Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Poškozené sklo akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Poškozené sklo akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2023 21:40 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Mitja
To je absolutně na pohodu, jenom zcela zanedbatelná kosmetická pidivadička. Neboj, na funkci (potažmo mechanické vlastnosti nádrže) to nemá vliv.
Kdybys jen viděl, jak moje cca kilová a čiperně bagrující hovádka denně rasují skla, nadto do nich i co chvíli s rozběhem napálí, když si např kočička "dovolí" přiblížit se na půl metru, nebo (nedej bože!) přejít přes krycí sklo (pumelenice, až to zaduní :-D ), ani by sis toho nevšiml ;-)
Budou se tam držet řasy. Pucování malinkato zdlouhavější (tak o půl minuty?). Jinak nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2023 11:14 Muž Sha [500] Re: Mitja
Podle mého názoru je to kosmetická vada. Štípnutá hrana. Na vlastnosti celé tabule nemá vliv.;-)
Edit: Tedy pokud se pod tou pěnou neschovává něco horšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 09:47 Mitja – Je to kritické?
Fotka k příspěvku Ahojte, chtěl bych koupit akvárium z OptiWhite skla s rozměry 100x40x40, které je momentálně trochu zlevněné kvůli poškozenému sklu viz foto. Chtěl bych se zeptát zda tato váda může být kritická? Nemůžu si dovolit, aby mi tak velké akvárko vyteklo. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 12:03 Muž Drodo [0] Re: Jája
Souhlasím, myslíte, že po tom akva nějak začne křupat? Co jsem koukal tak je to jen povrchové. Tloušťka skla 9 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 11:50 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Drodo
Na mě to dělá dojem, že je to ťukanec, ale neodlouplý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 11:10 Muž Drodo [0] – Bublinka?
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes se mi objevila tato malá bublinka na spodní hraně akvária. Dříve tam nebyla. Myslíte, že mám problém, nebo je to v pořádku? Akva 120x40x50
Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 11:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sanka
Buď se s tím smířit a nebo to v prodejně reklamovat. Při reklamaci jde uplatnit i náklady na ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 10:35 Muž Sanka [10] – Film/skrabance na novem akvariu Dennerle cube 30
Ahoj,koupil jsem si novy akva set od Dennerle 30 complete plus a po vybaleni doma jsem zjistil,ze ma na predni strane,ktera ma zahnute hrany nejake skrabance,nebo nejaky povlak a nejde dolu,zkusil jsem ruzne pripravky na sklo i lih. Je to normalni?Ze by nejak treba z vyroby?Nebo to vybrousil papirovy obal a jsou to jemne skrabance?Zatim jsem akva nenapoustel,je to videt jen z uhlu,nevim jestli to pujde videt u plne nadrze.Na bocnich stranach to tak spatne neni,jestli pri tom ohybani skla to mohlo nejak vzniknout,vypada to jako smouha od krouziveho pohybu,proste jako spatne umyte sklo a nejde to nijak dolu..Bohuzel ani vyfotit to nelze.A nejblizsi Hornbach,kde jsem to kupoval mam 60km jednu cestu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 11:30 veliz Re: Zervan
Fotka k příspěvku Přikládám ještě foto výsledného stavu po vymazání rohů dna akvária černým silikonem. Rozměry akvária 80 x 35 x45. Delší stěny tl. 8 mm, kratší stěny 6 mm. Dvojité dno ze dvou slepených skel á 6 mm. Horní plastový kryt Eheim přilepený silikonem slouží zároveň jako výztuha. Dva posuvné hliníkové kryty, sdola bílé kvůli odrazu světla, LED světelná vyjímatelná rampa Eheim 24 V / 13 W. Dole akvárium usazeno do rámečku Eheim, uprostřed je tedy dno asi 2-3 mm ve vzduchu, ale tak to má podle výrobce být. Akvárium stojí na originálním stolku Eheim. Celkové náklady po zakoupení deponitu a písku se již blíží 11000 Kč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 22:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: veliz
S tými bobkami by som sa toho nebál, bez nich hej :) Ale tak záleží i na hrúbke skla samozrejme a vlastne ja sa tomu nerozumiem, len tá myšlienka vyvoláva vo mne nedôveru, sa divím tomu Eheim akvárku... No ale keď to držalo, tak fajn.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2017 20:35 R Muž romant [27982] Re: veliz
To co je vidět na té fotce by neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 20:25 veliz Re: UndeR
Fotka k příspěvku Viz foto, ještě to není hotové, ještě se budou vymazávat rohy černým silikonem. Ten pod sklem je transparentní, koupil jsem ho omylem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 20:15 Muž UndeR [80] Re: veliz
Zkus sem dát nějaké foto té úpravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 20:07 veliz Re: Zervan
V té mezeře je silikon, ne všude, jsou tam takové rozpláclé silikonové bobky cca 5-10 cm od sebe, po krajích je silikon všude. To sklo je tedy v silikonovém loži. Ostatně to vlepené dno bylo původně v rámečku (original Eheim), podepřené jen po krajích, uprostřed bylo 1 cm ve vzduchu a vydrželo to 6 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 19:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: veliz
Akože nad pôvodným dnom je vzduchová medzera 4 mm a nad tým nové dno? Veď to by po zaťažení prasklo. Či je v tej medzere nejaký piesok, molitán, niečo? Aleb som to zle pochopil celé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 19:39 veliz Re: Tudy
Nakonec jsem nenašel paragon, tak jsem do Hornbachu ani nevolal. Vyřešil jsem to vlepením druhého dna ze starého akvária stejných rozměrů stejného výrobce. Mám tedy dvojité dno 2 x 6 mm, mezi skly je mezera cca 4 mm, silikon je po stranách a asi ve 30 bodech (placky o průměru 3 cm) po dně. To staré dno bylo taky docela podrápané a vydrželo 6 let, tak snad to teď bude OK.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: veliz
Škrábance na dně bych ještě přešel, ale ty důlky to je malér. Mohlo by to časem prasknout v takto oslabeném místě. Určitě reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:46 R Muž ctibum [6872] Re: veliz
Zavolej tam, mohli by (měli by?) vzít jen samotnou nádrž. Dokonce myslím, že tu kdysi kdosi psal, že mu v Hornbachu vyměnili na počkání poškozený setový akvárko za jiný, co prodávali sólo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 21:46 Muž UndeR [80] Re: veliz
Nevím jak ostatní, ale já bych to reklamoval. Přeci jen je to fungl nová nádrž, tak by měla být bez škrábanců atp. Je možné, že by se s tím nic nestalo a mohlo by ti to takto sloužit řadu let, ale taky ne. Potom by jsis mohl vyčítat, že jsi to založení o pár dní neodložil a nereklamoval nádrž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 15:30 veliz – EHEIM Vivaline 126 LED 80x35x45
Koupil jsem tento set v Hornbachu za 9500 Kč, smontoval stolek, postavil na něj akvárium a až potom zjistil, že je poškrábané dno zevnitř. Jsou to 4 škrábance 4 cm dlouhé, nepříliš hluboké a ve dvou místech důlky asi 1 mm hluboké. Čelní a zadní stěna má tl. 8 mm, zbytek, tedy i dno, 6 mm. Zatím jsem do něj nic nedal, ani vodu, jen jsem smontoval skříňku. Mám to reklamovat nebo naplnit? Hrozí havárie?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 18:00 dhandars Re: NHKG
Diky.videt to ve finále nebude,jen jsem mel strach,aby pnutí neudělalo své..vystuhy jsou jen nahoře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 17:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dhandars
Pokud ti to nevadí na pohled, tak to vůbec neřeš. Já mám štíplý roh 450l akvária mnohem víc než to máš ty. Akorát jsem otočil akvárium, aby to nebylo vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 17:34 dhandars – Uštípnuté sklo 12mm
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.
Zakládám nové akvarium(450L 150x50x60) a dnes když jsem ho konečně dal na stojan,tak jsem zjistil že je kousek odštíplej(viz foto).
Sklo má šíři 12mm a odštíplo se to na 70% při pokládání na koberec,ale nejsem si jist.
Sklo by mělo být z floatového skla
Má otázka je,,,mám velký problém? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2016 15:23 Muž Zip [277] Re: Yirka
Záleží na majiteli, já bych to zkusil. Klasika: zavolat problém, poslat foto a jak se na to budou tvářit, nevyrazil bych tam hned s AQ:) Nikdy jsem sice od nich nenakupoval, ale jsou tu vesměs kladná hodnocení Sklorexu, tak ať se pochlapí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2016 14:44 Muž Yirka [9118] Re: trpka
Já bych byl s tou reklamací opatrnější. Jestli se nepletu, existuje něco jako norma, která udává počet podobných kazů ve skle jako akceptovatelné.
Škoda že z fotky nelze tak přesně určit velikost té bublinky. Sám vím v mém, výškovými rozměry daleko nebezpečnějším, akváriu o dvou takových bublinkách a nádrž slouží k plné spokojenosti již devátý rok. (Velikost kazu cca 0,5mm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 12:45 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: trpka
Pevnost skla to neovlivní,to by se nemohly vrtat skla akvárií pro přepady,ale jak je psáno v předchozím příspěvku,reklamuj vadu a požaduj za své peníze výměnu za novou kvalitní nádrž.Kompromis v případné nabídce slevy,pro klid duše a estetiku neakceptuj. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2016 12:22 Muž Zip [277] Re: trpka
Zdravím, technicky nedokážu posoudit, zda to může v budoucnu něco udělat, ale osobně bych to reklamoval, proč si to nechávat a něco riskovat, když je to nová věc a navíc pohledové AQ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 11:03 trpka – bublinky ve skle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
poridil jsem si nove - 120x45x45 cm, 10mm float sklo - akvarium lepene ve Sklorexu. Pri kontrole akvaria jsem objevil ve skle dve bublinky - jednu v celni stene a druhou v bocnici (melo by byt videt na fotografiich). Docela me tyto kazy desi, protoze nevim, jakou budou mit vliv na pevnost skla a podobne. Mate nekdo s podobnou vadou skla zkusenosti? Jinak ze sklorexu mam i dalsi dve vetsi akvaria - obe bez bublinek a pak nekolik mensich 'noname' setovek - take bez bublinek ci kazu ve skle. Celkem me to prekvapilo ...
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 23:45 Lin Re: Somali
právě proto chráním zadní stěnu. až (snad někdy) odrostou, akvárko se otočí ;-)
u nás taky jela stěrka s pískem zevnitř a hračky, hlavně autíčka zvenčí. též zkoušel různými předměty plašit rybičky (když oni se najednou tak krásně rozplavou, že smich ).
vysvětluji, křiknu, občas plácnu, no co vám budu povídat hmm
a i rybičky si zvykly, neplaší se při případné ráně. spíš čekají na dlabanec hihi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:24 Žena Johanka [57] Re: Somali
Přesně tak..Věřte mi,že když jsem viděla třetí rozmach a také už mu zabránila,byla ve mě malá dušička.Proto jsem tohle téma oživila,protože se nemusí jednat o přímý atak na akvárko,ale blbou náhodu, a tam ,kde jsou děti,nikdy není opatrnosti dost.Všechno prostě neuhlídáš..Já mám s folií,po této zkušenosti jasno -není to tak drahé a udrží sklo při případné kolizi aspoň pohromomadě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2009 20:01 Žena Somali [98] Re: Lin
Naše Kačenka se jednoho dne jala čistit magnetickou stěrkou čelní sklo, škoda, že s ní patrně zajela do písku, protože nějaké ty škrábance na skle jsou...
Jó, hyperaktivní děti, to je story, Kačka taky neposedí a co jsme si s ní už užili... Jenže za zadkem jim člověk věčně stát nemůže, to bych celý den nedělala nic než policajta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 18:51 Lin Re: Johanka
taky mám raubíře a akvárko je "jen" všelijak poškrábané :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 17:14 Žena Johanka [57] Re: bluedream,jura,petulevrtule
Budeme si pořizovat větší-možná Vánoce nebo příští rok-ta folie přijde i na něj-pro jistotu..Nejde o to,že by si mohli špunti dělat co chtějí,nebo byli špatní-toužili po bazéně v obýváku,mrtvých rybičkách a tak.Dítě až mezi 4-5ti let je schopné rozpoznat a uvědomit si následky-natož to chtít po dítěti starém 18 měsíců.Starší čtyřletý by to určitě neudělal,ale stejně jsem ve střehu
Petulevrtule- :) jj tak nějak..starší(když mu byly tři roky) s diagnozou hyperaktiv z lásky a ze strachu ,že ptáčkům je horko(v létě ),utopil mladé vrabčáka o které jsme se starali.Dýchání z úst do zobáku vydejchal jen jeden. Určitě je nechtěl vědomě zabít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 17:03 RAP Re: JuraS
To mě překvapil kluk, když mu byly dva. Místo spaní vylezl i s pytlem z postýlky a jal se rukou honit rybičky. Přitom jsem ho 5minut předtím kontroloval. Nešlo ani tak o vyplašené rybky a vytrhané kytky. Spíš šlo o to, aby nerozbil topítko. Elektřina, voda a dětské hry nejdou dohromady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2009 16:26 petulevrtule Re: JuraS
Každé dítě je jiné...Pro příklad: moje matka šla na třídní schůzku v té době mé 8 leté sestře a když se vrátila, segra měla hlavu mezi špriclema v topení. Když se jí zeptala, proč to udělala - jen tak...Takže že Vaše děti toto nikdy neudělaly, neznamená to, že jiní to udělat nemůžou. Je to prostě momentální nápad a mohlo by to být přeci super.

smich

Ať žijí hyperaktivní děti...Moje maminka s ní chdí do psych. poradny, jelikož podle testů je abnormálně hyperaktivní dítě a ve škole to jaksi nemohli pochopit a věčně nosila poznámky. Momentálně má jinou paní učitelku a nějaký "školní program pro takové děti" a ve škole má samé jedničky...Takže asi tak...Kdo si tohle nezažije...NIKDY TAKOVÉ DĚTI NEPOCHOPÍ!!
Takže vzhlru pro paličku na maso :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 16:18 Žena bluedream [245] Re: JuraS
A to jsi s Tvýma dětma byl doma? Vařil, uklízel, ... a byl při tom rád, že se něčím sami zabaví a neškodí? Musím říct, že moje dvouleté torpédo nezahálí a zkoumá všechno co najde a jsem ráda, že je aktivní, vše zkouší a není jako ty děti, které najdeš tam, kde je posadíš. Prohlíží každou novou rybku, musí krmit, pomáhá při údržbě - sice to občas spíš komplikuje, ale ... Je vidět, že se pak ve světě bez problémů protluče.
A jak jsi napsal s tím puchýřem, jde o zkušenost. I když nám stačilo říct - trouba a sporák je au, moc pálí, měla bys moc velké bebí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.12.2009 15:49 JuraS Re: bluedream
ženský fakt nevím co to máte za děti...nože mám zepter nebo solingen ostré jako břitva a děti si mi s nimi nikdy nehráli...kluk sáhl na rozpálenou plotýnku, řekl "auva" a naskočil mu puchýř...ale jako já kdy jsem v dětství strkal dráty do zásuvky a hrál si se zapalovačem až chytla tapeta v pokoji to fakt nedělali...to spíš rozházeli ve svých pokojích hračky tak, že jsem nenašel místo kam bych mohl došlápnout nohou a pak byl hodinový boj kdo to uklidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 15:38 Žena bluedream [245] Re: Johanka
Držím palce, aby to drželo. Osobně bych si radši nechala slepit nové akva, do těch cca 100l to tak drahé není a člověk má jistotu. Musím říct, že taky trnu, když Kačka lítá po obýváku po tom, co mi v kuchyni zkoumala šuplíky. Paličku na maso (v kombinaci se sekáčkem) mám naštěstí z dosahu :-D. Naštěstí rybky radši pozoruje a ví, že musí mít klid, odpočívat a občas i spinkat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2009 15:29 JuraS Re: Johanka
akva máš pěkně zarostlé a zaběhlé..škoda akva a štěstí, že se dítěti nic nestalo...že zrovna paličkou na akva..hmmm, co doma vidí od rodičů ??? akva bude potřebovat přelepit..to co ti dají v autoservisu si klidně nahradíš akvarijním silikonem ale pevnost celistvá je v čoudu..přelepit folií proti průstřelu klidně můžeš..omotej s ní akva dokola i zespodu a můžeš do něj nalít klidně rtuť..to by ta folie vydržela...jen za tu cenu můžeš mít akva 500 lt i s výbavou...
můj syn byl jako prcek hyper-hyper-hyper aktivní zvlášť po lécích na astma, ale že by mi lezl do akva nebo vytahoval knížky z knihovny, škubal kytky nebo něco takovýho to ani náhodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 15:17 Štěpán Re: Johanka
Pokud by dítě mělo smůlu, mohlo mu rozbité sklo podříznout krk nebo uříznout některé končetiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2009 15:10 Žena Johanka [57] Re: Johanka
Zdravím ...Pro ty,kteří mají důvod k podobným obavám ,folie (na autoskla) nalepena-šlo to celkem dobře,pár bublinek z boku snad vyschne.Palička na maso tone a podobné předměty jsou raději z dosahu a i prevence opakování a domluvou probíhá..tak snad můžu doufat.i když u rarachů člověk nikdy neví :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 11:14 Žena Johanka [57] Re: sollik
Děkuju .Sollik přesně vystihl o co mi jde,jen spíš-vylitá voda,zničená plovoucí podlaha,není nic proti tomu,kdyby se to na prcka vylilo nebo vylítlo sklo.Kalupinko,taky akvárko zbožňuje-čistíme spolu z rybiček je vedle,ale prostě mu ruplo..No a vzhledem k tomu,že je to kluk a co hůř je po mamince :) jednou tyty ,které samozřejmě proběhlo,určitě nepostačí.A výš ho dát nemůžu,už takhle,kvůli spádu, zvedám barel na stůl a na stole na židli a jinam ho dát nemůžu . Pokusím se o nějakou tu retuš a folii.Ještě jedno díky a všem pěkný den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 10:00 Muž sollik [257] - CichlidyRe: RomanK
Asi jsi mě špatně pochopil (když to těď po sobě čtu tak jsem to i nesrozumitelně napsal). Já problém nemám, reagoval jsem na dotaz Johanky. Ale stejně si myslím, že přemísťování akva nic neřeší. Prostě to děcko musí vědět že nesmí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 09:02 Žena Kalupinka [32] Re: solik
Anička si vzala kovový žufánek, pro jiné naběračka :-) , a třískla sním do čelního skla. Mě vyletěla ruka po její prdelce, ale od té doby to neudělala. Teď šmudlí sklo kapesníkem, vlhčeným ubrouskem a čímkoliv co se jí namane. Naštěstí tam žádný ďolík nebyl. Kdyby se to rozletělo, tak se můžu rovnou odstěhovat :-) V tvém případě bych si to nechala vyříznout a přelepit. Není to tak velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 08:37 RomanK Re: sollik
ja mam doma dve deti, 5 let a 1.5 roku. oba akvarko (375 l) zboznuji a co den lesti predni sklo pro ne pripravenym hadrikem. mala u nej ma zidlicku a travi u nej fakt hodiny:-)
u tebe bych videl reseni v presunuti akvarka na vyssi stanoviste, kam mlady nedosahne. jak jednou zkusil, zkusi znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2009 07:47 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Johanka
:) To samé jsem řešil když se nám narodil mladej. Už jsem měl vymyšlenou konstrukci s pletivem odolonou vrhnutému auťíčku atd. (esetetika bere za své, ale 700 l v paneláku na podlaze taky nic moc). Naštěstí to nebylo potřeba, zatím si akva moc nevšímá (jsou mu 3 roky). Je fakt, že nejlepší by bylo akva vypustit, vyčistit a nechat nalepit nové čelní sklo jak radí Romy, ale když se podívám na tvé akvárko byla by to škoda. Rozjelo se pěkně. Takže momentálně nejlepší řešení by byla ta folie o které psala Lola. Myslím, že by se to dalo sehnat v nějaké firmě na zabezpečovací zařízení. Jestli je to to co si myslím, je to super řešení. Při tvrdém nárazu sklo sice praskne, folie se prohne ale nepovolí i při relativně vysokém tlaku vody. Není to samospásné, ale poskytne to prostor pro další kroky k záchraně majetku a rybiček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 00:02 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Johanka
Ne myslím přelepit celu stranu,i když tady ty tlaky nejsou velké,ale co kdyby...Folie by pomoci mohla,mne osobně by to štvalo i esteticky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2009 23:56 Žena Johanka [57] Re: marsz
Ano..1,5roku..jen jsem si odskočila,otočil krabici na hračky,z linky stáhnul paličku a k akvárku to nemá daleko..Romy-myslíš přelepit tou folií?Mě teď nejde ani o estetiku,ďolíčky mě štvát začnou,až odezní-co kdyby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2009 23:49 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Johanka
Jestli se jedná o Vaši nádržku 81 l,vůbec bych nepřemýšlel,vypustil a nechal u slušného sklenáře přelepit.Je to jisté,levné a máte jistotu,že se s nádrží díky tlaku nic nestane ani později.Já bych to měl horší... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:44 marsz Re: Johanka
To má na svědomí dítě s paličkou na maso?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12401-poskozene-sklo-akvaria