Případně ho můžeš pak to světlo zabudovat do krytu vlastní výroby, to už jsem tu taky viděl někde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 09:30 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: pouluss
NO zkušenosti mám, sice čerstvé a navíc to mám namontováno pod linkou, nevím jak by to fungovalo pod akva, to sklo tam nějak moc nětěsní, takže vzlínající vlhkost se ti dostane všude, navíc do vnitřku světla se asi nedostaneš - nebo sem zatím nepřišel na to jak....rám je hliník a boky jsou plast (buď dobře "zaklaplé" do sebe nebo nějak přiletované či co - prostě dovnitř se nedostaneš...ale vlhkost ano...aspoň si podle konstrukce myslím že ano.
Vypínání budeš mít v akva, hold je to tak konstuované...samozřejmě to vyřeším namontováním vypínače nebo spínacíma hodinama...
Pak jde taky udělat osvětlení akva - já to mám udělané z desky z plovoucí podlahy a přelakované luxolem a zatím to funguje bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 23:31 pouluss – Podlinkové osvětlení Brilux pro 54l akva
Máte někdo zkušenost s tímto podlinkovým osvětlením? Brilux Ariba zářivka T5, 13W
Původně jsem zamýšlel koupit kryt plastový 15W, po zjištění, že je to žalostně málo, jsem dospěl k světelné rampě zářivky T8, IP 56, 2x15W ovšem zde je zase nutnost dodělání akva krytu a s tím možné problémy s vlhkostí v akvakrytu, navíc pro 60cm akva jsem nenašel rampu ze zářivkami T5 pro standardní trubice od Osramu, Philips ....
Rampy Resun jsem vyřadil po zprávách o probíjení zde na fóru.
Tudíž jsem dospěl k podlinkovému osvětlení. Bohužel krytí pouze IP20, ale použiji krycí sklo na akva a zářivky nehodlám topit. ahoj
Do krycího skla nechám vyříznout krmící otvor, abych nemusel sklo pořád sundávat, ten potom překryji kvůli rybkám skokankám hop
na 54l akvárko 600x300x300 použiji 2 Ks tohoto osvětlení
Brilux Ariba zářivka T5, 13W, 1000 Lumen, elektronický předřadník
www.svitidla-osvetleni-elektro.cz/…
v tomto řešení spatřuji tyto výhody
1)nezávislé zapínání trubic
2)vlhkost na zářivkách a akvarijním krytu (sklo v pohodě utřu)
3)vysoká teplota v akva vlivem osvětlení
ahoj
www.kupzarovky.cz/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2092x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12507-podlinkove-osvetleni-brilux-