Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výška skříňky

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Výška skříňky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:58 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: zvirek
Čím víc, tím líp.. dám ti radu.. tu polici dej na policový podpěrky.. prostě takový ty polohovací zelezny válečky který si dáš kam chceš do 5mm dírky v bokách :) ta police se dá kdykoliv posunout vejs když se podperky daj do jiných dírek a kdykoliv se dá tati police i celá vyndat..
takže to neřeš.. navrtej dírky 15cm nad akvariem a dalších třeba pet vejš... pokud má bejt napevno kvůli konstrukci, tak ať se to vyřeší jinak.. což se vyřešit dá :) a budeš to mít.. kdyby ses tam nevešel tak si jí dáš vejš.. :) jinak vymyšlený to máš hezky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zvirek
Mám 180x50x55 a nad akváriem mám místo 17 cm jsou tam umístěna světla a vepředu mám ještě rám z jeklu 30x30x3 takže skutečný otvor je 14 cm. Bohatě to stačí jen z některými kořeny byl trochu problém je tam nacpat. Mám možnost celé to odklopit ale tu jsem zatím nepoužil. rybicky.net/fotogalerie.php… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:54 Muž zvirek [1] – Výška ( prostor ) nad akváriem nutná pro údržbu
Plánuji vestavěné akvárium 450l ( 150x50x60 výška ). mělo by být ve vestavěné stěně v obýváku, kde pod ním i nad ním budou otevíratelné skříňky (3 a 3 ), tak, že okraje dvířek překryjí cca 5 cm akvária dole a nahoře ( aby nebylo vidět dno a prostor nad hladinou ).

Teď mi jde o to , kolik nechat prostoru v horní skříňce k pohodlné údržbě akvária, protože horní skříňka bude až do výšky 225 cm. Takže jak vysoko nad horní okraj akvária umístit spodní poličku horní skříňky ?

V tomto prostoru bude viset LED osvětlení ( které si při údržbě vysunu/odstraním a budu zde muset být schopen provést údržbu ( čištění, odkalování, sázení atd. ). Samozřejmě bych rád, aby ten prostor bylo co nejnižší, aby se využila zbylá výška skříňky, ale zase abych nebyla při údržbě jak hadí žena :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 18:45 Muž holub43 [0] Re: jval
Ahoj. Já si teď zakládám nové akva 90l a budu pod ním mít starý botník, který má cca +- 45 cm. V pokoji stejně buď sedím u kompu, nebo ležím na posteli a z postele to je ideální výška. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 18:44 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: jval
ja mam 200 litrove akvarko :-P, ma vysku 50cm a skrina ma vysku 100cm, je to strasne ked sa cisti alebo ked chytam rybky, ale ked vojdes k nemu je to nieco perfektne tiez meriam 160cm a zvladam cistenie :-D zalezi aj na tom kde ho postavis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 18:37 jval Re: sollik
Také jsem to měřil a při těch 70cm bych ani já jako prcek nic nepotřeboval, jenže když to tak vezmu kolem a kolem, tak čumim do akva každý den několikrát a údřžba se provádí přeci jen jendou za 14 dni nebo případně 1 za týden a to si tu židlu snadno vezmu, takže asi to dopadne tak, že bude stolek asi mít těch 100cm. Akva i s krytem má 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:25 Muž sollik [257] - CichlidyRe: jval
Tak jsem ti to schválně změřil. Skříňku mám 80 cm a horní hrana rámu osvětlení je 152 cm nad zemí. Takže krmení, popř. nějaké odlovení v pohodě, ale na údržbu si musím vzít židly, abych dosáhl rukou na dno. Na druhou stranu pohled z křesla s pivkem v ruce je super. Teď buduji další akva na skříňce vysoké 100 cm a nádrž se světlem bude mít 70 cm, takže tam už neuvidím ani na krmení. Ale otočit dózičku s krmením do vody se dá zvládnout i bez vizuální kontroly :-D Na druhou stranu si myslím, že takováhle nezvyklá výška dá nádrži jisté kouzlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:46 jval Re: Skanky
Tak to já to teda musím proměřit jestli i při 70cm nebudu muset při údržbě aspoň na štokrle smich
Pokud i tak ano, tak ho udělám alespoň 90cm ať se zase z toho štokrlete nemusím při údržbě ohýbat.

Mě prostě jen zajímalo jestli je těch 70cm z nějakého závažného důvodu, ale jak to tak vypadá, tak je to opravdu jen z důvodu té údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 09:34 Muž Skanky [26] Re: jval
kdyy se budes chtit jen kouknout tak to se ohnes. a kdys se budes dívat tak si sedni. ;-)
a ted vážbě. jak tipsali ostatni. 70cm je idealni výška. pak tam budes fakt muset ze zidle kdyz dás vyšší
ja jsem si udělal stolek 70cm vysoky. 2 cm mi ještě pridala horni deska.1 cm plystirén co je pod akva.
Akvy je vysoké 35cm + 8cm horní hrana krytu.
všehovšudy je to celé vysoké cca 118cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 09:13 Muž Michal1987 [21] Re: jval
Mal som podobný "problém". Pre nové akva sa mi zdalo 75cm na stojan málo, a tak som spravil stojan vysoký cca 110cm. Akva má výšku 50cm a s údržbou je to sem-tam o nervy. Na jednej strane sa mi páči to, že je akva vyššie a dobre sa na to pozerá (keď človek vojde do izby). Na druhej strane pri sedení v kresle je to tak akurát (ak má kreslo dostatočne šikmú, opierku je to v pohode). Výšku stojanu by som však viac ako 100cm už nedával, stačilo aj menej. Je to vždy o tom, čo sa komu páči, ale malo by to byť aj praktické. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 08:52 Dusyk Re: jval
No, čítal som názory, že by mala byť nádrž v úrovni oči, ale či posediačky alebo stojmo neviem :) Tiež máme jednu 70cm a druhú mám na asi 50cm. Ak dáš vyššiu tak bude problém s údržbou a podobnými manévrami ako spomína Přema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 08:38 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: jval
Když uděláš vyšší,budeš si pak muset brát židli ne na koukání,ale na čištění nádrže...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 08:07 jval – Výška skříňky
Zdravím, jak vysoké si děláte skříňky pod akva, když si je vyrábíte sami?
Mám 54L akva a co jsem koukal, tak originály jsou všechny okolo 70 cm.
Mě se to ale zdá hodně málo, to i já člověk malinký (160 cm) se k němu budu muset ohýbat abych se do něj podíval. A nebo si vzít židly a sednout si.

Je pro tutu výšku od výrobců nějaký opodstatěný důvod??

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12403-vyska-skrinky