Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval G6

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Fluval G6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2022 12:38 milano24 Re: Rovano
Třebas se tady ještě někdo ozve, který má nějakou zkušenost s tímto filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 12:32 Muž Rovano [228] - Rostliny – Re: milano24
Ahoj. Taky jsem se takhle dostal k autu, kde blblo otevírání kufru a v 5 servisech nikdo nic. Pak jsem našel řešení za 150Kč na Youtube po delším čase. Vytrvej. Obrať Internet vzhůru nohama. Držím palce.
PS: Je to pekelně drahý kousek, koukám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 12:00 milano24 Re: Rovano
ahoj, zkoušel jsem, ale nic jsem k tomu nenašel. Jen jeden příspěvek tam je, že má stejnou závadu, ale taky na nic nepřišel. Hlavně jsem mu moc nerozuměl. Z Německa mi napsali, vše vyčistit a pak spustit. To jsem udělal a nic....pořád stejný problém. A i nějaký němec tam psal, že filtr rozdělal nejmíň 20x a na nic nepřišel. Závada trvá....pro mě je záhada, že to dělá na obou hlavách uplně stejně a sem tam blblo i měření teploty a vodivosti. Já myslím, že je něco s elektronikou a nějaké čidlo to nechce spustit, teda pokud tam nějaké je a resetovat to asi nejde,na to jsem nepřišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 11:39 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: milano24
zkus youtube
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 09:35 milano24 – chyba - check impeller rotor
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenost s filtrem Fluval G6. Fungoval mi asi 5 let a najednou se zastavil. Mam dvě hlavy k tomuto filtru a na obou mi píše : Check impeller rotor....zakoupil jsem v Německu náhradní vrtulku, ale závada přetrvavá.Po zapnutí 3x zahrčí a maximálně vypustí pár kapek vody a zůstane stát. Na displeji ukazuje plný trojuhelníček, který se změní na prázdný a při dalším zachrčení je opět plný.To se opakuje asi ve 20 sekundových intervalech. Hadíce jsou naprosto čisté a ani vzduch podle mě v hadicích není. Může být chyba v elektronice? V Německu mi řekli, že se už nevyrábí a že servis na něj nemají. Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 15:30 Pretoriann Re: Pretoriann
Tak hotovo :
tímto potvrzujeme vyřízení Vaší reklamace – filtr má neodstranitelnou vadu a nový u dodavatele není skladem.
- nabízíme Vám vrácení kupní ceny a prosíme tak o uvedení čísla bankovního účtu, kam Vám peníze pošleme.

Myslim si, po zkusenosti ze se ty penize daji využít jinak v akvariu :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 13:43 Pretoriann Re: Pretoriann
31.12.15 se posral Fluval G6 cca 40dnu fungoval a zacal ztracet vykon, ted musim ric ze to byla hodne spatna volba :-( za tolik penez. Uz od zacatku mi nevyhovovalo nastaveni saciho kose a vypustnych trubek kratke a pevne nastaveni pres hranu skla je uplne na hovno protoze kdo ma oblozene akvarko tak je to kratke sice jsou tam O krouzky na nastaveni ale kdyz jsou povysunute tak pres ne prisava vzduch :-( a filtr si s tim neumi poradit. Vypustna trubice to stejne je tak kratka ze jsem musel do dreva vyrezat oblouk aby to dosahlo vubec do vody a jeste pripustit vodu az skoro po okraj. Nevim co tim projektant tohoto filtru myslel :-o , u 406 a 405 je to pekne nastavitelne hadici dle poteby a vse ok.
Dalsi je display zhasina po 6 hodinach a tak pokazde musite znovu zmacknout tlaciko a minimalne 3x protoze na 2x nereaguje !
Teplomer ukazoval o 1,3st mene nez dalsi tri na kterych jsem to zkousel nez jsem tomu uveril !!
Tak jsem s radosti vratil sve dva stare Fluval 404, 9 roku a 405, 5 roku a tesim se jejich filtrovani protoze jsou oba mene hlucne jak jeden G6 !
Na zaver - pohledove G6 me dostal, bohuzel to je jedine cim me oslnil ........

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2016 19:06 Pretoriann Re: badys
Tak je pravda s temi dily tu vlozku mam taky nahradni ale modrou bilou jsem nesehnal :-( jeste jsem ji ani nevybalil uz asi ani nevybalim G6 vyreklamuji a prodam v podstate to nefungovalo od zacatku jsem mel vybranyho eheim pro 3 ale zahledel jsem se do displeje coz byla osudova chyba :-( no pristi tyden to zacnu resit a dam vedet jak resi fluval reklamace coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 12:34 Muž badys [0] Re: Pretoriann
Hmm, tak to je smůla, takže reklamace. Já byl s G3 maximálně spokojený. Biologii jsem otvíral tak 1x za rok (je pravdou, že tam byla od Eheimu a původní z balení jsem tam ani nedal). Teď když jsem potřeboval ještě jeden výkonnější filtr, tak jsem koukal nejdříve na G6, ale když jsem viděl, že okamžitá dostupnost ND není úplně OK (třeba jsem právě chtěl novou standardní bílou filtrační vložku pro G3 a ta najednou v celé ČR není, je k dostání jenom ta opční modrá jemnější) a poloha mého bydliště (bydlím cca 20km od centrály Macenauerů rozhodly, že jsem koupil filtr od Eheimu a s dostupností případných ND si nemusím lámat hlavu - stačí zajet 20km tam a 20km zpět a mám vše co potřebuji i po letech. Cena Eheimu v Hornbachu byla také super.
Ale je pravdou, co se tichosti G3 týka, asi jen tak nenajde přemožitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 10:08 Pretoriann Re: badys
Jo to vse jsem delal mel jsem filtr uplne prazdny bez kosu a pred filtru, jen ty hlavy nazazeny a vykon byl 40% je uplne jedno jestli je plny nebo prazdny - po restartu najede na 100% voda uplne strika ,ma zvuk jak turbina a po cca 10 vterinach spadne na 40% a voda jen tak pomalu tece a kdyz ho rozdelam tak je uplne horka vrtulka v motoru :-( zkusil jsem celou tu tocici cast namazat silikonem a jede to jak namazany :-D ale potad 40% uz jsem vcera slozite vymontoval a dal zpet poctivou 406 a mam pocit ze to ma 10x vetsi vykon nez G6
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 21:25 Muž badys [0] Re: Pretoriann
Jen pro jistotu, vyčistil jsi předfiltr? tzn. válcovou filtrační vložku - vyjmout z červeného kelímku, vyrazit to černé plastikové dno z vložky a vložku pořádně nejlépe sprchou vyčistit. Nedoporučuji používat štětku, která je v příslušenství, docela rychle ničí vložku. Já mám vložky 2 a vždy každý týden pravidelně měním. Špinavou sprchou důkladně prostříkám a poté ji dám do malého kyblíčku s víčkem do slabého roztoku vody a sava na 3 dny. Poté sprcha čistou vodou a namočení do roztoku vody s JBL Biotopol, nebo Sera Aquatan - pro odstranění chlóru a dalšího neřádstava. Po vytažení je vložka jako nová. A máš v chemickém černém válci? Já tam běžně mívám nasypaný další biologocký materiál (Eheim substrat pro) a nikdy jsem problém se svým G3 s průtokem neměl, pokud byl předfiltr dostatečně vyčištěn. Běžel v kuse 2,5 roku.
Nyní je filtr 2 měsíce odstaven, potřeboval jsem ještě výkonnější a tento je jako záložní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 09:39 Pretoriann – Problem prutoku
Zdravim vsechny ;-) mam prosim dotaz : cca pred dvema mesice jsem koupil G6 a najednou se sam od sebe snizuje prutok filtru, nemate prosim nekdo s tim zkusenosti ? vse jsem vycitil i vrtulku dokonnce jsem pustil filtr prazdny bez kosu a naplni max 40% prutok, reset nepomohl, jestli tam neni nekde nejake cidlo zanesene ? nez to zacnu reklamovat - (ten proces odmontovani a zapojeni stareho filtru natazeni hadic atd.. nemluve o zabehnuti ... no horor ) bohuzel jsem na zahranicnich forech cet ze se dost G6 serou tak to vidim dost cerne coze
Zacinam si sypat popel na hlavu - mel jsem 10let 405 fluval a cca 3roky 406 naprosta spokojenost, chtel jsem neco modernejsiho a hlavne jeden filtr co bude jednoducha udrzba a vysledek 12tis vpr.... a litam kolem filtru porad :-( to jen tak nazaver aby se mi ulevilo :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomáš Bártl
Zkuste kontaktovat dovozce u nás....firma Plaček s.r.o.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 19:28 Tomáš Bártl – Fluval G6
Dobrýden, nedá sa nékde sehnat český návod na Fluval G6 nejak sa mi nedaří rozluštit ten v AJ. Predem dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:11 Muž O.Tom [439] Re: Silent
Kdyz jsme u tech grafu a kravinek, be me zajimalo co vsechno umi ten novy filtr od eheimu pripojitelny k PC pres USB. Delat grafy ? pocitat prutok ? pokrocile planovat splouchani vody v akva, tvoreni vlnek a simulaci pocasi ? upgrade firmware ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 20:59 opi1 Re: Silent
Ja je nesrovnavam,ptal jsem se na nazor,take jsem psal,ze G6 je do 160 gal oproti Fx5 400 i cena 490 USD o proti 299 USD vcera jsem na nej koukal v Petsmartu jen me zajimalo proc nova generace nema vetsi objem o G3 ani nemluve ta je do 90 gal,videl jsem to v chodu je to hodne zajimave ,tiche,ale zbytecnosti jako jsou grafy tam vazne byt nemusi ,design je take cool
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:58 Muž Barney [61] Re: Silent
Radši mohli udělat Fluval 505 a pak rovnou nějaký G6 s el. regulací a měřením pH. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:55 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Taky že to nemá elektronickou regulaci. Někde na netu jsem četl rozhovor se šéfem vývoje Hagenu a tam se vyjadřoval v tom smyslu, že chystají už další verzi kde přibude k nynějším funkcím ještě měření aktuálního pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:48 Muž O.Tom [439] Re: Silent
Cema 500 dolaru :) , co jsem na to koukal tak to ma ruzna varovani kdy to hlida teploty a zaspineni, ale nenasel jsem treba elektronickou regulaci vykonu jako ma Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:12 R Muž Silent [5949] Re: opi1
Srovnáváš nesrovnatelné. Fx 5 je pro akvária do 1500 litrů a G6 do 600 litrů. Tahle nová generace je spíše pro fajnšmekry, protože má spoustu pro běžného akvaristu nepotřebných vychytávek. Tady jsou nějaká data k nové generaci www.fluval-g.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 18:03 Muž Barney [61] Re: opi1
Filtřík je to teda krásný, ale příjde mi až zbytečně krásný. U filtru je důležitá filtrace, a ne vzhled, já bych si ho asi nekoupil. Než se bude prodávat Česku...
Nějak jsem nepochopil, kde má hadice? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 17:05 opi1 – Fluval G6
Chtel bych se zeptat co si myslite o novem Fluvalu G6,pokud ho porovnam s Fx5 zda se mi jeho objem pomerne nedostacujici ikdyz voda prochazi kompletne pres veskera filtracni media,alespon to tvrdi,take vykon 160 gal o proti Fx5 400 gal je velky rozdil

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1245x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12413-filtr-fluval-g6