Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak nejlépe zvukově odizolovat skříň?

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Jak nejlépe zvukově odizolovat skříň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:09 R Muž Silent [5949] Re: Hluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:05 Hluk Re: JuraS
Bezva, super, díky za tip. Jenže ... kde seženu tolik bublinkové fólie? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:02 Hluk Re: JuraS
Filtr je položený na 2cm polystyrenu a 5cm molitanu. Nerezonuje, hučí čerpací hlava.
Zatím jsem neměl čas dostat se do stavebnin a pod. Ale našel jsem v garáži nějaký starý koberec, tak ho zkusím použít. Filc, neboli netkanou fólii zkusí sehnat jak je to bude možné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 11:59 JuraS Re: Hluk
kdybys chtěl fakt odhlučnit skříň tak, že by vevnitř nebyl slyšet snad ani budík tak ti stačí nastříhat bublinkovou folii, tu nalepit na stěny skříňky a na ni desku polystyrenu..stačí 2 cm..místo bublinkové folie by se dali použít ještě nějaké plstěné desky ale tohle stačí...a i hooodně zlobivý motorek bude po zavření potichu...a nebo vyhodit šmejda motorek a koupit jiný..dneska nemá cenu levné věci opravovat...ty hmoty co dával na ně odkaz Moucha jsou taky super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 10:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Štěpán
a co se inspirovat u pocitacu? shop.computershop.cz/…
jinak opravdu je nejlepsi zjistit co a proc hluk vytvari
treba malej vzduchovaci moturek mi poskakoval po stole, az si usoupal gumovy nozicky, tak jsem ho prilepil k balicku papitovejch kapesniku a od ty doby krasny ticho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 09:36 Štěpán Re: jajaapaja
Tvarovaný molitan je na nic, je to jenom dekorace, zvuk pohlcuje ještě o něco méně, než obyčejný molitan stejné tloušťky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 08:34 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Pete
Dobrý postřeh. Kolikrát rezonuje skříň přeneseně díky hadicím, které se dotýkají skříně. U mne je hlučný filtr jen když ho vyčistím, když se zanese, je jeho chod zase tichý. Rybí hovínka, dobrá antivibrační hmota smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 22:02 Muž Pete [10] Re: Hluk
Já potlačil hluk třeba tím, že jsem pročistil vrtuli a hřídel po dlouhé době. Pak jsem zjistil, že i filtrační hadice, když se dotýkají záďové překližky skřinky, tak přenášejí vibracemi dost rušivý (dunivý) zvuk. Obalil jsem je tepelnou izolací na trubky, v místě otvoru kudy hadice vedou a hned byl klid. Takže raději se pořádně koukni kde opravdu problém je, než nakoupíš, uděláš a pak zjistíš, že to bylo něco uplně jiného... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 15:11 Mrakoplash Re: sollik
On se člověk po nějakém čase vyspí při lecčems. Je to jen otázka času.
Taky se ale přikláním k Yirkově radě, zjistit a odstranit příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 15:07 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Hluk
Přikláním se k Yirkovi, taky bych se raději podíval kde je příčina hluku a tu odstanil, než řešil nějaké izolování. Vyhodíš peníze za nějaké molitany, ale tu ojetou hřídelku tím neopravíš. Jen o té závadě nebudeš slyšet. Měl jsem Fluval 405 pár let ve skříňce pod akva cca. 1,5 m od postele a úplně v klidu jsem se vyspal.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:55 Hluk Re: O.Tom
Zkusím si někdy najít čas a udělat tady ten pokus. :)
Pak napíšu, jak to dopadlo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:35 Muž O.Tom [439] Re: Hluk
by me zajimalo, kolik mista ti pak ve skrince zbyde...
pracoval bych s 2mi max 3mi vrstvami materialu, ten tvar plat od vajicek by mel "rozbit" sirici se silne zvukove vlny, hodne se prave pouzival ve zkusebnach amaterskych kapel (garaze, klubovny atd :) )
tezko rict jak to bude ucinne na maly filtr... pak bych dal bid flic (byvaly i takove 1cm hrube jakoby na vycpavky ci co), pripadne jeste nejakou tu penovku (karimatku)

Ktem platum, i ty molitany prodavajici se na tlumeni hluku maji nerovne povrchy na naruseni techto vln a profici by ti vypocitali jaky presne molitan a jakym tvarovanim pouzit pro dany zdroj hluku a prostor :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:52 Hluk Re: O.Tom
Super, díky moc.
Tou pěnovou hmotou jsi myslel co například? Pokud se mi ji nepodaří sehnat, tak bych to udělal takto: karimatka, molitan, velká vrstva filcu, plata od vajíček. To bude muset být hrobové ticho. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:40 Muž O.Tom [439] Re: Hluk
ja bych se asi mrknul do stavebnin na nejakou penovou hmotu podobnou karimatkam, na tu nalepil plata od vajicek a do skrinky to prichytil oboustranou lepici paskou v par bodech.
Pripadne ten filc... taky moznaost ony ty plata u tech amaterskych hudemnich skupin asi slouzi narozbiti vln toho velkeho hluku :) na dodatecne odhlucneni by mohla hruba karimatka pripadne filc stacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hluk
A neupeče se filtr ? Nebude pak dodávat víc tepla do akvárka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:27 Hluk Re: jajaapaja
Ty tvarované molitany jsou drahé, to je fakt, asi tuto variantu škrtám.
Cenově přijatelné se mi zdá varianta: 5cm polystyrén + molitan + papírová plata od vajíček + nějaké prostěradlo na filtr. :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2009 17:21 Muž Yirka [9126] Re: Hluk
Já bych vedle vlastního odhlučnění někde ve skříňce přece jen zapátral po vlastní příčině. Jde o to jak je filtr starý a zda není některá z rotačních částí opotřebena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:10 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Hluk
Ten jehlanový molitan nevypadá špatně, moje nejlepší zkušenost je s filcem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:07 Muž O.Tom [439] Re: jajaapaja
jj, ty papirova plata od vajicek se pouzivaji amatery uz XX let :) dobre se na nich lamou zvukove vlny :) v kombinaci s materialem jako karimatka ci podobna penovka ve stavebninach by to mohlo byt hodne dobre a prijatelne cenove.
Ty tvarovane molitany jsou nechutne drahe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 16:27 Hluk Re: Yirka
Fluval 405, ale někde jsem četl, že hučení u Fluvalu není nic neobvyklého. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 16:19 Muž Yirka [9126] Re: Hluk
O jaký filtr se jedná? Podle druhu by se dalo lépe radit,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 14:55 Muž jajaapaja [174] Re: Hluk
Já bych volil molitan.

Nebo ten polystyren. Utěsňovali jsme tak klubovnu kde zkoušela hudební skupina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 14:46 Hluk Re: Usine
izolace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 14:44 Usine Re: Hluk
Co bude lacinější nový filtr nebo izolace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 14:39 Hluk – Jak nejlépe zvukově odizolovat skříň?
Dobrý den, docela mi hučí filtr a ve skříni se hluk rozléhá, potřeboval bych poradit, jak nejlépe odizolovat skříň, abych filtr neslyšel.
Napadlo mě:
www.moliten.cz/…
www.sedlacek.sro.cz/… ORSET tl.40 mm
www.calounickepotreby.cz/…
Mám totiž akvárium v pokoji, kde spím. Děkuji.

Ještě mě napadlo:
Min. 5cm vrstva polystyrénu, karimatka nebo "papír", ve kterém se v obchodech prodávají vejce, to je prý velmi dobrá zvuková izolace.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 1835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12451-jak-nejlepe-zvukove-odizolovat-skrin